Effexor ΓΝΩΜΕΣ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130

    Effexor ΓΝΩΜΕΣ!

    Καλησπέρα για άλλη μια φορά. Λοιπόν, εκτός το ότι είμαι αρρωστημένη και κυριολεκτικά έχω την εντύπωση πως θα πεθάνω στο τέλος από τα 22 μου με αυτά που περνάω. Αύριο ξεκινάω το εφεξορ 37,5 την μικρότερη δόση για μια εβδομάδα και μετά το 75mg. Θα ήθελα να μου πείτε κυρίως όσοι έχετε περάσει γαδ κ το έχετε πάρει σας βοήθησε; Τι παρενέργειες είχε σε εσάς και ποσο κράτησαν;; (Ξέρω πολύ καλά πως τον καθένα είναι διαφορετικό οποτε τέτοια τύπου σχόλια δεν θέλω παρά μόνο γνώμες) αν και γενικά έψαξα και είδα κάποιες γνώμες στο φόρουμ. Περιττό να πω ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ φοβάμαι να το ξεκινήσω αλλά δυστυχώς δεν εδώ άλλη επιλογή. Έχω έναν οργανισμό που δεν τραβάει τίποτα παυσίπονο θα πιω για κάποιο λόγο πχ και μετά το στομάχι μου γίνεται κομμάτια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Καλημέρα και καλή δύναμη!

    Θα το ξεκινήσεις με τηβ προσδοκία και φυσικά τηβ πεποίθηση ότι θα σε βοηθήσει!

    Να έχεις πίστη και ν ακούς μόνο τον γιατρό σου !

    Εμένα με βοήθησε απίστευτα και η εμπειρια μου στο χώρο πλέον αλλά και η επαφή μου με ψυχίατρος το μόνο που ακούγετε ειναι οτι είναι ένα από τα καλύτερα της νέας γενιάς όσο αφορά τις σεροτονικες αγωγής και όχι μόνο.

    Το εφεξορ δίνετε και για την αντιμετώπιση γαδ αλλά και για την αντιμετώπιση μακροχρόνιου νευροπαθητικου πόνου εφόσον είναι ένας από τους καλύτερους νευροδιαβιβαστες !

    Κάθε άνθρωπος φυσικά αντιμετωπιζετε προσωπικεντρικα οποτε να έχεις μια καλή επικοινωνία με τον γιατρό σου και τον θεραπευτή σου !

    Προσωπικά οφείλω πολλά σε αυτή την αγωγή, ήταν ουσιαστικά το δεκανικη που με έκανε να σηκωθώ από το κρεβάτι και να ξεκινήσω να δουλέψω μετα με τον εαυτό μου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Μαριλου καλημέρα και σε εσένα και ρε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τις συμβουλές και φυσικά και την εμπειρία με το φάρμακο που μοιράστηκες μαζί μου! Αλλά δυστυχώς ο φόβος δεν μου έχει φύγει και το κοιτάζω και διστάζω να το παρω φοβάμαι πολύ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Peg23 View Post
    Μαριλου καλημέρα και σε εσένα και ρε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τις συμβουλές και φυσικά και την εμπειρία με το φάρμακο που μοιράστηκες μαζί μου! Αλλά δυστυχώς ο φόβος δεν μου έχει φύγει και το κοιτάζω και διστάζω να το παρω φοβάμαι πολύ.
    Λυπαμαι πολυ που νιωθεις ετσι αλλα να ξερεις τα ιδια ακριβως βιωνα και ολοι εμεις οσο και να θελουμε μεχρι να μαθουμε αυτο περναμε ..
    Και μαλιστα δυο φορες οταν την πρωτη φορα σταματησα την αγωγη γιατι νομιζα πλεον οτι μπορω να διαχιεριστω τον νευροπαθητικο πονο αλλα τελικα διαψεύστηκα και επρεπε να ξαναμπω ..
    Να φανταστεις την δευτερη φορα που επρεπε να ξαναμπω φοβομουν ακομα περισσοτερο και ας ηξερα(εκει φοβομουν μηπως τελικα δεν με ξαναπιασει ..)
    Ειναι αυτο που λεμε ,αν δεν μαθουμε να δαμαζουμε τους φοβους μας πρωτα στο μυαλο μας τιποτε αλλο δεν βοηθαει .

    Σκεψου ξανακρατουσα ημερολογιο και εμπαινα και σε συγκρισεις ,την πρωτη με δευτερη φορα ...

    Οσο μπορεις δαμασε τις σκεψεις σου και να μιλας με τον γιατρο σου , ευτυχως να ειναι καλα επεσα σε ανθρωπο διαμάντι με πολυ υπονη ,ενσυναισθηση και καταφερε και επιασε τον παλμο μου και με ηρεμσουσε απιστευτα μεχρι να μαθω να δουλευω με εμενα και φυσικα οπως προειπα η μετεπειτα εμπιερια μου με βοηθαει μεχρι σημερα γιατι ως γνωστο ολοι εμεις δαμαζουμε κατα καιρους το μυαλο μας σε διαφορους φοβους που απειλουν το ¨τραυμα ¨μας
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 19:34
  2. Effexor
    By Aerozol in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 19
    Last Post: 11-05-2023, 01:11
  3. Effexor
    By xristoforos28 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 119
    Last Post: 21-03-2022, 19:52
  4. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 07:27
  5. effexor xr 37.5 mg
    By JasonK in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 34
    Last Post: 24-04-2020, 21:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •