Αλλο ενα ποστ για την απομονωση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Αλλο ενα ποστ για την απομονωση.

    Παλια απομονωνομουν επειδη δεν ημουν καλα.
    Τωρα το τελευταιο καιρο το εχω ριξει στην απομονωση ενω αισθανομαι εξαιρετικα.
    Δεν ξερω δεν με ικανοποιουν οι φιλιες που ειχα,προτιμω να γυρναω μονος μου,να ασχολουμε με τον υπολογιστη κλπ.
    Ειμαι και σε περιοδο αδειας οποτε δεν εχω και επαφη με το εργασιακο περιβαλλον ωστε να εχω λιγη κοινωνικοτητα,αλλα αυτο δεν με ωθει στις φιλικες παρεες οπως ειναι το αναμενομενο.

    Και μην ξεχναμε οτι προκειται για καλοκαιρακι.
    Βεβαια εχω βαλει καποιους στοχους που θελω να πραγματοποιησω και αυτοι θελουν μοναξια και μελετη,αλλα ως επι των πλειστων υπαρχει απλετος ελευθερος χρονος μιας και οπως βλεπετε το τελευταιο καιρο ολο σουλατσαρω στο φορουμ,βγαινω για καφε,κανω αυτα που θελω να κανω αλλα μονος.
    Δεν μπορω να το εξηγησω παντως αισθανομαι καλα.

    Τοτε θα μου πειτε τι ανησυχεις και κανεις ποστ?

    Δεν ξερω δεν μου εχει ξανατυχει να αισθανομαι πραγματι καλα και να επιζηταω απομονωση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    keep δεν ειναι κακο να σου αρεσει η μοναξια και η υσιχια.
    και εγω ειμαι ανθρωπος που θελω την υσιχια μου δεν σημαινει οτι εχω προβλημα.
    αφου περνας και εσυ ομορφα αυτο ειναι που εχει σημασια.
    βεβαια εγω ειμαι συνεχεια με κοσμο και κανω αμαν να κλειστω στο σπιτι λιγο μονη να ηρεμησω.:P
    επισης και εμενα η παρεα με τις φιλες μου μου φενεται πολυ βαρετη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω δεν μου εχει ξανατυχει να αισθανομαι πραγματι καλα και να επιζηταω απομονωση.
    Ψεμματα αυτο πιτσιρικας και παιδι περνουσα μια χαρα μονος μου...εννοω αφου ωριμασα και μετα,παραωριμασα μαλλον και γινομαι γεροπαραξενος:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αυτο ποιος το ειπε και διαφνισες κιπακο?:P
    γιατι δεν ειδα παραπανω να απαντησε καποιος αλλος εκτος εμενα :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Απαντησα στον εαυτο μου εχω αρχισει και μονολογω βλεπεις ειναι κρισιμα τα πραγματα lol.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εισαι αξιαγαπητος ομως λολλολολ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Thx panikoula:))))))))))))))))))))
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    παντα υπαρχουν στιγμες που αναζητουμε την μοναξια και αυτο πιστευω ειναι καλο. μας δινεται η ευκαιρια να μιλησουμε με τον εαυτο μας ποσο μαλλον οταν αυτη η στιγμη ειναι μια φαση που αισθανομαστε καλα.

    και σε μενα συμβαινει το ιδιο τον τελευταιο καιρο ( να ζηταω απομονωση ) αλλα εγω δεν ειμαι καλα γι΄αυτο :Ρ

    εχουμε κατι κοινο παντως!! :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Γεια σας .Εδω και δυο χρονια περιπου διαβαζω ολα τα post που ανοιγετε και χαιρομαι που σημερα πηρα την αποφαση να συμμετεχω κ εγω σ αυτη την συζητηση.keep-walking εχεις κοψει εντελως τo abilify?Δεν καταλαβα γιατι ανησυχεις.Σου αρεσει που εισαι μονος η
    αναγκαστικα εισαι μονος επειδη λειπει ο ερωτας και προτιμας τη μοναξια απο τους γνωστους σου φιλους.Μοιαζει αυτη η απομονωση με την ψυχωτικη απομονωση που περασες ?Ειναι εστω, λιγο, δημιουργικη?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Εγω εχω απομονωθει απο ολους, αλλα δεν ειμαι καλα..
    Γραφω εδω ομως και αυτο ειναι κατι, εε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Καλως ηλθες Κατερινακι!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Originally posted by zinovia
    Εγω εχω απομονωθει απο ολους, αλλα δεν ειμαι καλα..
    Γραφω εδω ομως και αυτο ειναι κατι, εε?

    πιστεψε με δεν εισαι η μονη :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μειωσα τη δοση μου στο μισο 15mg απο 30 που επαιρνα.
    Ερωτας μου λειπει ναι εφαγα ενα ψιλοστραπατσο με μια κοπελλα προσφατα η οποια εφυγε σε αλλη πολη για δουλεια και δεν ξερω αν θα την ξαναδω.
    Μακαρι θα δειξει οταν τελειωσει η καλοκαιρνη σεζον.
    Περαν αυτου αποφευγω τους φιλους ναι,προτιμω μονος.
    Οσο για τη δημιουργικοτητα βρισκεται σε εξαιρετικη ανθηση.
    Εχω πολυ καιρο να αισθανθω ετσι,θελω να διαβασψ χιλιαδες σελιδες,να φτιαξω πραγματα,να...να...να κανω σχεδια που θελουν μηνες για να γινουν και οχι μονο τις ημερες της αδειας μου,αν μη τι αλλο δεν ξερω τι να πρωτοκανω αυτη την περιοδο,πολυ ζωντανος.
    Αλλα και πολυ αντικοινωνικος...αυτο με ανησυχει λιγο γιατι ειχα ανεβει κοινωνικα ενα διαστημα και μετα...τσουπ προτιμησα την μοναξια.
    Μπορει να φταιει και η \"ερωτικη απογοητευση\".Την βαζω σε εισαγωγικα γιατι δεν ειναι ακριβως απογοητευση ειτε γινει κατι με τι κοπελλα ειτε δεν γινει εγω αισθανομαι αλλος ανθρωπος.
    Ξαναγεννηθηκα κατα καποιο τροπο.
    Φυσικα μπορει να οφειλεται οτι εκοψα και τη δοσολογια αλλα και σε ενα σοκ που περασα απο σοβαρο προβλημα υγειας,που ξεπεραστηκε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλως ηρθες Κατερινα...που ειναι οι τροποι μου:)
    Τιμη μου που διαλεξες να εισελθεις στο χωρο απαντωντας σε ποστ μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Νομιζω, ναι,zinovia,ειναι καλο αυτο που κανουμε και αρκετα ενθαρυντικο για την μελλοντικη ιαση...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •