Βαδίζοντας στο άγνωστο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν θυμάμαι να είπα κάτι τέτοιο εγώ. Εγώ είπα να ξεκαθαρίσεις τη ζωή σου. Είσαι νέος και προτιμάς να μείνεις κλειδωμένος στο καβούκι σου. Από αυτή την γνωριμία είδες μια δική σου πλευρά που ή δεν ήθελες να δεις ή αγνοούσες (το πρώτο πιστεύω), είδες πως ακόμη χτυπάει η καρδιά σου και πως θες να αγαπηθείς και να αγαπήσεις.. Πάρε τη ζωή στα χέρια σου, με το να την κλαις δεν θα την αλλάξεις. Όσο για τον τύπο, αν δεις ότι είναι απόμακρος χωρίς κάποιο λόγο τότε μην ασχοληθείς ξανά. Δες τι θα κάνεις με το γάμο σου που είναι το πιο σημαντικό ζήτημα στη φάση που είσαι. Σίγουρα θα βρεις κάποιον που θα επιλεγεί να είναι δίπλα σου παρά να είναι απόμακρος. Είτε άντρα, είτε γυναίκα.
    ειμαι νεος? τα τελευταια χρονια δεν εχω καταλαβει πως περασαν τοσο γρηγορα τα χρονια, ειμαι σε ενα μερος που δεν εχω πολλες επιλογες, χωριζεις μενεις μονος τον περισσοτερο καιρο, βρισκεις κατι διαφορετικο καλυτερα να αλλαξεις μέρος, εδω ο πληθυσμός ειναι αρκετά πισω... τελος παντων, ευχαριστώ για τον χρονο σας, πραγματικα ηταν σημαντικες η απαντησεις σας.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    ειμαι νεος? τα τελευταια χρονια δεν εχω καταλαβει πως περασαν τοσο γρηγορα τα χρονια, ειμαι σε ενα μερος που δεν εχω πολλες επιλογες, χωριζεις μενεις μονος τον περισσοτερο καιρο, βρισκεις κατι διαφορετικο καλυτερα να αλλαξεις μέρος, εδω ο πληθυσμός ειναι αρκετά πισω... τελος παντων, ευχαριστώ για τον χρονο σας, πραγματικα ηταν σημαντικες η απαντησεις σας.
    Δεν θα σχολιάσω κάτι άλλο. Δεν θέλω να σε επηρεάσω. Η ζωή είναι δική σου.... Αλλά ΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ!!!!!!!!! Ζησε!

  3. #33

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Τι είναι αυτά ρε; Βάλε κανένα ξεσηκωτικο τραγούδι, να κουνισουμε το κορμάκι μας.. Δες τη ζωή αλλιώς. Την έκλαψες αρκετά. Περιμένω άλλο τραγούδι.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι είναι αυτά ρε; Βάλε κανένα ξεσηκωτικο τραγούδι, να κουνισουμε το κορμάκι μας.. Δες τη ζωή αλλιώς. Την έκλαψες αρκετά. Περιμένω άλλο τραγούδι.
    χεχε, τα τραγουδια που ακουω παει παρεα με αυτα που νιωθω, αν αλλάξει η διάθεση μου θα στειλω στην ενότητα μουσική!!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    χεχε, τα τραγουδια που ακουω παει παρεα με αυτα που νιωθω, αν αλλάξει η διάθεση μου θα στειλω στην ενότητα μουσική!!!
    Ο,τι άλλο θες να συζητήσεις, εδώ είμαστε..
    Last edited by george1520; 17-11-2023 at 08:05.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Kαι τελικα τίποτα δεν άλλαξε σιγα σιγα απομακρύνθηκε περισσότερο αφήνοντας μια ξενερεα να πλανάται γύρω μου, δεν ειχα υπολογίσει ποσο πολυ απομακρύνθηκα απο την επικοινωνία με εναν άνθρωπο με αποτελεσμα να πεσω με τα μουτρα σαν πρωταρεις, γινομαι κουραστικος ακομα κ εδω ακομα κ με τον εαυτο μου,

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Kαι τελικα τίποτα δεν άλλαξε σιγα σιγα απομακρύνθηκε περισσότερο αφήνοντας μια ξενερεα να πλανάται γύρω μου, δεν ειχα υπολογίσει ποσο πολυ απομακρύνθηκα απο την επικοινωνία με εναν άνθρωπο με αποτελεσμα να πεσω με τα μουτρα σαν πρωταρεις, γινομαι κουραστικος ακομα κ εδω ακομα κ με τον εαυτο μου,
    Δεν είναι κακό να επενδύεις σε έναν άνθρωπο. Έτσι είναι οι ανθρώπινες σχέσεις. Κάποιοι θα μείνουν, άλλοι θα φύγουν, κάπου θα φύγουμε εμείς.. Κάποιοι απομακρυνονται και συναντιονται στο μέλλον. Οπότε μη νιώθεις περίεργα. Πονάει και είναι φυσιολογικό. Σίγουρα θα βρεις στο μέλλον έναν άνθρωπο που θα ταιριάξεις καλύτερα. Δεν γίνεσαι κουραστικός, το θέμα εσύ το έχεις ανοίξει και όποιος γουστάρει το διαβάζει και σχολιάζει.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    θα μπω σε κάποιες λεπτομέρειες,γνωριστήκαμε από μια εφαρμογή,και αρχίσαμε να μιλαμε για εμάς σε χαλαρό επιπεδο, απο την αρχη ειπα σε τι φαση ειμαι που βρισκομαι και τι προβληματα εχω κλπ, και για να γνωριζει αλλα και είχα την ανάγκη να τα πω, όπως και εκείνος αντίστοιχα, και σιγα σιγα ξεκίνησε να μιλάμε καθε μερα, απο το πρωι με καλημερα μεχρι το βραδυ. πήραμε το θάρρος ανταλλάξαμε φωτο ανταλλάξαμε τηλ κλπ. μου ειχε κανει εντυπωση κατα τα λεγομενα του οταν του ειχα αναφερει στις αρχες οτι ενταξει καπου ολο αυτο θα σταματησει κατι θα βρεις εσυ η εγω και θα συνεχίσει ο καθενας την ζωη του, μου ειπε οτι συνηθως εμενα με αφηνουν και εγω δεν αφηνω, και οταν αυτο σε καθημερινή βάση ξαφνικα βλεπεις να στέλνεις εσυ μηνύματα και να ξεκινας εσυ κουβέντα ε τοτε άρχισε να με προβληματίζει, και ειχα πει οτι για οποιδηποτε λογο αλλαξει κατι η βαρεθουμε ενημερωνουμε και ο καθενας τραβαει τον δρομο του, εγω αυτο θα εκανα, επισης ελεγα να παω στην πολη για μια δουλεια και κανονιζαμε για καφε, ειναι απομακρος πλεον και εχω βαρεθει να ρωταω ολα οκ?? καπως ετσι εφτασα στο σημερα απλα θα ηθελα να ξερω ρε γμτ τι εφτεξε τι αλλαξε οχι για να το διορθώσω προς εκείνον απλά να ξέρω επισης νιωθω να μετανιωσα που ανταλλαξα φωτο και τηλ.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Να μην μετανιωνεις. Ήθελες και το έκανες. Αφού ρώτησες και ξαναρώτησες αν είναι όλα καλα και αυτός δεν έδωσε ξεκάθαρη απάντηση, τότε καλύτερα που σταματήσατε την επικοινωνία. Δεν είναι ξεκάθαρος απέναντι σου, άρα δεν έχει θέση στη ζωή σου, έχεις ήδη αρκετά στο κεφάλι σου. Πολλα μπορεί να είναι η αιτία για να σταματήσει μια επικοινωνία. Δεν σε αφορά όμως πλέον. Σε αφορούσε μέχρι το σημείο που ρώτησες αν είναι όλα καλά.. Τώρα για να ξεκολλήσεις, γέμισε τη μέρα σου με διάφορες δραστηριότητες για να απασχολείς το μυαλό σου, δες καμία ταινία, βγες με φίλους..

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να μην μετανιωνεις. Ήθελες και το έκανες. Αφού ρώτησες και ξαναρώτησες αν είναι όλα καλα και αυτός δεν έδωσε ξεκάθαρη απάντηση, τότε καλύτερα που σταματήσατε την επικοινωνία. Δεν είναι ξεκάθαρος απέναντι σου, άρα δεν έχει θέση στη ζωή σου, έχεις ήδη αρκετά στο κεφάλι σου. Πολλα μπορεί να είναι η αιτία για να σταματήσει μια επικοινωνία. Δεν σε αφορά όμως πλέον. Σε αφορούσε μέχρι το σημείο που ρώτησες αν είναι όλα καλά.. Τώρα για να ξεκολλήσεις, γέμισε τη μέρα σου με διάφορες δραστηριότητες για να απασχολείς το μυαλό σου, δες καμία ταινία, βγες με φίλους..
    Η αλήθεια είναι ότι όντος έχω πολλά στο κεφάλι μου. Με περιορίζει τόσο κ το μέρος που ζω ειδικά αν δεν είσαι καλά δεν έχει κάπου να πας για να ξεφύγεις. Όποιος χωρίζει εδώ κατά πλειοψηφία μένει μόνος. Και όταν λέω μόνος δεν εννοώ δεν θα βρει κάπου να ξεδωσει αλλα συναισθηματικά.
    αν στείλει μύνημα σαν να μην συμβαίνει τπτ πως ενεργώ τι πιστεύεις ότι θα πρέπει να πω. Να απαντήσω η να το αγνοήσω.
    Σε ευχαριστώ Γιώργο για τον χρόνο που αφιερώνεις εδώ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Τι θα ηθελες να κάνεις εσύ;

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι θα ηθελες να κάνεις εσύ;
    υπάρχει σύγκρουση η λογική με το συναίσθημα. Δεν ξέρω αλήθεια. Δεν μου αρέσει όλο αυτό. Πάντα μου άρεσαν οι ξεκάθαρες απαντήσεις..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    υπάρχει σύγκρουση η λογική με το συναίσθημα. Δεν ξέρω αλήθεια. Δεν μου αρέσει όλο αυτό. Πάντα μου άρεσαν οι ξεκάθαρες απαντήσεις..
    Όταν κάτι δεν είναι ξεκάθαρο, σημαίνει κάτι υπάρχει που το θολώνει. Δεν είναι δουλειά σου να μάθεις τι. Το τι θα κάνεις αν στείλει ξανά μήνυμα; Εξαρτάται από το μήνυμα.. Αν στειλει ένα σκέτο τι κάνεις.. Θα πρέπει εκείνη τη στιγμή να σκεφτείς τι αξίζεις σαν άνθρωπος και αν αυτή η αντιμετώπιση σου αξίζει. Αν στείλει και μιλήσει ξεκάθαρα, εξηγήσει, εκεί αλλάζει το πράγμα. Δεν μπορώ να σου πω κάνε αυτό κι αυτό, δεν υπάρχουν οδηγίες χρήσης.. Αντε και πείθω το μυαλό σου πχ να μην απαντήσει στο σκέτο τι κάνεις, με την καρδιά σου τι θα κάνω;

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν κάτι δεν είναι ξεκάθαρο, σημαίνει κάτι υπάρχει που το θολώνει. Δεν είναι δουλειά σου να μάθεις τι. Το τι θα κάνεις αν στείλει ξανά μήνυμα; Εξαρτάται από το μήνυμα.. Αν στειλει ένα σκέτο τι κάνεις.. Θα πρέπει εκείνη τη στιγμή να σκεφτείς τι αξίζεις σαν άνθρωπος και αν αυτή η αντιμετώπιση σου αξίζει. Αν στείλει και μιλήσει ξεκάθαρα, εξηγήσει, εκεί αλλάζει το πράγμα. Δεν μπορώ να σου πω κάνε αυτό κι αυτό, δεν υπάρχουν οδηγίες χρήσης.. Αντε και πείθω το μυαλό σου πχ να μην απαντήσει στο σκέτο τι κάνεις, με την καρδιά σου τι θα κάνω;
    Με την καρδιά κάνεις δεν μπορεί να κάνει τίποτα παρά μόνο αυτός που την κουβαλά.
    Σίγουρα η κατάσταση είναι θολωμένη και πολλές φορές υποχωρούσα ενώ έλεγα δεν θα στείλω δεν δεν...
    Έμπλεξα ενώ δεν ήμουν και δεν είμαι έτοιμος για τέτοια.
    Απλά μια παρέα αναζητούσα τπτ.αλλο και με κοπέλα το.ιδιο θα έκανα έκανα. Ένα φλερτ. Αλλά πια θα μίλαγε σε έναν παντρεμένο με παιδί κλπ. Δεν ψάχνω να για να γ.......ω αν με καταλαβαίνεις

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβος για το άγνωστο
    By serios in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2018, 19:14
  2. Το άγνωστο ..
    By ranti in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 15-06-2017, 23:59
  3. Φόβος για το άγνωστο.
    By Gallowdance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 26-02-2016, 23:55
  4. ποιηματα απο εναν αγνωστο
    By atomo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-08-2011, 00:36
  5. Το αγνωστο
    By Marley in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 16-10-2008, 16:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •