Έντονα σημάδια bullying.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 55 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 811
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by weird
    Καταλαβαίνω.
    Και είναι ωραίο που το φόρουμ διαθέτει αυτοδύναμη προστασία με την επαγρύπνυση όλων των μελών του προς τέτοια φαινόμενα.
    αυτό δε σου κρύβω πως μερικές φορές με συγκίνησε πολύ. Ανακάλυψα πως μπροστά σε ένα τέτοιο φαινόμενο, γίναμε όλοι ένα και λειτουργήσαμε ως ομάδα.....ήταν καταπληκτικό και απ τις καλύτερες στιγμές του φόρουμ...

    ...Κατά τη γνώμη μου, υπήρξε από τις πιο μελανές στιγμές του φόρουμ.... ΄
    Το άγχος ορισμένων εξελίχθηκε σε bullying.

  2. #32
    Originally posted by nature
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by weird
    Καταλαβαίνω.
    Και είναι ωραίο που το φόρουμ διαθέτει αυτοδύναμη προστασία με την επαγρύπνυση όλων των μελών του προς τέτοια φαινόμενα.
    αυτό δε σου κρύβω πως μερικές φορές με συγκίνησε πολύ. Ανακάλυψα πως μπροστά σε ένα τέτοιο φαινόμενο, γίναμε όλοι ένα και λειτουργήσαμε ως ομάδα.....ήταν καταπληκτικό και απ τις καλύτερες στιγμές του φόρουμ...

    ...Κατά τη γνώμη μου, υπήρξε από τις πιο μελανές στιγμές του φόρουμ.... ΄
    Το άγχος ορισμένων εξελίχθηκε σε bullying.
    Μήπως μπορείς να γίνεις πιο σαφής;

    Τι εννοείς με το :\"άγχος ορισμένων εξελίχθηκε σε bullying\" ?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Παραμένω σκεπτική ως προς τον τρόπο που έλαβε μορφή αυτή η αυτοδύναμη προστασία.
    Είναι άλλο να αγνοώ ένα μέλος που δεν θεωρώ άξιο της προσοχής και της σημασίας μου και άλλο να το πλακώνω στις βρισιές.
    Ας είναι.
    Θα έχω πλήρη άποψη όταν μελετήσω καλύτερα το θέμα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Δεν νομιζω οτι υπηρξε αγχος απο καποιους. Απλα θεωρω οτι πολλα μελη προσβληθηκαν και εκνευριστηκαν με την σταση και τα λεγομενα του Πανου.

    και μακαρι ναμην τα διβαζει ο Πανος αυτα γιατι αν τα διαβαζει σημαινει οτι βρισκεται παλι αναμεσα μας με αλλο νικ. και πιο προετοιμασμενος αυτη τη φορα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Originally posted by weird
    Παραμένω σκεπτική ως προς τον τρόπο που έλαβε μορφή αυτή η αυτοδύναμη προστασία.
    Είναι άλλο να αγνοώ ένα μέλος που δεν θεωρώ άξιο της προσοχής και της σημασίας μου και άλλο να το πλακώνω στις βρισιές.
    Ας είναι.
    Θα έχω πλήρη άποψη όταν μελετήσω καλύτερα το θέμα.

    wierd νομιζω κανενας δεν τον πλακωσε στις βρισιες χωρις λογο.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by xika
    Δεν νομιζω οτι υπηρξε αγχος απο καποιους. Απλα θεωρω οτι πολλα μελη προσβληθηκαν και εκνευριστηκαν με την σταση και τα λεγομενα του Πανου.

    και μακαρι ναμην τα διβαζει ο Πανος αυτα γιατι αν τα διαβαζει σημαινει οτι βρισκεται παλι αναμεσα μας με αλλο νικ. και πιο προετοιμασμενος αυτη τη φορα.
    Χίκα μου, αυτό το φόρουμ μου έχει μάθει κάτι πάρα πολύ σημαντικό, ανάμεσα σε άλλα.

    Κάθε φορά λοιπόν που προσβάλλομαι ή εκνευρίζομαι με κάποιον αναρωτιέμαι.

    Τί ακουμπάνε μέσα μου τα λόγια του και μου συμβαίνει αυτό?
    Κοινώς, είναι περισσότερο δικό του το θέμα, ή είναι δικό μου?

    Νομίζω οτι τα θλιβερά γεγονότα των τελευταίων ημερών, μπορούν να αποτελέσουν καλή εστία προβληματισμού και για όσους έλαβαν μέρος και για τους απ έξω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    H καλυτερη επιθεση ειναι να αγνοεις καποιον , ουτε βρισιες ουτε επιθεσεις.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by xika
    Originally posted by weird
    Παραμένω σκεπτική ως προς τον τρόπο που έλαβε μορφή αυτή η αυτοδύναμη προστασία.
    Είναι άλλο να αγνοώ ένα μέλος που δεν θεωρώ άξιο της προσοχής και της σημασίας μου και άλλο να το πλακώνω στις βρισιές.
    Ας είναι.
    Θα έχω πλήρη άποψη όταν μελετήσω καλύτερα το θέμα.

    wierd νομιζω κανενας δεν τον πλακωσε στις βρισιες χωρις λογο.
    Χίκα, σίγουρα ο καθένας είχε και τον λόγο του.
    Δεν το αμφισβητώ αυτό.
    Και σίγουρα, ο καθένας αντιδράει με τον τρόπο του.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by mariap
    H καλυτερη επιθεση ειναι να αγνοεις καποιον , ουτε βρισιες ουτε επιθεσεις.
    Α γειά σου!

    Αυτό είναι ένα απο τα πολυτιμότερα εφόδια που μου έχει δώσει το φόρουμ.

    Και ήθελε μεγάλη προσπάθεια να το καταφέρω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Originally posted by weird
    Originally posted by xika
    Δεν νομιζω οτι υπηρξε αγχος απο καποιους. Απλα θεωρω οτι πολλα μελη προσβληθηκαν και εκνευριστηκαν με την σταση και τα λεγομενα του Πανου.

    και μακαρι ναμην τα διβαζει ο Πανος αυτα γιατι αν τα διαβαζει σημαινει οτι βρισκεται παλι αναμεσα μας με αλλο νικ. και πιο προετοιμασμενος αυτη τη φορα.
    Χίκα μου, αυτό το φόρουμ μου έχει μάθει κάτι πάρα πολύ σημαντικό, ανάμεσα σε άλλα.

    Κάθε φορά λοιπόν που προσβάλλομαι ή εκνευρίζομαι με κάποιον αναρωτιέμαι.

    Τί ακουμπάνε μέσα μου τα λόγια του και μου συμβαίνει αυτό?
    Κοινώς, είναι περισσότερο δικό του το θέμα, ή είναι δικό μου?

    Νομίζω οτι τα θλιβερά γεγονότα των τελευταίων ημερών, μπορούν να αποτελέσουν καλή εστία προβληματισμού και για όσους έλαβαν μέρος και για τους απ έξω.

    κι εγω εχω μαθει καλη μου απο το φορουμ αρκετα πραγματα αν και ειμαι λιγο καιρο μαζι σας.

    Ξερεις ομως, δεν μου αρεσει να με αποκαλουν χαπακια επειδη παιρνω φαρμακα για την ψυχικη μου υγεια.
    επισης δεν μου αρεσει να μου λενε οτι σαν γυναικα δεν ξερω τι θελω επειδη πραγματοποιησα μια αμβλωση και μετα δεν ημουν καλα ψυχολογικα.

    Ειναι πραγματα για τα οποια δεν μου αρεσει να με κρινουν και μαλιστα με ειρωνικο τροπο. Ποσο μαλλον ενας ψυχολογος, οπως συστηθηκε.
    Σεβομαι να εχει διαφορετικη αποψη, αλλα οχι να με κρινει για αυτο.

    Αυτη ειναι η λεπτη γραμμη την οποια νομιζω οτι ο Πανος περασε με πολυ ασχημο τροπο και εξαγριωσε τα μελη

    Εγω τωρα ανεφερα 2 απο τα σκηνικα που ενοχλησαν εμενα προσωπικα. Το καθε μελος ομως εχει προσβληθει ομως απο λεγομενα του σε προσωπικο επιπεδο, και σε γενικο φυσικα.

  11. #41
    Originally posted by weird
    Originally posted by mariap
    H καλυτερη επιθεση ειναι να αγνοεις καποιον , ουτε βρισιες ουτε επιθεσεις.
    Α γειά σου!

    Αυτό είναι ένα απο τα πολυτιμότερα εφόδια που μου έχει δώσει το φόρουμ.

    Και ήθελε μεγάλη προσπάθεια να το καταφέρω.
    Όντως και γι αυτό ξεκουμπίστηκε όταν πλέον είχαμε αρχίσει να τον αγνούμε επιδεικτικά.....όμως......επει� �ή θεωρώ πως δεν μπορώ να αφήσω κάποιον να λέει ότι θέλει σε ένα χώρο που θεωρώ σημαντικό για μένα, θα ακούσει αυτά που πρέπει και μετά θα τον αγνοήσω.....
    Εγώ τουλάχιστον, (και μιλάω μόνο για τον εαυτό μου, αυτό κάνω και τα έχω πολύ καλά με μένα....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΓIA ΠOIO AΓXOΣ MIΛAΣ? ΠOY EIΠE TO ΦOPOYM KOΛAΣTHPIO ΨYXΩN, ΣAΣ EIΠE XAΠAKHΔEΣ, OTI OΔHΓHΣATE THN AΦPOYΛA (;) ΣTHN AYTOKTONIA KAI EIΠE ΣTHN ΠANIKOYΛA OTI TO ΠAIΔI THΣ EINAI H AITIA TΩN ΠPOBΛHMATΩN THΣ KAI AΛΛA ΠOΛΛA.
    ΔIABAΣTE ΠPΩTA TI EΓPAΨE KAI AΣ ΠOΣTAPETE META ΓIA NA MHN EKTIΘEΣTE
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ε ας εκτεθούμε βρε Ολα είναι Δανεικά.

    Εκτίθεσαι και εκτίθεσαι.
    Η ίδια καραμέλα.

    Ας εκτεθούμε αρκεί να είμαστε ειλικρινείς ;)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by arktos
    nature, ο νταής εδώ ήταν άλλος.γιατί με το που μπήκε απείλησε πως θα κλείσει το φόρουμ και μας είπε να ρωτήσουμε στην ΕΛΑΣ τι εστί το όνομα του.όταν λοιπόν κάποιος συμπεριφέρεται έτσι, μη μου πεις πως τον εκφοβίζουμε!
    nature, θα ήθελα σε παρακαλώ ένα σχόλιο σου.

  15. #45
    Παράθεση:
    Originally posted by πανος12345
    ΄Παρακολουθω απο παλαια το site.
    Υπηρξαν πολλες παρόμοιες περιπτώσεις και αυτοκτονιες
    Ελαβα αυτη την απαντηση απο ενα προφιλ
    παρακαλω να μου το επιβεβαιωσουν οσοι ενδιαφερονται πργματικα γιαυτο το φορουμ και την χρησιμοτητα του στην Ελληνικη διαδικτυακη κοινοτητα...


    Παράθεση:
    Originally posted by πανος12345
    Θα ήθελα να καταλάβω με ποιο σκεπτικό ένα επώνυμο σαιτ Ψυχολογίας με φορουμ υποστήριξης λειτουργεί τόσο καιρό, χωρίς κανείς υπεύθυνος παράγοντας της πολιτείας να μην εχει ανησυχήσει έστω, για την πιθανότητα ένας ψυχικά ασθενής που μπαίνει εδώ, για να βρει \"ένα φιλικό χέρι βοηθείας στην πλάτη , να πέσει απο καποια γέφυρα η να δώσει τέρμα με αλλο τρόπο στην ζωή του , μετά απο την επίθεση που δέχεται απο ανώνυμα προφιλ , μόλις τολμήσει να αναφέρει έστω την λέξη ψυχολόγος!
    Παρακολουθει καποιος ψυχολογος αυτο εδω το φορουμ?
    Θα ηθελα μια απαντηση πριν αναγκαστω να την ζητησω απο τις αρχες της πολιτειας...
    Ευχαριστω


    Παράθεση:
    Originally posted by πανος12345
    δεν θα ξαναπαντησω σε προκλησεις απο ψυχικα ασθενης η οικονομικα αδιαφορουντες για την ψυχικη υγεια του πληθυσμου που τυχαια ανακαλυπτει αυτο το φορουμ πριν πεσει απο κανα γεφυρι για να βρει λυτρωση απο την αναισθησια αυτων που το ελεγχουν!


    Παράθεση:
    Originally posted by πανος12345
    Ηδη εχω δεχθει προσωπικα μηνυματα ασυνηθιστα πολλα για ενα ανοιχτο φορουμ επικοινωνιας με περιεχομενο το οποιο εχω φυλαξει στον υπολογιστη μου και αν δεν υπαρξουν σαφεις διαθεσεις ουτωσωστε να ληφθουν σοβαρα υποψη οι καταγγελιες των χρηστων , δεν θα μου μεινει αλλη λυση απο το να ενεργοποιησω διαδικασιες οι οποιες δεν θα ειναι αρεστες σε κανενα εδω μεσα απο αυτους που σημερα με βριζουν απο φοβο
    για να μην μαθω ποσες αλλες αυτοκτονιες εχουν συμβει εξαιτιας της συμμετοχης καποιων σε αυτο το κολαστηριο ψυχων, οπως διαμορφωνεται στα ματια μου



    μερικά αποσπάσματα του μέλους που του επιτέθηκαν οι νταήδες του φόρουμ ......

Page 3 of 55 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •