Ξανά στις αρρυθμίες… - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 78
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Εχω μια βαλβιδα που δεν δουλευει σωστα και τις εκτακτες συστολες..κατα τα αλλα δεν βλεπει κατι ανησυχητικο..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Γενικά τα βραδιά πως κοιμάσαι ; Ας πούμε εκεί που πάει να σε πάρει ο ύπνος νιώθεις κάτι σαν ένταση ι να τοιναζεσε ι κάτι σαν αρρυθμία ι καμία έκτακτη , και όταν ανοίγεις τα μάτια να είναι όλα καλά ; Γενικά κάτι νευρολογικό

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημερα..καποια βραδια πεταγομαι απο τον υπνο γιατι μου κοβεται η αναπνοη και κει που με ξανα παιρνει ο υπνος παλι τα ιδια και κανω ωρα να συνελθω..νιωθω κι ενα περιεργο συναισθημα..δεν μπορω να το εξηγησω..σαν καποιος να με χτυπαει στο στηθος και πεταγομαι

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Καλημερα..καποια βραδια πεταγομαι απο τον υπνο γιατι μου κοβεται η αναπνοη και κει που με ξανα παιρνει ο υπνος παλι τα ιδια και κανω ωρα να συνελθω..νιωθω κι ενα περιεργο συναισθημα..δεν μπορω να το εξηγησω..σαν καποιος να με χτυπαει στο στηθος και πεταγομαι
    Σήμερα και holder… ελπίζω να νιώσω αυτά τα άσχημα που νιώθω να δω τι θα μου πει .. που σίγουρα θα με στείλει σε χάπια ..

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Σήμερα και holder… ελπίζω να νιώσω αυτά τα άσχημα που νιώθω να δω τι θα μου πει .. που σίγουρα θα με στείλει σε χάπια ..

    Έβαλα και Χόλντερ ενώ ένιωθα χάλια όλο το εικοσιτετράωρο μόνο τρεις υπερκοιλιακές έκτακτες κατέγραψε δεν μπορώ να σχολήθω άλλο κουράστηκα

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ένιωσες ότι είχες παραπάνω έκτακτες από τις 3;; σου είπε κάτι άλλο

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Ένιωσες ότι είχες παραπάνω έκτακτες από τις 3;; σου είπε κάτι άλλο

    Ένιωσα ναι ότι αν είχα πάρα πολλές και πολύ άσχημα μάλιστα και τελικά είχα μόνο τρεις το μυαλό είναι πολύ περίεργο αυτό έχω να πω μόνο τίποτα άλλο , Αυτό που επίσης με αγχώνει και βασικά πάντα με άγχωνε είναι Κατά πόσον ατόμου με φυσιολογική καρδιά μπορεί να εμφανίσει κοιλιακή μαρμαρυγή

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Κι εγω οταν εβαλα χολντερ λιγες κατεγραψε και μολις το εβγαλα με ταραξανε..κοιτα που μας δουλευει η καρδια μας

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Εμενα κατεγραψε πανω απο 120 εκτακτες και τις ειπε λιγες.απο αυτες τις μισες καταλαβα..οταν το εβγαλα πρεπει να ηταν πολυ περισσοτερες..το μυαλο φιλε μου..εχεις δικιο..το μυαλο τα κανει ολα

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Ένιωσα ναι ότι αν είχα πάρα πολλές και πολύ άσχημα μάλιστα και τελικά είχα μόνο τρεις το μυαλό είναι πολύ περίεργο αυτό έχω να πω μόνο τίποτα άλλο , Αυτό που επίσης με αγχώνει και βασικά πάντα με άγχωνε είναι Κατά πόσον ατόμου με φυσιολογική καρδιά μπορεί να εμφανίσει κοιλιακή μαρμαρυγή
    Αφου βλεπεις οτι για ολα ευθυνετει το στρες και οτι δεν εχεις υιποτα, τι το ψαχνεις; Θες να σου πω κατι, εαν συνεχισεις ετσι, ειναο πιθανο να αποκτησεις καρδιακο προβλημα στο τελος. Η μανα μου νοσησε απο κολπικη μαρμαρυγη επειτα απο χρονιο στρες.
    Το λεω για να τα ακουσω κι εγω.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Και να σου πω και κατι, πες οτι νοσησες απο καρδια Ε, και τι εγινε; Οι καρδιαγγειακες παθησεις σημερα αντιμετωπιζονται πολυ αποτελεσματικα..Για παραδειγμα, η.κολπικη μαρμαρυγη θεραπευεται πληρως με χειρουργειο στην πλειονοτητα των περιπτωσεων.´
    Εγω τωρα που φοβομουν για σκληρυνση , ετυχε να παω στη γυναικολογο μου και της ειπα την.περιπετεια μου και μου απανταει: Ε, κι αν ειχες σκληρυνση, τι εγινε; Εγω η ιδια νοσω απο σκληρυνση. Καταλαβες; η γιατρος μου ειχε σκληρυνση και ειναι μια χαρα, εργαζεται και ζει, κι εγω ημουν επι ενα χρονο κλεισμενη στο σπιτι κι εφτασα 40 κιλα, επειδη φοβομουν οτι ειχα σκληρυνση. Ποια απο τις 2 εχει καλυτερη ποιοτητα ζωης, πιστευεις;

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Φοβάμαι μήπως πάθω κοιλιακή μαρμαρυγή …

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Φοβάμαι μήπως πάθω κοιλιακή μαρμαρυγή …
    Και γιατι φοβασαι μονο αυτο; Ξερεις ποσες αλλες αρρωστιες υπαρχουν; Αυτες γιατι δεν τις φοβασαι; Γιατι δεν φοβασαι τον σεισμο; το να σου πεσει μια γλαστρα στο κεφαλι; Μα παθεις τροχαιο;

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι το μυαλο σου εχει επιλεξει να φοβαται κι εχει επικεντρωθει σε αυτο ενω ειναι το ιδιο πιθανο να παθεις κατι αλλο απο αυτα που σου ανεφερα η και χιλαδες αλλα.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Και γιατι φοβασαι μονο αυτο; Ξερεις ποσες αλλες αρρωστιες υπαρχουν; Αυτες γιατι δεν τις φοβασαι; Γιατι δεν φοβασαι τον σεισμο; το να σου πεσει μια γλαστρα στο κεφαλι; Μα παθεις τροχαιο;

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι το μυαλο σου εχει επιλεξει να φοβαται κι εχει επικεντρωθει σε αυτο ενω ειναι το ιδιο πιθανο να παθεις κατι αλλο απο αυτα που σου ανεφερα η και χιλαδες αλλα.
    Επικεντρώνουμε σε αυτό γιατί έχω ταλαιπωρηθεί από αρρυθμίες και στο Παρελθόν και υπάρχουνε κάποιες συγκεκριμένες αρρυθμίες που της νιώθω βέβαια ψιλό σπάνια ίσως μία φορά το χρόνο ή μία φορά στα δύο χρόνια δεν μπορώ να θυμηθώ που μου θυμίζουν μιας κοπέλας κάτι Γρηγόρης χτύπους που αναγκάστηκε και κάνει ηλεκτρολογική μελέτη που τις βρήκανε κοιλιακοί ταχυκαρδία και αναρωτιέμαι γιατί έχω πάθει και εγώ αυτό το πράγμα βέβαια σπάνια ξαναλέω αν αυτή η εφτά χτύποι με οδηγήσουν κοιλιακή μαρμαρυγή κάποια στιγμή

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ωραια και πες οτι το φοβασαι. Τι κερδιζεις; Εχεις παει σε γιατρους και δεν σου βρισκουν.τιποτα. Βαλε στοπ.γιατι το.αγχος οντως θα σε αρρωστησει.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού ξανά και ξανά
    By Ψυχή in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2021, 22:47
  2. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.........
    By Alex1312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-2021, 12:07
  3. Αρρυθμίες;;
    By Xristina1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 18-08-2019, 21:55
  4. υπερφαγια, ξανα κ ξανα
    By vilma in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2016, 18:14
  5. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ
    By mairh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2009, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •