Έντονα σημάδια bullying.... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 55 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 811
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by anwnimi
    Αααα θα αρχίζω να αναρρωτιέμαι Μαράκι, χαχα!
    Αν γίνετε πολλοί θα έχω ένα σμήνος σαν το Πάνο να αντιμετωπίσω οπότε αναγκαστικά θα αρχίσω να σκέφτομαι ότι δεν τα λέω καλά:):) :ΡΡΡΡΡΡ
    μην ανησυχεις, θα ερθει η νατουρ με τις ορολογιες εκ λονδινου να σε σωσει...

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αρκτος,
    στον όρο bullying διαφωνώ ότι ο Πάνος δεν ήταν αθώο θύμα.
    Αλλά πολλά από όσα λέχθηκαν προς εκείνον, για μένα, ήταν κάτι αρκετά παρεμφερές με το bullying.
    Κι αυτό, για μένα, είχε συνέπειες στο φόρουμ και την ποιότητά του.
    Όποιος αγαπά το χώρο αυτό, ελπίζω να το δει.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by weird
    Originally posted by Remedy
    γουειρντ λαθος εικασια..
    δεν θεωρησα οτι πηγε να το παιξει εξυπνη..
    αποδειξη αυτου, οτι δεν εγραψε και καμια εξυπναδα η νατουρ..

    εγω ειδα απλα μια απροκλητη επιθεση εκ μερους της, χωρις ναε χει καν θεμα απ οτι φανηκε στην συνεχεια, μιας και ουτε ο ορος της ηταν σωστος ουτε το θεμα ειχε παρακολουθησει καλα.
    της αποδιδω δλδ κακοπιστια κι ερριστικοτητα σρα καλα του καθουμενου...ειχε προηγουμενα με καποιους????/μαλωσε με τη πεθερα της? δεν το ξερω..
    Ρεμ,
    ίσως να το ένιωσαν πολλοί έτσι, σαν επίθεση.

    Ισως εκείνο το \"ευγε στους πρωτεργάτες\" να προκάλεσε αντιδράσεις.

    ...

    ναι...ισως...

    3 πραγματα εγραψε σε ενα θεμα που μας ειχε προαναγγειλει κιολας προ ημερων!!!!( οτι βλεπει αδικη επιθεση κατα πανου και επιφυλασσεται να το συζητησει)
    ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΑ
    1) ο ασχετος ορος
    2)ο αθωος πανος......
    3) οι [πρωτεργατες!!!
    απο κει και περα
    1) πως να την παρει κανεις στα σοβαρα
    2) γιατι να μη σκεφτει το απλουστατο, οτι δεν ειναι ηλιθια η γυναικα, αλλα εχει προηγουμενα με καποιους...

    και ολα αυτα, για μια ιστορια που εδειξε οτι τελειωσε και χαρη στη νατουρ επανηλθεεεεεε
    το χει ξανακανει αυτο, επαναλαμβανω...
    Ωραία, πέρα όμως απο τα σημεία που ονομάζεις άκυρα, υπήρχαν και άλλα έγκυρα, όπως το θέμα του πώς φερόμαστε μεταξύ μας σε ένα φόρουμ αλληλοβοήθειας. Εσύ πχ με τις απαντήσεις που έδωσες στην ανώνυμη το κάλυψες το θέμα του πώς αντιμετωπίζεις τους άλλους.

    Γιατί να μην κάνουμε ζουμ εκεί ?

    Οσο και να εικάζεις την πρόθεση, σίγουρη απάντηση θα πάρεις μόνο απο την ίδια.

    Γιατί δεν την ρωτάς?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by mariap
    Κατι αλλο που μου αρεσει στο φορουμ ειναι οτι υπαρχει διαλογος ! Ουσιαστικος διαλογος με επιχειρηματα ...

    Και καθε μερα εχω και κατι καινουργιο να παρω απο τον καθενα σας.
    Κι εμείς απο εσένα Μαριώ!
    Ετσι πανε αυτά ;)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by anwnimi
    Αααα θα αρχίζω να αναρρωτιέμαι Μαράκι, χαχα!
    Αν γίνετε πολλοί θα έχω ένα σμήνος σαν το Πάνο να αντιμετωπίσω οπότε αναγκαστικά θα αρχίσω να σκέφτομαι ότι δεν τα λέω καλά:):) :ΡΡΡΡΡΡ
    μην ανησυχεις, θα ερθει η νατουρ με τις ορολογιες εκ λονδινου να σε σωσει...
    Μην ανησυχείς, ξέρω να κολυμπάω:)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by arktos
    Originally posted by anwnimi
    Νομίζω πως όσο και να διαφωνούμε μεταξύ μας, δεν υπάρχει κανένα μέλος που να μην θεώρησε τα λεγόμενα του Πάνου τουλάχιστον προκλητικά.
    Αυτό θα πρέπει να το διαχωρίσουμε εδώ.
    Και η Nature, καταλαβαίνω και πιστεύω ότι το γνωρίζει αυτό.
    Άσχετα τελικά αν είναι bullying ή όχι.
    Οπότε για να το ξεκαθαρίσουμε, δεν είναι αυτός ο λόγος ένστασης σε αυτό το θέμα, τουλάχιστον για εμένα. Κανείς δεν είπε ότι θα έπρεπε να μείνουμε άπραγοι σε τέτοιες προσβολές.
    Γιατί γυρνάμε γύρω γύρω όμως πάλι από αυτά;
    Μήπως αλλού είναι η ουσία;

    Αυτό που θα πω είναι ότι όταν πρέπει να αντιμετωπίσουμε κάποιον και πέσουμε στο επίπεδό του, χάνουμε όχι μόνο το δικό μας αλλά συμπαρασύρουμε και το επίπεδο του φόρουμ μαζί μας.
    Και επιπλέον, αυτό το φαινόμενο της άσχημης επίθεσης μεταξύ μελών με προκλητικούς χαρακτηρισμούς τελευταία καλά κρατεί και χτυπάει, νομίζω, σε πολλούς, αν όχι σε όλους, άσχημα.

    αν η nature ήθελε να μιλήσει για το bullying δεν θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει σαν παράδειγμα τον πάνο 12345.αυτό δείχνει πως δεν θεώρησε τα λεγόμενα του προκλητικά.
    α γεια σου κοπελα μου..
    απλα πραγματα...1 κι 1 κανουν 2 (οχι οσα θελουμε)

    δηλαδη ΠΟΣΟ δυσκολο ηταν να το καταλαβει αυτο καποιος, πειτε μου!

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    και να συμπληρωσω στο σχολιο της αρκτου
    Η δεν θεωρησε τα λεγομενα του πανου προκλητικα
    Η
    δεν ειχε διαβασει καν τα θεματα!!!!!
    κι εκανε μια ολοκληρη επιθεση με θυτες και χαρακτηρισμους για θεμα που δεν ηξερε!!!!!!!!!!!!!!

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by anwnimi
    Αρκτος,
    στον όρο bullying διαφωνώ ότι ο Πάνος δεν ήταν αθώο θύμα.
    Αλλά πολλά από όσα λέχθηκαν προς εκείνον, για μένα, ήταν κάτι αρκετά παρεμφερές με το bullying.
    Κι αυτό, για μένα, είχε συνέπειες στο φόρουμ και την ποιότητά του.
    Όποιος αγαπά το χώρο αυτό, ελπίζω να το δει.
    δεν είμαστε ρομπότ.άνθρωποι είμαστε και κάποια στιγμή ξεφεύγουμε.αυτό δεν ρίχνει το επίπεδο του φόρουμ.σε όλα τα σπίτια συμβαίνουν αυτά.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Αρκτε, δεν είμαστε ρομπότ, άνθρωποι, ναι.

    Οταν όμως το φόρουμ απο χώρος υποστήριξης, γίνεται κυρίως χωρος αλληλοτροφοδοτούμενης έντασης και εκτόνωσης, προσωπικά ανησυχώ.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Remedy
    και να συμπληρωσω στο σχολιο της αρκτου
    Η δεν θεωρησε τα λεγομενα του πανου προκλητικα
    Η
    δεν ειχε διαβασει καν τα θεματα!!!!!
    κι εκανε μια ολοκληρη επιθεση με θυτες και χαρακτηρισμους για θεμα που δεν ηξερε!!!!!!!!!!!!!!
    Ρεμ, ασχολείσαι πιο πολύ με την θεματοθέτρια παρά με το θέμα
    Πϊο πολύ με την ορολογία, παρά με την ουσία.

    Αυτό βλέπω εγώ.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    μήπως δεν μπορείτε να το δείτε γιατί λείπατε και ήρθατε αφού όλα είχαν τελειώσει?αναρωτιέμαι!γιατ ί εδώ το μαύρο το βλέπετε άσπρο.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by arktos
    μήπως δεν μπορείτε να το δείτε γιατί λείπατε και ήρθατε αφού όλα είχαν τελειώσει?αναρωτιέμαι!γιατ ί εδώ το μαύρο το βλέπετε άσπρο.
    Μια χαρά βλέπουμε, βαρέθηκα να διαβάζω τα έκτροπα του Πάνου.

    Αλλά και τα έκτροπα των άλλων ε...

    μην ξεχνιόμαστε.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by mariap
    Συγνωμη που επεμβενω παιδια.. αλλα προτιμω την επιθετικοτητα και την αντιδραση.. παρα να υπαρχει η ηρεμια και η ησυχια.

    Με την αντιπαραθεση βγαζεις διαφορα συμπερασματα, ακομα και απο τους τσακωμους και τις επιθεσεις.

    Δεν μπορουμε παντα να συμφωνουμε με τους αλλους, ουτε να εχουμε τις ιδιες αποψεις με ολους.
    ισως ειναι περιττο να πω οτι συμφωνω...
    εχω ομως να προσθεσω
    οτι η ευθυτητα και αμεση λυση μιας καταστασης εστω και με ενταση, ειναι για μενα προτιμοτερη απο μια επιπλαστη επιφανειακη ηρεμια και θεωρητικολογιες περι μη βιας , οταν αυτα κρυβουν ΜΟΝΟ ΒΙΑ και θυμο και εκδικητικοτητα για τους αλλους και ψαχνουν αφορμη να εκδηλωθουν πλαγιως κι αν δεν την βρουνε στρεφονται προς το ιδιο το φαινομενικα ειρηνικο ατομο......

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ποια έκτροπα εννοείς, weird?

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Το τι ακριβώς έχει υπόψη της η nature περί πάνου τη στιγμή αυτή δε μένει παρά να μας το λύσει η ίδια.
    Γιατί κι εγώ δεν είχα διαβάσει τις απειλές περί κλεισίματος φόρουμ αρχικά.
    Μετά το έκανα, αλλά δεν άλλαξα γνώμη περί των άσχημων προσβολών που διάβασα.

    Αναρρωτιέμαι όμως αλλά βαριέμαι να διαβάσω ξανά τις σελίδες, διαφωτίστε με εσείς αν θέλετε.
    Πότε ο Πάνος ξεκίνησε να κάνει τις ανυπόστατες απειλές περί κλεισίματος του φόρουμ; Είχε ήδη αρχίσει να δέχεται άσχημες προσβολές;
    Γιατί το συγκεκριμένο μέλος μου έβγαλε δύο πιθανές εκδοχές:
    1) έψαχνε κακόβουλα πάτημα για να αρχίσει να εκτοξεύει απειλες κατά του φορουμ (εξαρχής αυτός ήταν ο σκοπός του)
    2) έψαχνε όντως επικοινωνία χωρίς να μπορεί να επικοινωνήσει λόγω προσωπικού προβλήματος, του την είπαν κάποιοι με άσχημο τρόπο, το πήρε υπέρμετρα και παθολογικά σοβαρά (εδώ κολλάει η αδυναμία που λέει η nature) και προσπαθούσε ταραγμένος και συγχυσμένος με κάθε τρόπο να επιβάλλει τη γνώμη του έστω και με απειλές.

    Όποια εκδοχή κι αν ισχύει, εγώ ενίσταμαι στις προσβολές και στην συνέπεια που έχουν στην ποιότητα του χώρου αυτού.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

Page 11 of 55 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •