Βοήθεια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Βοήθεια...

    Παιδιά δεν αντέχω άλλο... έχω μια δυσπνοια απίστευτη... δεν μπορώ να αναπνευσω καλα πλέον.. κουραζομαι με το παραμικρό.. ανεβαινω μια σκάλα τρομερή κουραση , κάνω δουλειές στο σπίτι, κούραση πονος στην πλατη δυσπνοια κλπ .. Έχω κάνει μόνο τριπλεξ και μια ακτινογραφια θωρακος πέρυσι. Δεν έχω πάει ποτέ σε πνευμονολογο . Έχω πάει αρκετές φορές σε κέντρο υγείας κλπ αλλά ποτέ δεν δίνουν αρκετή σημασία. Πλέον απ τον περίγυρος μου δεν μκυ δίνουν αρκετή σημασία γιατί κάθε μέρα έχω και κάτι άλλο. Αλλά αυτό που δεν φεύγει ποτέ είναι η δυσπνοια και η ταχυκαρδια .. δεν μπορώ να καταλάβω πλέον αν είναι το άγχος μου η αν έχω πραγματικά θέμα και όλοι με έχουν πείσει ότι τα δημιουργώ μόνη μου . Πήγα για μασάζ εχθές και μκυ έκανε με τρομερή πιρση λου μου κοβόταν η αναπνοή σήμερα νιωθω όλη την πλάτη μου ποασμενη μαι να μην μπορώ να ανασανω ... τι γίνεται πλέον τε πουστη μου . Πως γίνεται να το δημιουργώ εγωωαλλα ταυτόχρονα να τα νιωθω όλα τόσο έντονα.. πως γίνεται απλά..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Και εγώ χάλια δεν αντέχω και είμαι σε έναρξη αγωγής,αυτά που περιγράφεις δυσπνοια,ζαλη,ναυτια,ταση λιποθυμίας κτλπ,κάνω μπάνιο δουλειές κτλπ κ λαχανιάζω.Περσυ που επισης τα ειχα ολα αυτα ειχα παει κ σε πνευμονολογο που λες και ολοι με εστελναν σε ψυχιατρο ετσι κ πηρα αγωγη που χρειαστηκε να διακοψω λογω εγκυμοσινης,τώρα επανήλθαν ολα χαλια ολη μέρα κ κλασικά πάλι αγωγή.

  3. #3
    Εγώ δεν λαχανιαζω μόνο.. νιώθω λες και έχω κανονική δυσπνιια ακόμα και που περπαταω .... τι σκατα πάει λάθος... ακόμα και θέμα να είχα δεν πιστεύω ότι θα ήταν τόσο έντονο ρε γαμωτο γι αυτό προσπαθώ να πείσω τοκ εαυτό μου ότι είναι άγχος. Εσύ πως νιώθεις ακριβώς; έχεις κΙ ταχυκαρδιες ; η αγωγή σε βοήθησε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Κ εγω περπαταω κ στα δυο βηματα τα φτυνω οτι κ να κανω ειναι λες κ ανεβαινω το εβερεστ σαν να αγκομαχαω,η αγωγη ακομα δεν με εχει πιασει και υποφερω καθε μερα ειμαι χαλια ζαλιζομαι ναυτια αδυναμια ταση λιποθυμιας κτλπ περσυ εκανε 6 μηνες να με πιασει αλλα μετα ημουν οκ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    θα πας σε γιατρο να το δει αυτο μπορει να ειν ανχος μπορει καποιο φαρμακο που σου φερνει αυτο η γρίπη κατι που θελει θεραπεια .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    1
    I just wanted to let you know that I just looked at your website and found it to be very interesting and helpful. I'm looking forward to reading many of your posts quordle

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 22:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 11-04-2019, 23:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •