Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    2

    Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?

    Καλησπέρα,είμαι 21 ετών και είμαι λίγο τρομαγμένος με ένα θέμα,έχω φτάσει στα 21 μου και ακόμα δεν έχω καμία σεξουαλική εμπειρία,από την μια το θέλω πολύ αλλά από την άλλη φοβάμαι να παω σε Οίκο Ανοχής,κατα κάποιον τρόπο το περιμένο με...φυσικό τρόπο,δηλαδή να γνωρίσω μια κοπέλα κτλ.αλλά με ανησυχεί το γεγονός ότι είμαι 21 και ακομα παρθένος,μήπως πρέπει να το κοιτάξω (από άποψη ψυχολόγου)?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    110
    Καλησπέρα. Καλέ μου φίλε πιστεύω πως δεν πρέπει να απευθυνθείς σε ψυχολόγο για το θέμα σου αλλά να χαλαρώσεις και να προσπαθήσεις να γοητεύσεις κάποια δεσποινίδα. Ένας ξάδερφός μου είχε το ίδιο θέμα με σένα. Τελικά γνώρισε μια κοπελίτσα και ξεκίνησε την σεξουαλική του ζωή. Πιστεύω πως οι οίκοι ανοχής εγκυμονούν πολλούς κινδύνους όπως αφροδίσια νοσήματα. Επίσης μπορεί να αποβεί τραυματική εμπειρία η έναρξη της σεξουαλικής ζωής μέσα σε ένα τέτοιο περιβάλλον. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου. Δεν είσαι ο μόνος άπειρος.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εγω πιστευω οτι μονο που δεν θες να πας σε οικο ανοχης θα πρεπε να σε χαροποιει μακρια απο αυτα κολλας διαφορα και δεν θα εχεις τπτ να θυμασαι μετα απο χρονια..ναι ισως την κυρια σια με τα μεγαλα μ.....α!!σοβαρα τωρα ασχετα οτι εισαι μικρος και δεν πρεπει να αγχωνεσαι εχω πολυ κοντινη μου περιπτωση και σε πιο μεγαλη ηλικια και τελικα βρεθηκε κατι πολυ καλο απο ολες τις αποψεις...ΑΑ ΚΑΙΚΑΤΙ ΑΛΛΟ εισαι 21 και ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΘΕΝΟΣ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ ΑΝΤΡΑΣ Γ.......Α ΜΙΛΑΩ ΧΥΜΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ..

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    να σε παρηγορήσω λίγο φίλε μου.Κολλητός μου ετών 30 παρθένος.Και λέει έχω καιρό μπροστά μου σιγά μην σκάσω.Οπότε δές την αλλίως και κοίτα η πρώτη σου φορά να είναι με καμία κοπελίτσα που νιώθει 2 πράγματα για σένα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ναι ετσι ειναι αμα δεν βρισκεις καμια να σε αγαπαει θα πας με μια ετσι με το ζορι?!!ολα καλα θα πανε και αλλαξε αυτη την διαθεση χαλια οπως παντα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    110
    Originally posted by dimm
    να σε παρηγορήσω λίγο φίλε μου.Κολλητός μου ετών 30 παρθένος.Και λέει έχω καιρό μπροστά μου σιγά μην σκάσω.Οπότε δές την αλλίως και κοίτα η πρώτη σου φορά να είναι με καμία κοπελίτσα που νιώθει 2 πράγματα για σένα.
    Πιστεύω πως η περίπτωση που αναφέρεις είναι λίγο εξτρεμιστική. Καλό είναι η έναρξη της σεξουαλικής ζωής να γίνεται μέχρι κάποια λογική ηλικία (γύρω στα 25). Τριάντα ετών και άπειρος σεξουαλικά ίσως να δείχνει κάτι πιο σοβαρό. Όλα αυτά τα λέω φιλικά. Δεν θέλω να \"στην πω\".

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    συμφωνω με τη lisa...δεν ειναι τυχαιο, ουτε τοσο σχετικο το \"νωρις\" κ το \"αργα\" σε τετοια ζητηματα ειδικα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #8
    Συγνώμη Λίζα μου, αλλά και το 25 πολύ μου φαίνεται. Θεωρώ πως το σεξουαλικό κομμάτι είναι πολύ σημαντικό στη ζωή του ανθρώπου, αφού όπως λένε και οι επιστήμονες μπορεί να οδηγήσει σε πολύ σοβαρές ψυχολογικές βλάβες...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    110
    Originally posted by Θεοφανία
    Συγνώμη Λίζα μου, αλλά και το 25 πολύ μου φαίνεται. Θεωρώ πως το σεξουαλικό κομμάτι είναι πολύ σημαντικό στη ζωή του ανθρώπου, αφού όπως λένε και οι επιστήμονες μπορεί να οδηγήσει σε πολύ σοβαρές ψυχολογικές βλάβες...
    Έχεις δίκιο αλλά η έναρξη της σεξουαλικής ζωής καθυστερεί αρκετά για κάποιους ανθρώπους. Είναι και λίγο θέμα τύχης. Δηλαδή να γνωρίσεις τον άνθρωπο που θα σου κάνει κλικ.

  10. #10
    Σίγουρα, αλλά δεν είναι λίγο περίεργο να μη σου κάνει κανείς κλικ, μέχρι τα 25?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by Θεοφανία
    Σίγουρα, αλλά δεν είναι λίγο περίεργο να μη σου κάνει κανείς κλικ, μέχρι τα 25?
    μπορει να σου κανει κλικ αλλα να ντρεπεσαι να προσεγγισεις το ατομο αυτο.

  12. #12
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by Θεοφανία
    Σίγουρα, αλλά δεν είναι λίγο περίεργο να μη σου κάνει κανείς κλικ, μέχρι τα 25?
    μπορει να σου κανει κλικ αλλα να ντρεπεσαι να προσεγγισεις το ατομο αυτο.
    ναι, αλλά μέχρι πότε?

    δηλαδή υπάρχει περίπτωση να περνούν τα χρόνια και να μη κάνει κάποιος κίνηση?
    Αυτό από μόνο του δεν είναι ΄πρόβλημα κατά τη γνώμη σου?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    Τεσπα παιδία ο φίλος μου είναι απλά άσχημος.Και δεν θέλει να πάει σε οίκο ανοχής.Δέν έχει κάτι το παιδί περίεργο προς θεού.Νορμάλ ξενορμάλ δεν σημαινεί τπτ το σέξ.Βλέπε μοναχός κλπ κλπ.Καλύτερα να μουν παρθένος παρα να είχα πανικούς.Αυτο το πρόβλημα λύνεται εύκολα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    μα ετσι ειναι και στην τελικη ετσι οπως εχει γινει ο κοσμος εξω καχυποπτος και οι γυναικες μερκες μυστηριες να θελουν τον αλλο κατι αναμεσα σε μαρτακη και ρουβα δεν μου φαινεται περιεργο..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Στα 21 , δεν σε εχουν παρει και τα χρονια...

    Ηρεμια και μην αγχωνεσε και ολα θα πανε καλα :)

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •