Επιθυμω τη διαγραφη μου . Ευχαριστω .
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    KleinosBrekias
    Guest

    Επιθυμω τη διαγραφη μου . Ευχαριστω .

    Για μενα ο χρονος ειναι η πιο πολυτιμη λεξη .
    Παραλληλα με το χρονο σπαταλω και ενεργεια . Ξερω οτι δεν ειμαι υποχρεωμενος να γραψω η να απαντησω οτιδηποτε αλλα τοτε γιατι υπαρχει το αυτο καθαυτο forum . Για να μοιραζεσαι σκεψεις , ιδεες , συμπτωματα , τροπους αντιμετωπισης , βιωματα . Η ανωνυμια ειναι πανισχυρο οπλο . Πολλοι ομως το καταχραζονται κατα συρροη και κατ εξακολουθηση . Και αυτο δε με βρισκει συμφωνο . Διοτι τα forum ανα το κοσμο εχουν να κανουν με την επικοινωνια προπαντως . Και εδω η επικοινωνια προβαλλεται ποικιλοτροπως . Αυτο που προσφερει η ανωνυμια , εδω διαστρεβλωνεται απο καρικατουρες που ξεχυλιζουν απο τοξικοτητα . Στην ανωνυμια κρυβεσαι , δεν εμφανιζεσαι με ολα σου τα οπλα . Αυτη ειναι η ουσια της ανωνυμιας . Μπορεις να γινεις οποιος θελεις , κατι που δεν ισχυει στη ζωη . Πολλοι δυσκολευονται να το εμπεδωσουν . Ολοι ομως το καταλαβαινουν . Και εδω δημιουργειται ενα τεραστιο κενο . Το κενο που φερνουμε οι ιδιοι . Το κενο μεσα μας . Και ετσι δεν επιτυγχανεται απολυτως τιποτα . Αντιθετως γινομαστε ολοι θεραπευτες . Ολοι αποκταμε πτυχια . Αντιδραμε αλλα δε σκεφτομαστε . Δεν μου αρεσουν οι καταχραστες και οι τοξικοι ανθρωποι . Ειναι ακρως επικινδυνοι για τη ψυχικη μου ηρεμια . Αυτη ειναι η μοναδικη προσωπικη μου θεση .
    Η περιρεουσα ατμοσφαιρα μυριζει αρνητικοτητα .
    Και εγω ως ανθρωπινη υπαρξη την απωθω .

    Σας ευχαριστω για το χωρο και την ελευθερια που μου δωσατε να εκφραστω . Πλεον δεν το εχω αναγκη .

  2. #2
    Vaggg
    Guest
    Και έγω βαρέθηκα πλέον δεν βλέπω νόημα στο συγκεκριμένο φόρουμ, πώς διαγράφω οριστικά τον λογαριασμό μου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Στελνεις ενα προσωπικο μηνυμα στον αεον και ζητας την διαγραφη σου.
    εναλλακτικα, μην ξαναμπεις. το ιδιο ειναι..

  4. #4
    biscochicco
    Guest
    Ζητώ την διαγραφή όλων των στοιχείων μου, ολων των μηνυματων μου και του λογαριασμού μου.
    ειδάλως θα καταφύγω στην ηλεκτρονική δίωξη, για να αναφέρω οτι μονο φορουμ για μέλη δεν ειναι εδω μέσα, άλλα δημιουργήθηκε για πελατιακές σχεσεις.
    Ειδίκα αφου οι ιδιοι παραβιαζετε τον κανονισμο περι ειδικων.
    η διωξη αλλωστε θα εχςει προσβαση σε ολο το φορουμ μεσα και στο διαχειριστικο.
    ευχαριστω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Επίσης ζητώ το ίδιο. Είναι απαράδεκτο ειδικοί να χρησιμοποιούν το περιεχόμενο των μηνυμάτων των μελών ως υλικό για ίδιους σκοπούς. Παραβιάζει την ίδια την περιγραφή του φόρουμ ως ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟΒΟΗΘΕΙΑΣ.

  6. #6
    Podence33
    Guest
    Επιθυμώ την άμεση διαγραφή του λογαριασμού μου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,877
    πως καταφερνουν καποιοι ανθρωποι αντι για καλο εδω να κανουν κακο σε αλα ατομα για να φτανουν στο σημειο να ζητουν να διαγραφουν . σε εναν τοπο που επρεπε να ειν ολλοι μια αγκαλια ζεστασιας κατανοησης γιατι ολλοι εδω για να μπαινουν σημαινει λογικα οτι εχουν αναγκη απο μια κουβεντα ανθρωπινη ζεστη . ομως εδω γιατι μερικοι καταστρεφουν μια δουλεια ομορφη που θα μπορουσε να γινετε να υπαρχει βοηθεια κι να γιατρευει τον πονο ο ενας του αλλου με μια ομορφη συμβουλη η κουβεντα ?.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    πως καταφερνουν καποιοι ανθρωποι αντι για καλο εδω να κανουν κακο σε αλα ατομα για να φτανουν στο σημειο να ζητουν να διαγραφουν . σε εναν τοπο που επρεπε να ειν ολλοι μια αγκαλια ζεστασιας κατανοησης γιατι ολλοι εδω για να μπαινουν σημαινει λογικα οτι εχουν αναγκη απο μια κουβεντα ανθρωπινη ζεστη . ομως εδω γιατι μερικοι καταστρεφουν μια δουλεια ομορφη που θα μπορουσε να γινετε να υπαρχει βοηθεια κι να γιατρευει τον πονο ο ενας του αλλου με μια ομορφη συμβουλη η κουβεντα ?.
    Δεν ειναι υπευθυνοι οι αλλοι παντα για το πως νιωθεις εσυ ασπ μου ...

    Γιατι αλλοι παραμενουν και δεν επηρεαζονται και αλλοι φευγουν ;

    Ο καθενας συμμετεχει σε οτι ειναι ικανος ο ιδιος να διαχειριστει ετσι παει ..

    Γιατι εσυ ας πουμε δεν εφυγες ενω δεχεσαι συνεχεια σχολια για το συντακτικο σου ή τον τροπο γραφης σου;
    Μηπως γιατι εχεις αποδεχτεί αυτη την μαθησιακη σου δυσκολια ,αγαπας αυτο που εχεις και εισαι καλα με αυτο ουτως ωστε να μην επηρεαζεσαι απο ανθρωπους τοξικους που θα πατησουν πανω σε αυτο για να σε μειωσουν εφοσον δεν μπορουν αλλιως ;

    Ολα δεν ξεκινουν απο την αγαπη και την πιστη προς εμας ;

    Υπαρχει καποιος τελειως ωστε να ειναι ικανος να κρινει την ημιτελης πλευρα του αλλου ;
    Ολοι εχουμε τις ημιτελεις πλευρας μας οποτε ειμαστε ολοι ισοι !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by biscochicco View Post
    Ζητώ την διαγραφή όλων των στοιχείων μου, ολων των μηνυματων μου και του λογαριασμού μου.
    ειδάλως θα καταφύγω στην ηλεκτρονική δίωξη, για να αναφέρω οτι μονο φορουμ για μέλη δεν ειναι εδω μέσα, άλλα δημιουργήθηκε για πελατιακές σχεσεις.
    Ειδίκα αφου οι ιδιοι παραβιαζετε τον κανονισμο περι ειδικων.
    η διωξη αλλωστε θα εχςει προσβαση σε ολο το φορουμ μεσα και στο διαχειριστικο.
    ευχαριστω
    ποιοι "ειδικοι" καλε;
    οσοι πληρωνουν e-learning σεμιναρια στις μαζικες βοιδοσχολες κεδιβιμ του καποδιστριακου (και οχι σπουδες στο πανεπιστημιο με εισαγωγικες), οπου μαζευουν λεφτα απο τον οποιονδηποτε, που δεν εχει ουτε μιση απαιτηση γνωσεων και ικανοτητων και δεν βγαινεις τπτ απο εκει, δεν παιρνεις πτυχιο, παρα μονο πιστοποιητικο παρακολουθησης καποιου διαδικτυακου σεμιναριου (το πολυ να αυτοχριστεις "συμβουλος", οπως ενα σωρο "συμβουλοι" που ειναι χωρις καθολου σπουδες και ξεκινουν επαγγελματικη δραστηριοτητα), εγιναν τωρα "ειδικοι";
    το θεμα δεν ειναι η συμμετοχη "ειδικων" εδω. μιλαμε για ασθενεις που παριστανουν τους μελλοντικους ειδικους.
    το θεμα ειναι η δηλωμενη προθεση απο μελος να χρησιμοποιησει εξομολογησεις και δηλωσεις για ιδιους σκοπους/ δημοσιευσεις εκτος φορουμ, χωρις την αδεια των μελων.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Podence33 View Post
    Επιθυμώ την άμεση διαγραφή του λογαριασμού μου
    ποιος εισαι παλι εσυ;

  11. #11
    biscochicco
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιοι "ειδικοι" καλε;
    οσοι πληρωνουν e-learning σεμιναρια στις μαζικες βοιδοσχολες κεδιβιμ του καποδιστριακου (και οχι σπουδες στο πανεπιστημιο με εισαγωγικες), οπου μαζευουν λεφτα απο τον οποιονδηποτε, που δεν εχει ουτε μιση απαιτηση γνωσεων και ικανοτητων και δεν βγαινεις τπτ απο εκει, δεν παιρνεις πτυχιο, παρα μονο πιστοποιητικο παρακολουθησης καποιου διαδικτυακου σεμιναριου (το πολυ να αυτοχριστεις "συμβουλος", οπως ενα σωρο "συμβουλοι" που ειναι χωρις καθολου σπουδες και ξεκινουν επαγγελματικη δραστηριοτητα), εγιναν τωρα "ειδικοι";
    το θεμα δεν ειναι η συμμετοχη "ειδικων" εδω. μιλαμε για ασθενεις που παριστανουν τους μελλοντικους ειδικους.
    το θεμα ειναι η δηλωμενη προθεση απο μελος να χρησιμοποιησει εξομολογησεις και δηλωσεις για ιδιους σκοπους/ δημοσιευσεις εκτος φορουμ, χωρις την αδεια των μελων.
    Μα γι αυτό δεν ήθελα και να συμμετάσχω, το θέμα άλλωστε το βρήκα άκρως προσβλητικό, της "θυματοποιησης". Τέλος δεν θεωρώ ότι οι εργασίες από υλικό εδώ μέσα θα μπορούσαν να βοηθήσουν κάποιον άλλον εκτός του φόρουμ γιατί δεν μπορούμε να παίρνουμε αυτολεξή ότι γράφει ο καθένας εδώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by biscochicco View Post
    Μα γι αυτό δεν ήθελα και να συμμετάσχω, το θέμα άλλωστε το βρήκα άκρως προσβλητικό, της "θυματοποιησης". Τέλος δεν θεωρώ ότι οι εργασίες από υλικό εδώ μέσα θα μπορούσαν να βοηθήσουν κάποιον άλλον εκτός του φόρουμ γιατί δεν μπορούμε να παίρνουμε αυτολεξή ότι γράφει ο καθένας εδώ.
    επι της ουσιας δικιο εχεις, απλα δεν μπορω να διαβαζω για "ειδικους" για τετοιες θλιβερες περιπτωσεις.
    οσο για το θεμα της θυματοποιησης, το καλυτερο το ειπε ο αχλ και δεν του το χα...
    μονιμα την δικη του θυματοποιηση μελεταει το μελος...
    ντελιριο passive agressiveness και κακοηθειας (να θυμηθουμε και το υβρεολογιο που ελουσε την wild), οχι ερευνα μαθητριας...

    υ.γ. για το υλικο του φορουμ, συμφωνω απολυτα μαζι σου και θεωρω οτι η διαχειριση πρεπει ξεκαθαρα να δηλωσει οτι οσο την αφορα, το απαγορευει. αν αυτο δεν γινει σεβαστο απο καποιους ειναι ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. αλλα ως κοινοτητα οφειλουν να δηλωσουν ξεκαθαρα οτι απαγορευεται ΣΤΑ ΜΕΛΗ τετοια δραστηριοτητα, κατα την γνωμη μου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επι της ουσιας δικιο εχεις, απλα δεν μπορω να διαβαζω για "ειδικους" για τετοιες θλιβερες περιπτωσεις.
    οσο για το θεμα της θυματοποιησης, το καλυτερο το ειπε ο αχλ και δεν του το χα...
    μονιμα την δικη του θυματοποιηση μελεταει το μελος...
    ντελιριο passive agressiveness και κακοηθειας (να θυμηθουμε και το υβρεολογιο που ελουσε την wild), οχι ερευνα μαθητριας...

    υ.γ. για το υλικο του φορουμ, συμφωνω απολυτα μαζι σου και θεωρω οτι η διαχειριση πρεπει ξεκαθαρα να δηλωσει οτι οσο την αφορα, το απαγορευει. αν αυτο δεν γινει σεβαστο απο καποιους ειναι ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. αλλα ως κοινοτητα οφειλουν να δηλωσουν ξεκαθαρα οτι απαγορευεται ΣΤΑ ΜΕΛΗ τετοια δραστηριοτητα, κατα την γνωμη μου.
    Ζηλεψες τωρα πως δεν εισαι το αγαπημενο μου θυμα :ρ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ζηλεψες τωρα πως δεν εισαι το αγαπημενο μου θυμα :ρ
    ουτε το αγαπημενο σου, ουτε το μισημενο σου.
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΑ.
    γι αυτο και δεν συμμετεχω σε τετοιες ερευνες...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,877
    Marilou γεια φιλη μου γλυκια μπορω δε μπορω να γραψω καλα εχω αναγκη να μιλαω δυσκολευομαι πολυ να γραψω δυο σειρες ολα τα γραφω λαθος διορθωνω σβηνω συνεχεια . ειν σα να βαλεις κουτσο ανθρωπο να ανεβει κατσαβραχα κι παλευει γιατι εχει αναγκη να ξεσκασει να δει κατι αλλο εκτος απ το σπιτι του να γυρνα γυρω γυρο .ξερω οτι δε μπορω να το διορθωσω πλεον δε γινεται ουτε υπομονη εχω ουτε μυαλο να θυματε . δυσκολευομαι σε ολα ακομα κι τα κορδονια των παπουτσιων μου δε μπορω ακομα να δεσω . θα μου πεις παρε παπουτσια χωρις κορδονια μα δε υπαρχουν σπορτεξ με χωρις κορδονια τα χρατσ χρουτσ ειν που χαλανε ευκολα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 25-02-2021, 05:50
  2. Replies: 14
    Last Post: 03-09-2020, 18:34
  3. Αχ, Σοκολάτα σ' αγαπώ και βαθιά σ' επιθυμώ!
    By Sethunya in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 23
    Last Post: 01-07-2012, 20:12
  4. Replies: 4
    Last Post: 04-06-2012, 01:58
  5. Ευχαριστω
    By mateo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-02-2011, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •