Πως τα σαιτ γνωριμιων μπορουν να βελτιωσουν την ζωη μας? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    εισαι μεγαλος παπαρας.
    και στο λεω πολυ φιλικα:)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    KAI ΠOΛY EYΓENIKA ΘA ΣYMΠΛHPΩNA
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Σαν ψυχολόγος θα του συνιστούσες να μπεί σε σαϊτ γνωριμιών;Δεν θα έφαχνες να δείς γιατί ο ΄ανθρωπος έχει αυτές τις αναστολές;τι κρύβεται ΄πίσω απο την ντροπή;Η δική μου ψυχοθεραπεύτρια όταν της είπα ότι μπαίνω στο συγκεκριμένο φόρουμ μου γιατί επικοινωνώ με ανθρώπους που αισθάνονται όπως εγώ ,μου είπε.Εντάξει μπήκες επικοινώνησες αλλά όταν είναι το μόνο που κάνεις προσπαθώντας να μιλήσεις παραμένεις στάσιμη δεν προχωράς παρακάτω.Και εσύ Πάνο για σκέψου μήπως το να είσαι όλη μέρα στο φόρουμ απομωνώνεσαι περισσότερο;στο λέω γιατί σαν ειδικός που είσαι θα ήθελα να μου πείς την γνώμη σου

  4. #19
    Originally posted by giota
    Σαν ψυχολόγος θα του συνιστούσες να μπεί σε σαϊτ γνωριμιών;Δεν θα έφαχνες να δείς γιατί ο ΄ανθρωπος έχει αυτές τις αναστολές;τι κρύβεται ΄πίσω απο την ντροπή;Η δική μου ψυχοθεραπεύτρια όταν της είπα ότι μπαίνω στο συγκεκριμένο φόρουμ μου γιατί επικοινωνώ με ανθρώπους που αισθάνονται όπως εγώ ,μου είπε.Εντάξει μπήκες επικοινώνησες αλλά όταν είναι το μόνο που κάνεις προσπαθώντας να μιλήσεις παραμένεις στάσιμη δεν προχωράς παρακάτω.Και εσύ Πάνο για σκέψου μήπως το να είσαι όλη μέρα στο φόρουμ απομωνώνεσαι περισσότερο;στο λέω γιατί σαν ειδικός που είσαι θα ήθελα να μου πείς την γνώμη σου
    μην με υποχρεωνεις να κατηγορηθω ακομα μια φορα απο ψυχικα ασθενεις , γιατρους και ψυχολογους , οτι αλλαζω την συνταγη του πειραματος τους...
    δεν θα σου απαντησω σαν ειδικος αλλα ως ανθρωπος που ασχολειται και πιστευει στην θεραπευτικη δυναμη της επικοινωνιας υπο ορους...
    Οι υπυθυνοι του φορουμ εχουν μεινει στο Α
    Τι λεει το Α? Οτι καθε μορφης προβολη μεσααπο μια διαδικασια διαλογου αποτελει απο μονη της θεραπευτικη πραξη γιατι βγαζει υλικο που εχει επιθετικοτητα και οπως εχω εξηγησει εκτονταδες φορες εδω μεσα η επιθετικοτητα οντως βλαπτει καποιον γιατι του στερει την ψυχικη του ηρεμια και τον γεμιζει αγχη και φοβιες....
    Πολυ σωστα η θεραπευτρια σου , δεν σταματαει στον Α αλλα παει παρακατω και βλεπει στην πραξη οτι η επικοινωνια ειναι μια μορφη θεραπειας που σημαινει οτι αν εισαι ψυχικα ασθενης
    δεν μπορεις να πας μονος σου απο το Α στο Β η το Γ και το Δ γιατι χρειαζεσαι οδηγο για να σε βοηθαει να μενεις παντα μεσα στα πλαισια της πορειας και οτι δεν θα γινεις συλεκτης επιθετικοτητας αλλων που θα μπορουσε να εχει πολυ επικινδυνες συνεπειες για την θεραπεια σου αναιρωντας ισως κεκτημενα θεραπευτικα..
    Ομως ο ερωτας , το σεξ, η ερωτικη παρορμηση , η ερωτικη επικοινωνια , η γνωριμια με σκοπο την σεξουαλικη ικανοποιηση ,
    η σχεση με το αλλο φυλο η το ιδιο , ειναι ισως μια απο τις πιο παλιες θεραπειες και συνθηκη επαγγελματος ακομα και για τις ιεροδουλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γιατι κανενας θεραπευτης ποτε δεν θα ηθελε ο ασθενης που παρακολουθει να εχει απωθημενες σεξουαλικες αναγκες και ανικανοποιητα τα πιο βασικα ενστικα , οπως αυτο της μητροτητας......
    Θα μπορουσα να σε διαβεβαιωσω οτι η στερηση της σεξουαλικης ικανοποιησης σε ενα ανδρα , οδηγει με μαθηματικη ακριβεια σε ψυχικο νοσημα , οπως η αναγκη για μητροτητα
    μιας ψυχικα ασθενους γυναικας!
    Σκεψου Γιωτα οτι παλια , πολλοι ψυχιατροι και ψυχολογοι , συνοδευαν οι ιδιοι τους ασθενεις τους στους οικους ανοχης
    και τα περισσοτερα παιδια σημερα σε καθε Χωρα του πλανητη που μεγαλωνουν υπο δικαστικη επιβλεψη , ειναι παιδια ψυχικα αρρωστων μητερων η γονιων απο τα οποια η δικαιοσυνη αφαιρει τα γονεικα δικαιωματα ανατροφης για να τα προστατεψει , χωρις ποτε κανεις να τολμησει να ζητησει εστω την στειρωση μια γυναικας , γιατι ολοι ξερουν οτι δεν μπορουμε να παιζουμε με τη φυση.
    Μονο σε περιπτωσεις σεξουαλικης βιας ,ειδικα με παιδια , καποιοι ασθενεις ,οικειοθελως συμμετεχουν σε προγραμματα που ελεγχονται ηλεκτρονικα , με ειδικα βραχιολια που εκπεμπουν ηλεκτρικο ρευμα , αμα την απομακρυνση τους απο μια ζωνη ελεγχομενη , για να αποφυγουν την παιδεραστία πχ
    Αρα καταλαβαινεις οτι η σεξουαλικη δραστηριοτητα ενος ατομου ειναι ταμπου για την Ψυχιατρικη και οι συνεχεις επικλησεις μου για τα σαιτ γνωριμιων , θα μπορουσε να ειναι το \"κερασακι στην τουρτα \" για οσους μπορουν να επικοινωνησουν με ατομα που εχουν σκοπο την γνωριμια με αντικειμενο το σεξ την φιλια η τον γαμο...

  5. #20
    Originally posted by giota
    Η δική μου άποψη είναι ότι οι γνωριμίες μέσω διαδικτύου είναι επικίνδυνο.Πίσω απο τη ανωνυμία δεν γνωρίζεις με ποιόν έχεις να κάνεις.Εσύ ως ψυχολόγος πως αντιμετωπίζεις το πρόβλημα του να είσαι ντροπαλός με τις γυναίκες.;Πως θα βοηθούσες έναν που θα ερχόταν σε σένα για το ίδιο πρόβλημα;
    Γιωτα η ανωνυμια ειναι ακριβως το μυστικο της επιτυχιας αυτου του τυπου επαφων με αγνωστους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ιδιως εσεις οι γυναικες , πιο εξυπνες , πιο δυνατες σε πολλα θεματα απο εμας τους ανδρες , με πολυ καλυτερο αυτοελεγχο και γιαυτο πιο ευπαθεις στα ψυχικα νοσηματα , αυτο που ζητατε απο τους ανδρες , κατα βαθος , ειναι να μην σας συγκρινουν με τις γλαστρες που μας βαζουν απο το παραθυρο στο μυαλο μας τα ΜΜΕ και η βιομηχανιες της ομορφιας κλπ
    Το ιντερνετ ακριβως λογω του οτι δεν υπαρχει τροπος επιβεβαιωσης της σχεσης της εικονας με το προσωπο που απεικονιζεται σε μια φωτογραφια, μας υποχρεωνει ολους να παιξουμε με τα κριτηρια των γυναικων που ειναι πολυ λιγοτερο παρορμητικα απο εκεινα των ανδρων σε σεξουαλικα ζητηματα...
    Ειναι ενα καλο και σοβαρο σαιτ γνωριμιων \"ενας παραδεισος για γυναικες \" γιατι εχει ολα τα στοιχεια που τους επιτρεπει να κρινουν οσο χρειαζεται καποιον πριν κανουν το βημα προς την συναντηση στον πραγματικο κοσμο!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Βρε πανο μας τα εχεις κανει να με τα σαιτ γνωριμιων σου πια!

  7. #22
    Originally posted by giota
    Σαν ψυχολόγος θα του συνιστούσες να μπεί σε σαϊτ γνωριμιών;Δεν θα έφαχνες να δείς γιατί ο ΄ανθρωπος έχει αυτές τις αναστολές;τι κρύβεται ΄πίσω απο την ντροπή;Η δική μου ψυχοθεραπεύτρια όταν της είπα ότι μπαίνω στο συγκεκριμένο φόρουμ μου γιατί επικοινωνώ με ανθρώπους που αισθάνονται όπως εγώ ,μου είπε.Εντάξει μπήκες επικοινώνησες αλλά όταν είναι το μόνο που κάνεις προσπαθώντας να μιλήσεις παραμένεις στάσιμη δεν προχωράς παρακάτω.Και εσύ Πάνο για σκέψου μήπως το να είσαι όλη μέρα στο φόρουμ απομωνώνεσαι περισσότερο;στο λέω γιατί σαν ειδικός που είσαι θα ήθελα να μου πείς την γνώμη σου
    αυτο που κρυβεται Γιωτα πισω απο την ντροπη , ειναι ενα τοσο μεγαλο θεμα , που οποιος ψυχολογος , γιατρος η απλα περιεργος θελησει να το εντοπισει -αναλυσει -καταταξει-κατανοησει-αξιολογησει-τεκμηριωσει-συμπερανει-συμβουλεψει
    ισως στην πορεια , ο ασθενης του , φιλος , συγγενης , αγαπημενος γειτονας , συνομιλητης του , εει ριξει τοσο πολυ μπετον αρμε που θα ειναι δυσκολο να αποφυγει αυτο που εκανε ο καθηγητης πανεπιστημιου στην Μονροε , δηλαδη εμμεσα ,αντι να την θεραπευσει να τον αρρωστησει και τον ιδιο με αποτελεσμα να ξεχασει τι ηρθε να του ζητησει την πρωτη μερα που μπηκε στο ιατρειο του!
    Γιατι μια γυναικα -ειδωλο της εποχης της , νικησε το θραπευτη της , γιατι ο ιδιος δεν μπορεσε να αντισταθει στα θελγητρα της!!!!!!
    Αν ημουν στην θεση του , θα την εστελνα σε μια ασχημη γεροντοκορη ψυχοθεραπευτρια ,για να της πει οτι μια μερα οσα χρηματα και να κερδισει απο την ομορφια της θα γερασει και θα ασχημίσει, γιαυτο οσο μπορουσε να διαλεξει , επρεπε να βρει αυτον που θα της εδινε αγαπη , στοργη , πιστη , αυτον που θα ηθελε ν ακανει οικογενεια μαζι της , παιδια , να γερασουνε μαζι , να ασχημηνουνε μαζι, αλλα χερι -χερι και πως ο καλυτερος τροπος για να τον βρει θα ηταν αν υπηρχε τοτε το ινετρνετ ,να βαλει μια φωτογραφια απο μια κατασχημη γρια , για αυτους που ουτε καν θα κοιταζαν την φωτογραφια αλλα θα διαβαζαν την ψυχη της μεσα απο τα λογια που εγραφε στην αγγελια κειμενου της , στο φτερωτο μωρο , με την καρδια στην ακρη του βελους

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Βρε πανο μας τα εχεις κανει να με τα σαιτ γνωριμιων σου πια!

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια!

  10. #25
    Originally posted by panikoula
    Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια! Βρε πανο μας τα εχεις κανει NA!! με τα σαιτ γνωριμιων σου πια!
    δεν εισαι ετοιμη ακομα πανικουλα για σαιτ γνωριμιων γιατι δεν μπορεις ακομα να επικοινωνησεις
    αλλοι μπορουν ομως εδω μεσα....

  11. #26
    Originally posted by giota
    Σαν ψυχολόγος θα του συνιστούσες να μπεί σε σαϊτ γνωριμιών;Δεν θα έφαχνες να δείς γιατί ο ΄ανθρωπος έχει αυτές τις αναστολές;τι κρύβεται ΄πίσω απο την ντροπή;Η δική μου ψυχοθεραπεύτρια όταν της είπα ότι μπαίνω στο συγκεκριμένο φόρουμ μου γιατί επικοινωνώ με ανθρώπους που αισθάνονται όπως εγώ ,μου είπε.Εντάξει μπήκες επικοινώνησες αλλά όταν είναι το μόνο που κάνεις προσπαθώντας να μιλήσεις παραμένεις στάσιμη δεν προχωράς παρακάτω.Και εσύ Πάνο για σκέψου μήπως το να είσαι όλη μέρα στο φόρουμ απομωνώνεσαι περισσότερο;στο λέω γιατί σαν ειδικός που είσαι θα ήθελα να μου πείς την γνώμη σου
    ενα τελευταιο
    στο ιντερνετ μπορεις να εισαι ταυτοχρονα στον Αρη και στην Αφροδιτη Γιωτα..
    ενα κλικ διαφορα ειναι...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μας εχεις πριξει το εχεις καταλαβει?εχεις γαμισει το σαιτ με τις παπαριες σου πια.αι στο διαολο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Επικεντρώνεσαι πολύ στο σεξ υπάρχουν και οι ψυχικές ανάγκες.Εγώ το ιντερνετ το θεωρώ μια διαδυκτιαή εκγυκλοπαίδεια που έχεις πολλά να κερδίσεις και να μάθεις όταν το χρησιμοποιείς σωστά.Υπάρχει όμως και το αντίθετο κρύβει πολλές παγίδες και δεν νομίζω όλοι να έχουν τις καλύτερες προθέσεις εξ\'αλλου έχουμε διαβάσει πολλά και στο φόρουμ που μας κάνουν να προβληματοζόμαστε για διάφορα περίεργα

  14. #29
    Originally posted by panikoula
    μας εχεις πριξει το εχεις καταλαβει?εχεις γαμισει το σαιτ με τις παπαριες σου πια.αι στο διαολο.
    δεν εισαι ετοιμη καν για οποιασδηποτε μορφης επικοινωνια οχι μονο σε σαιτ γνωριμιων ουτε καν εδω μεσα πανικουλα...
    φοβασαι ακομα και την φωτογραφια σου
    ποσο μαλλον κατι που ουτε κατα διανοια μπορεις να καταλαβεις οπως η ωφελιμοτητα της επικοινωνιας

  15. #30
    Originally posted by giota
    Επικεντρώνεσαι πολύ στο σεξ υπάρχουν και οι ψυχικές ανάγκες.Εγώ το ιντερνετ το θεωρώ μια διαδυκτιαή εκγυκλοπαίδεια που έχεις πολλά να κερδίσεις και να μάθεις όταν το χρησιμοποιείς σωστά.Υπάρχει όμως και το αντίθετο κρύβει πολλές παγίδες και δεν νομίζω όλοι να έχουν τις καλύτερες προθέσεις εξ\'αλλου έχουμε διαβάσει πολλά και στο φόρουμ που μας κάνουν να προβληματοζόμαστε για διάφορα περίεργα
    δεν εχεις αδικο για την εγκυκλοπεδια...
    ετσι αρχισε το ιντερνετ η μαλλον ετσι εξελιχτηκε γιατι στην αρχη ηταν τροπος επικοινωνιας αμερικανικων στρατευματων....
    ομως Γιωτα δεν ειναι δικη μου ιδιομορφια οτι επικεντρωνομαι στο σεξ αλλα της συγχρονης Ψυχιατρικης οπως την εκανε να ειναι η θεωρια της σεξουαλικοτητας του Ζιγκμουντ Φροιντ εδω και μισο αιωνα...
    Βλεπεις καθε ψυχικο νοσημα εχει μια ιδιατερη σχεση μαζι της...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •