Ξανά αγωγη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72
  1. #46
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Αν θες μωρό με το καλό απλώς πρέπει να μιλήσεις και με ψυχίατρο και με γυναικολόγο γιατί εμένα μου έχουν πει θέλει προσοχή η εγγυμοσυνη με αυτά τα χάπια
    Δεν ξέρω αν το δικό σου είναι αθώο αλλά ρώτα για να ξέρεις τι θα κάνεις
    Ευτυχώς αδιαθετησα σήμερα το πρωί γιατί έχεις δίκιο ένα μωρό καλό είναι να έρθει όταν θα ηρεμησω και θα κόψω την αγωγή και θα είμαι ετοιμη και με το σωστό άνθρωπο.οπως και να έχει όσο αθώα και να είναι σίγουρα θα επηρεάζουν κάπως.

  2. #47
    Αχ αυτοί οι έντονοι παλμοί κάθε βράδυ και με το πρωινό ξύπνημα.αντε να δω πότε θα ηρεμήσουν.και οι σκέψεις ασταμάτητες ειδικά με τον πρώην μου πόσο μου λείπει και πόσο δύσκολα είναι χωρίς αυτόν.προσπαθω να τις ελεγξω αρνητικα αφού μόλις έπαθα ξανά όλο αυτό έφυγε από κοντά μου αλλά τα συναισθήματα μου τις περισσότερες φορές κυριαρχούν.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by ireneandria View Post
    Αχ αυτοί οι έντονοι παλμοί κάθε βράδυ και με το πρωινό ξύπνημα.αντε να δω πότε θα ηρεμήσουν.και οι σκέψεις ασταμάτητες ειδικά με τον πρώην μου πόσο μου λείπει και πόσο δύσκολα είναι χωρίς αυτόν.προσπαθω να τις ελεγξω αρνητικα αφού μόλις έπαθα ξανά όλο αυτό έφυγε από κοντά μου αλλά τα συναισθήματα μου τις περισσότερες φορές κυριαρχούν.
    Κοιμάσαι καλύτερα όμως; Ε οι σκέψεις είναι δύσκολο πράγμα
    Δεν φεύγουν εύκολα
    Με το καιρό θα το συνηθίσεις
    Ήσασταν πολύ καιρό μαζί;

  4. #49
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Κοιμάσαι καλύτερα όμως; Ε οι σκέψεις είναι δύσκολο πράγμα
    Δεν φεύγουν εύκολα
    Με το καιρό θα το συνηθίσεις
    Ήσασταν πολύ καιρό μαζί;
    Κοιμάμαι καλύτερα βέβαια ξυπνάω αρκετά συχνά ακόμα μέσα στη νύχτα.εναν χρόνο ήμασταν μαζί κ συνέχεια μου λέει ότι μ αγαπάει αλλά θέλει οικογένεια κ δεν ξέρει τι να κάνει.εγω 40 κι αυτός 46.επισης με κατηγορησε γιατί δεν του είχα μιλήσει εξ αρχής για το θέμα μου με την αγχώδης διαταραχή κ όλα τα επακόλουθα.μ έπιασε μαζί του κ φρικαρε.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by ireneandria View Post
    Κοιμάμαι καλύτερα βέβαια ξυπνάω αρκετά συχνά ακόμα μέσα στη νύχτα.εναν χρόνο ήμασταν μαζί κ συνέχεια μου λέει ότι μ αγαπάει αλλά θέλει οικογένεια κ δεν ξέρει τι να κάνει.εγω 40 κι αυτός 46.επισης με κατηγορησε γιατί δεν του είχα μιλήσει εξ αρχής για το θέμα μου με την αγχώδης διαταραχή κ όλα τα επακόλουθα.μ έπιασε μαζί του κ φρικαρε.
    Ναι κάποιοι με τα ψυχιατρικά έχουνε ένα θέμα δεν ξέρω γιατί δεν θέλουν να έχουν ευθύνες και το θεωρούν πολύ κουραστικό εσύ θες οικογένεια;

  6. #51
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Ναι κάποιοι με τα ψυχιατρικά έχουνε ένα θέμα δεν ξέρω γιατί δεν θέλουν να έχουν ευθύνες και το θεωρούν πολύ κουραστικό εσύ θες οικογένεια;
    Περισσότερο φόβο θεωρώ ότι έχουν και δεν ξέρουν πως να το χειριστούν.θα ήθελα οικογένεια ναι αλλά μ αυτό που περνάω τώρα φοβάμαι αν θα μπορώ ν ανταπεξέλθω.αν και στο φιλικό μου περιβάλλον αρκετές έχουν κάνει κ τα πάνε μια χαρά.εσυ έχεις οικογενεια;

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Εγώ που έχω αγχωδη κατάθλιψη δε θέλω να κάνω οικογένεια..φοβάμαι πάρα πολύ...είμαι 33 χρόνων..σκέφτομαι πως με τα χάλια που έχω πως μπορω να φέρω στον κόσμο ένα παιδί και να είμαι σωστη;; δε γίνεται.......

  8. #53
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Εγώ που έχω αγχωδη κατάθλιψη δε θέλω να κάνω οικογένεια..φοβάμαι πάρα πολύ...είμαι 33 χρόνων..σκέφτομαι πως με τα χάλια που έχω πως μπορω να φέρω στον κόσμο ένα παιδί και να είμαι σωστη;; δε γίνεται.......
    Πραγματικά κι εγώ σκέφτομαι έτσι αλλά βλέπω άλλες γυναίκες που έχουν περάσει τα ίδια και τα έχουν καταφέρει.γι αυτό ρώτησα αν κάποιος έχει οικογένεια και πως το διαχειρίζεται.δε θα ήθελα να μείνω μόνη μου και η ψυχίατρος μου μου είπε ότι τα πάντα μπορούμε αλλά εγώ με όλο αυτό που περνάω πελαγωνω.εχεις κάποια σχέση;ίσως αν βρεις κι εσύ κι εγώ κάποιον που να μας κάνει να νιώθουμε ασφάλεια να μπορέσουμε να κάνουμε αυτό το βήμα.βεβαια εγώ μόλις βγήκα από έναν χωρισμό και είναι και το θέμα ηλικίας 40.

  9. #54
    Επίσης όταν πέφτω να κοιμηθω μετά από λίγο τιναζόμαι λες και με διαπερνά ρεύμα.ειναι λόγω του άγχους η πρέπει να κάνω κάποια εξέταση νευρολογικής φυσεως;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,097
    Μήπως είναι το restless leg syndrome; Το παθαίνω κι εγώ αλλά ως παρενέργεια του ρεμερον.

  11. #56
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Μήπως είναι το restless leg syndrome; Το παθαίνω κι εγώ αλλά ως παρενέργεια του ρεμερον.
    Δεν ξέρω τι είναι αυτό πρώτη φορά το ακούω.το νιώθω σε όλο μου το κορμι.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by ireneandria View Post
    Πραγματικά κι εγώ σκέφτομαι έτσι αλλά βλέπω άλλες γυναίκες που έχουν περάσει τα ίδια και τα έχουν καταφέρει.γι αυτό ρώτησα αν κάποιος έχει οικογένεια και πως το διαχειρίζεται.δε θα ήθελα να μείνω μόνη μου και η ψυχίατρος μου μου είπε ότι τα πάντα μπορούμε αλλά εγώ με όλο αυτό που περνάω πελαγωνω.εχεις κάποια σχέση;ίσως αν βρεις κι εσύ κι εγώ κάποιον που να μας κάνει να νιώθουμε ασφάλεια να μπορέσουμε να κάνουμε αυτό το βήμα.βεβαια εγώ μόλις βγήκα από έναν χωρισμό και είναι και το θέμα ηλικίας 40.
    Ναι έχω σχέση αλλά αυτός ο φόβος δε φεύγει ποτέ της οικογένειας..δε θα μπορέσω να ανταπεξελθω σε τόσες ευθύνες. Ξέρω ότι θα ζω για πάντα με την αγχωδη κατάθλιψη αυτά δε περνάνε ποτε τελείως...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Μήπως είναι το restless leg syndrome; Το παθαίνω κι εγώ αλλά ως παρενέργεια του ρεμερον.
    Ξεκίνησα να το παθαίνω με το serequel
    ,Στην αρχή ψαχνομουν δεν ήξερα τι ήταν εκεί που καθόμουν με χτυπούσε ρεύμα στο πόδι δεν ήξερα κατά που να κάνω
    Μετά ανακάλυψα ότι μπορεί να φταίει το χάπι
    Άρα δεν είμαο μονη

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,097
    Είναι ενοχλητικό, το ξέρω αλλά τι να γίνει... το παθαίνω χρόνια... όταν το συνηθίζει ο οργανισμός το φάρμακο μειώνεται πάντως...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Μόλις το αντιλήφθηκα μειώσαμε το χάπι αλλά τελικά το κόψαμε γιατί μου αύξησε και τις εξετασεις αιματος

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού ξανά και ξανά
    By Ψυχή in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2021, 22:47
  2. Νεα αγωγη...
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 73
    Last Post: 25-08-2018, 23:34
  3. Νεα αγωγη..
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 03-08-2018, 20:23
  4. Αγωγή
    By Delmem210118a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2017, 07:27
  5. υπερφαγια, ξανα κ ξανα
    By vilma in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2016, 18:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •