ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΥΡΗΣΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Vendettas77
    Guest

    ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΥΡΗΣΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ

    Καλησπέρα σε όλους. Θαμώνας και εγώ εδώ τελικά. Τις τελευταίες ημέρες μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι θέλω να ουρώ πολυ συχνά. Πινω γενικά αρκέτα νερό οχι υπερβολικά. Το έχει πάθει κανείς?ο δοκτωρ google μου εβγαλε απο προβλημα στα νεφρα μεχρι τον προστατη..ειμαι 32 ενημερωτικα.κοντευω να παλαβωσω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    460
    Ο καφές φέρνει τάση για συχνουρια... Ειδικά ο φραπες... Επίσης αν έχεις κάποια τάση για διαβήτη επίσης το ίδιο

  3. #3
    Vendettas77
    Guest
    πινω σιγουρα εναν φραπε τη μερα....ειχα κανει τσεκαπ κατω κοιλιας πριν 2 χρονια και ηταν ολα καλα..ειμαι 32 οπως ειπα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Vendettas77 View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Θαμώνας και εγώ εδώ τελικά. Τις τελευταίες ημέρες μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι θέλω να ουρώ πολυ συχνά. Πινω γενικά αρκέτα νερό οχι υπερβολικά. Το έχει πάθει κανείς?ο δοκτωρ google μου εβγαλε απο προβλημα στα νεφρα μεχρι τον προστατη..ειμαι 32 ενημερωτικα.κοντευω να παλαβωσω...
    απευθυνσου στον ιατρο σου να σου συνταγογραφησει μια εξεταση ουρων. περιγραψε του την κατασταση σου. αποκλεισε πρωτα το "παθολογικο" κομματι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Αν έχεις κανέναν ηλικιωμένο συγγενή διαβητικό με μετρητή σακχάρου, κάνε μια μέτρηση ζαχάρου στο αίμα. Ειδικά μετά από γεύμα. Έχεις και πολυφαγία και απώλεια βάρους ; Εννοείται το καλύτερο να σου γράψουν άμεσα γενικές εξετάσεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    εκτιμω, απο την εμπειρια μου, οτι για να γραφει στο φορουμ εδω ο φιλος μας, μαλλον υποψιαζεται σοβαρα το "ψυχολογικο" κομματι.

  7. #7
    Vendettas77
    Guest
    Παιδιά φοβάμαι πολύ τις αρρώστιες και η αλήθεια είναι πως τα τελευταία χρόνια εχω κάνει χρυσούς παθολόγους καρδιολόγους ουρολόγους ωρλ κτλ... Ποτέ δεν είχα θέμα με ζάχαρο έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και το μόνο που παίρνω είναι χάπι για χοληστερίνη 1 ανα 2 μέρες λόγω κληρονομικοτητας.. Έχω σίγουρα ψυχοσωματικα... Δυστυχώς φεύγει το ενα πάει στο αλλο..είναι ένας φαύλος κύκλος και το ξερω..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω κατουραω ανα μισαωρο και χωρίς να πίνω πολυ νερο..δε ξέρω τι φαση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Vendettas77 View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Θαμώνας και εγώ εδώ τελικά. Τις τελευταίες ημέρες μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι θέλω να ουρώ πολυ συχνά. Πινω γενικά αρκέτα νερό οχι υπερβολικά. Το έχει πάθει κανείς?ο δοκτωρ google μου εβγαλε απο προβλημα στα νεφρα μεχρι τον προστατη..ειμαι 32 ενημερωτικα.κοντευω να παλαβωσω...
    Έχω γράψει παρόμοιο θέμα εγώ εδώ και 25 χρόνια, κυρίως το παθαίνω όταν πίνω καφέ και όταν πρόκειται να πάω κανένα ταξίδι ή γενικά να λείψω από το σπίτι!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω κατουραω ανα μισαωρο και χωρίς να πίνω πολυ νερο..δε ξέρω τι φαση
    Πήγαινε σε γιατρό, εγώ τα τελευταία 25 χρόνια που έχω το πρόβλημα πήγα 2 φορές, αλλά δεν μου βρήκε τίποτα, οπότε ψυχολογικό θα είναι!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πήγαινε σε γιατρό, εγώ τα τελευταία 25 χρόνια που έχω το πρόβλημα πήγα 2 φορές, αλλά δεν μου βρήκε τίποτα, οπότε ψυχολογικό θα είναι!
    Εκανα εξετασεις κύστης νεφρων ουρητήρων κ ουρων καλες βγηκαν...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εκανα εξετασεις κύστης νεφρων ουρητήρων κ ουρων καλες βγηκαν...
    Ωραία, αυτά είναι καλά νέα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Μια αιτια για συχνοουρια χωρις προφανη λογο ειναι η υπερλειτουργικη κυστη.Αποτι ξερω υπαρχει φαρμακευτικη αγωγη γι αυτο.Το θεμα ειναι να ειναι υποψιασμενος ο ουρολογος και να εχει εμπειρια με αυτο το συνδρομο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Μια αιτια για συχνοουρια χωρις προφανη λογο ειναι η υπερλειτουργικη κυστη.Αποτι ξερω υπαρχει φαρμακευτικη αγωγη γι αυτο.Το θεμα ειναι να ειναι υποψιασμενος ο ουρολογος και να εχει εμπειρια με αυτο το συνδρομο.
    Γνωρίζεις πια είναι η φαρμακευτική αγωγή;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Γνωρίζεις πια είναι η φαρμακευτική αγωγή;
    Και να τη γνωριζει θα την πάρεις;Πηγαινε σε εναν ουρολόγο ξανά και συζήτησε το.Μονο οι γιατροι δίνουν αγωγες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΖΑΛΔΑ-ΤΑΣΗ ΛΙΠΟΘΥΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑΥΤΙΑ
    By Medussa in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-2022, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •