Μετά από επέμβαση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61

    Μετά από επέμβαση

    Καλησπέρα σε όλους! Πριν μια βδομάδα ακριβώς έκανα λαπαροσκοπικη επέμβαση λόγω εξωμήτριας κύησης....στο χειρουργείο μου κάνανε ολική νάρκωση όλα καλά πλην του εμετού που έκανα την επόμενη μέρα όμως το κακό είναι ότι τόσες μέρες μετά νιώθω ακόμα βαρύ το κεφάλι μου και γενικά δεν νιώθω πολύ καλά...είχα γράψει σε ένα άλλο σάιτ που απαντάνε γιατροί και είπαν ότι δεν είναι και τόσο φυσιολογικό τόσες μέρες μετά... είμαι χάλια κλαίω κάθε μέρα γιατί φοβάμαι ότι έχω πάθει εγκεφαλικό ή κάτι συνέβη στο χειρουργείο....είμαι 35 χρόνων και πρώτη φορά μπήκα σε χειρουργείο και με ολική νάρκωση επίσης... σκέφτομαι αν δεν ηρεμήσει η όλη φάση να πάω σε νευρολόγο να δω τι συμβαίνει στο κεφάλι μου ειλικρινά δεν αντέχω άλλο! Δεν είμαι ο εαυτός μου πια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Κάνε λίγο υπομονή γλυκιά μου. Πέρασες πολλά. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Σ ευχαριστώ πολύ ψυχή μου για την στήριξη σου... πραγματικά ούτε η οικογένεια μου δεν μου έχει μιλήσει έτσι...να σαι καλά εύχομαι πάντα!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Καλησπέρα σε όλους! Πριν μια βδομάδα ακριβώς έκανα λαπαροσκοπικη επέμβαση λόγω εξωμήτριας κύησης....στο χειρουργείο μου κάνανε ολική νάρκωση όλα καλά πλην του εμετού που έκανα την επόμενη μέρα όμως το κακό είναι ότι τόσες μέρες μετά νιώθω ακόμα βαρύ το κεφάλι μου και γενικά δεν νιώθω πολύ καλά...είχα γράψει σε ένα άλλο σάιτ που απαντάνε γιατροί και είπαν ότι δεν είναι και τόσο φυσιολογικό τόσες μέρες μετά... είμαι χάλια κλαίω κάθε μέρα γιατί φοβάμαι ότι έχω πάθει εγκεφαλικό ή κάτι συνέβη στο χειρουργείο....είμαι 35 χρόνων και πρώτη φορά μπήκα σε χειρουργείο και με ολική νάρκωση επίσης... σκέφτομαι αν δεν ηρεμήσει η όλη φάση να πάω σε νευρολόγο να δω τι συμβαίνει στο κεφάλι μου ειλικρινά δεν αντέχω άλλο! Δεν είμαι ο εαυτός μου πια...
    γιατι σε φορουμ γιατρων; επεμβαση εκανες. τον γιατρο σου δεν τον ρωτησες, που ξερει καλα την περιπτωση σου; τι σου ειπε;
    γιατρος δεν ειμαι, αλλα εσυ περα απο την διαδικασια της ναρκωσης, περνας και μια διαδικασια με ορμονικες ανωμαλιες λογω κυησης, εστω κι αν ηταν εξωμητριος. οποτε, τον γυναικολογο σου θα ρωτας , και μπορει να ειναι φυσιολογικο.
    εγκεφαλικο αποκλειεται να ειναι φυσικα, θα στο ελεγαν.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Φυσικά έχω ρωτήσει και τον γιατρό μου αλλά να είμαι ειλικρινής αυτό που ανέφερες φοβόμουν ...ότι κάτι έχω πάθει δλδ εγκεφαλικό...η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ λυπημένη και ξεσπάω με το παραμικρό ίσως να χρειάζομαι περισσότερο χρόνο.... ευχαριστώ για την απάντηση σου και τον χρόνο σου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Φυσικά έχω ρωτήσει και τον γιατρό μου αλλά να είμαι ειλικρινής αυτό που ανέφερες φοβόμουν ...ότι κάτι έχω πάθει δλδ εγκεφαλικό...η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ λυπημένη και ξεσπάω με το παραμικρό ίσως να χρειάζομαι περισσότερο χρόνο.... ευχαριστώ για την απάντηση σου και τον χρόνο σου
    τι σου απαντησε λοιπον ο γιατρος σου;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Ότι πολλές φορές συμβαίνει λόγω της αναισθησίας...είναι που εγώ είμαι τόσο φοβιτσιαρα και συνήθως ότι φοβάσαι το έλκεις κι όλας! Εγώ αν δω ότι συνεχίζεται όλο αυτό θα επισκεφτώ και Νευρολόγο δεν θα το αφήσω έτσι...δεν ξέρω αν είναι το σωστό αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by babygirl View Post
    Ότι πολλές φορές συμβαίνει λόγω της αναισθησίας...είναι που εγώ είμαι τόσο φοβιτσιαρα και συνήθως ότι φοβάσαι το έλκεις κι όλας! Εγώ αν δω ότι συνεχίζεται όλο αυτό θα επισκεφτώ και Νευρολόγο δεν θα το αφήσω έτσι...δεν ξέρω αν είναι το σωστό αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσω
    δειξε εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.
    αντι να σκεφτεσαι την σειρα των εξετασεων που θα κανεις αν δεν ισορροπησεις, παρε χρονο να ξεκουραστεις, να τραφεις σωστα, να διασκεδασεις, κι ΑΝ μετα καποιο διαστημα συνεχιστουν οι ενοχλησεις, θα σκεφτεις σε δευτερο χρονο τι εξετασεις θα κανεις..

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Greece
    Posts
    61
    Σ ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 30-11-2014, 23:57
  2. Replies: 234
    Last Post: 27-05-2014, 23:06
  3. Replies: 8
    Last Post: 15-02-2011, 01:19
  4. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΙ?:(
    By katerina23 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 03-02-2010, 14:10
  5. Λίγο μετά την επέμβαση δακτυλίου...
    By Angel_f in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2006, 00:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •