περιεργες σκεψεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    περιεργες σκεψεις...

    απο μικρη κανω περιεργες σκεψεις σε σχεση με κατι..με τον θυμο..πιστευω οτι κρυβω πολυ θυμο μεσα μου που οταν τυχει να τον βγαλω ολο πραγματικα τα σπαω ΟΛΑ..εχει τυχει μονο μια φορα...τον ελεγχω φυσικα τον θυμο μου δεν ειπα το αντιθετο..αλλα τι γινεται....πχ σημερα καποιος καταλαθος μεγαλος κυριος με χτυπησε καταλαθος με μια πορτα γυαλινη χωρις να με δει και καλα και του λεω δεν με ειδατε?εεε εγω δεν ειμαι αυτηηηη..μεσα στο μυαλο μου εκεινη την ωρα για δευτερολπετα περνανε σκεψειες ασχημες που ειμαι εγω να τον βριζω ασχημα και αν χρειαστε να παιξω ξυλο,....θα με πειτε τρελαρω αλλα αυτο μου βγαινει και ΜΑΡΕΣΕΙ!πολλες φορες μου βγαινει αυτο που θελω να κανω αλλα θελ ω να το βγαζω πιο συχνα και οταν δεν το κανω το σκεφομαι και 3 μερες μην σας πω...!!ξερω τι ειναι, θελω να βγαλω και αλλα πραματα απο μεσα μ απλα θελω γνωμες!ελπιζω να γινα πιο κατανοητη γιατι μερικα ποστ δεν τα καταλαβαινετε και ειναι κριμα γιατι υπαρχει αλληλοβοηθεια εδω και μαρεσει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Sunset μου, και εγώ έτσι αισθάνομαι. Τις περισσότερες φορες, μικρά καθημερινά πραγματάκια δε με επηρεάζουν καθόλου, και δείχνω κατανόηση και Ιώβεια υπομονή. Είναι κάτι μέσα μου όμως... που βγαίνει και έξω μου μερικές φορες... γεμάτο τόση οργή, τόση καταπίεση, τόσο θυμο που τρομάζω με τις σκέψεις που κάνω. Και το έχω εξαπολύσει 3 φορες ήδη, και μετανοιώνω για κάθε μια από τις 3 τώρα γιατί πόνεσα και πλήγωσα, κυριολεκτικά και μεταφορικά, άτομα που η δε μου έφταιγαν, η ήταν ανυπεράσπιστα, αλλα κατά τη διάρκεια τους ένιωθα πραγματικά εκτος ελεγχου, και μου άρεσε, απολάμβανα την ελευθερια του να αφήνω τα συναισθήματα μου ανεξελεγκτα, έστω για λίγες στιγμές.

    Όλο αυτό όμως νομίζω ότι πηγάζει από μια γενικότερη καταπίεση συναισθημάτων, μια ανελευθερία η ένα όριο που έχεις θέσει η ίδια στον εαυτό σου η κάποιος άλλος, ίσως ο τρόπος που μεγάλωσες, ο περίγυρος σου... Γιατί δεν αφήνεις τον εαυτό σου λίγο πιο ελεύθερο, όχι μονο στον τομέα του θυμου, σε όλα σου τα συναισθήματα; Θυμάμαι το post που έκανες για το τι αισθανθηκες στο λεωφορείο πριν από κάποιες μέρες, μίλησες τελικά στον σύντροφο σου για αυτό η το κράτησες μέσα σου; Νομίζω ότι αν αφήνεις το τι αισθάνεσαι να εκφράζεται λίγο παραπάνω κάθε φορα, δε θα νιώθεις τη διάθεση να τα σπάσεις όλα τόσο έντονα και τόσο συχνά.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εγω δεν μετανιωνω!μετανιωνω που δεν εδωσα μπουνια σου λεω!οταν βγαζω εστω και λιγο απο αυτο το κακο που εχω μεσα μου νιωθω ικανοποιηση ηδονη πως να το πω γενικα ειμαι οκ ατομο ειλικρινης δικαιη μπορεις να με πεις και καλη αμα με γνωρισεις αλλα οταν με πιασουν τα νευρα μου γινομαι αλλα ατομο ...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    του μιλησα δεν μπορω να πω..εγω ξερεις τι πιστευω?παλι φταιει ο πατερας μ μια ζωη πως θα ντυθω να μαι σεμνη το καλο κοριτσι τ θα πει ο κοσμος μπλα μπλα εδω ολοι με ξερουν σαν το κοριτσι του μπαμπα του ταδε ολοι τον ξερουν και μ σπαει τα νευρα το χω σκεφτει αυτο ειναι...τιποτα αλλο δεν με καταπιεζε ποτε μ οσο αυτος και φυσικα τωρα πια παε ετσι μεγαλωσα...ευτχως μενω μονη εδω και εναμιση χρονο!ειμαι ανοιχτο ατομο εκει που θελω δεν θα με πεις ξυνη σε καμια περιπτωση αλλα σιγουρα βλεπεις ενα στοπ σε καποιο σημειο το οποιο βαζω εγω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Originally posted by sunset
    παλι φταιει ο πατερας μ μια ζωη πως θα ντυθω να μαι σεμνη το καλο κοριτσι τ θα πει ο κοσμος μπλα μπλα εδω ολοι με ξερουν σαν το κοριτσι του μπαμπα του ταδε ολοι τον ξερουν και μ σπαει τα νευρα το χω σκεφτει αυτο ειναι...
    E sunset μου δεν είναι και λίγο. Παίρνει χρονια για να ξεβγάλεις από πάνω σου τα πρέπει και τις υποδείξεις των άλλων, θέλει καιρό και υπομονή για να διαγράψεις από το υποσυνείδητο σου επιταγές που δε θέλησες ποτε να ακολουθήσεις ελευθερα βούληση. Είναι όμως πολύ ενθαρρυντικό που μένεις μονη σου, τεράστιο βήμα μπροστά, και από τα λόγια σου βλέπω έναν τσαμπουκά και θέληση να αλλάξεις, το οποιο από μονο του είναι ήδη ένδειξη επιτυχίας

    Και όταν λέω το έχω μετανιώσει και τις 3 φορες που ξέσπασα, εννοώ ότι αυτές ήταν και οι μονες φορες που έμαθα πως εξελίχθηκε η κατάσταση, γιατί ήταν σε άτομα του περίγυρου μου και βίωσα πρώτη γραμμή τις επιπτώσεις των λόγων και των πράξεων μου. Δεν μπορώ, δε θέλω να φανταστώ πως οι φορες που έχω ξεσπάσει σε ξένους, σε άτομα που δεν ξαναείδα από τότε, εξελίχθηκαν εξίσου άσχημα. Φαντάσου να τσακωθείς με κάποιον στο δρόμο για μια ηλίθια αιτια, και είτε με τα λόγια σου είτε με την μπουνια που λες ότι θες να του δώσεις, να πάθει καρδιακό η εγκεφαλικό και να μείνει στον τόπο. Επειδή ο κάθε ένας μας αντιλαμβάνεται και δέχεται ίδια ερεθίσματα με διαφορετικό τρόπο και ποτε δεν ξέρουμε πως μπορεί να εξελιχθεί μια extreme κατάσταση, καλο είναι να αποφεύγονται οι ακρότητες όσο το δυνατόν περισσότερο.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ναι κρυβω μεσα μου μια δυναμη..και φυσικα θα υπαρχουν επιπτωσεις η μπουνια η ο θυμος δενε ιναι παιχνιδι!ουτως η αλλως...και εκεινη την ωρα η μετα θα καταλαβω τι εκανα θα νιωσω κατι αλλα δεν θα το μετανιωσω γιατι μ βγαινει τοσο πολυ και το κανω και με τεττοια επιγνωση της πραξης μου μου ξερω οτι επραξα σωστα!

  7. #7
    sun ....καταρχήν μπράβο σου που κάνεις προσπάθειες να γράφεις με περισσότερη σαφήνεια...

    Όλοι έχουμε μέσα μας κρυμμένο θυμό, άλλοι περισσότερο, άλλοι λιγότερο. Φαίνεται να κρύβεις πολύ θυμό μέσα σου. Κάνεις κάποιου είδους ψυχοθεραπεία; Ξέρεις γιατί στο λέω; Πρέπει να βρεις τη ρίζα του θυμού σου, να τον βγάλεις από μέσα σου αλλά όχι σε λάθος άτομα. Ακόμη και επίτηδες να το έκανε αυτός ο άνθρωπος, είναι ένας ηλικιωμένος και τους ηλικιωμένους τους σεβόμαστε παρά τις μλκ που μπορεί να κάνουν...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ευχαριστω..οχι για την ψυχοθεραπεια που λες δεν εχω κανει..δεν εχει τυχει δεν ειχα τα λεφτα, αλλα δεν εχω κανει....την εχω ψιλιαστει την αιτια του κακου αλλα και ενα μικρο ποσοστο θα υπαρχει μεσα μας ετσι δεν ειναι?δεν το βλεπω σαν ξεσπασμα σε λαθος ατομα.. και παρολαυτα αυτο που κρυβω ξερω πολυ καλα γιατι το κανω και ποτε ,δηλ θα σηκωνα χερι μετα απο διαπληκτισμο πχ για ζηλια μεγαλη αμα με ενοχλουσε καποιος και σχετικα ευκολα αλλα οχι στο ασχετο πχ...με καταλαβαινετε..δεν ειμαι παντογνωστης να ξερω τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι αλλα πχ δεν θα κανα κακο σε ζωα για παραδειγμα..επισης δεν θελω να το αλλαξ αυτο ου μου βγαινει!ισα ισα θελω να βγαλω και τα υπολοιπα που εχω μεσα μου...προς το παρων μου βγαινουν σε καλο...και οχι δεν θα εξελιχθω στο τζακ το αντεροβγαλτη...(!)απλα θα βγαλω ολο τον δυναμισμο μου οτι και αν σημαινει αυτο...

  9. #9
    sun...θέλεις να μιλήσουμε γι αυτό που έχεις συσσωρεύσει μέσα σου? Είπες πως είχες δυσκολίες με τον πατέρα σου...Ακόμη και που έφυγες μακριά, αυτές οι δυσκολίες μένουν να σε καταδυναστεύουν και να σου βγάζουν θυμό?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    παρα παρα πολυ ..ωρες ωρες σκεφτομαι πως τον πνιγω...και μενω και σε αλλο σπιτι...αλλα μετα μου περναει..γκρρ...παρολαυτα τον κρυφοπαραδεχομαι γιατι χμ νομιζω οτι κουβαλαει καποια κιλα α@2@3 πανω του ,οχι γιατι με λογια με πληγωσε η μια δυο φορες μου δωσε κανα χαστουκι που για κεινον ηταν τιποτα αλλα εμενα μου αφησε σημαδι που οταν βλεπω ακομα και εξω να πεφτει χαστουκι μου ρχεται να τουσ σπασω ολους στο ξυλο και ταραζομαι αλλα γενικα..επισς κατι περιεργο που παρατηρησε καποιος κυριος στη δουλεια που με βλεπει καιρο...μου ελεγ τον καιρ ειδικα που τα χα σπασει πιο πολυ με τον πατερα και μαζευα ουρλιαοζντας τα πραγματα μου οτι καταλαβαινει οταν μιλαω στον πατερα μ μιλαω αγαρμπα,περιεργα ψυχρα και γενικα καπως...και μια μερα πανω σε μια μινι ψυχοθεραπεια του μ λεει ρε συ μπας και σε θελε αγορι/λεω γιαι?εε μ λεει δεν εχετε την τυπικη σχεση κορης πατερα δεν εισαι γενικα της πολυς γλυκας και μαζι του ειδικα χειροτερα!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    θες να σας αφιερωσω κατι σε ολους εδω και δειτε στιχους να καταλαβετε τι νιωθω για τον πατερα μου?οσοι ξερετε αγγλικα οι περισσοτεροι θα καταλαβετε...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    http://www.youtube.com/watch?v=RBOJpIwF47Y

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    νομιζω οι σιχοι τα παν ολα για μενα και μετα ενα αλλο τραγουδι θα βαλω που απλα μαρεσει!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τωρα τα πηρα οριστε....μ δωσε κατι φαγητα η μανα μου κα τα πηρα..και μ λεει ο πατερας μ σε μυν βρε αχρηστη οσο καιρο μονη σου δεν ξερεις να κανεις φαγητα ρτωρα δεν ειναι καλα η μανα σου λεε γιαιτι της τα πηρες τα φαγητα κα μ τα δωσε εκεινη!..θα τους νταντευω ολους τωρα ποτε τρωνε εκει και ποτε οχι...γκρρ βαρεθηκα....δεν με νοιαζει το χασμα γενεων δεν με νοιαζει αν ειναι βοδι ο πατερας μ χεστηκα θελω να κανω την ζωη μου και να παει να fuck..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    so thanks for making me a fighter gkrrr

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •