Βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Βοηθεια

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    4

    Βοηθεια

    Καλημέρα σε όλους ειμαι 30 ετων ειμαι εθισμενη στα φρουτακια και ντρεπομαι. Χτες εχασα και τα τελευταια χρήματα του μισθού για δεύτερο μήνα. Τρομάζω γιατι κάθε φορά λέω θα ειναι η τελευταία η οτι θα παιξω μονο ενα μικρο ποσο αλλα καταληγω να παιζω οτι υπολοιπο εχω και μετα να χτυπιεμαι σα την τρελη και να παρακαλαω τον Θεό. Είχα αρχισει να παιζω πριν την καραντινα οταν ανοιξαν τα καταραμενα play opap , αλλα οταν ειδα οτι κολλαω εκανα αποκλεισμο. αργοτερα οταν εκλεισαν αρχισα να παιζω απτο ιντερνετ και εκει αρχισε η κατρακυλα με το να εχω χασει συνολικα μεσα σε 4 χρονια πανω απο 5 χιλιαδες ευρω αλλα μαζεμενα ειναι τωρα τον ενα χρονο για αυτο αρχισα και φοβαμαι. απτον γεναρη εχασα 1300 ευρω που θα μπορουσα με αυτα να τα εχ στην ακρη αντι για αυτου εχω την πιστωτικη στο οριο και μια δοση δανειου απληρωτη οπου με παιρνουν συνεχεια τηλ και ντρεπομαι να τους πω δεν εχω. Περα απ ολα αυτα εχω και αγχος θλιψη κανω κακες σκεψεις σκεφτομαι οτι ειμαι προβληματικη σκκεφτομαι το μελλον σε μια καινουρια σχεση αν μαθαινε για το τωρινο μου εθισμο και ολα αυτα κοντευουν να με διαλυσουν. Ακυρωνω εξοδους σε φιλους λεω ψεμματα οτι δεν ειμαι καλα στη δουλεια παω με το ζορι και ολα αυτα γιατι προσπαθω να βγαλω τα χαμενα και λεω οταν θα τα βγαλω θα σταματησω. Μην μου πειτε να το πω στους δικους μου προτιμω να εξαφαμιστω. Το εχω πει μονο σε μια φιλη οπου μου ειχε δανεισει για κατι χρεη αλλα και σε εκεινη ψεματα λεω οτι δεν ξανα επαιξα. Χτες αφου εχασα τον υπολοιπο μισθο εκανα αποκλεισμο .Εχω αποκλειστει απο οτι υπαρχει ειτε ελληνικο ειτε ξενο και ευχομαι να μου μπει το μυαλο στο κεφαλι μου να μην καταστραφω και να χτισω ενα καινουριο μελλον. Εαν καποιος απο εδω μεσα εχει βγει απ ολο αυτο θα ηθελα την εμπειρια του.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    21
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 21-04-2023 at 14:28.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    21
    Αν είναι Αθήνα θα σου πρότεινα να πας μια βόλτα από τους α Ωνυμους.αν πάλι βρεις πως στέλνουν πμ στείλε μου .

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    4
    Δυστυχώς δεν είμαι. Έχουμε βεβαια ΚΕΘΕΑ αλλα ντρεπομαι να πάω μην με δεί κανείς γιατί είμαι σε επαρχία. Σου εστειλα εμαιλ ευχαριστώ πολυ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by elli92 View Post
    Καλημέρα σε όλους ειμαι 30 ετων ειμαι εθισμενη στα φρουτακια και ντρεπομαι. Χτες εχασα και τα τελευταια χρήματα του μισθού για δεύτερο μήνα. Τρομάζω γιατι κάθε φορά λέω θα ειναι η τελευταία η οτι θα παιξω μονο ενα μικρο ποσο αλλα καταληγω να παιζω οτι υπολοιπο εχω και μετα να χτυπιεμαι σα την τρελη και να παρακαλαω τον Θεό. Είχα αρχισει να παιζω πριν την καραντινα οταν ανοιξαν τα καταραμενα play opap , αλλα οταν ειδα οτι κολλαω εκανα αποκλεισμο. αργοτερα οταν εκλεισαν αρχισα να παιζω απτο ιντερνετ και εκει αρχισε η κατρακυλα με το να εχω χασει συνολικα μεσα σε 4 χρονια πανω απο 5 χιλιαδες ευρω αλλα μαζεμενα ειναι τωρα τον ενα χρονο για αυτο αρχισα και φοβαμαι. απτον γεναρη εχασα 1300 ευρω που θα μπορουσα με αυτα να τα εχ στην ακρη αντι για αυτου εχω την πιστωτικη στο οριο και μια δοση δανειου απληρωτη οπου με παιρνουν συνεχεια τηλ και ντρεπομαι να τους πω δεν εχω. Περα απ ολα αυτα εχω και αγχος θλιψη κανω κακες σκεψεις σκεφτομαι οτι ειμαι προβληματικη σκκεφτομαι το μελλον σε μια καινουρια σχεση αν μαθαινε για το τωρινο μου εθισμο και ολα αυτα κοντευουν να με διαλυσουν. Ακυρωνω εξοδους σε φιλους λεω ψεμματα οτι δεν ειμαι καλα στη δουλεια παω με το ζορι και ολα αυτα γιατι προσπαθω να βγαλω τα χαμενα και λεω οταν θα τα βγαλω θα σταματησω. Μην μου πειτε να το πω στους δικους μου προτιμω να εξαφαμιστω. Το εχω πει μονο σε μια φιλη οπου μου ειχε δανεισει για κατι χρεη αλλα και σε εκεινη ψεματα λεω οτι δεν ξανα επαιξα. Χτες αφου εχασα τον υπολοιπο μισθο εκανα αποκλεισμο .Εχω αποκλειστει απο οτι υπαρχει ειτε ελληνικο ειτε ξενο και ευχομαι να μου μπει το μυαλο στο κεφαλι μου να μην καταστραφω και να χτισω ενα καινουριο μελλον. Εαν καποιος απο εδω μεσα εχει βγει απ ολο αυτο θα ηθελα την εμπειρια του.
    Η πιο αποτελεσματικη βοηθεια ειναι η μονιμη βοηθεια, που ομως σημαινει εναν ή μια συντροφο...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    4
    τι εννοεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Με τα μαθηματικά πως τα πας; Σου είναι αντιληπτά; Επαιζες σε ένα παιχνίδι που είχε 37% γκανιότα. Αυτό το νούμερο μαθηματικά είναι αδύνατο να το κερδίσεις. Δηλαδή δεν υπάρχει καμία ελπίδα να πεις θα μου γίνει ένα σπιν και θα πάρω πίσω τα χαμένα μου και άλλα τόσα Χ10 γιατί πολύ απλά είναι 37% γκανιότα. Σε κάθε 100 ευρώ που δέχεται ως κατάθεση το πρόγραμμα επιστρέφει 63 ευρώ πίσω. Δεν χρειάζεται να πας πουθενά ούτε σε ΚΕΘΕΑ ούτε πουθενά. Είτε θα αποδεχθείς πως δεν μπορείς να κερδίσεις στα φρουτάκια και δεν θα ξαναπαίξεις είτε θα καταστραφείς ολοσχαιρώς. Είναι απλά μαθηματικά.

    Αντικατέστησε τα φρουτάκια με κάτι άλλο. Πήγαινε μία βόλτα, κάνε γυμναστική, διαβασε ένα βιβλίο, μάθε ένα όργανο, κάνε κεραμική, κάνε κάτι τέλος πάντων που θα αντικσταστήσει αυτό.

    Υ.Γ Θεωρώ δεδομένο πως έχεις αυτοαποκλειστεί από όποια εταιρία στοιχηματική υπάρχει στην Ελλάδα. Διαφορετικά ξέρεις έχει και ακόμα πιο κάτω.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    4
    Ευχαριστω για την απαντηση. Η αληθεια ειναι πως εχω κερδισει περυσι τετοια εποχη σχεδον 5 χιλιαδες ευρω τα οποια εκανα αναληψη αλλα μετα σιγα σιγα τα επαιξα. Μετα απο αυτο μου εγινε εμμονη να το πω και προσπαθουσα να τα βγαλω πισω. Εχω κανει αποκλεισμο ναι και προσπαθω να σκεφτομαι οτι οτι εγινε εγινε και να συνεχισω μποστα. Αυτο κανω που λες προσπαθω να βρω ενα χομπι να με ευχαριστει αλλα τα περισσοτερα μετα απο λιγο τα βαριεμαι δυστηχως.

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 22:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 11-04-2019, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •