Πως τα σαιτ γνωριμιων μπορουν να βελτιωσουν την ζωη μας? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Αν μια μερα καταφερεις να κανεις μια μονιμη σχεση με καποιο αλλο ατομο για μακρη χρονικο διαστημα δεν θα χρειαζεσαι πια αλλης μορφης θεραπεια....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    EΠEIΔH OΠΩΣ ΛEΣ EIΣAI ΨYXOΛOΓOΣ ΘA HΘEΛA THN BOHΘEIA ΣOY. ΣTA ΠPΩTA MOY ΠOΣT EIXA ANOIΞEI ΘEMA ΠEPI EΞAPTHTIKHΣ ΠPOΣΩΠIKOTHTAΣ. AN ΘEΣ ΠANE ΣTO OMΩNYMO TOΠIK KAI ΓPAΨE MEPIKA ΠPAΓMATA.
    OXI ΓENIKOΛOΓA AΛΛA ΣYΓKEKPIMENA XAPAKTHPIΣTIKA ΠOY EXOYN OI EΞAPTHMENOI ME AΠΛA ΛOΓAKIA
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Tα sites γνωριμιών είναι ένα απέραντο πεδίο πειραματισμού και μελέτης της ανθρώπινης ψυχοπάθειας.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Originally posted by πανος12345
    Αν μια μερα καταφερεις να κανεις μια μονιμη σχεση με καποιο αλλο ατομο για μακρη χρονικο διαστημα δεν θα χρειαζεσαι πια αλλης μορφης θεραπεια....

    ΚΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ????? ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΡΑΚΙ ΤΗΣ ΕΙΣΑΙ?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Originally posted by VelvetUnderground
    Tα sites γνωριμιών είναι ένα απέραντο πεδίο πειραματισμού και μελέτης της ανθρώπινης ψυχοπάθειας.
    Χαχαχα ολα τα ευρω αυτη η ατακα :p

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    [quote]Originally posted by πανος12345
    Αν μια μερα καταφερεις να κανεις μια μονιμη σχεση με καποιο αλλο ατομο για μακρη χρονικο διαστημα δεν θα χρειαζεσαι πια αλλης μορφης θεραπεια.... [/qu

    Αυτό ισχύει και για ένα γάμο που διαρκεί για πάντα;

  7. #37
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    EΠEIΔH OΠΩΣ ΛEΣ EIΣAI ΨYXOΛOΓOΣ ΘA HΘEΛA THN BOHΘEIA ΣOY. ΣTA ΠPΩTA MOY ΠOΣT EIXA ANOIΞEI ΘEMA ΠEPI EΞAPTHTIKHΣ ΠPOΣΩΠIKOTHTAΣ. AN ΘEΣ ΠANE ΣTO OMΩNYMO TOΠIK KAI ΓPAΨE MEPIKA ΠPAΓMATA.
    OXI ΓENIKOΛOΓA AΛΛA ΣYΓKEKPIMENA XAPAKTHPIΣTIKA ΠOY EXOYN OI EΞAPTHMENOI ME AΠΛA ΛOΓAKIA
    θα το κανω οσο θα μου υποσχεθεις οτι δεν θα συνεχισεις να με βριζεις για τις αποψεις μου...
    Θεραπεια απο το διαδικτυο , δεν γινεται , ουτε επιτρεπεται απο αυτο εδω το φορουμ
    Διαλογο κανουμε εκφεροντας αποψεις απο αυτα που ξερει ο καθενας μας σχετικα...

  8. #38
    Originally posted by VelvetUnderground
    Tα sites γνωριμιών είναι ένα απέραντο πεδίο πειραματισμού και μελέτης της ανθρώπινης ψυχοπάθειας.
    λαθος βελβετ
    τα σοβαρα σαιτ γνωριμιων δεν κανουν κανενα απολυτως πειραματισμο!
    προσφερουν συχνα επι πληρωμη μια υπηρεσια στον ανθρωπο υπο περιοισμους και προυποθεσεις που ελαχιστοι απο οσους εχω γνωρισει εδω ειναι σημερα ικανοι να αξιολογησουν...
    ΠΡΩΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
    ΑΛΛΙΩΣ.....ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ....
    ΓΙΑΤΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ
    ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

  9. #39
    [quote]Originally posted by giota
    Originally posted by πανος12345
    Αν μια μερα καταφερεις να κανεις μια μονιμη σχεση με καποιο αλλο ατομο για μακρη χρονικο διαστημα δεν θα χρειαζεσαι πια αλλης μορφης θεραπεια.... [/qu

    Αυτό ισχύει και για ένα γάμο που διαρκεί για πάντα;
    Γιωτα , η ωριμοτητα κατακτιεται με την εξελιξη και οχι με την στασιμοτητα....
    Ενας γαμος που κανει και τους δυο στο ζευγαρι να ειναι δεμενοι εθελοντικα και συνειδητα ο ενας με τον αλλον σιγουρα ναι....
    Ενας γαμος , που ωριμαζει μεσα απο τις περιπετειες την γυναικα και τον ανδρα , που δεν σταματει στο παθος , η στον μονομερη συμβιβασμο ναι...
    Γιατι ωριμοτητα σημαινει διαλογος , επικοινωνια , ενωση χαρακτηρων για την επιτευξη ενος κοινου στοχου....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by VelvetUnderground
    Tα sites γνωριμιών είναι ένα απέραντο πεδίο πειραματισμού και μελέτης της ανθρώπινης ψυχοπάθειας.
    λαθος βελβετ
    τα σοβαρα σαιτ γνωριμιων δεν κανουν κανενα απολυτως πειραματισμο!
    προσφερουν συχνα επι πληρωμη μια υπηρεσια στον ανθρωπο υπο περιοισμους και προυποθεσεις που ελαχιστοι απο οσους εχω γνωρισει εδω ειναι σημερα ικανοι να αξιολογησουν...
    ΠΡΩΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
    ΑΛΛΙΩΣ.....ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ....
    ΓΙΑΤΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ
    ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
    Δεν έγραψα ότι τα sites κάνουν πειραματισμό. \'Εγραψα ότι τα sites είναι πεδίο πειραματισμού, δηλαδή ότι εκεί μέσα υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις ψυχοπαθητικών. Το επί πληρωμή δεν το κατάλαβα. Εγώ ήξερα ότι αυτά είναι free, εκεί φτάσαμε ; Να πληρώνουν τα μέλη ; Ακόμα χειρότερα. Διάλόγους έχω κάνει άπειρους σε τέτοια sites και fora. Το ότι έως σήμερα ένας σχετικά εμφανίσιμος (κατά ομολογία άλλων), έξυπνος, μορφωμένος και ενδιαφέρων (πάλι κατά κοινή ομολογία, δεν ναρκισεύομαι) άντρας δεν έχει βρει ούτε για δείγμα κάποια σε τέτοια sites λέει κάτι ; Εκτός αν είμαι τόσο προβληματικός που δεν το ξέρω, γιατί κι όποτε βρήκα, δεν κράτησε πάνω από 1 χρόνο με το ζόρι. Τα\'χω δει όλα. Παντρεμένες που αναζητούν ξεπέτες, ψυχοπαθείς που απείλησαν τη σωματική μου ακεραιότητα χωρίς λόγο, κλεπτομανείς, γυναίκες που ήθελαν απλά μια εκτόνωση, φαντασιόπληκτες, μυθομανείς, όλα !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    EΠEIΔH YΠOTIΘETAI ΠΩΣ EIΣAI ΨYXOΛOΓOΣ ΣOY ZHTHΣA NA MOY ΠEIΣ TA XAPAKTHPIΣTIKA TΩN EΞAPTHMENΩN KAI AΠANTAΣ ME AEPOΛOΓIEΣ EΠEIΔH ΠPOΦANΩΣ ΔEN ΞEPEIΣ THN TYΦΛA ΣOY.
    AN ΓINETAI MAKPIA AΠO TO ΘEMA MOY. EIΣAI EΠIKINΔYNOΣ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #42
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    EΠEIΔH YΠOTIΘETAI ΠΩΣ EIΣAI ΨYXOΛOΓOΣ ΣOY ZHTHΣA NA MOY ΠEIΣ TA XAPAKTHPIΣTIKA TΩN EΞAPTHMENΩN KAI AΠANTAΣ ME AEPOΛOΓIEΣ EΠEIΔH ΠPOΦANΩΣ ΔEN ΞEPEIΣ THN TYΦΛA ΣOY.
    AN ΓINETAI MAKPIA AΠO TO ΘEMA MOY. EIΣAI EΠIKINΔYNOΣ.
    την επομενη φορα που θα μου ξαναζητησεις την αποψη μου
    θα συ φερω μπροστα σου αυτη την δηλωση που κανεις για να διαπιστωσεις οτι δεν μπορεις να επικοινωνησεις και οτι δεν εισαι εξαρτημενος απο κανενα αλλο παρα απο την ιδια σου την πρποσωπικοτητα και την ανικανοτητα να μετριασεις την επιθετικοτητα σου
    και ενα τελευταιο
    ξεχαστε ολοι οτι ειμαι ψυχολογος...
    δεν ηρθα εδω για να κρδισω χρηματα αλλα για να βοηθησω μονο αυτους που μπορουν να βρουν ωφελιμοτητα απο τις σκεψεις και τις αποψεις μου χωρις να μου επιτιθενται...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    TOY KITΣOY H MANA KAΘOTAN KI EΠΛEKE ΠOYΛOBEP.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #44
    Originally posted by VelvetUnderground
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by VelvetUnderground
    Tα sites γνωριμιών είναι ένα απέραντο πεδίο πειραματισμού και μελέτης της ανθρώπινης ψυχοπάθειας.
    λαθος βελβετ
    τα σοβαρα σαιτ γνωριμιων δεν κανουν κανενα απολυτως πειραματισμο!
    προσφερουν συχνα επι πληρωμη μια υπηρεσια στον ανθρωπο υπο περιοισμους και προυποθεσεις που ελαχιστοι απο οσους εχω γνωρισει εδω ειναι σημερα ικανοι να αξιολογησουν...
    ΠΡΩΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
    ΑΛΛΙΩΣ.....ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ....
    ΓΙΑΤΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ
    ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
    Δεν έγραψα ότι τα sites κάνουν πειραματισμό. \'Εγραψα ότι τα sites είναι πεδίο πειραματισμού, δηλαδή ότι εκεί μέσα υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις ψυχοπαθητικών. Το επί πληρωμή δεν το κατάλαβα. Εγώ ήξερα ότι αυτά είναι free, εκεί φτάσαμε ; Να πληρώνουν τα μέλη ; Ακόμα χειρότερα. Διάλόγους έχω κάνει άπειρους σε τέτοια sites και fora. Το ότι έως σήμερα ένας σχετικά εμφανίσιμος (κατά ομολογία άλλων), έξυπνος, μορφωμένος και ενδιαφέρων (πάλι κατά κοινή ομολογία, δεν ναρκισεύομαι) άντρας δεν έχει βρει ούτε για δείγμα κάποια σε τέτοια sites λέει κάτι ; Εκτός αν είμαι τόσο προβληματικός που δεν το ξέρω, γιατί κι όποτε βρήκα, δεν κράτησε πάνω από 1 χρόνο με το ζόρι. Τα\'χω δει όλα. Παντρεμένες που αναζητούν ξεπέτες, ψυχοπαθείς που απείλησαν τη σωματική μου ακεραιότητα χωρίς λόγο, κλεπτομανείς, γυναίκες που ήθελαν απλά μια εκτόνωση, φαντασιόπληκτες, μυθομανείς, όλα !
    βελβετ
    η πιο ομορφη γυναικα του κοσμου στην δεκαετια του 60 η Μαιρλιν Μονροε , με θυματα της ομορφιας της τους αδελφους Κενεντυ, τον καθηγητη πανεπιστημιου/ψυχοθεραπευτη της που εφτασε σε σημειο να παρατησει την δουλεια του γιαυτην ,τελικα αυτοκτονησε λογω ελλειψης ικανοτητας επικοινωνιας!!!!!!!
    Γιατι αν καποιος δεν μπορει να βρει διεξοδο στα προβληματα του , τον πνιγουν και τον κανουν να χανει το βασικοτερο νοημα της ζωης....
    Τι σημασια εχει να εισαι ομορφος , εξυπνος , ευγενης η οτιδηποτε αλλο θες , αν δε μπορεις να ελεγχεις την επιθετικοτητα σου?
    θα σου δωσω ενα παραδειγμα....
    βαζεις μια φωτογρφαια που ειναι δικη σου στο προφιλ σου και απεναντι σου εχεις μια αλλη φωτογραφια μιας γυναικας που σου τραβηξε την προσοχη....
    Τι θες απο αυτην ? Το εχεις σκεφθει πριν μπεις πχ στο τσατ για να μιλησετε μαζι? να την κατακτησεις ? να κανεις οικογενεια μαζι της? να βρεις ενα ανθρωπο για να μπορεσεις να κανεις οικογενεια?
    εστω οτι σε τραβηξε η φωτογραφια της , ετσι γενικα και αοριστα.
    αν μαθεις οτι ειναι ψευτικη πως θα αντιδρασεις?
    θα την ρωτησεις γιατι το εκανε?
    θα την βρισεις και θα φυγεις?
    καταλαβαινεις οτι η εμφανιση ενος ανθρωπου , ειναι συχνα πολος ελξης καποιων αλλων αλλα σπανια συνοδευεται απο την αντιστοιχη ηδονη που θα προκυψει μεσα απο την σχεση τους μαζι τους...
    Οσο πιο ομορφος ειναι κανεις , τοσο πιο πολυ συμαδευεται απο τις αποτυχιες του στις σχεσεις του με τους αλλους...
    Γιατι περιμενει πολλα απο αυτους....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    E καλά βρε Πάνο, δεν είμαι ο αρσενικός Μέριλιν Μονρόε σε ομορφιά, προς το μέτριο θα με έλεγες, αλλά γενικά δεν έχω διαπιστώσει μεγάλες επιτυχίες όχι μόνο δικές μου αλλά γενικότερα και άλλων σε τέτοια sites, επειδή βλέπω πόσο κενά και ψυχοπαθή είναι τα περισσσότερα άτομα εκεί μέσα. Επιθετικός εγώ ; \'Οχι, και ούτε πιστεύω ότι αυτό είναι η αιτία, γιατί απλά δεν ήμουν ποτέ επιθετικός. Βy the way κάτι άσχετο, η Μέριλιν δεν αυτοκτόνησε. Την σκότωσαν.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •