Έρωτας και φαγητό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    24

    Έρωτας και φαγητό

    Καλησπέρα και από δω....
    Δεν ήξερα που να ανοίξω αυτό το θέμα καθώς είναι ελαφρώς περίπλοκο......αλλά επειδή σίγουρα σχετίζεται το άγχος με αυτό κατέληξα να το ανοίξω εδώ.....
    Που λέτε.....μου συμβαίνει κάτι ιδιαίτερο μαζί με όλα τα υπόλοιπα που έχω περιγράψει κατά καιρούς και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας για να δω αν το παθαίνει και κανένας άλλος....
    Όταν λοιπόν είμαι με κάποιον άνθρωπο που τον βλέπω ερωτικά ή σχετίζομαι ερωτικά μαζί του, δε μπορώ να φάω !!!! Δηλαδή μπορεί να μην έχω φάει όλη μέρα, να πεθαίνω από την πείνα και να βρεθώ με τον εκάστοτε ερωτικό σύντροφο και να μου πει πάμε να φάμε και απλά το στομάχι μου κλείνει κι αγχώνομαι και προσπαθώ με κάθε τρόπο να το αποφύγω!
    αυτό συμβαίνει συνήθως στο αρχικό διάστημα που δεν ξέρω ακόμα καλά τον άλλο... αλλά όταν λέω αρχικό ενοοώ και μήνες!
    Το στομάχι γενικά το χω πρόβλημα και με τις κρίσεις πανικού και δε μπορώ να φάω όταν με πιάνουνε αλλά αυτό που περιγράφω είναι ψιλοανεξάρτητο.... σα φοβία να φάω μαζί με τον ερωτικό μου σύντροφο...
    το έχουμε ψιλοαναλύσει βέβαια και με τον ψυχαναλυτή μου αυτό το φαινόμενο αλλά δεν έχουμε ακόμα βρει τελείως την άκρη γιατι εμπλέκονται πολλά μέσα....
    Αλλά έτσι ήθελα να το πω και σ εσάς να ακούσω και τη δική σας γνώμη ή αν το παθαίνει και κανένας άλλος..... αυτά!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    μακαρι να το παθενα και εγω μπας και εχανα και κανα κιλο μιας και ολη την ωρα ειμαι ερωτευμενη...
    κοιτα,πιο παλια οταν μου ελεγε ο φιλος μου να παμε να φαμε ντρεπομουν τοσο πολυ!!!!δε μπορεις να φανταστεις μπορει να πονουσε το στομαχι μου απο την πεινα ομως δεν υπηρχε περιπτωση να φαω..θεωρουσα οτι το φαγητο ειναι μια πολυ προσωπικη στιγμη και δεν μπορουσα να με βλεπει ο αλλος να ανοιγω το στομα και να καταβροχθιζω σαν τερας το φαγητο και ακομα οταν πηγαιναμε τελικα μετα απο πολυυυυ καιρο ετρωγα τοσο προσεκτικα σαν να ηταν απεναντι μου καποιος επισημος σα να ηταν καποιο δειπνο...
    γιατι σε ανησυχει ομως αυτο?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    24
    χα .....ναι κι εμένα κάπως έτσι πρέπει να ξεκίνησε από ντροπή παλιότερα πριν αρχίσουν οι κρίσεις πανικού και τώρα μου χει γίνει σαν φοβία !
    εεε με ανησυχεί γιατί αφ\'ενός είναι τόσο έντονο που νομίζω πως αργά η γρήγορα θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στη σχέση αφού το φαγητό είναι μια σχετικά συνηθισμένη δραστηριότητα στα ζευγάρια, επίσης είναι και αρκετά βασανιστικό αφού αν πάω πχ να μείνω στο σπίτι του δικού μου για 1 η 2 μέρες φεύγω με το στομάχι τσαρούχι αφου δεν έχω καταφέρει να φάω σχεδόν τιποτα, και με αποτρέπει κι από άλλες δραστηριότητες γιατί σκέφτομαι πως αν πχ μου προτείνει να πάμε καμια εκδρομή για 2-3 μερούλες δεν γίνεται γιατί εγώ δε θα φάω τίποτα και θα με πονέσει το στομάχι μου και θα είμαι χάλια !!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Και εγώ το παθαινα αυτό αλλά στις αρχές που δεν τον ήξερα τον άλλο καλά ακόμα και που ήμουν πολύ ερωτευμένη! Πλεον ομως και οι 2 μας τρώμε σαν γουρούνια!! Δεν είναι όμως κάτι κακό συμφωνώ με την melene μακάρι και εγώ να το παθαινα τωρα που εχω βαλει 4-5 κιλά!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    σ0φακι και εγω τοσα εχω παρει..να δω πως θα τα χασουμε!!παιρνεις και εσυ χαπια,ε?

    illusions αν ειχες την ευκαιρια να φας στο σπιτι του χωρις να σε δει επειδη πχ κοιμοταν η επειδη ειχε κατεβει να παρει κατι θα το εκανες?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    24
    χαχαχαχα όχι βρε μη το λέτε αυτό !!!!!! γιατί μετά όταν είμαι σπίτι μου σα γουρούνι τρώω και σιγά το καλό που πρόλαβε να γίνει ! χαλάει το στομάχι έτσι και σου χαλάει και τη διάθεση και άμα λόγω συνθηκών κρατήσει και λίγο παραπάνω έρχονται και οι ζαλάδες και αδυναμίες κι όλα αυτά και δε μπορείς να χαρείς τπτ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    γιατι μπορεις να χαρεις γενικα..?αχ βαχ....
    ωραια τοτε πες του να πατε μαζι καμια βδομαδα διακοπες να γυρισεις μοντελακι πισω!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    24
    Originally posted by melene
    σ0φακι και εγω τοσα εχω παρει..να δω πως θα τα χασουμε!!παιρνεις και εσυ χαπια,ε?

    illusions αν ειχες την ευκαιρια να φας στο σπιτι του χωρις να σε δει επειδη πχ κοιμοταν η επειδη ειχε κατεβει να παρει κατι θα το εκανες?
    Ναι μια φορά που είχε πεταχτεί εκτός σπιτιού για κάτι δουλειές είχα βρει ευκαιρία και κάτι έφαγα ..αλλά και πάλι χωρίς όρεξη,πιο πολύ με το ζόρι επειδή ένιωθα την ανάγκη και λόγω χάλια στομαχιού.... η όρεξη μου ξανάρχεται όταν είμαι σπίτι μου και νιώθω ασφαλής να φάω...

    σε μια μακροχρόνια σχέση που είχα (πριν εμφανιστούν όμως οι κρίσεις) , που σχεδόν συγκατοικούσαμε, όταν πέρασα το στάδιο της ντροπής τρώγαμε σα γουρούνια κι εμείς, και φαγιά και γλυκά και ότι να ναι, αλλά πλέον έιχαμε γίνει περισσότερο φίλοι παρά εραστές... τώρα πια και λόγω των πανικων κτλ φοβάμαι μήπως δεν αποτελεί πια στάδιο αυτλη η φοβία και γίνει μονιμότητα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    24
    Originally posted by melene
    γιατι μπορεις να χαρεις γενικα..?αχ βαχ....
    ωραια τοτε πες του να πατε μαζι καμια βδομαδα διακοπες να γυρισεις μοντελακι πισω!!


    χαχαχαχαχ ναι αμε! και την επόμενη βδομαδα θα την περάσω σπίτι μου τρώγωντας για να αναπληρώσω το κακό :P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    αα πειθαρχια αγαπητη,πειθαρχια!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αμ δεν έχεις πρόβλημα μια φορά το έπαθα προ αμνημονεύτων χρόνων που βγήκα με τον άνδρα μου και με φίλησε πρώτη φορά.Μετά δεν κατέβαινε τίποτε κάτω.Και άλλη μια εφέτος που έπαθα κάποια ίωση στο νησί και δυο μέρες δεν έτρωγα.Είπα στον γιατρό για να μην τρωω είμαι άρρωστη.Πως τα χάνουν τα κιλά; μπροστά είναι ο χειμώνας και θα αρχίσει η ανάγκη για σοκολάτες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    [quote]Originally posted by melene
    σ0φακι και εγω τοσα εχω παρει..να δω πως θα τα χασουμε!!παιρνεις και εσυ χαπια,ε?

    oxi melene μου δεν παίρνω χαπια ! απλά τρώω για να μου φευγει το άγχος! ολο λεω να παω γυμναστήριο μήπως φτιάξει και η διαθεση μου αλλά δεν εχω το κουράγιο!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ειναι και βαρετο δε σε αδικω...κανε χορο τοτε που ειναι και δημιουργικο!!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και εγω το ιδιο παθενω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    εγω ναι λιγο στην αρχη μιας σχεσης ντροπη οταν ηταν να φαμε αλλα οχι προβλημα σε τετοιο βαθμο οπως λετε..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •