Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29 - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 116
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,699
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Το σεξ ειναι ο τροπος που οι αντρες νιωθουν την γυναικεια αγαπη και εκφραζονται συναισθηματικα. Ο πρωτος αντρας που θα εχεις θα νιωθει ιδιαιτερος, οι επομενοι θα ξερουν πως ειναι απλα εναν απο τους πολλους. Αυτες που σου τα εμαθαν αυτα δεν μπορουν να κανουν κανεναν αντρα ιδιαιτερο πια και σε ζηλευουν.
    τι λες ρε μπαρμπα απο την κατω ραχουλα; που συμβαινουν αυτα; στο 1955;
    μιλα με κανεναν νεο ανδρα να δεις πως νοιωθουν και πως δεν νοιωθουν για τις γυναικες. εσυ εχεις μεινει στα νιατα σου το 1912 κι εχεις να δεις γυναικα απο κοντα, απο το 1980..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Το σεξ ειναι ο τροπος που οι αντρες νιωθουν την γυναικεια αγαπη και εκφραζονται συναισθηματικα. Ο πρωτος αντρας που θα εχεις θα νιωθει ιδιαιτερος, οι επομενοι θα ξερουν πως ειναι απλα εναν απο τους πολλους. Αυτες που σου τα εμαθαν αυτα δεν μπορουν να κανουν κανεναν αντρα ιδιαιτερο πια και σε ζηλευουν.
    Α δεν το ήξερα ότι πρέπει να μείνω παρθένα μέχρι τα σαράντα για να με αγαπήσει κάποιος τι λες ρε παιδί μου!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Καλησπέρα! Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι Ότι ήθελα να μιλήσω με κάποιο άτομο που είχε την ίδια εμπειρία με μένα. Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τον τρόμο και την αηδία που νιώθεις πάνω σε αυτό το κομμάτι μετά από κάτι τέτοιο. Κατάφερες ποτέ να προχωρήσεις έστω και μεχρι ένα σημείο;

    Η αλήθεια είναι ότι κάποια σχόλια σε αυτό το θέμα με προβλημάτισαν. Νομίζουν ότι αυτό είναι δικαιολογίες και απλά έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου.
    ( Αυτό το σε προβλημάτισαν , πάει σε μένα κ αισθάνομαι δικαιωμένος) Γιατί σε προβλημάτισε ? Δλδ τι ψάχνεις ? Κάποιους να σε ακούσουν ,να συμπάσχουν , να σου δώσουν το χάπι της κοιμισμένης συνειδήσεις ? Να σου πουν αχ μπράβο ,συμπάσχω ...εδώ έγραψες για να πάρεις γνώμες κ οπτικές . Ε η δικιά μου οπτική λέει , ότι τα ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΗ , ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ μου ακούγονται drama queen και βολεμα . Βολεύτηκες σε μια κατάσταση του τραύματος ...( Αλήθεια δεν μας έγραψες για αυτό , αν εργάζεσαι , τα χόμπυ σου , δραστηριότητες, σχέσεις γενικά με ανθρώπους , κάτι λες ότι σε δουλεύανε οι φίλοι σου κλπ ) Άκου να δεις ,το γράφω πάλι , υπάρχει κόσμος που έχει σοβαρότερα προβλήματα από τα δικά σου και το παλεύει . Δεν κλαιγετε , το παλεύει . Κ σαφέστατα δεν ξέρεις να το διαχειριστείς στα 29 (πας 30 κ χτυπάει καμπανα 3ης δεκαετίας χωρίς σεξ ) και λες ας κλαφτω και εδώ μήπως μου τονώσει κάνεις την αποψουλα . Ο κόσμος παλεύει έξω κ σε πληροφορω ότι εσύ από τον εγωισμό σου φοβάσαι μην σε πουν παρθένα , όχι την ουσία δλδ ...κυκλικές κ επιδερμικές απόψεις . Δλδ συγνωμη αν σου πει ο Μπάμπης είσαι παρθένα κ με βάση τον φτωχό εγωισμό σου σε πάρει από κάτω ,θα φταίει ο μανάβης η' εσύ ? Στην ζωή τπτ δεν χαρίζεται , οπότε λύσε το ενδοσκοπικό και αφού το λύσεις , δεν θα σε ενδιαφέρει τι θα πει , ο μανάβης,χασάπης , Τάκης, Γώγος , Μπάμπης Κ οι επόμενοι εραστές ....εχεστηκαμεν που λένε και στην καθαρεύουσα . Το κλειδί είναι ...NO FEAR . Αυτό έλειπε κιόλας να δίνουμε σημασία τι θα πει το κάθε τσουτσέκι ..

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Α δεν το ήξερα ότι πρέπει να μείνω παρθένα μέχρι τα σαράντα για να με αγαπήσει κάποιος τι λες ρε παιδί μου!
    Αφου το ξερεις πως ολα τα συναισθηματα στις σχεσεις σου ειναι φαντασιοσεις σου.

  5. #50
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    ( Αυτό το σε προβλημάτισαν , πάει σε μένα κ αισθάνομαι δικαιωμένος) Γιατί σε προβλημάτισε ? Δλδ τι ψάχνεις ? Κάποιους να σε ακούσουν ,να συμπάσχουν , να σου δώσουν το χάπι της κοιμισμένης συνειδήσεις ? Να σου πουν αχ μπράβο ,συμπάσχω ...εδώ έγραψες για να πάρεις γνώμες κ οπτικές . Ε η δικιά μου οπτική λέει , ότι τα ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΗ , ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ μου ακούγονται drama queen και βολεμα . Βολεύτηκες σε μια κατάσταση του τραύματος ...( Αλήθεια δεν μας έγραψες για αυτό , αν εργάζεσαι , τα χόμπυ σου , δραστηριότητες, σχέσεις γενικά με ανθρώπους , κάτι λες ότι σε δουλεύανε οι φίλοι σου κλπ ) Άκου να δεις ,το γράφω πάλι , υπάρχει κόσμος που έχει σοβαρότερα προβλήματα από τα δικά σου και το παλεύει . Δεν κλαιγετε , το παλεύει . Κ σαφέστατα δεν ξέρεις να το διαχειριστείς στα 29 (πας 30 κ χτυπάει καμπανα 3ης δεκαετίας χωρίς σεξ ) και λες ας κλαφτω και εδώ μήπως μου τονώσει κάνεις την αποψουλα . Ο κόσμος παλεύει έξω κ σε πληροφορω ότι εσύ από τον εγωισμό σου φοβάσαι μην σε πουν παρθένα , όχι την ουσία δλδ ...κυκλικές κ επιδερμικές απόψεις . Δλδ συγνωμη αν σου πει ο Μπάμπης είσαι παρθένα κ με βάση τον φτωχό εγωισμό σου σε πάρει από κάτω ,θα φταίει ο μανάβης η' εσύ ? Στην ζωή τπτ δεν χαρίζεται , οπότε λύσε το ενδοσκοπικό και αφού το λύσεις , δεν θα σε ενδιαφέρει τι θα πει , ο μανάβης,χασάπης , Τάκης, Γώγος , Μπάμπης Κ οι επόμενοι εραστές ....εχεστηκαμεν που λένε και στην καθαρεύουσα . Το κλειδί είναι ...NO FEAR . Αυτό έλειπε κιόλας να δίνουμε σημασία τι θα πει το κάθε τσουτσέκι ..
    Οφείλω να ομολογήσω ότι περίμενα άλλες απαντήσεις αλλά δεκτές όλες οι απόψεις. Επίσης, δεν είναι ότι κλαίγομαι ακριβώς αλλά ήθελα να μιλήσω με αγνώστους και να τα βγάλω όλα από μέσα μου.

    Όσο για τη ζωή μου είναι πολύ καλή εκτός απο αυτό το κομμάτι. Εργάζομαι σε πολύ καλή εταιρεία, έχω χόμπι, κάνω μεταπτυχιακό κτλ. Έχω αρκετά μεγάλο κύκλο γνωστών και φίλων αλλά μικρό κύκλο πολύ κοντινων φίλων (συγκεκριμένα 5 άτομα). Οι φίλοι μου δε με δουλεύουν. Δε θυμάμαι να έγραψα κάτι τέτοιο.

    Έχεις όμως δίκιο στο ότι με νοιάζει η γνώμη των άλλων και ναι ίσως είναι γελοίο αλλά δε θέλω να με αποκαλούν μιξοπαρθενα κτλ. Ξέρεις πως μιλάνε οι άντρες. Τους έχω ακούσει να σχολιάζουν άλλες γυναίκες που έχουν πάει μαζί. Ήταν ξενέρωτες, χοντρές κτλ.

    Ίσως να έχεις δίκιο για τον εγωισμό μου. Αυτό όμως που δε ια δεχτώ είναι να υποτιμάς το τραύμα μου. Ναι άλλοι πέρασαν χειρότερα. Αυτό τι σημαίνει; Ότι εγώ δεν έχω δικαίωμα να παραπονιέμαι για αυτό;

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post

    Έχεις όμως δίκιο στο ότι με νοιάζει η γνώμη των άλλων και ναι ίσως είναι γελοίο αλλά δε θέλω να με αποκαλούν μιξοπαρθενα κτλ. Ξέρεις πως μιλάνε οι άντρες. Τους έχω ακούσει να σχολιάζουν άλλες γυναίκες που έχουν πάει μαζί. Ήταν ξενέρωτες, χοντρές κτλ.
    Απο αυτα που ακους να πιστευεις τα μισα, εαν ηταν ξενερωτες τοτε γιατι να πηγαν μαζι; Γιατι μονο ξενερωτες τους καθονται ;)

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Οφείλω να ομολογήσω ότι περίμενα άλλες απαντήσεις αλλά δεκτές όλες οι απόψεις. Επίσης, δεν είναι ότι κλαίγομαι ακριβώς αλλά ήθελα να μιλήσω με αγνώστους και να τα βγάλω όλα από μέσα μου.

    Όσο για τη ζωή μου είναι πολύ καλή εκτός απο αυτό το κομμάτι. Εργάζομαι σε πολύ καλή εταιρεία, έχω χόμπι, κάνω μεταπτυχιακό κτλ. Έχω αρκετά μεγάλο κύκλο γνωστών και φίλων αλλά μικρό κύκλο πολύ κοντινων φίλων (συγκεκριμένα 5 άτομα). Οι φίλοι μου δε με δουλεύουν. Δε θυμάμαι να έγραψα κάτι τέτοιο.

    Έχεις όμως δίκιο στο ότι με νοιάζει η γνώμη των άλλων και ναι ίσως είναι γελοίο αλλά δε θέλω να με αποκαλούν μιξοπαρθενα κτλ. Ξέρεις πως μιλάνε οι άντρες. Τους έχω ακούσει να σχολιάζουν άλλες γυναίκες που έχουν πάει μαζί. Ήταν ξενέρωτες, χοντρές κτλ.

    Ίσως να έχεις δίκιο για τον εγωισμό μου. Αυτό όμως που δε ια δεχτώ είναι να υποτιμάς το τραύμα μου. Ναι άλλοι πέρασαν χειρότερα. Αυτό τι σημαίνει; Ότι εγώ δεν έχω δικαίωμα να παραπονιέμαι για αυτό;
    Μα φυσικά σε νοιάζει η γνώμη των άλλων . Φαίνεται από τις συνομιλίες . Ξέρεις ο εγωισμός είναι κακός σύμβουλος . Από την αρχή σου έγραψα ότι το ζήτημα δεν είναι τόσο το τραύμα ( πάνε πολλά χρόνια ) αλλά η αποδοχή του . Προσωπικά αν με ρωτάς , δεν έχεις δικαίωμα να κλαίγεσε,αλλά ρεαλιστικά να δεις την κατάσταση . Έγινε στο παρελθόν, υπήρξε μετά και τώρα παρόν και μέλλον. Για τους φίλους σου γράφεις κάτι στην αρχή . Το τραύμα θα το λύσεις μόνη σου και έπρεπε ήδη να είχε λυθεί . Τώρα στο ζήτημα Παρθένιας ...όπως σου έγραψα δεν σε νοιαζει τι θα πει ο καθένας ,αλλά πρέπει να σε νοιάζουν αλλά πράγματα...πχ ..οργασμοι , πολλαπλοί , να νιώσεις σώματα . Και τι έγινε που ακόμα δεν το έχεις κάνει ? Τι φοβάσαι ? Τι θα πούμε εμείς τα αγόρακια ? Ξηγησου όταν έρθει η στιγμή ότι δεν το έχεις κάνει ακόμα λόγω κατάστασης . Αν το άτομο απέναντι σου είναι οκ , θα εκτιμηθεί
    .αν αποδειχθεί μαπας , πας στον επόμενο . Που κολλάς τώρα σε παρθενοραφες . Πες του έπαιρνες πολλούς μικρή και εδώ και χρόνια το ραψες για αποτοξίνωση......επειδή ξέρω πως μιλάνε οι άντρες έχω μπολικους φίλους ...στην αγαμια ...αυτοί που έχουν εμπειρίες με μπόλικο γυναικείο πληθυσμό δεν ασχολούνται αν είσαι μιξοπαρθενα . Ίσως μιλάω λίγο ντιρεκτ , αλλά κολλήματα δεν έχω ...μην κολλάς . Βρες ένα κατάλληλο και όλα θα πάνε καλά . Τπτ Λιγουρία ασχολούνται αν είσαι παρθένα η' όχι . Άμα σε γουστάρει ο άλλος και σε θέλει δεν πα να είσαι παρθενα 100 χρόνια ...δεν τον νοιάζει

  8. #53
    καλησπέρα, και εγω μια απο τα ιδια ειμαι. αγορι 28 ετων. το ακριβώς παραπάνω. ποστ τα λεει πολυ σωστα. και εγω αυτο θελω να πιστεύω πως η αγαμια ειναι και ένα κριτιριο για το ατομο που έχεις απέναντι σου. αν δεν εχει θεμα με αυτο σημενει ειναι open mind. και αξίζει κατι παραπανω. και εγω δεν τοχω κανει και εχω υπάρξει αναμεσα σε παρεες κοριτσιων και αγωριων εχω βγει και ραντεβού και εγω γινει και ρεζιλι αποσο καταλαβα γιατι δεν ηθελα να προχωρισω. και σκεψου ημουν ατομο που απο νεαρος ειχα εντονες ορμςς και ηθελα πολυ να το καμω αλλα το ηθελα ιδανικο δλδ πρωτα τοκανα με το μυαλο μου και μετα ηθελα αυτο να το καμω πραξη. το αποτέλεσμα? μετα απο καποιες ασχημες καταστασεις στην πρωσοπικηνμου ζωη συν το κομπλεξ που νομιζω οτι εχω ειναι οτι μου φυγαν οι ορμές. σαν να παραορημασα σε αυτο το κομματι αισθανωμαι με την αρνιτικη έννοια. και πλεον ο ορνανισμος να μην το ζηταει. ομως εγω ξερω τι ωραιες στιγμες και αισθήματα εχασα. μαρεσαν οσα εγραψαν τα παιδια πιο πριν ακομα και οταν μαλωναν λιγο σε μια φαση. φενεται οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεις που συγκρούονται. οποιος θελει να αχολιασει και το δικο μου ποστ πολυ ευχαριστως. δεν εχω δυναμη να ελπιζω οπως παλια ομως σαν σκεψη ακομα θεκω να μπορω να ελπιζω. και ας ξερω πως ακομα και τωρα να το <κανω> δεν θαναι το ιδιο με το να το εκανα και να ικανοποιούσα τις ορμες μου σαν πιο νεος ομως και παλι απο το τιποτα καλυτερα ναχα κατι εστο και αργα.

  9. #54
    Member
    Join Date
    Mar 2024
    Location
    Αθήνα
    Posts
    71
    Νεφέλη, καταρχήν λυπάμαι που είχες αυτήν την τραυματική εμπειρία όταν ήσουν μικρή και που σε δυσκόλεψε όπως ήταν φυσικό στην μετέπειτα πορεία σου. Κοίταξε να βρεις κάποιον που θα επιλέξεις προσεκτικά και θα τα βρείτε γενικώς στους διαφορους τομείς και θα ταιριαξετε ως χαρακτήρες και στη συνύπαρξη γενικότερα. Τότε σου εγγυώμαι πως θα έχεις βρει και κάποιον που θα ταιριαζετε και στο σεξουαλικο κομμάτι. Εστίασε στο να βρεις έναν σύντροφο στοργικό, υπομονετικό, που να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και τότε να σαι σίγουρη πως το τραύμα θα πάει περίπατο και θα περάσεις πολύ όμορφα από την πρώτη κιόλας φορά, βιώνοντας κάτι πολύ διαφορετικό που δεν έχει καμία σχέση με αυτήν την παλια εμπειρία σου. Αν όντως βρεις έναν τέτοιον άνθρωπο δεν έχεις να φοβάσαι ούτε για στίγμα ούτε τίποτα. Ίσως να θέλει λίγο κόπο και ψάξιμο παραπάνω αλλά αξίζει τον κόπο. Εύχομαι μόνο ωραία πράγματα στο δρόμο σου και όλες οι παλιές πληγές να κλείσουν.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    364
    Quote Originally Posted by belphegor22 View Post
    απο νεαρος ειχα εντονες ορμες μετα απο καποιες ασχημες καταστασεις στην πρωσοπικηνμου ζωη συν το κομπλεξ που νομιζω οτι εχω ειναι οτι μου φυγαν οι ορμές. σαν να παραορημασα σε αυτο το κομματι. και ας ξερω πως ακομα και τωρα να το <κανω> δεν θαναι το ιδιο με το να το εκανα και να ικανοποιούσα τις ορμες μου σαν πιο νεος ομως και παλι απο το τιποτα καλυτερα ναχα κατι εστ
    ο και αργα.
    όλα τα αγοράκια εχούν ορμές και μετά τα 25-30 η όρεξη πέφτει.
    Δεν "υποφέρεις" σεξουαλικά.
    Σε νεαρή ηλικία κάνεις σεξ για να απαλλαγείς από τις ορμές μεγαλώνοντας γίνεται σαν φυσικοθεραπεία, το κάνεις μήπως και το νιώσεις καλύτερα. Είναι φυσιολογικό να μην σου λείπει αφού δεν το είχες για να το συνηθίσεις.
    Οι ορμές "κοιμούνται" , μπορείς να τις ξυπνήσεις χειροκίνητα... . Μεγάλος αριθμός ανδρών έχει κόμπλεξ και δεν προσπαθεί να κάνει σχέση. Ως μεγαλύτερος θα σου πω πως θα σου γίνει συνήθεια και μετά δεν πρόκειται να προχωρήσεις θα αποκτήσεις ιδιοτροπίες και δεν θα έχεις όρεξη να μπλέξεις και να συγκατοικήσεις με άλλο άτομο!
    Νομίζεις ότι έχεις κομπλέξ? Είσαι μεγάλος πρέπει να ξέρεις τι έχεις! Αν θες μπορείς να γράψεις τι σε προβληματίζει πάνω σου

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    όλα τα αγοράκια εχούν ορμές και μετά τα 25-30 η όρεξη πέφτει.
    Πώς τους βγάζεις όλους ανοργασμικούς τώρα απορώ. Εγώ άλλα βλέπω στους άντρες έως τα 60 και μη σου πω.

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Πώς τους βγάζεις όλους ανοργασμικούς τώρα απορώ. Εγώ άλλα βλέπω στους άντρες έως τα 60 και μη σου πω.
    Με 60ρηδες πας κοριτσακι μου;

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Με 60ρηδες πας κοριτσακι μου;
    Όχι ρε αγοράκι μου αλλά μου την πέφτουν.

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Όχι ρε αγοράκι μου αλλά μου την πέφτουν.
    Και τι σημασια εχει αν σ'τη πεφτουν, σου την σηκωνουν 3 φορες την μερα στα 60 θελω να ξερω.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Και τι σημασια εχει αν σ'τη πεφτουν, σου την σηκωνουν 3 φορες την μερα στα 60 θελω να ξερω.
    Καταντάς κουραστικός ώρες ώρες για τα βασικά. Λέει ο αχβαχ ότι οι ορέξεις τέλος πάντων πέφτουν μετά τα 25-30 και λέω πως δεν πέφτουν γιατί εμένα μου την πέφτουν και γέροι 60 ετών με ορέξεις πχ.
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΟΧΙ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΕΞΗ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΧΒΑΧ.
    Κατανοητό;

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν εχω κάνει σχεση
    By brian23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2023, 02:54
  2. Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
    By tiger13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 17-07-2021, 14:02
  3. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •