Ξανά φαρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406

    Ξανά φαρμακα

    16 μήνες δεν έπαιρνα το αντιψυχωτικο μου ,κλοπιξολ 20μγ
    Αποδιοργανωθηκα αλλά όχι εντελώς Από το Πάσχα κ μετά μου έχουν βγει πολλά νεύρα κ βαράω τη πόρτα του δωματίου μου Τέλος πάντων ,προσπάθησα ο γιατρός είπε μινιτραν 10/4 αλλά μετά από 25 μέρες κ δεν είδα διάφορα ,ίσως μου αύξησε τα νεύρα
    Τώρα ξαναγύρισα στο κλοπιξολ αλλά επιμένω στα 10 μγ κ όχι 25 που είπε ο ντοκτωρ Νομίζω ότι μετά από ενάμιση χρόνο αποχής από αντιψυχωτικο θα με πιάνει πιο μικρή δόση?Να κάνω υπομονή χαμηλά 2 εβδομάδες,?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  2. #2
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    16 μήνες δεν έπαιρνα το αντιψυχωτικο μου ,κλοπιξολ 20μγ
    Αποδιοργανωθηκα αλλά όχι εντελώς Από το Πάσχα κ μετά μου έχουν βγει πολλά νεύρα κ βαράω τη πόρτα του δωματίου μου Τέλος πάντων ,προσπάθησα ο γιατρός είπε μινιτραν 10/4 αλλά μετά από 25 μέρες κ δεν είδα διάφορα ,ίσως μου αύξησε τα νεύρα
    Τώρα ξαναγύρισα στο κλοπιξολ αλλά επιμένω στα 10 μγ κ όχι 25 που είπε ο ντοκτωρ Νομίζω ότι μετά από ενάμιση χρόνο αποχής από αντιψυχωτικο θα με πιάνει πιο μικρή δόση?Να κάνω υπομονή χαμηλά 2 εβδομάδες,?
    Οπωσδήποτε ρώτα τον γιατρό σου γι αυτό αν θες να παίρνεις λιγότερη δόση.Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό με την μικρότερη δόση μετά από καιρό αποχής.Πως εισαι μετά το επεισοδιο;αν επιτρεπεται

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Αν δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, πάρε και μια δεύτερη γνώμη και από άλλον γιατρό.
    Σου εύχομαι περαστικά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Εγώ όμως θα ήθελα τις δικές σας απόψεις η εμπειρίες Αυτό το κλισέ ρωτά το γιατρό σου το ξέρω Εσείς δεν δοκιμάζετε ποτέ μόνοι σας τις δόσεις να δείτε τι χρειάζεστε, ο γιατρός κάνει κάποια ακτινογραφια για να δει πόσο φάρμακο χρειάζεσαι,όχι δρα συμπτωματικά Είμαστε όμως όλοι ίδιοι?Εγώ ας πούμε 16 χρόνια δεν έχω καταλάβει αν αυτό που γίνεται στο μυαλό μου είναι φωνές η σκεπτομορφες Τώρα όμως δεν έχει σημασία αν είμαι σχιζοφρενής η ιδεοληπτική Σημασία έχει ότι δεν ζω τη πραγματική ζωη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Εγώ ας πούμε 16 χρόνια δεν έχω καταλάβει αν αυτό που γίνεται στο μυαλό μου είναι φωνές η σκεπτομορφες
    Ποια η ειδοποιος διαφορα αναμεσα σε φωνες και σκεπτομορφες;

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού ξανά και ξανά
    By Ψυχή in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2021, 22:47
  2. Ξανά και ξανά
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-08-2020, 00:47
  3. υπερφαγια, ξανα κ ξανα
    By vilma in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2016, 18:14
  4. [B]ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ??[/B]
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-2011, 14:51
  5. ξανά?????????
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-03-2009, 18:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •