αλληλοβοήθεια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305

    αλληλοβοήθεια...

    σους έδωσε ο θεός.και αυτές οι αρρώστειες μπορούν να φέρουν τους ανθρώπους τόσο κοντά, όσο δεν μπορείς να φανταστε
    Originally posted by keep_walking
    Επίσης, άκρως ρατσιστικό βρίσκω το να συμμετέχουν άτομα στο φόρουμ που έχουν κάποιο πρόβλημα.
    Αλήθεια πως θα αλληλοηθηθούν άτομα μεταξύ τους που νοσούν?
    Εμ αυτο δεν το καταλαβα το αναλυεις?



    έχω ακριβώς την ίδια απορία.μάλλον δεν έχω την ίδια απορία με τον κιπ γιατί ούτε κι αυτός έχει.μην ανησυχείς πάντως αν και άρρωστοι διατηρούμε την εξυπνάδα μας.σε όίς.


    νόρα, δεν έχεις να κάνεις κανένα σχόλιο?ή απλά δεν είδες το ποστ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αυτο για αλλου πηγαινε και αλλου βρεθηκε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    όχι.το έβγαλα από κάπου αλλού.αλλά προσπαθώ να το σμμαζέψω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    αρκτος
    συμφωνω με την αποψη σου, το ειπα αλλωστε κι εγω, καλα κανεις και ανοιγεις θεμα, υπαρχει πεδιο συζητησης, θα λεγα ομως να λαβεις υποψη σου οτι δεν εχουν ολοι σωστη ενημερωση χωρις να εχουν καμια κακη προθεση η ρατσιστικες αποψεις.......
    ειναι βεβαια αυτο, μια ευκαιρια να την αποκτησουν.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by arktos
    σους έδωσε ο θεός.και αυτές οι αρρώστειες μπορούν να φέρουν τους ανθρώπους τόσο κοντά, όσο δεν μπορείς να φανταστε
    Originally posted by keep_walking
    Επίσης, άκρως ρατσιστικό βρίσκω το να συμμετέχουν άτομα στο φόρουμ που έχουν κάποιο πρόβλημα.
    Αλήθεια πως θα αλληλοηθηθούν άτομα μεταξύ τους που νοσούν?
    Εμ αυτο δεν το καταλαβα το αναλυεις?



    έχω ακριβώς την ίδια απορία.μάλλον δεν έχω την ίδια απορία με τον κιπ γιατί ούτε κι αυτός έχει.μην ανησυχείς πάντως αν και άρρωστοι διατηρούμε την εξυπνάδα μας.σε όίς.


    νόρα, δεν έχεις να κάνεις κανένα σχόλιο?ή απλά δεν είδες το ποστ?


    αρκτος σαν πολυ δεν ασχολησε με τον κιπακο?
    θα χιθει αιμα γιαυτον που ειμουν καποτε ερωτευμενη κιολας.
    :P:P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by keep_walking
    Επίσης, άκρως ρατσιστικό βρίσκω το να συμμετέχουν άτομα στο φόρουμ που έχουν κάποιο πρόβλημα.
    Αλήθεια πως θα αλληλοηθηθούν άτομα μεταξύ τους που νοσούν?
    Εμ αυτο δεν το καταλαβα το αναλυεις?



    έχω ακριβώς την ίδια απορία.μάλλον δεν έχω την ίδια απορία με τον κιπ γιατί ούτε κι αυτός έχει.μην ανησυχείς πάντως αν και άρρωστοι διατηρούμε την εξυπνάδα μας.σε όσους έδωσε ο θεός.κι αυτές οι αρρώστειες μπορούν να φέρουν τους ανθρώπους τόσο κοντά, όσο δεν μπορείς να φανταστείς.


    νόρα, δεν έχεις να κάνεις κανένα σχόλιο?ή απλά δεν είδες το ποστ? [/quote]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by Remedy
    αρκτος
    συμφωνω με την αποψη σου, το ειπα αλλωστε κι εγω, καλα κανεις και ανοιγεις θεμα, υπαρχει πεδιο συζητησης, θα λεγα ομως να λαβεις υποψη σου οτι δεν εχουν ολοι σωστη ενημερωση χωρις να εχουν καμια κακη προθεση η ρατσιστικες αποψεις.......
    ειναι βεβαια αυτο, μια ευκαιρια να την αποκτησουν.

    ναι δεν έχουν σωστή ενημέρωση για πες πως να τους ενημερώσουμε?το αφήνω σε σένα.εγώ δεν έχω μαγειρέψει κιόλας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    πανικούλα, είμαι ερωτευμένη με άλλον, οπότε δεν κινδυνεύεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    οκ την γλητωσες φτηνα :P:P coool

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Originally posted by arktos
    Originally posted by Remedy
    αρκτος
    συμφωνω με την αποψη σου, το ειπα αλλωστε κι εγω, καλα κανεις και ανοιγεις θεμα, υπαρχει πεδιο συζητησης, θα λεγα ομως να λαβεις υποψη σου οτι δεν εχουν ολοι σωστη ενημερωση χωρις να εχουν καμια κακη προθεση η ρατσιστικες αποψεις.......
    ειναι βεβαια αυτο, μια ευκαιρια να την αποκτησουν.

    ναι δεν έχουν σωστή ενημέρωση για πες πως να τους ενημερώσουμε?το αφήνω σε σένα.εγώ δεν έχω μαγειρέψει κιόλας.
    εγω ειμαι στο γραφειο και μπαινω στα κενα...
    ας τοποθετηθουν μερικοι και το συζηταμε..ετσι θα τους ενημερωσουμε..
    αν το δει η Νορα, καλο θα ειναι να μας πει τι σκεφτηκε και θεωρησε αδυνατο να αλληλοβοηθηθουν καποιοι που νοσουν...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    όσο σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να είμαι κι εγώ στο γραφείο...πότε θα επιστρέψω?αναρωτιέμαι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Originally posted by arktos
    όσο σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να είμαι κι εγώ στο γραφείο...πότε θα επιστρέψω?αναρωτιέμαι...
    οποτε το θελησεις ΕΣΥ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Σ\' ένα φόρουμ - που δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα δημόσιο βήμα - δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι...
    Π.χ. σ\' ένα φόρουμ μουσικής, γιατί θα πρέπει να συμμετάσχει μόνο κάποιος που έχει ειδικές γνώσεις αλλα όχι κι εκείνος που απλά μαγεύεται από τη μουσική ?
    Σ\' ένα φόρουμ τεχνολογίας, θα πρέπει να πιάνουν τα χέρια μου για να συμμετάσχω ?
    Σε φόρουμ λογοτεχνίας πρέπει να είμαι συγγραφέας ? Δεν φτάνει η αγάπη για τα βιβλία ?

    Σ\' ένα φόρουμ ψυχολογίας πρέπει να πάσχω ή να μην πάσχω - αν θα πρέπει να μπούνε στεγανά σώνει και καλά ?

    Αν πάσχω , μπορώ να συμμεριστώ την ανάγκη του άλλου να ξέρει πως δεν είναι μόνος στο κόσμο. Μέσα απ\' τις δικές μου εμπειρίες να του δώσω κάποιες συμβουλές. Να αντιληφθώ το πρόβλημα του γιατί είναι και δικό μου πρόβλημα.
    Αν δεν πάσχω, μπορεί να δω τα πράγματα από κάποια απόσταση αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν τα καταλαβαίνω. Μπορεί η κριτική μου ματιά να είναι λιγότερο ευαίσθητη απ\' όσο πρέπει , αλλά δεν παύει να είναι οξεία, διαυγής, στη κατεύθυνση που εγώ θεωρώ πιο σωστή για την επίλυση των προβλημάτων που τίθενται στο τραπέζι προς συζήτηση.
    Κι αναφέρομαι μόνο στη θεματολογία που αφορά τη ψυχική υγεία.
    Αλλά ψυχική υγεία, δεν είναι μόνο κάποιος που έχει πρόβλημα ΑΥΤΗ τη στιγμή. Είναι κι αυτοί που ΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ή που μπορεί να ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ή που νοιάζονται για τα παιδιά τους, για ένα φίλο, για τους γονείς τους. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΣΧΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ, για να έχουν δικαίωμα στην επικοινωνία, την ανταλλαγή ιδεών και απόψεων....

    Εν κατακλείδι , γιατί όλα τ\' άλλα είναι αμπελοφιλοσοφίες. Όποιοι διαθέτουν Ψυχή - επειδή δεν έχουν κάνει συμβόλαιο με κανέναν αν και πότε θα νοσήσουν, έχουν δικαίωμα να συμμετάσχουν σε φόρουμ που έχει ακριβώς αυτό το αντικείμενο..
    Την Ψυχή....
    Δεν έχουν δικαίωμα όσοι δεν την διαθέτουν, αλλά αυτοί ήδη είναι κάτω απ\' το χώμα ...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Originally posted by arktos
    σους έδωσε ο θεός.και αυτές οι αρρώστειες μπορούν να φέρουν τους ανθρώπους τόσο κοντά, όσο δεν μπορείς να φανταστε
    Originally posted by keep_walking
    Επίσης, άκρως ρατσιστικό βρίσκω το να συμμετέχουν άτομα στο φόρουμ που έχουν κάποιο πρόβλημα.
    Αλήθεια πως θα αλληλοηθηθούν άτομα μεταξύ τους που νοσούν?
    Εμ αυτο δεν το καταλαβα το αναλυεις?



    έχω ακριβώς την ίδια απορία.μάλλον δεν έχω την ίδια απορία με τον κιπ γιατί ούτε κι αυτός έχει.μην ανησυχείς πάντως αν και άρρωστοι διατηρούμε την εξυπνάδα μας.σε όίς.


    νόρα, δεν έχεις να κάνεις κανένα σχόλιο?ή απλά δεν είδες το ποστ?
    Η απλά έχω αρκετή δουλίτσα:)

    Τι ακριβώς δεν κατάλαβες από το ποστ μου?
    Αυτό το αν και άρρωστοι διατηρούμε την εξυπνάδα μας, ήταν ειρωνικό ή κάνω λάθος?
    Πάντως ότι εξέφρασα δεν είχε καμμία δόση ειρωνίας και κακεντρέχιας.
    Διαφωνώ κάθετα με το να μπαίνουν ΜΟΝΟ άτομα τα οποία πάσχουν από το οτιδήποτε.
    ΟΛΟΙ πάσχουμε από κάτι άλλωστε:)


    Επίσης δεν θεώρησα αδύνατο να αλληλοβοηθηθούν άτομα που νοσούν.Ρώτησα τον τρόπο για να γίνει αυτό.


    Γενικά, με κάλυψε πλήρως ο Σάββας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    ο τροπος να αλληλοβοηθηθουν τα ατομα που νοσουν Νορα ειναι ο ιδιος ακριβως με το να βοηθησουν αυτα που δεν νοσουν....
    υπαρχει μια διαφοροποιηση μονο,
    οτι εχοντας περασει την ιδια ταλαιπωρια καποιος που νοσει η νοσησε στο παρελθον, ξερει ακριβως τι συμβαινει στον αλλο, πως αισθανεται, ποτε και γιατι, πως περναει αυτο η πως ισως ανακουφιζεται και ξερει επισης και την δικη του πορεια που μπορει ηδη να εχει θεραπευθει και ειναι μια ζωντανη ελπιδα και για τον αλλο πασχοντα..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •