Πως τα σαιτ γνωριμιων μπορουν να βελτιωσουν την ζωη μας? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 47 of 47
  1. #46
    το ιντερνετ σε ολες του τις μορφες ειναι μια εικονικη πραγματικοτητα που απλα αντανακλα την πραγματικη κοινωνια μας....
    οποιοι μπορουν να επικοινωνησουν ευκολα και καλα στον πραγματικο κοσμο , το καταφερνουν και στον εικονικο , παρα τις αντιξοοτητες της ανωνυμιας .....
    εγραψα οτι τα σαιτ γνωριμιων θα μπορουσαν να ειναι \"το κερασακι στην τουρτα \" για ολα τα μελη καθε φορουμ και οχι μονο αυτου με θεμα την υποστηριξη και μοιραια με αποδοχη της αναγκης για επικοινωνια σαν πρωταρχικο σκοπο...
    εδω θα προσπαθησουμε ολοι μαζι να βρουμε τον τροπο να επικοινωνήσουμε καλυτερα
    και εκει στα σαιτ γνωριμιων θα μπορεσουμε να γευτουμε τους καρπους των κοπων μας εδω
    γιατι ο στοχος για την ευτυχια καθε ανθρωπου ειναι να βρει το ταιρι του , ειτε ειναι συντροφος ζωης , ειτε απλος φιλος...
    απλα καποιοι απο μας , πρεπει πρωτα να τα βρουμε με τον εαυτο μας...

  2. #47
    να σας πω καποια πραγματα σχετικα με το πως μπορουμε να επιτυχουμε μια επικοινωνια με σκοπο την σχεση , τον ερωτα, την φιλια η τον γαμο...
    καταρχην πρεπει να αποφασισουμε τι απο ολα μας ενδιαφερει...
    δεν μπορουμε να ψαχνουμε πχ για ενα καινουργιο κινητο τηλεφωνο σε ενα σαιτ μια εταιριας αυτοκινητων!
    τι επιδιωκουμε? θελουμε να βρεθουμε σε επαφη με καποιους αλλους ανθρωπους που ψαχνουν τα ιδια πραγματα με εμας...
    εστω οτι επλεξαμε την φιλια ...
    αλλιως θα μιλησουμε σε καποια(ο) υποψηφιο φιλο και αλλιως σε καποια επικειμενη ερωτικη σχεση μας....
    καθε μορφης επικοινωνιας εχει σκοπό , σχέδιο δράσης , αξιολογηση αποτελεσματος και απορριψη η επιλογη για ανανεωση της λιστας φιλων μας δηλαδη του κοινωνικου μας κυκλου στην εικονικη πραγματικοτητα , οπως ακριβως στον πραγματικο κοσμο...
    για τον σκοπο ειπαμε οτι ειναι δικη μας επιλογη...
    τι ειναι το σχεδιο δρασης?
    ειναι ολα οσα θα σκεφτουμε να κανουμε για να πετυχουμε τον στοχο μας....
    -το κειμενο αγγελιας μας πρεπει να απευθυνεται σε αυτους που ψαχνουμε....
    - το υφος μας εχει σημασια γιατι προδιδει τις διαθεσεις μας ....
    αν ας πουμε γραψω οτι ειμαι απογοητευμενος απο ολους μου τους φιλους [που μπορει να ειναι αληθεια] , ισως να εμποδισω ενα ευαισθητο ανθρωπο να με πλησιασει , γιατι θα φοβηθει οτι μπορει να μου κανει κακο η επαφη μαζι του....
    -πρεπει με λιγα λογια [για να τα διαβαζουν ευχαριστα αυτοι που απευθυνομαστε]να περιγραψουμε την αναζητηση μας, βαζοντας καποιες λεξεις -κλειδια
    πχ μου αρεσει το ποδοσφαιρο και θελω να βρω φιλους παναθηναικους...
    Γραφω ...
    \"αν ειστε με τον παναθηναικο στο ποδοσφαιρο , θα ηθελα την γνωμη σας ,
    γιατι ενω τα παει τοσο καλα καθε φορα στην Ευρωπη , δεν μπορει να παρει το πωταθλημα
    στην Ελλαδα!\"

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •