Συνεχεις κρισεις πανικου - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 111 of 111
  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Elsa1983 View Post
    Ετσι ειναι εχετε δικιο αλλα εγω γενικα εχω κλειστει πολυ στον εαυτο μου και εχασα και φιλους μου λογω του οτι δεν μπορουσα να βγαινω απο το σπιτι....οποτε δεν εχω και πολλους ανθρωπους να εμπιστευτω και να μοιραστω αυτο που μου συμβαινει πραγμα ππυ θα ηταν αρκετα ανακουφιστικο.Επισης ο συζυγος μου και ειδικα οι δικοι του δεν μπορουν να αποδεχτουν την δυσκολια μου αυτην θεωρουν τι εγω παραλογιζομαι και ολα αυτα πρεπει να τα ξεπερασω αμεσα.Ολο αυτο δυσκολευει ακομα περισσοτερο την κατασταση γιατι δεν μπορω να εκφτασω πουθενα τις φοβιες μου παρα μονο συον ψυχιατρο και τον ψυχολογο.
    Βαλε δύναμη μέσα σου. την έχεις σε αδρανεια. νομίζεις οτι κατι θα γινει. σταμάτα να εισαι παρατηρητης του εαυτου σου. κανε πράγματα που σε ευχαριστούν . μην κόβεις δραστηριότητες , αν ειναι να πας καπου πήγαινε
    μην λες δεν παω γιατι θα παθω κρίση. ετσι το θρέφεις απλά χωρις να το καταλαβένεις.

  2. #107
    Εχεις δικιο αυτο προσπαθω να κανω.....σε ευχαριστω.Θα κανω πραγματα και πραγματικα οσοι βασανιζονται ςχω να σας πω κι εγω οτι εγω βελτιωνομαι ολα φτιαχνουν ....

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Elsa1983 View Post
    Εχεις δικιο αυτο προσπαθω να κανω.....σε ευχαριστω.Θα κανω πραγματα και πραγματικα οσοι βασανιζονται ςχω να σας πω κι εγω οτι εγω βελτιωνομαι ολα φτιαχνουν ....
    Να που αντιστράφηκαν οι ρόλοι και μου έδωσες εσύ κουράγιο τώρα χαχα.
    Ελπίζω όλοι μας να βελτιωθούμε σιγά σιγά.
    Και εγώ το ίδιο πιστεύω ότι έρχεται κάποια στιγμή που ο εαυτός με προσπάθεια επανέρχεται.

  4. #109
    Χαιρομαι φιλε μου ειναι σημαντικο να βιωνεις το ιδιο πραγμα και να ξερεις οτι εφοσον βγαινουν οι αλλοι απο το τουνελ θα βγεις και εσυ....Και εσυ ειδικα με βοηθησες πολυ

  5. #110
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    22
    Καλημέρα με υγεία σε όλους.
    Είναι σημαντικό να λέμε οτι είμαστε καλά. Διότι όντως είμαστε καλά. Απλα δεν θέλουμε να το πιστέψουμε κι ας λένε οι γιατροί δεν εχεις κάτι και ειναι όλα ψυχολογικά.
    Βάλτε μέσα σας την δύναμη που έχετε και σηκωθείτε στα πόδια σας.
    τα πραγματικά προβλήματα ειναι στα νοσοκομεία με παθήσεις πολυ σοβαρες και ομως βλέπεις αυτοι που τις βιώνουν έχουν ελπίδες και εσωτερική δύναμη απίστευτη.Λένε όλα θα πάνε καλά.
    Μην αφήνεται το μυαλό να κάνει κουμάντο σε εσάς . Εσεις έχετε τον πρώτο λόγο. Το μυαλό ακωλουθεί απλά την διαθεσή σας.
    Μια φορα ζούμε βρέ , ας ζήσουμε λοιπόν.

  6. #111
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    1
    Παθαίνω κρίσεις πανικού απο το 2012. Άλλοτε 2 φορές τον χρόνο, άλλοτε και κάθε μερα. Τώρα είμαι στην φάση που τις παθαίνω κάθε μέρα. Παίρνω Cipralex των 20. Στο παρελθόν ένας ψυχίατρος με τρομερή σιγουριά μου διέγνωσε διπολική διαταραχή και με πλάκωσε στα αντιψυχωσικά, και εγώ ο βλάκας τα πήρα και όχι απλά έγινα χείρότερα, έπιασα πάτο, ενώ αυτός επέμενε ότι έτσι έπρεπε να γίνει και να μην σταματήσω. Που θέλω να καταλήξω, οι γιατροί και ειδικά οι ψυχίατροι δεν είναι Θεοί, ούτε μπορούν να σου κάνουν ειδικές εξετάσεις για να δουν τι έχεις, και να σου δώσουν την κατάλληλη αγωγή. Ούτε αν στην δόσουν μπορούν να ξέρουν αν θα σε πιάσει και πόσο σε πιάνει. Η διάγνωση και η αγωγή που θα πάρεις είναι με κριτήριο το τι θα πεις εσυ στον γιατρό, και πως αυτός θα το εκλάβει. Πήγαινε σε άλλον ψυχίατρο, πήγαινε σε 3-4, πάρε γνώμες και επέλεξε να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι εσύ καλύτερο. Άκου το ΄σωμα σου, ότι αντίδραση και να έχει, το κάνει για να σε προστατεύσει, άσχετα που εσυ το βιώνεις σαν απειλή.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Διαταραχή πανικού-Κρίσεις πανικού
    By Αργύρης in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 28-01-2018, 17:18
  2. Κρίσεις Πανικού!!!!!
    By rosios84 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 16-11-2017, 16:29
  3. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  4. υποχονδριαση-Χρονιες κρισεις πανικου-συνεχεις εξετασεις σε νοσοκομεια....
    By red in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 32
    Last Post: 27-09-2011, 14:30
  5. πολυ αγχος και συνεχεις κρισεις πανικου
    By nontas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-2010, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •