Παχυσαρκία, σεξουαλικότητα, ψυχρότητα, αδιαφορία, τι ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 231
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197

    Παχυσαρκία, σεξουαλικότητα, ψυχρότητα, αδιαφορία, τι ??

    Είχα δεσμό με κάποια κοπέλα που είναι εξαιρετικά παχύσαρκη. Πάντα μου άρεσαν οι παχιές γυναίκες (όχι ότι με χαλάνε οι αδύνατες), αλλά το βρίσκω πολύ ερεθιστικό να έχει παραπάνω κιλά η γυναίκα. Επειδή φαίνεται ισχύει το να προσέχεις τί εύχεσαι όμως, έτσι συνέβη κι αυτή τη φορά. Μόλις την είδα πρώτη φορά την ερωτεύτηκα ακριβώς έτσι όπως ήταν. Παχύσαρκη. Τον άλλο όμως συνήθως τον ερωτεύεσαι ντυμένο, δεν τον γνωρίζεις γυμνό, έτσι όταν την είδα γυμνή αργότερα, ξενέρωσα αρκετά. Επειδή όμως δεν ξέρω τι έπαθα μόλις την είδα πρώτη φορά και μου άρεσε ως παρουσία και προσωπικότητα, προσπάθησα από τότε να την δω με πιο όμορφο σώμα απ'αυτό που πραγματικά έχει και να παραβλέψω το πάχος της. 'Εχει πάρα πολλά κιλά παραπάνω. Επειδή είχαμε πολύ ειδική σχέση... πολύ καιρό, η έλξη μου από εκείνη είχε φοβερές αυξομοιώσεις. Αρχικά δεν ένοιωθα τίποτα όταν είμαστε μαζί (τίποτα σεξουαλικό), αναπτύξαμε όμως μια συναισθηματική σχέση με πολύ τρυφερότητα, θα'λεγα υπερβολική τρυφερότητα και αγάπη.

    Αυτό είναι το πρόβλημα, γιατί αν δεν ένοιωθα τίποτε συναισθηματικό γι'αυτήν, σήμερα δεν θα είχα φτάσει στα όρια της σχιζοφρένειας, ούτε θα έπαιρνα χάπια, ούτε θα είχα κατάθλιψη και τέτοιες φοβερές εσωτερικές συγκρούσεις.

    Καθώς οι μήνες περνούσαν δεν ξέρω τι μου συνέβη και ο πόθος μου ανέβηκε κατακόρυφα, ειδικά όταν μπήκε ο χειμώνας που άρχισε να περιποιείται τον εαυτό της, να ντύνεται πιο σωστά, να πηγαίνει συνέχεια στο κομωτήριο, να βάφεται, να κάνει πεντικιούρ,μανικιούρ και όλα αυτά που κάνουν οι γυναίκες, άρχισα να την βλέπω πολύ σέξυ. Παρόλα αυτά έχει περάσει πάρα πολύς καιρός που γνωριζόμαστε και δεν έχει αδυνατίσει καθόλου. Τον περισσσότερο καιρό είναι απεριποίητη, και επιπλέον δεν καταβάλει καμμιά προσπάθεια να αδυνατίσει ενώ ξέρει πόσο περισσσότερο θα μου άρεσε έτσι. 'Ηδη έτσι όπως ήταν δεν της είπα ποτέ να αδυνατίσει παρά μόνο όταν πέρασαν πολλοί μήνες και τότε της είπα 'το πάχος σου δεν με πειράζει, μου αρέσουν οι παχιές γυναίκες, αλλά αν έχανες 5 - 10 κιλά μόνο θα ήσουν μια θεά'. Τόσο ευγενικά της το ζητούσα μετά, όμως δεν το κάνει, παρά το ότι ξέρει ότι αν χάσει 10 κιλά μόνο θα με κάνει ό,τι θέλει, αφού ήδη και έτσι που είναι με έκανε σχεδόν ό,τι ήθελε. Γιατί μια γυναίκα που βλέπει ότι ένας άντρας την δέχτηκε έτσι που είναι και μάλιστα σε πάρα πολλές στιγμές της εκδηλώνει ασυγκράτητο πόθο, δεν κάνει κάτι που είναι τόσο απλό και χρειάζεται 1-2 μήνες το πολύ;

    Τον τελευταίο καιρό δεν βλεπόμασταν σχεδόν καθόλου, αλλά τώρα που την ξαναείδα πρόσφατα πάλι με άναψε, κάπου όμως κολλάει αυτή η σεξουαλική μου επιθυμία μου και δεν είναι αρκετά δυνατή γιατί εκείνη δεν την υποστηρίζει, δείχνει πολύ ψυχρή και δεν κάνει σχεδόν τίποτα. Μπορεί να τη παίρνω τηλέφωνο και να της λέω φαντασιώσεις μου και να την εξυμνώ και να την λατρεύω και να της λέω ότι είμαι αναμένος, να της λέω ότι είναι η θεά μου, να μουγκρίζω, να κάνω χίλιες προσπάθειες να την ανάψω, αλλά τις περισσσότερες φορές εκείνη μένει ψυχρή. 'Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Να μιλάω πολύ πρόστυχα, να είμαι πολύ ευγενικός, να μιλάω ρομαντικά, να μιλάω χυδαία, της έχω δείξει όλες τις πλευρές αυτές γιατί τα'χω όλα μέσα μου, και το ρομαντισμό και το υψηλό sex drive. Εκείνη ενώ δεν είναι καθόλου ντροπαλή κοινωνικά, ούτε σεμνότυφη και ενώ χρησιμοποιεί βρώμικες λέξεις συχνά και μιλάει πολύ εύκολα στον καθένα, γδύνεται στη ψύχρα στην παραλία και δεν ντρέπεται για το σώμα της, αλλά σεξουαλικά ενώ την ενθαρύνω τόσο, σπάνια την ακούω να ανταποκρίνεται όπως όλες οι γυναίκες, ακόμα κι αν της λέω τα πιο καυτά λόγια, ακόμα κι αν την ερεθίζω, έχει διαρκώς εμπόδια, με απωθεί με τα χέρια της και παίζει μαζί μου μόνο λες και είμαι ένας μπέμπης, δηλαδή μου φέρεται με απίστευτη τρυφερότητα. 'Οταν βλέπει το σώμα μου γυμνό λέει ότι της αρέσει πολύ και με κολακεύει από την πρώτη μέρα προσπαθώντας να μου αυξήσει την αυτοπεποίθηση, λέει δεν έχει ξαναδεί κάτι τέτοιο, θα με ματιάσει και κάτι τέτοια, το κοιτάει με θαυμασμό, με χαιδεύει, με κανακεύει, λέει θα μοιράσει φωτογραφίες μου κάπου να της βλέπουν να ζηλεύουν, θυμώνει πολύ όταν μου ξεφεύγει και μιλάω υποτιμητικά για το σώμα μου ή άμα της πω 'ε καλά σιγά τα λάχανα, με υπερεκτιμάς, υπάρχουν πολύ καλύτερα' και άλλα τέτοια, αλλά μέχρι εκεί. Ποτέ δεν την έχω δει όμως να γίνεται βρώμικη, ποτέ δεν την έχω δει να ανταποκρίνεται. Σαν να είναι κλειδωμένη και έχει γύρω της ένα τοίχος. Είναι ψυχρότητα αυτό ; Τί είναι ; Είναι η παχυσαρκία που την κάνει έτσι ; Μερικές φορές πιστεύω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να την λύσω, αλλά είναι πάντα πολύ ξενερωτική όταν εγώ φουντώνω, και απωθητική, ενώ όταν εγώ δεν την θέλω και δεν έχω καμμιά διάθεση για τίποτα, εκείνη αρχίζει τις τρυφερότητες και τις γλύκες σαν να το κανονίζει δηλαδή έτσι ώστε να μην γίνεται ποτέ τίποτα. Τα νεύρα μου έχουν κουραστεί από αυτή την χρόνια κατάσταση, και τους τελευταίους μήνες της το έχω πει ότι η αιτία της κακής μας σχέσης είναι το σεξ, αλλά με ειρωνεύεται λέγοντάς μου ''ναι, αυτό μας φταίει τώρα".

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μια συντομη απαντηση απο μενα...μερικες γυναικες και αντρες ειναι απελευθερωμενοι στο σεξ αλλοι δεν ειναι...ισως να μη δημιουργειτε η καταλληλη χημεια χωρις να φταιει καποιος απο τους δυο...ειναι πολυπλοκο αυτο το θεμα για να δωσεις εμπεριστατωμενη απαντηση,μακαρι να ξεραμε τις απαντησεις.
    Και ναι αν δεν ειναι καλο το σεξ κυριως για νεα ατομα σπανια κολλαει η συνταγη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    δεν εχω καταλαβει κατι απο την ολη διηγηση.
    εχετε ολοκληρωμενες σεξουαλικες σχεσεις η οχι?
    ειχατε αλλα τις διακοψατε?
    δεν ειχατε ποτε?
    τι ακριβως συμβαινει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Συμβαινει οτι η γυναικα δεν εκφραζεται σεξουαλικα,ειναι βαρετη στο κρεββατι νομιζω οτι το περιγραφει σαφεστατα ο velvet.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    ναι,αλλα εχουν κανει σεξ????

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ε ναι πλακα κανεις?
    Οχι το σεξ ομως που θελει ο velvet,παθιασμενο κλπ.
    Και ενταξει μπορει να μην ειναι καθε φορα παθιασμενο ή οπως το περιγραφουν οι ταινιες αλλα μερικες ειναι πολυ ξενερωτες.μου ειχε τυχει και μενα μια ιδιαζουσα περιπτωση,δεν ηταν καλο το σεξ εκοψα λασπη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Originally posted by keep_walking
    Ε ναι πλακα κανεις?
    Οχι το σεξ ομως που θελει ο velvet,παθιασμενο κλπ.
    Και ενταξει μπορει να μην ειναι καθε φορα παθιασμενο ή οπως το περιγραφουν οι ταινιες αλλα μερικες ειναι πολυ ξενερωτες.μου ειχε τυχει και μενα μια ιδιαζουσα περιπτωση,δεν ηταν καλο το σεξ εκοψα λασπη.
    \'Οχι, το αρνείται επίμονα πάρα πολύ καιρό. Οποιαδήποτε μορφή σεξουαλικότητας όμως, ό,τι έχει σχέση με σεξουαλικότητα. \'Ο,τι έγινε έγινε αρχικά, μετά το αρνείται. Είναι μόνο πολύ τρυφερή, σαν να έχει ένα παιδί δίπλα της που το νταντεύει. Αρνείται οποιαδήποτε σεξουαλική επαφή, και δεν εκδηλώνει ούτε διαστροφικές επιθυμίες ούτε φυσιολογικές. Τίποτα απολύτως, μόνο τρυφερές ερωτικές εκδηλώσεις. Φιλιά ναι, χάδια ναι, αγγίζει τα....εχμ (συγνώμη κιόλας), λέει πολύ καλά λόγια, αλλά δεν την έχω δει ποτέ να μουγκρίζει, να ερεθίζεται υπερβολικά, να εκμηστυρεύεται φαντασιώσεις και όταν εγώ της ορμάω εκείνη μένει σχεδόν απαθής, αλλά εξακολουθεί και επικοινωνεί μαζί μου και με καλεί κοντά της και θέλει να είμαι εκεί να με χαιδεύει και να με φιλάει και να κάνει όλα αυτά τα τρυφερά ερωτικά μεν αλλά όχι σεξουαλικά. Το περίεργο είναι ότι στην αρχή που την γνώρισα με είχε τρελλάνει γιατί μου έλεγε πολλά γύρω από τις σεξουαλικές της επιθυμίες που όμως έδειξε πολύ σύντομα ότι δεν θέλει να της ζήσει, δηλαδή μόνο στα λόγια έμεινε ως τώρα. Εκφράζεται κάπου και γράφει ακόμα και σήμερα κάποια πράγματα για τα σεξουαλικά, αλλά το ερώτημα είναι αφού έχει τον άλλον δίπλα της, γιατί δεν κάνει τίποτε ενώ λέει ότι έχει τόσες φαντασιώσεις ; Νοιώθω πάρα πολλές φορές ότι έχει υπέρμετρη καχυποψία, ότι φοβάται μην την εγκαταλείψω αφού κάνουμε ό,τι κάνουμε, και της έχουν ξεφύγει κάτι υπερβολικά, ότι θέλει να την αγαπήσω για αυτό που είναι και όχι για τα σεξουαλικά. Κάνει δηλαδή σαν τις γυναίκες της παλιάς εποχής που άμα δεν περνούσαν χρόνια και δεν παντρεύονταν, σεξ δεν έκαναν. Επίσης δεν θέλει να την αγγίζω δημόσια, πχ αντιδρά πάρα πολύ όταν πάω να της πιάσω το χέρι δημόσια, καλά δεν μιλάμε για δημόσιο φιλί, μπορεί να μου μείνει στα χέρια αν τολμήσω κάτι τέτοιο. Μου έχει πει επίσης ότι για να κάνουμε κάτι, θα πρέπει να πιει πολύ για να μην την πληγώσω....γιατί νοιώθει ότι είμαι πολύ...πως να το πω...καταλαβαίνετε, και δεν την πιστεύω ότι το εννοεί γιατί είχε κι άλλες σχέσεις στο παρελθόν. Τί προσωπικότητα πιστεύτετε ότι είναι μια τέτοια γυναίκα ; Αν μας διαβάζει κανένας γιατρός ή ψυχολόγος ας μου πει την άποψη του, μπορώ να κάνω κάποια πράγματα για να αλλάξει αυτό ή είμαστε καταδικασμένοι ; Δεν έχει επίσης κανέναν άλλο άντρα για να πεις ότι εκτονώνεται με αυτόν, ούτε είναι ομοφυλόφιλη. Μισεί τους ομοφυλόφιλους και εκφράζεται με άσχημα λόγια γι\'αυτούς, ούτε πηγαίνει με άλλες γυναίκες. Ως προσωπικότητα είναι άκρως συντηρητική σε κοινωνικό επίπεδο (τι θα πουν οι άλλοι, η δημόσια εικόνα μας έχει μεγάλη σημασία κλπ). Αν μπορώ να κάνω κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις να τα αλλάξω αυτά. Πιστεύω ότι είναι πολύ εύκολο να αναδείξει την σεξουαλικότητά της, αλλά δεν ανταποκρίνεται ούτε τις κολακείες μου, δεν ανταποκρίνεται σε οποιαδήποτε εξύμνησή μου, δεν έχει καν ναρκισισμό, γίνεται ένα τοίχος ψυχρό και άλλοτε όταν της ορμάω γελάει, όχι για να με εξευτελίσει, αλλά της βγάζω λέει μια κωμική πλευρά έτσι που κάνω όταν με πιάνει πόθος. Μα δεν κάνω τίποτα κωμικό.

    Εμένα όλη αυτή η χρόνια κατάσταση κοντεύει να με στείλει στο τρελλάδικο, τα νεύρα μου έχουν σπάσει, αντιδρώ πολύ συχνά με δάκρυα, γι\'αυτό γράφω, μου έχει κάνει πολύ κακό στην ψυχολογική μου κατάσταση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κατι φοβαται...ξερω γω τι.Θεωριες πολλες αλλα...ποσο χρονων ειναι?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και εγω εχω 10κιλα παραπανω αλλα ποτε δεν παραπονεθηκε καποιος συντροφος μου.
    και εκτος αυτο λενε οτι οι αφρατες ειναι πιο καλιαρες στο κρεβατι.
    οσους αντρες γνωρισα εκαναν σαν παλαβοι για το σωμα μου που εμενα μου την δινει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Originally posted by keep_walking
    Κατι φοβαται...ξερω γω τι.Θεωριες πολλες αλλα...ποσο χρονων ειναι?
    Είμαστε ίδιας ηλικίας σχεδόν. Δεν μπορώ να πω, αλλά είναι ώριμη, δεν είναι κοριτσάκι ούτε 45-50 και 60. Λειτουργική έπρεπε να είναι. Είμαι δυστυχισμένος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    οκ.

    θεωρωντας λοιπον οτι οι απαντησεις του κιπ ισχυουν ,εχω να πω το εξης:
    σε ολο αυτο το θεμα με την παχυσαρκια που μας διηγηθηκες,
    ειναι πολυ κατανοητο να σου αρεσει η να μην σου αρεσει παχια η κοπελα.
    κι αυτο που λες, οτι σου αρεσει μεν, αλλα οχι ΤΟΣΟ παχια,το καταλαβαινω πολυ καλα.
    αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι η απαιτηση σου να χασει 10 κιλα....που αν ειναι τοσο παχια οσο μας λες, μπορει να μην ειναι 10, αλλα 30! γιατι σε μια ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΑΧΙΑ γυναικα οπως μας περιγραφεις, τα 10 κιλα ουτε που φαινονται.

    καμια γυναικα δεν θελει να ειναι παχια.
    αν μπορουσε να ειναι λιγοτερο παχια, θα ηταν.
    για τον εαυτο της ομως, οχι για σενα.για να μην αδυνατιζει, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
    δεν εχει την δυναμη να το κανει την συγκεκριμενη στιγμη.
    ισως το κανει οταν ειναι ετοιμη, ισως και ποτε.
    κι αφου δεν μπορει να το κανει για τον εαυτο της, πως εχεις την απαιτηση να το κανει για σενα?
    στο κατω κατω ετσι την γνωρισες.δεν παχυνε στην πορεια.
    θα ηταν κουτο εκ μερους σου να σκεφτηκες\"ας προχωρησουμε τωρα και θα της ζητησω να αδυνατισει μετα\"

    κατα τα αλλα, οσο και να μας λες οτι σχολιαζεις πολυ διακριτικα, δεν ειναι δυνατον μια γυναικα να μην καταλαβαινει εναν ξενερωμενο αντρα....η το εχει συλλαβει πολυ καλα οτι σε ξενερωνει και ξενερωνει κι αυτη με την σειρα της, με εναν αντρα που δεν την ποθει αρκετα, κι οταν εχεις εξαρσεις εντονης εκφρασης της σεξουαλικοτητας σου, μπορει πολυ απλα να μη ψηνεται...

    αυτα οσον αφορα την σχεση με τα κιλα της.
    περα απο αυτα, μπορει να συμβαινει αυτο που λεει ο κιπ.
    να μην δουλευει η χημεια σας δηλαδη..
    αλλο το ανθρωπινο ενδιαφερον, ο θαυμασμος, η φιλια, η τρυφεροτητα
    και αλλο το σεξ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προηγουμενες σχεσεις που γνωριζεις ειχε?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Originally posted by panikoula
    και εγω εχω 10κιλα παραπανω αλλα ποτε δεν παραπονεθηκε καποιος συντροφος μου.
    και εκτος αυτο λενε οτι οι αφρατες ειναι πιο καλιαρες στο κρεβατι.
    οσους αντρες γνωρισα εκαναν σαν παλαβοι για το σωμα μου που εμενα μου την δινει.
    Δεν έχει μόνο 10 κιλά παραπάνω, είναι πολύ παχιά και την μεγαλώνει αυτό. Προσπαθώ να δω αν είναι το πάχος το πρόβλημα για την σεξουαλικότητά της ή η προβληματική σεξουαλικότητα την έκανε να παχύνει για να κάνω δραστικές κινήσεις. Θέλω να το σώσω αλλά άμα δεν δέχεται να πάει σε ειδικό τι να κάνω ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    αυτα οσον αφορα την σχεση με τα κιλα της.
    περα απο αυτα, μπορει να συμβαινει αυτο που λεει ο κιπ.
    να μην δουλευει η χημεια σας δηλαδη..
    αλλο το ανθρωπινο ενδιαφερον, ο θαυμασμος, η φιλια, η τρυφεροτητα
    και αλλο το σεξ...
    Τελικα remedy εσυ ειχες δικιο που ρωταγες...εγω με την περιγραφη καταλαβα οτι ειχαν ολοκληρωσει ουκ ολιγες φορες.
    Ναι ενταξει μη θεοποιουμε το σεξ...αλλα καποια στιγμη πρεπει να τα δινεις και ολα για να εκτονωνεσαι.
    Ενταξει εγω ειχα ξεκοψει απο τη συγκεκριμενη για πολυπικοιλους λογους αλλα δεν κρυβω οτι αν με ειχε πιασει απο το...
    δυσκολα θα ξεκοβα,οπως και δυσκολα ξεκοβω γενικα και το εχω πληρωσει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    [i]Originally posted by Remedyαλλο το ανθρωπινο ενδιαφερον, ο θαυμασμος, η φιλια, η τρυφεροτητα
    και αλλο το σεξ...
    Μα δεν είναι φιλία αυτό το πράγμα, είναι ερωτική σχέση. Ποιός μίλησε για απαίτηση ; Δεν απαιτώ ; Πιστεύω ότι αυτό θα την βοηθήσει και θα είναι ένα πρώτο βήμα να χάσει και άλλα στο μέλλον ; Να μην ενδιαφερθώ για ένα άνθρωπο που νοιώθω αγάπη ; Αν κοίταγα τον εαυτούλη μου ή να περάσω απλά καλά σεξουαλικά θα είχε φύγει από την πρώτη εβδομάδα. Την ερωτεύτηκα όταν την είδα, άσχετο αν στην πορεία με έριξε πολύ.

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •