ντροπαλότητα με γυναίκες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1

    ντροπαλότητα με γυναίκες

    τι γίνεται όταν κάποιος δείχνει ντροπαλός, ήρεμος, ήσυχος και κλειστός κάτι που απωθεί τις γυναίκες; στο βάθος νοιώθω και θέλω να είμαι άλλος άνθρωπος. ποιος από τους δυο προσεγγίζει;
    γιάννης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    γιατι λες οτι ο ηρεμος ο ησυχος ο κλειστος κλπ ειναι κατι που απωθει τις γυναικες?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Originally posted by ioannis2
    τι γίνεται όταν κάποιος δείχνει ντροπαλός, ήρεμος, ήσυχος και κλειστός κάτι που απωθεί τις γυναίκες; στο βάθος νοιώθω και θέλω να είμαι άλλος άνθρωπος. ποιος από τους δυο προσεγγίζει;
    Το να είσαι ήρεμος και κλειστος,δεν ειναι αρνητικό.
    Το ντροπαλός συνήθως τείνει στο να είναι.

    Απλά εκφράσου,πες της \"ειμαι ντροπαλός,αλλά αρέσεις\"και συνέχισε και με ένα ψεμματάκι \"εισαι η πρώτη κοπάλα που εκφράζω τα συναισθήματα μου\":D:D
    Μπορεί να πιάσει,μπορεί όχι.Εσύ πάντως απο αυτή την διαδικασία θα μάθεις τα λάθη και τα σωστά σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Ioanni νομίζω στο ξαναείπα.Κάθε αρχή και δύσκολη.Μέσα απ\'την εμπειρία θα σου φύγει η όποια ντροπή και ο δισταγμός.
    Προσπάθησε να προσεγγίζεις τις κοπέλες που σε ενδιαφέρουν όπως κι αν νιώθεις,όπως κι αν φαίνεσαι στα μάτια τους(μην το ψάχνεις).Να είσαι ο εαυτός σου και να διεκδικείς τα θέλω σου.Δεν είναι κακό να είσαι ήρεμος και κλειστός.Το ντροπαλός υφίσταται επειδή δεν είσαι συνηθισμένος σάυτές τις καταστάσεις.
    Αλήθεια έκανες κάποια προσπάθεια?τι αποτέλεσμα είχε?θυμάμαι που είχες αρχίσει να κάνεις κάποιες κινήσεις.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Και κάτι άλλο...μην κολλάς σε στερεότυπα ότι ο εξωστρεφής άντρας μετράει κ.λ.π. κ.λ.π.Ο εαυτός μας είναι μοναδικός και έχει μια ξεχωριστή ομορφιά που την αναγνωρίζει ο άνθρωπος που είναι για μας.Μην αισθάνεσαι άσχημα γιάυτό που είσαι επειδή η πλειοψηφία τείνει να δημιουργήσει ένα πρότυπο ιδανικού άντρα.
    Να είσαι αυθεντικός και όλα θα πάνε καλά.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Originally posted by Arsi
    Και κάτι άλλο...μην κολλάς σε στερεότυπα ότι ο εξωστρεφής άντρας μετράει κ.λ.π. κ.λ.π.Ο εαυτός μας είναι μοναδικός και έχει μια ξεχωριστή ομορφιά που την αναγνωρίζει ο άνθρωπος που είναι για μας.Μην αισθάνεσαι άσχημα γιάυτό που είσαι επειδή η πλειοψηφία τείνει να δημιουργήσει ένα πρότυπο ιδανικού άντρα.
    Να είσαι αυθεντικός και όλα θα πάνε καλά.

    Σίγουρα ο άνθρωπος \"που είναι για μας\" , θα μας αγαπήσει έτσι όπως είμαστε.Αλλά τι γίνεται στο ενδιάμεσο ; Μέχρι να τον βρούμε ? (που δεν είναι και εύκολο).Τι γίνεται με τις σεξουαλικές ορμές αλλά και την ανάγκη για τρυφερότητα-επαφή ;
    Ο άνθρωπος δε γίνεται να εύχεται μόνο να βρει τον άνθρωπο του και να περιμένει παθητικά.Πρέπει να είναι σε θέση να διεκδικήσει καταστάσεις που θα επιτρέπουν την ικανοποίηση βασικών αναγκών του που εν προκειμένω είναι και σεξουαλικές αλλά και συναισθηματικές.\"Συναίσθη� �α\" δεν είναι μόνο ο δυνατός έρωτας.Όταν ψάχνεις να βρεις κάποια να φιληθείς μόνο και να της πιάσεις το χέρι και αυτό είναι μια συναισθηματική ανάγκη.Μια ανάγκη που σε ανθρώπους ντροπαλούς και κλειστούς , όπως ο ioannis2 ή εγώ δε μπορεί να ικανοποιηθεί..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Δυστυχως ζούμε σε μια κοινωνια ο οπου ο άντρας \"υποχρεούται\" να κάνει το 1ο βήμα.Δυστυχώς κατά την γνώμη μου,πρέπει οσο ντροπαλός και να είσαι,να πηγαίνεις σε μια κοπέλα και να της μιλάς ανοικτά,με τον τρόπο σου-έστω και ντροπαλά-.
    Ειναι σπάνιες οι αντιστροφές περιπτώσεις.Οπώς λέει και ο Δαρβίνος είναι female choise η επιλογη του ερωτικού συντρόφου.

    Και το βασικό ποτέ δεν είναι οι σεξουαλικές σχέσεις,αλλά να νιώσεις έναν άνθρωπο δίπλα σου.Ενα φιλι,ένα χάδι,ένας \"καλώς ήρθες\",ένα χαμόγελο...όλα αυτά δηλαδη που τείνουν να χαθούνε στις ημέρες μας.

    Παιδια εγώ αυτό που θα σας πρότεινα,είναι ανοιχτείτε σε αυτήν/ες,(με το δικό σας στυλ,στον δικό σας χρόνο) που σας αρέσει και ας φάτε τα μούτρα σας.Ούτε οι πρώτοι είστε,ούτε οι τελευταιοι.
    Απο τα λάθη σας,θα μάθετε...
    Στην χειροτερη των περιπτώσεων,κοπέλες που βλέπετε ερωτικά μπορεί να αρχισούν μετά τις εξομολογησεις σας να σας βλέπουνε περισσότερο φιλικά,οπότε κερδίσατε ένα φιλο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    συμφωνω ste12 μαζι σου. Και να μην ξεχναμε οτι υπαρχου και γυναικες που τους αρεσουν οι ντροπαλοι αντρες. Ολα ειναι υποκειμενικα.

    Στο κατω κατω δεν ειναι ντροπη να εκφρασεις τα συναισθηματα σου, ισα ισα και ειλικρινης εισαι με τον αλλον και το βγαζεις κι απο μεσα σου.

    Ειναι πολυ σημαντικο αυτο που λες, οτι βασικο σε μια σχεση ειναι ενα φιλι, ενα χαδι, ενα χαμογελο και οχι τοσο οι σεξουαλικες σχεσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Eμενα μου αρεσει να ειναι ο αλλος ντροπαλος, ηρεμος, ησυχος...

    Δειχνει μια ευαισθησια στον χαρακτηρα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Originally posted by mariap
    Eμενα μου αρεσει να ειναι ο αλλος ντροπαλος, ηρεμος, ησυχος...

    Δειχνει μια ευαισθησια στον χαρακτηρα.
    Ε νομιζω οτι στα λόγια μπορεί να ισχύει,αλλά στην πράξη δύσκολα.

  11. #11
    Ναι έκανα κάποιες προσεγγίσεις, μια απλή συζήτηση είσαι ωραία, ποια είσαι, με τι ασχολείσαι, θες να βρεθούμε για καφέ. Σε μπαράκια, αλλά δεν έμεινα μαζί τους περισσότερο χρόνο στο μπαρ, ίσως και να μην ενδιαφέρονταν ή και κάπου δεν ήξερα τι να πω μετά. Ίσως και να μη με βοηθά και ο μικρός κύκλος που έχω που δε μου δίνει ευκαιρείες. Ίσως αυτό έίναι βήμα όπως ο μαθητής που πάει από πρώτη δευτέρα τάξη κλπ. Έστω κάποια ικανοποίηση νοιώθω πάντα μετά από κάθε προσέγγιση.
    γιάννης

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    καλώς ή κακώς δύσκολα η γυναίκα ζητάει τηλέφωνο.Αφού κάνεις το ρώτο βήμα και πας και την γνωρίζεις τι σε εμποδίζει να κάνεις και το 2ο;;Προχώρα και μη σε νοιάζει,και αν μπορεις δειχνε οτι δε σε νοιάζει..
    Απο εκεί και πέρα,καλό είναι να βρεις κάποιο μέρο με καλή αναλογια κτλ κτλ.:P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Absolut
    Originally posted by Arsi
    Και κάτι άλλο...μην κολλάς σε στερεότυπα ότι ο εξωστρεφής άντρας μετράει κ.λ.π. κ.λ.π.Ο εαυτός μας είναι μοναδικός και έχει μια ξεχωριστή ομορφιά που την αναγνωρίζει ο άνθρωπος που είναι για μας.Μην αισθάνεσαι άσχημα γιάυτό που είσαι επειδή η πλειοψηφία τείνει να δημιουργήσει ένα πρότυπο ιδανικού άντρα.
    Να είσαι αυθεντικός και όλα θα πάνε καλά.

    Σίγουρα ο άνθρωπος \"που είναι για μας\" , θα μας αγαπήσει έτσι όπως είμαστε.Αλλά τι γίνεται στο ενδιάμεσο ; Μέχρι να τον βρούμε ? (που δεν είναι και εύκολο).Τι γίνεται με τις σεξουαλικές ορμές αλλά και την ανάγκη για τρυφερότητα-επαφή ;
    Ο άνθρωπος δε γίνεται να εύχεται μόνο να βρει τον άνθρωπο του και να περιμένει παθητικά.Πρέπει να είναι σε θέση να διεκδικήσει καταστάσεις που θα επιτρέπουν την ικανοποίηση βασικών αναγκών του που εν προκειμένω είναι και σεξουαλικές αλλά και συναισθηματικές.\"Συναίσθη� �α\" δεν είναι μόνο ο δυνατός έρωτας.Όταν ψάχνεις να βρεις κάποια να φιληθείς μόνο και να της πιάσεις το χέρι και αυτό είναι μια συναισθηματική ανάγκη.Μια ανάγκη που σε ανθρώπους ντροπαλούς και κλειστούς , όπως ο ioannis2 ή εγώ δε μπορεί να ικανοποιηθεί..
    Αbsolut όταν λέω ο άνθρωπος που είναι για μας δεν εννοώ μόνο τον έρωτα της ζωής μας!Εννοώ τον οποιδήποτε άνθρωπο που θα περάσουμε κάποιες καλές στιγμές μαζί του,που θα μας κάνει να αισθανθούμε όμορφα.
    Όσο για την παθητικότητα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,το έγραψα και παραπάνω.
    Διαφωνώ όμως στο ότι βάζεις τον εαυτό σου και τον Γιάννη σε μια κατηγορία ΄καταδικασμένων΄ στην εκπλήρωση κάποιων αναγκών.Απλά μπορεί να χρειάζεται λίγο πιο πολύ δουλειά στον τομέα προσέγγισης.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by ioannis2
    Έστω κάποια ικανοποίηση νοιώθω πάντα μετά από κάθε προσέγγιση.
    Αυτό είναι πολύ θετικό.Είναι νίκες απέναντι σε κάτι που πίστευες ότι δε μπορούσες να κανεις!προχώρα κάθε φορά και ένα βήμα παραπέρα....όπως είπες σαν να περνάς τάξεις.....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by ioannis2
    στο βάθος νοιώθω και θέλω να είμαι άλλος άνθρωπος.
    Νιώθεις ότι είσαι άλλος άνθρωπος καταβάθος
    ή θέλεις να είσαι άλλος άνθρωπος???

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •