Απελπισία.... - Page 51
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 51 of 60 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 751 to 765 of 900
  1. #751
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αυτή η ερώτηση ποσο με αντιπροσωπευει.πως να έχουμε τα κοτσια να μην ξάνα κυλησουμε.
    Εγώ προσωπικα το έλυσα το θέμα. του είπα να μην με ξανά ενοχλησει και τον μπλοκαρα από τις κλησεις του κινητού μου.Βεβαια αν ήθελε μπορουσε να επικοινωνησει με άλλο τρόπο. Τουλάχιστον το σεβαστηκε κοινώς δεν του καιγεται καρφι.έχω όμως το καλό εγώ να μην στέλνω ποτέ πρώτη όσο και να καίγομαι. Οπότε εληξε το θέμα.

    Εσύ του είπες να μη σε ξανά ενοχλησει?τον είχες μπλοκαρει μια φορα λες.γιατί τον ξεμπλοκαρες?
    Θες να κρατησεις επαφη τελικα η αυτό σε χαλαει και θες να σταματησετε να μιλατε.
    Ούτε εγώ επικοινωνώ πρώτη, μια φορά μόνο το έκανα με αυτόν.Εγώ τον έχω μπλοκάρει πολλές φορές και αυτός πάντα βρίσκει τρόπο και γυρνάει.
    Απαίσια νιώθω και δεν έχει απαντήσει τίποτα
    Το ελυσες με μπλοκ. Ναι και γω πάντα έτσι κάνω. Αυτή τη φορά δε θέλω να τον μπλοκαρω επειδή το έχω κάνει χίλιες φορές, δεν το θέλω. Θέλω απλά να μην υπάρχει πικρία μέσα μου γιατί αυτό κάνω με όλους και δε νιώθω καλά. Ανάγκη είναι πολλές φορές αλλά όπως και ναχει, μια φορά να το ληξω ειρηνικά και ήρεμα αυτό θέλω. Δε νομίζω να το σεβαστεί
    Δε θέλησε να σχολιάσει καθόλου θέλησε απλά να μην πει τίποτα
    Αυτό λέει πολλά. Δεν ανοίγεται.
    Φυσικά και του είπα να μη με ξαναενοχλησει. Δε θέλω να κρατήσω επαφές έχω πολλούς λόγους για να μη θέλω.

  2. #752
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ούτε εγώ επικοινωνώ πρώτη, μια φορά μόνο το έκανα με αυτόν.Εγώ τον έχω μπλοκάρει πολλές φορές και αυτός πάντα βρίσκει τρόπο και γυρνάει.
    Απαίσια νιώθω και δεν έχει απαντήσει τίποτα
    Το ελυσες με μπλοκ. Ναι και γω πάντα έτσι κάνω. Αυτή τη φορά δε θέλω να τον μπλοκαρω επειδή το έχω κάνει χίλιες φορές, δεν το θέλω. Θέλω απλά να μην υπάρχει πικρία μέσα μου γιατί αυτό κάνω με όλους και δε νιώθω καλά. Ανάγκη είναι πολλές φορές αλλά όπως και ναχει, μια φορά να το ληξω ειρηνικά και ήρεμα αυτό θέλω. Δε νομίζω να το σεβαστεί
    Δε θέλησε να σχολιάσει καθόλου θέλησε απλά να μην πει τίποτα
    Αυτό λέει πολλά. Δεν ανοίγεται.
    Φυσικά και του είπα να μη με ξαναενοχλησει. Δε θέλω να κρατήσω επαφές έχω πολλούς λόγους για να μη θέλω.
    Όταν λες το ελυσε με μπλοκ?σε μπλοκαρε και δεν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του?

  3. #753
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Όταν λες το ελυσε με μπλοκ?σε μπλοκαρε και δεν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του?
    Το ελυσες με μπλοκ. Για σένα το είπα
    Δε με έχει κάνει μπλοκ ποτέ αυτός

  4. #754
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Το ελυσες με μπλοκ. Για σένα το είπα
    Δε με έχει κάνει μπλοκ ποτέ αυτός
    Α Οκ δεν το διάβασα καλά. Καταλαβαινω ότι είναι δύσκολο για σένα αν ξανά στείλει να σταματήσεις να του μιλάς. Του είπες να μη σε ξανα ενοχλησει βέβαια.του το έχεις ξανα πει και αυτός σου εστειλε?

  5. #755
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Α Οκ δεν το διάβασα καλά. Καταλαβαινω ότι είναι δύσκολο για σένα αν ξανά στείλει να σταματήσεις να του μιλάς. Του είπες να μη σε ξανα ενοχλησει βέβαια.του το έχεις ξανα πει και αυτός σου εστειλε?
    Ναι τού το έχω ξαναπεί και ποτέ δεν το σέβεται και ξαναστελνει πάντα

  6. #756
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ναι τού το έχω ξαναπεί και ποτέ δεν το σέβεται και ξαναστελνει πάντα
    Με ποια προφαση?ότι θέλει από εσένα τι?

  7. #757
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Με ποια προφαση?ότι θέλει από εσένα τι?
    Με την πρόφαση ότι έστειλε για πλάκα, ότι δεν είχε κανένα σκοπό κι ότι απλά το έκανε για να δοκιμάσει αν λειτουργεί ένα κουμπί. Την άλλη φορά αυτό είχε πει
    Παλιότερα είχε πει "για να το λύσουμε"

  8. #758
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Με την πρόφαση ότι έστειλε για πλάκα, ότι δεν είχε κανένα σκοπό κι ότι απλά το έκανε για να δοκιμάσει αν λειτουργεί ένα κουμπί. Την άλλη φορά αυτό είχε πει
    Παλιότερα είχε πει "για να το λύσουμε"
    Τι να πω αψυχολογητος.καλύτερα να στρεψεις αλλού το ενδιαφέρον σου για να ξεχαστεις από αυτόν. Υπάρχει κανενας άλλος να σε ενδιαφερει?

  9. #759
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τι να πω αψυχολογητος.καλύτερα να στρεψεις αλλού το ενδιαφέρον σου για να ξεχαστεις από αυτόν. Υπάρχει κανενας άλλος να σε ενδιαφερει?
    Αυτό θα φανεί
    Δε βλέπω το μέλλον
    Όπως ποτέ δεν περίμενα να ξαναμιλήσουμε αλλά έστειλε επανασύνδεση μετά από εννιά μήνες

  10. #760
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Αυτό θα φανεί
    Δε βλέπω το μέλλον
    Όπως ποτέ δεν περίμενα να ξαναμιλήσουμε αλλά έστειλε επανασύνδεση μετά από εννιά μήνες
    Ναι το ίδιο συνεβει και με εμένα και τον παντρεμενο.ενώ είχα κόψει τότε την επικοινωνία μετακομισα με τη δουλειά μου κάτω από την δική του δουλειά. Οπότε ήμουν και άτυχη. Ευτυχώς τώρα έχει αλλαξει περιοχη οπότε δεν τον βλέπω.
    Η δευτερη φορά ήταν και πιο δυσκολη.κακως γυρισαμε πιστεύω. Αφού τα ξεραμε τα αποτελέσματα από την πρώτη φορά.
    Όποιος ενδιαφέρεται δεν αφήνει τον άλλον τοσο καιρό. Και πολύ φοβάμαι ότι αν ξανά γυρισουν είμαστε τόσο θύματα που θα ξανά γυρίσουμε και εμείς.

  11. #761
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    όταν είσαι ερωτευμένος δεν όλα τα βλέπεις ωραία και ας σου λένε οι άλλοι αντίθετα
    όταν λες να σου έδινε σημασία? εννοείς να σου έδινε χρόνο να βρεθείτε

    τον χαρακτήρα πρέπει να τον κοιτάς για μένα είναι το κυριότερο
    Όταν είσαι ερωτευμένος Πανο είσαι στραβος.δεν βλέπεις τίποτα.
    Δεν μου εδινε σημασία εννοω ποτέ δεν αφιερωσε ούτε μια ώρα από τον ελεύθερο του χρόνο για να με δει.μόνο καβατζα για τις βαρετες ώρες τις δουλειάς.
    Παρόλα αυτά αν μου στελνε κάτι πάλι θα πηγαινα.δεν σέβομαι τον εαυτό μου και δεν βλέπω πως μου φέρονται οι άλλοι. Εκεί που με διωχνουν εκεί πηγαινω εγώ.

  12. #762
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ναι το ίδιο συνεβει και με εμένα και τον παντρεμενο.ενώ είχα κόψει τότε την επικοινωνία μετακομισα με τη δουλειά μου κάτω από την δική του δουλειά. Οπότε ήμουν και άτυχη. Ευτυχώς τώρα έχει αλλαξει περιοχη οπότε δεν τον βλέπω.
    Η δευτερη φορά ήταν και πιο δυσκολη.κακως γυρισαμε πιστεύω. Αφού τα ξεραμε τα αποτελέσματα από την πρώτη φορά.
    Όποιος ενδιαφέρεται δεν αφήνει τον άλλον τοσο καιρό. Και πολύ φοβάμαι ότι αν ξανά γυρισουν είμαστε τόσο θύματα που θα ξανά γυρίσουμε και εμείς.
    Κι αυτοί είναι θύματα!!!!! Όχι μόνο εμείς άμα το πάμε έτσι!!! Θύματα των συναισθημάτων μας όλοι άλλωστε
    Και των επιλογών μας
    Φυσικά και είναι λάθος να επιστρέφουν μετά από καιρό .
    Το ενδιαφέρον αν δε φανεί από την αρχή για μένα είναι ψεύτικο ο,τι και να σου πασάρει ο άλλος για δικαιολογία
    Μια του κλέφτη δυο του κλέφτη. Ε μεγαλώνεις, μαθαίνεις κάνα δυο πράγματα πως λειτουργούν. Βλέπεις ότι τα λόγια και το μικρό ενδιαφέρον δεν είναι αυτό που θέλεις, ακόμη κι αν ακόμη αυτό σε τραβάει. Ξέρεις όμως, έχεις τη γνώση του τι είναι σωστό και τι όχι. Απλώς μέχρι να πεις τέλος, ανέχεσαι τα λίγα.
    Η στιγμή που δε θα το δέχομαι θα έρθει και θα είναι σύντομα αυτό
    Και έτσι δε παλεύω μέσα μου τόσο πολύ

  13. #763
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Κι αυτοί είναι θύματα!!!!! Όχι μόνο εμείς άμα το πάμε έτσι!!! Θύματα των συναισθημάτων μας όλοι άλλωστε
    Και των επιλογών μας
    Φυσικά και είναι λάθος να επιστρέφουν μετά από καιρό .
    Το ενδιαφέρον αν δε φανεί από την αρχή για μένα είναι ψεύτικο ο,τι και να σου πασάρει ο άλλος για δικαιολογία
    Μια του κλέφτη δυο του κλέφτη. Ε μεγαλώνεις, μαθαίνεις κάνα δυο πράγματα πως λειτουργούν. Βλέπεις ότι τα λόγια και το μικρό ενδιαφέρον δεν είναι αυτό που θέλεις, ακόμη κι αν ακόμη αυτό σε τραβάει. Ξέρεις όμως, έχεις τη γνώση του τι είναι σωστό και τι όχι. Απλώς μέχρι να πεις τέλος, ανέχεσαι τα λίγα.
    Η στιγμή που δε θα το δέχομαι θα έρθει και θα είναι σύντομα αυτό
    Και έτσι δε παλεύω μέσα μου τόσο πολύ
    Ακριβώς. Ξέρουμε καλά τι μας γίνεται αλλά το δεχομαστε.και δεν μπορώ να καταλαβω γιατί. Και καλά εγώ έχω τα θέματα μου όπως ξέρεις και ανέχομαι πολλά για να μη με διωξουν.εσύ μια κανονική κοπελα γιατί τα ανέχεσαι.είχες πει ότι έχεις αυτοπεποιθηση.για πιό λόγο ενώ ξέρει δέχεσαι να σε πληγωνουν?

    Αυτοί δεν είναι θύματα. Μια χαρά επιβεβαιωση τους δίνουμε. Τους κάνουμε και Θεους.απλά για μένα κι αυτοί δυστυχισμενοι είναι. Οπότε είμαστε στην ίδια μοίρα.

  14. #764
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ακριβώς. Ξέρουμε καλά τι μας γίνεται αλλά το δεχομαστε.και δεν μπορώ να καταλαβω γιατί. Και καλά εγώ έχω τα θέματα μου όπως ξέρεις και ανέχομαι πολλά για να μη με διωξουν.εσύ μια κανονική κοπελα γιατί τα ανέχεσαι.είχες πει ότι έχεις αυτοπεποιθηση.για πιό λόγο ενώ ξέρει δέχεσαι να σε πληγωνουν?

    Αυτοί δεν είναι θύματα. Μια χαρά επιβεβαιωση τους δίνουμε. Τους κάνουμε και Θεους.απλά για μένα κι αυτοί δυστυχισμενοι είναι. Οπότε είμαστε στην ίδια μοίρα.
    αυτοι γιατι ειναι δυστυχισμένοι; Εκτός του ότι δεν έχουν συναισθήματα για καμιά και ειναι ανίκανοι να αναπτύξουν συναισθήματα και ίσως έχουν ένα συναισθηματικό κενό. Δεν φαίνονται δυστυχισμένοι πάντως...μπορει και να ναι.

  15. #765
    Quote Originally Posted by little View Post
    αυτοι γιατι ειναι δυστυχισμένοι; Εκτός του ότι δεν έχουν συναισθήματα για καμιά και ειναι ανίκανοι να αναπτύξουν συναισθήματα και ίσως έχουν ένα συναισθηματικό κενό. Δεν φαίνονται δυστυχισμένοι πάντως...μπορει και να ναι.
    Όλα αυτά που εγραψες τους καθιστουν δυστυχισμενους.

    Φαντάσου πως θα ήσουν εσύ χωρίς συναίσθημα. Χωρίς να μπορείς να νοιωσεις ερωτευμενη.Χωρίς να καίγεσαι από παθος για κάποιον.
    Εγώ αν ήμουν έτσι θα ήμουν σαν νεκρη.δεν υπάρχει μεγάλυτερη ευχαριστηση από το να είσαι ερωτευμένος.Απλώς μετά σε πολλές περιπτώσεις έρχεται και η απογοήτευση. Αλλά ακόμη και εκεί νιώθεις. Είσαι ζωντανη .
    Αυτοί είναι νεκροί μεσα τους.έτσι πιστεύω. Μπορεί και να κάνω λάθος.
    Αλλά ποιος ευτυχισμενος άντρας θα γυρίζε δεξιά και αριστερά με κάθε πατσαβουρα για να κανει σεξ η να πάρει επιβεβαίωση?μόνο ενας δυστυχισμενος που δεν έχει άλλες επιλογές.

Page 51 of 60 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 20:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 12:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •