Μάτια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Μάτια

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Πολλοί από εμάς έχουμε έλλειψη μαγνησίου λόγο ανεπαρκούς πρόσληψης από τη διατροφή.Επιπλέον το άγχος μειώνει τα επίπεδα μαγνησίου. Δυστυχώς στις αιματολογικες δεν μπορούμε να ελέγχουμε τα επίπεδα γιατί μόνο ένα μικρό ποσοστό κυκλοφορεί στο αίμα.
    Η έλλειψη μαγνησίου είναι υπεύθυνη για πολλά συμπτώματα , μυϊκά, διάθεσης κ.α .

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    15
    Ana τα συμπτώματα που αναφέρεις πάντως είναι ίδια με τα δικά μου.
    Έχεις παρατηρήσει αν σε πιάνουν όταν ξαπλώνεις πχ ?
    Εγώ ας πούμε όταν ξαπλώνω και ξεκουράζομαι μετά από λίγο μου περνάνε.
    Επίσης όταν στρίβεις το κεφάλι σου νιώθεις να σε πονάνε περισσότερο τα μάτια σου ή η ενόχληση στους κροτάφους? Γιατί εγώ έτσι εχω παρατηρήσει.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Mixalis87 όταν στρίβω το κεφάλι μου νιώθω τα ινιακα νεύρα να με πονάνε στην πίσω περιοχή δλδ του κρανίου κ ενίοτε φτάνει μέχρι τον κρόταφο.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    15
    Τα ίδια με εμένα δηλαδή, χωρίς να το θέλω να το παίξω γιατρός μάλλον τα νεύρα στον αυχένα τα χουν παίξει.
    Αν έχεις κάτι νεότερο ή αν βρεις από που προέρχεται ενημέρωσε εδώ σε παρακαλώ.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    15
    Καλημέρα, προσπαθώ να δουλέψω και δυσκολεύομαι, τα μάτια μου πονάνε και δν μπορω να συγκεντρωθώ. Είμαι προγραμματιστής και αναγκαστικά πρέπει να δουλεύω στον υπολογιστή.
    Όλο αυτό το νιώθω να προέρχεται από τον αυχένα, δν ξερω τι άλλο να κάνω, κοντευω δυο μηνες με αυτα τα συμπτώματα.
    Ana εσύ πως πας με τα μάτια σου?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Mixalis1987 βάζω κολλυριο και τεχνητά δάκρυα. Η αλήθεια είναι ότι είδα διαφορά αλλά δεν κάθομαι και στον υπολογιστή καθόλου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mixalis1987 View Post
    Τα ίδια με εμένα δηλαδή, χωρίς να το θέλω να το παίξω γιατρός μάλλον τα νεύρα στον αυχένα τα χουν παίξει.
    Αν έχεις κάτι νεότερο ή αν βρεις από που προέρχεται ενημέρωσε εδώ σε παρακαλώ.
    οζον, οζον, οζον .........η αδελφη μου θεραπευτηκε με αυτο απο αυχενικο......

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    οζον, οζον, οζον .........η αδελφη μου θεραπευτηκε με αυτο απο αυχενικο......
    Θέλεις να μας δώσεις πληροφορίες;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Εννοείς ενεσακια με όζον? Έχω και εγώ θέματα με τον αυχένα και μου είχε πει ο γιατρός ότι αν χρειαστεί κ δε δω προκοπή με τις φυσιοθεραπείες να κάνουμε ενέσεις με όζον.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Ολίβια έχω ίδια συμπτώματα μαζί σου, αύριο έχω πρώτη επαφή με νευρολόγο να δω τι είναι. Το έχω αφήσει 5 μήνες και εξίσου και η δίκη μ ψυχολογία έπεσε όπως εσένα.
    Θέλω να έρθουμε σε επαφή να μιλήσουμε σχετικά με αυτό. Μπορείς να με στείλεις μήνυμα στο ινσταγκραμ;;;;
    Θα με βρεις: hrisisme έχω το σκυλάκι μ φωτό. Στείλε μ πλιζ

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Christina5 View Post
    Ολίβια έχω ίδια συμπτώματα μαζί σου, αύριο έχω πρώτη επαφή με νευρολόγο να δω τι είναι. Το έχω αφήσει 5 μήνες και εξίσου και η δίκη μ ψυχολογία έπεσε όπως εσένα.
    Θέλω να έρθουμε σε επαφή να μιλήσουμε σχετικά με αυτό. Μπορείς να με στείλεις μήνυμα στο ινσταγκραμ;;;;
    Θα με βρεις: hrisisme έχω το σκυλάκι μ φωτό. Στείλε μ πλιζ
    Δυστυχως δεν εχω μεσα κοινων δικτυωσης. Αλλα το.να συζητας συμπτωματα δεν θα σε βοηθησει, θα σε κανει χειροτερα... Πηγαινε αμεσα σε νευρολογο, κανε κουραγιο και κανε εξετασεις να ηρεμησεις. Τα χω περασει κι εγω και ξερω πως ειναι. Κι ακομη τα περναω, απλα δεν ειμαι πια σε πανικο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Εννοείς ενεσακια με όζον? Έχω και εγώ θέματα με τον αυχένα και μου είχε πει ο γιατρός ότι αν χρειαστεί κ δε δω προκοπή με τις φυσιοθεραπείες να κάνουμε ενέσεις με όζον.

    ναι, αυτο εννοω .....εχω και φιλο γιατρο που κανει οζον .....αλλα για αυχενικο, οχι για ματια , μην τα μπερδευουμε .....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ναι, αυτο εννοω .....εχω και φιλο γιατρο που κανει οζον .....αλλα για αυχενικο, οχι για ματια , μην τα μπερδευουμε .....
    Ναι ναι για αυχένα. Και μένα μου το είχαν προτείνει γιατί κάνει δουλίτσα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Christina5 View Post
    Ολίβια έχω ίδια συμπτώματα μαζί σου, αύριο έχω πρώτη επαφή με νευρολόγο να δω τι είναι. Το έχω αφήσει 5 μήνες και εξίσου και η δίκη μ ψυχολογία έπεσε όπως εσένα.
    Θέλω να έρθουμε σε επαφή να μιλήσουμε σχετικά με αυτό. Μπορείς να με στείλεις μήνυμα στο ινσταγκραμ;;;;
    Θα με βρεις: hrisisme έχω το σκυλάκι μ φωτό. Στείλε μ πλιζ
    Τι σου είπε τελικά ο νευρολόγος;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Θα αναφερω ενα θεμα που μου ετυχε προσφατα για αυτους κυριως που δουλευουν στο PC πολλες ωρες και για οσους κουραζοντε ευκολα τα ματια οπως εγω.

    Λιγο ασχετο, αλλα μπορει να το διαβασει καποιος και να τον βοηθησει,,

    Πηρα μια νεα Οθονη πριν λιγο καιρο, και απο εκεινη τη στιγμη αρχισαν να με πονανε τα ματια και η περιοχη γυρω απο αυτα,,
    προσπαθησα να μειωσω την φωτεινοτητα και η κατασταση χειροτέρευε,,

    Τελικα μετα απο μερικες μερες βρηκα τον λογο,,

    Πολλες οθονες για να μειωσουν την φωτεινότητα αναβοσβηνουν τα led της οθονης τοσο γρηγορα που δεν τα βλεπουμε, η τεχνολογια αυτη λεγετε PWM, οποτε αν παρατηρησετε ανεξηγητη ενοχληση η πονο στα ματια δειτε μηπως η οθονη εχει τετοια τεχνολογια,,

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μάτια
    By Ana_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2022, 15:49
  2. Μάτια
    By Ana_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-06-2022, 20:59
  3. Με τα ματια
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 16-08-2017, 01:29
  4. ας φαμε με τα ματια μας
    By MerryMaker_Misery in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 29-08-2011, 21:42
  5. Δεν εχω ματια να την αντικρυσω...
    By Petros_28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-2009, 11:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •