Είμαι ψυχάκι?....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728

    Είμαι ψυχάκι?....

    Πήγα σε μια κοπέλα να φτιάξω τα φρυδια μου. Σε σπίτι. Και τώρα μου κολλησε ότι με κολλησε AIDS. Πόνεσα λίγο και ματωσα. Η κοπέλα ήταν πολυ καθαρή από ότι είδα αλλά δεν φορουσε γάντια. Είναι ξένη και δεν μιλουσε ελληνικά. Απορώ με τον εαυτό μου ώρες ώρες. Αφου έχω θέμα γιατί παω σε ξένα σπίτια και κάνω τέτοια πραγματα? Πιο παλια δεν με ενοιαζε. Τώρα όμως έχω θέμα. Υπάρχει περιπτωση να κόλλησα έτσι? Φοβάμαι πολυ. Φοβάμαι μήπως λόγω του ότι μια φορά ακυρωσα ραντεβού με εκδικήθηκε. Είδα ότι μια γνωστή μου την ακολουθεί επίσης και τη ρώτησα αν έχει παει. Τι έχω παθει? Φοβαμαι. Κι αν με τρυπήσει επίτηδες για να με κολλήσει με το τσιμπιδακι? Έτσι κι αλλιώς δεν έβλεπα και πολλα είχα τα μάτια κλειστά πιο πολυ. Βοήθεια

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Είχες γράψει κάτι αντίστοιχο για τα νύχια αν θυμάμαι καλά;
    Το τσιμπιδακι μπαίνει στην αποστείρωση κι αυτό είναι μεταλλικό. Χαλάρωσε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Ναι. Είμαι για τα σίδερα. Το ξερω. Δεν παω καλά. Για αυτό έχω συνέχεια έκτακτες. Για αυτό υποφέρω από τόσα κακά. Δεν πάω καλά. Αυριο το πρωι θα ψάξω για ψυχολόγο ψυχίατρο. Αν έχει παιδια κανεις να μου προτεινει κάποιον θα το εκτιμουσα πολυ. Θέλω βοήθεια. Δεν ευχαριστιέμαι τη ζωή μου πια.

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Δεν είσαι για τα σίδερα απλά πρέπει να καταλάβεις πως δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι. Το σκέφτεσαι με έναν τρόπο που σού κάνει κακό. Η πραγματικότητα είναι άλλη. Δύσκολα και σπάνια κολλάς κάτι..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Πήγα σε μια κοπέλα να φτιάξω τα φρυδια μου. Σε σπίτι. Και τώρα μου κολλησε ότι με κολλησε AIDS. Πόνεσα λίγο και ματωσα. Η κοπέλα ήταν πολυ καθαρή από ότι είδα αλλά δεν φορουσε γάντια. Είναι ξένη και δεν μιλουσε ελληνικά. Απορώ με τον εαυτό μου ώρες ώρες. Αφου έχω θέμα γιατί παω σε ξένα σπίτια και κάνω τέτοια πραγματα? Πιο παλια δεν με ενοιαζε. Τώρα όμως έχω θέμα. Υπάρχει περιπτωση να κόλλησα έτσι? Φοβάμαι πολυ. Φοβάμαι μήπως λόγω του ότι μια φορά ακυρωσα ραντεβού με εκδικήθηκε. Είδα ότι μια γνωστή μου την ακολουθεί επίσης και τη ρώτησα αν έχει παει. Τι έχω παθει? Φοβαμαι. Κι αν με τρυπήσει επίτηδες για να με κολλήσει με το τσιμπιδακι? Έτσι κι αλλιώς δεν έβλεπα και πολλα είχα τα μάτια κλειστά πιο πολυ. Βοήθεια
    Εγώ μπορώ να σου πω μπράβο που τουλάχιστον βγαίνεις έξω και πας και φτιάχνεσαι και περιποιείσαι τον εαυτό σου?
    Μην ανησυχείς δε πρόκειται να γίνει κάτι..
    Για μένα καλό είναι να μιλήσεις με έναν ειδικό γιατί είναι κρίμα να βασανίζεις τη ψυχούλα σου και το μυαλουδακι σου..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Υποφέρω τόσο πολυ αλλά παραλληλα παω και κόντρα γιατί ειλικρινά θέλω να αλλάξω να ηρεμησω και να μην είμαι αυτό το άγχος με ποδια που έχω καταντήσει να χάσω τον εαυτό μου. Σας ευχαριστω πολυ. Εχω βρει παρηγορια σε αυτή την ομάδα. Ξαλαφρωνω αλλά θα παω και σε ειδικό. Ήδη έχω ξεκινήσει να σκέφτομαι ποσα θέλω να κάνω και θα μου κάνει και καλο πιστευω. Θέλω να συνεχίσω και γιόγκα η να ξεκινήσω πιλατες. Κάνει κανείς?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Και φοβάμαι και τα αεροπλάνα πολυ. Και πρεπει να ταξιδέψω τώρα.

  8. #8
    kopela93
    Guest
    Να πας στο αεροπλάνο. Όσο το φοβάσαι τόσο χειρότερα θα γίνεται. Να πας να αποδείξεις στον εαυτό σου ότι το νικησες. Μετά θα αποκτήσεις άλλον αέρα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Να πας στο αεροπλάνο. Όσο το φοβάσαι τόσο χειρότερα θα γίνεται. Να πας να αποδείξεις στον εαυτό σου ότι το νικησες. Μετά θα αποκτήσεις άλλον αέρα
    Αυτό ακριβώς. Θα πας και θα τα καταφέρεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δεν είσαι ψυχακι απλα έχεις φοβίες
    Χαλάρωσε δε παίζει να κόλλησες ετσι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    όντως είναι μια χαρά η φάση σου. απολύτως φυσιολογική. το να μιλήσεις με κάποιον σίγουρα θα σε βοηθούσε. αν δεν μπορείς υπάρχουν και οι γραμμές υποστήριξης, αν και απ ότι ξέρω η πρώτη επίσκεψη στον ψυχολόγο είναι δωρεάν.
    για να είναι αισθητικός σίγουρα θα έχει κάνει εξετάσεις και να έχει κάτι θα είναι υποχρεωμένη να τηρεί αυστηρούς κανόνες. η πιθανότητα να σε κόλλησε κάτι είναι απειροελάχιστη και τέτοιες περιπτώσεις επαγγελματιών συνήθως δεν έχουν πελατεία.
    να πας και στο ταξίδι σου μην αφήσεις το άγχος να γίνει εμπόδιο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Σε ποια περιοχή μένεις;;Εγώ έχω βρει βελτίωση που δεν το περίμενα σε ενεργειακή θεραπεία δεν θα σου πω ότι είμαι πλήρως καλά μιας και είμαι από τέλος μαϊου εκεί αλλά δεν είμαι και πάτο όπως ήμουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Σε ποια περιοχή μένεις;;Εγώ έχω βρει βελτίωση που δεν το περίμενα σε ενεργειακή θεραπεία δεν θα σου πω ότι είμαι πλήρως καλά μιας και είμαι από τέλος μαϊου εκεί αλλά δεν είμαι και πάτο όπως ήμουν.
    Κι εγώ είχα δοκιμάσει εξ αποστάσεως βέβαια αλλά δε ξέρω , κάτι με χάλασε. Πας από εκεί κ το κάνεις?

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •