ΦΩΝΕΣ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65

    ΦΩΝΕΣ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ

    ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΦΩΝΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΚΟΥΩ ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΣ ΕΝΑ ΘΟΡΥΒΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΩ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΣΗΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΦΩΝΕΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΨΥΧΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΩ INVEGA ΤΩΝ 6 ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Απο την αγωνια φανταζομαι αν ακουσεις παλι φωνες στο σαλονι τις ακους μονο στο σαλονι.
    Και μενα μου τυχαινει να κανω περιεργες σκεψεις σε ενα συγκεκριμενο μερος,οταν πηγαινω καπου να παρω ααντουιτς,καταθλιπτικες κατα καποιο τροπο σκεψεις και ξαναπαω και αρχιζω και σκεφτομαι λες να αρχισω να κανω παλι τις ιδιες σκεψεις και ξαναρχονται,no magic ή Φενγκ σουι ή τι μπορει να πει ο καθενας απλως αγχος και αγωνια πιστευω φταιει.
    Δεν ειμαι βεβαια κανας ειδικος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω οταν ακουσω ενα τραγουδι μετα το ακουω συνεχεια στην φαντασια μου.και οταν ειμαι με πολυ κοσμο μετα π βρησκομαι μονη ακουωτις φωνες τους αμυδρα σε επαναλιψη.ολοι το παθενουν αυτο νομιζω.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Originally posted by nikv
    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ
    με τον γιατρο σου το συζητησες?αν ναι, τι λεει?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΝΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Originally posted by nikv
    ΝΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ
    μα αφου σε ενοχλει,πως δε λεει πολλα? να επιμεινεις αν συνεχιζεται η ενοχληση σου...εισαι ευχαριστημενος απο τον γιατρο και την αγωγη σου γενικα?μηπως θα επρεπε να δεις καποιον αλλο γιατρο?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    ΟΧΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    53
    nikv,

    Πρόσεξέ το αυτό με τις φωνές στο σαλόνι.

    Σαν παλιά καραβάνα (20+ χρόνια ψυχωτικός), από συζητήσεις με γιατρούς, κοιτάνε αν με τις φωνές είσαι \"λειτουργικός\" ή αν αποδιοργανώνεσαι. Αν βγαίνεις εκτός πραγματικότητας (εκτός τόπου και χρόνου) θέλει προσοχή, αν όχι, τότε, όπως είπε ο γιατρός σου, δεν τρέχει τίποτα.

    Καλού-κακού, μάρκαρε από κοντά τους ειδικούς αυτές τις μέρες, γιατί μπορεί να γλυτώσεις από δύσκολες καταστάσεις, όταν σε παρακολουθούν από κοντά.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    daydreamer οχι δεν αποδιοργανωνομαι παραμενω εντος τοπου και χρονου και λειτουργικος απλως νιωθω οτι με προσβαλουν και με ενοχλουν αυτα που λενε ειναι μια αρκετα ενοχλητικη εμπειρια οπως θα τη χαρακτηριζα και αυτο που με κανει να νιωθω απαισια ειναι οτι ξερουν που να με χτυπησουν

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    εγω παντως πιστευω οτι ειναι σχιζοφρενεια αυτο που περναω :(

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    xostous mpinelikia
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    κανε λιγο τον σταυρο σου και αν δεν φυγουν τοτε πες μου οτι δεν υπαρχει θεος..απο προσωπικη εμπειρια

  14. #14
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    εγω οταν ακουσω ενα τραγουδι μετα το ακουω συνεχεια στην φαντασια μου.και οταν ειμαι με πολυ κοσμο μετα π βρησκομαι μονη ακουωτις φωνες τους αμυδρα σε επαναλιψη.ολοι το παθενουν αυτο νομιζω.
    Φίλε Παστέλι εγώ νιώθω σαν κινητό juke box!!! :) Κάθε πρωί που ξυπνώ ο εγκεφαλος μου τραγουδά χωρίς την θεληση μου. Βασικά όλη μέρα ακούο ραδιόφωνο μένουν στην σκέψη μου όλα τα τραγούδια και επανέρχονται το πρωί. Γίνεται ένα τρελό παρτυ στο μυαλό μου.: ) Γίνεται ένα φλασμπακ στην μνήμη

  15. #15
    ..κορίτσια, δνε θέλω να σας ταράξω, αλλά το θέμα ανέβηκε πριν 2,5 χρόνια........:ΡΡΡΡΡ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •