Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29 - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 116
  1. #76
    αυτο ακριβώς. τα ειπε πολυ σωστα κατα την γνωμη μου. οτι ιδιο παμω κατω θα ελεγα ισχυει και για τα δυο φυλλα. εκτος αν υπάρχουν καποιες ελαχιστες διαφορες σε συγκεκριμένες λεπτομέρειες λόγο διαφοράς φύλλων. αλλα εν τελει πιστευω επειδη ολλοι στην τελικη ειμαστε άνθρωποι. η ουσια τουλαχιστον ειναι η ιδια. τωρα εγω ηθελα να προσθεσω. μολης βρεις εναν που θα σε δεχτει όπως πράγματικα εισαι. που βασικα δεν ειναι κατι το διαφορετικό που πρεπει να δεχτει κανεις αλλα ας το θεσουμε ετσι. και προσωρησει καλα η φαση τον πρωτο καιρο μην νομιζεις οτι επειδη <η ζωη στο χρωσταει> η κατι τετοιο. θα ειναι και αυτοματος αυτος ο γαλαζιος πριγκιπας η ο αγγελος που γενηθηκε μόνο για σενα. αυτα ειναι δικα μου συμπεράσματα και σκεψεις που καμω ως προς τον εαυτό μου. προσπαθώντας να τον κραταω συνεχος σσ.εγρηγορση και πρπσγειωμενο και σκευτικα να τις μεταφερω και σε σενα. τωρα. φυσικα οταν βρεθει και το ευχωμαι πράγματικα. ζησε το. συναισθηματικα και βιωματικα ενοω. πιστευω δεν ειναι και σωστο να πας στο αλλο ακρο του να κρατας μικρο καλαθι και να εισαι καχύποπτη συνεχος για κατι που ξες οτι το θες πολυ και τοχεις αναγκη και αυτα ολα αν τα θες στην δεδομενη χρονικη φαση και εισαι διαθεσημη συναισθήματικα ενωειταιιι. εξαλου ειναι και καποια βιωματα στην ζωη που θελει η ψυχη μας να τα γευτει. ακομα και αν μετα λιξει αυτη η σχεση η δεν βγει οπως θα περιμενες. εγω ειμαι τις αππψης καλύτερα να μετανιώσεις για κατι που εκανες η που επιχείρησες τουλάχιστον παρά για κατι που δεν... και μετα να σου μεινει αποθημενο.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ε Νεφέλη ναι όντως είσαι αρκετά μεγάλη και δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα μπορούσα να πω κι εγώ σε κάποιον στη θέση σου.
    Ο άντρας μπορεί να το κρύψει ότι είναι προτάρης, εσύ αν θα πας με κάποιον πρώτη φορά και θα τρέξει το αίμα ποτάμι δεν ξέρω πώς θα το δικαιολογήσεις..
    Αν θα του πεις την αλήθεια κατά την γνώμη μου στις εποχές θα σε πάρει για ούφο αν είναι κανονικός άντρας κι όχι ένα καλό παιδί που θέλει μια σωστή γνωριμία.
    Οπότε δεν ξέρω τι να σου πω...
    οπότε ο κανονικός άντρας είναι μαλάκας αυτό μας λες....και όχι καλό παιδί που θέλει μια σωστή γνωριμία και σωστή κοπέλα! :p

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    Quote Originally Posted by belphegor22 View Post
    καλησπέρα, και εγω μια απο τα ιδια ειμαι. αγορι 28 ετων. το ακριβώς παραπάνω. ποστ τα λεει πολυ σωστα. και εγω αυτο θελω να πιστεύω πως η αγαμια ειναι και ένα κριτιριο για το ατομο που έχεις απέναντι σου. αν δεν εχει θεμα με αυτο σημενει ειναι open mind. και αξίζει κατι παραπανω. και εγω δεν τοχω κανει και εχω υπάρξει αναμεσα σε παρεες κοριτσιων και αγωριων εχω βγει και ραντεβού και εγω γινει και ρεζιλι αποσο καταλαβα γιατι δεν ηθελα να προχωρισω. και σκεψου ημουν ατομο που απο νεαρος ειχα εντονες ορμςς και ηθελα πολυ να το καμω αλλα το ηθελα ιδανικο δλδ πρωτα τοκανα με το μυαλο μου και μετα ηθελα αυτο να το καμω πραξη. το αποτέλεσμα? μετα απο καποιες ασχημες καταστασεις στην πρωσοπικηνμου ζωη συν το κομπλεξ που νομιζω οτι εχω ειναι οτι μου φυγαν οι ορμές. σαν να παραορημασα σε αυτο το κομματι αισθανωμαι με την αρνιτικη έννοια. και πλεον ο ορνανισμος να μην το ζηταει. ομως εγω ξερω τι ωραιες στιγμες και αισθήματα εχασα. μαρεσαν οσα εγραψαν τα παιδια πιο πριν ακομα και οταν μαλωναν λιγο σε μια φαση. φενεται οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεις που συγκρούονται. οποιος θελει να αχολιασει και το δικο μου ποστ πολυ ευχαριστως. δεν εχω δυναμη να ελπιζω οπως παλια ομως σαν σκεψη ακομα θεκω να μπορω να ελπιζω. και ας ξερω πως ακομα και τωρα να το <κανω> δεν θαναι το ιδιο με το να το εκανα και να ικανοποιούσα τις ορμες μου σαν πιο νεος ομως και παλι απο το τιποτα καλυτερα ναχα κατι εστο και αργα.
    θα σου πω κατι απο προσωπικη εμπειρια, που ισως σε βοηθησει.
    καποτε εβγαινα για ενα μικρο διαστημα με εναν ανδρα μικροτερο μου, που δεν ηταν μικρος ομως.. στο περιπου ηταν 28 κι εγω στο περιπου 35. εγω στα 35 ειχα αρκετη ερωτικη εμπειρια και δεν θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα αν ο αλλος δεν ειχε, χωρις να του συμβαινει ομως κατι αλλο που θα με ξενερωνε. πχ περιεργος χαρακτηρας, περιεργη συμπεριφορα, περιεργα γουστα κλπ.
    απ οτι εκ των πολυ υστερων προεκυψε, ο τυπος αυτος δεν ειχε κανει σεξ.
    ουτε μου το ειπε, ουτε μου περασε καθολου απ το μυαλο, γιατι και κοινωνικος ηταν και εμφανισιμος και πνευματωδης, και γνωριμιες ειχε και επαγγελμα πολυ μπασμενο "στα πραγματα". ειχε δηλαδη, ολα εκεινα που θα εκαναν εναν ανδρα να εχει ερωτικες γνωριμιες με γυναικες.
    οταν καποτε βρεθηκαμε σε πιο προσωπικες στιγμες, δεν προχωρουσε το πραγμα με τπτ. δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες.
    θα σου πω μονο οτι αν μου ειχε πει τιτ ρεχει, δεν θα ειχαμε κανενα προβλημα. ηξερα πως να το χειριστω.
    επειδη δεν μου το ειπε ομως, εγω εβαλα με το μυαλο μου αλλα πραγματα, οπως το οτι εχει καποιο περιεργο φετιχ που δεν λεει, ή οτι ειναι γκει και δεν το λεει...
    ετσι, ξενερωσα , το εκλεισα συνοτικα και αποχωρησα απο τα ραντεβου αυτα.
    μετα απο καιρο, συζητωντας φιλικα μαζι του, εμαθα την αληθεια και βεβαια ηταν πολυ αργα, γιατι δεν ειχα κανενα ενδιαφερον πλεον, ειχα προχωρησει και παρακατω.

    με τα παραπανω, αν θα ειχα μια συμβουλη να σου δωσω, ειναι κατ αρχας να ξεχωρισεις τις γενικες παρεες, τις ανδρικες καγκουροπαρεες, απο αυτο που συμβαινει. στις μεν παρεες να βαζεις παγο και να μην ν συζητας τοσο προσωπικα θεματα, για το δε θεμα σου, εγω προτεινω, να μην επιδιωκεις φασεις ξεπετας (που δεν το κανεις ετσι κι αλλιως για τους γνωστους λογους), αλλα να προχωρας σε ουσιαστικες γνωριμιες με γυναικες, μεχρι να φτασεις σε βαθμο ενδιαφεροντος και εμπιστοσυνης.
    ΤΟΤΕ, οταν καταλαβεις οτι σε γουσταρει ερωτικα και την γουσταρεις ερωτικα, πες της το. μην φοβασαι. θα την βρειτε την ακρη, ειδικα αν δεν ειναι παρθενα κι εκεινη.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    να πουμε και το αλλο.
    οτι μια γυναικα, μπορει πιο ευκολα να κρυψει την ελλειψη εμπειριας, γιατι παρολο που η καθεμια εχει ο,τι γουστα θελει στο σεξ, και μπορει να ειναι διεκδικητικη, ορμητικη, να παιρνει πρωτοβουλιες κλπ, ο στερεοτυπικος και συνήθης ρολος της γυναικας στο σεξ, ειναι παθητικος..
    οποτε μια απειρη κοπελα , μπορει να παρει εναν παθητικο ρολο μεχρι να αποκτησει εμπειρία και να αποφασισει αργοτερα τι θελει στο σεξ.
    να αφησει τον ανδρα να παρει πρωτοβουλιες και εκεινη, να κανει τον αστερια. ετσι, ειναι πολυ ευκολο. μην αγχωνεστε...
    οσο για την παρθενια, το εχουμε ξαναπει. ουτε φαινεται παντα, ουτε σπαει παντα ο υμενας την πρωτη φορα. πολλες φορες και ποτε.

    για τον ανδρα ειναι πιο δυσκολο, γιατι συνηθως απαιτειται να παρει πρωτοβουλιες, οπως και απαιτειται να εχει στυση και να ξερει και τι να την κανει, ενω μια γυναικα, μπορει να προχωρησει και χωρις τρομερη επιθυμια, αν το θελησει...
    Last edited by Remedy; 04-04-2024 at 12:17.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,610
    Quote Originally Posted by little View Post
    οπότε ο κανονικός άντρας είναι μαλάκας αυτό μας λες....και όχι καλό παιδί που θέλει μια σωστή γνωριμία και σωστή κοπέλα! :p
    Αυτό λέω περίπου. Δεν έχω εμπιστοσύνη στην καλοσύνη των σημερινών αντρών

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,610
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να πουμε και το αλλο.
    οτι μια γυναικα, μπορει πιο ευκολα να κρυψει την ελλειψη εμπειριας
    , γιατι παρολο που η καθεμια εχει ο,τι γουστα θελει στο σεξ, και μπορει να ειναι διεκδικητικη, ορμητικη, να παιρνει πρωτοβουλιες κλπ, ο στερεοτυπικος και συνήθης ρολος της γυναικας στο σεξ, ειναι παθητικος..
    οποτε μια απειρη κοπελα , μπορει να παρει εναν παθητικο ρολο μεχρι να αποκτησει εμπειρία και να αποφασισει αργοτερα τι θελει στο σεξ.
    να αφησει τον ανδρα να παρει πρωτοβουλιες και εκεινη, να κανει τον αστερια. ετσι, ειναι πολυ ευκολο. μην αγχωνεστε...
    οσο για την παρθενια, το εχουμε ξαναπει. ουτε φαινεται παντα, ουτε σπαει παντα ο υμενας την πρωτη φορα. πολλες φορες και ποτε.

    για τον ανδρα ειναι πιο δυσκολο, γιατι συνηθως απαιτειται να παρει πρωτοβουλιες, οπως και απαιτειται να εχει στυση και να ξερει και τι να την κανει, ενω μια γυναικα, μπορει να προχωρησει και χωρις τρομερη επιθυμια, αν το θελησει...
    Διαφωνώ Remedy. Ο υμένας πιστεύω δεν σπάει τόσο εύκολα. Εγώ σου λέω στα 23 με 24 και πίστευα πως δεν θα έχω με τόση γυμναστική που έκανα και τόσο χρονών που ήμουν κι όμως είχα. Επιπλέον ο άντρας απλά κάνει την πράξη, εάν και η γυναίκα θα κάθεται σαν αστερίας τότε θα φανεί πως και οι δύο είναι άπειροι. Δεν γίνεται αυτό, θα το καταλάβει είτε ο ένας είτε ο άλλος ποιος είναι άπειρος και στις σημερινές εποχές δεν νομίζω να δίνουν άφεση κανένα φύλο.
    Προσωπικά εάν ένας 30χρονος μου έλεγε πως είναι παρθένος θα υποψιαζόμουν πως έχει κάτι ψυχολογικό είτε ελαφρύ δηλ. ντροπαλότητα είτε βαρύ δηλ. ψυχώσεις και δεν έχει ολοκληρώσει κι έτσι δεν θα προχωρούσα μαζί του όχι γιατί είναι παρθένος αλλά γιατί από αυτό θα συμπέρανα πως έχει άλλες ιδιαιτέροτητες... Καταλαβαίνεις..

  7. #82
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    με τα παραπανω, αν θα ειχα μια συμβουλη να σου δωσω, ειναι κατ αρχας να ξεχωρισεις τις γενικες παρεες, τις ανδρικες καγκουροπαρεες, απο αυτο που συμβαινει. στις μεν παρεες να βαζεις παγο και να μην ν συζητας τοσο προσωπικα θεματα, για το δε θεμα σου, εγω προτεινω, να μην επιδιωκεις φασεις ξεπετας (που δεν το κανεις ετσι κι αλλιως για τους γνωστους λογους), αλλα να προχωρας σε ουσιαστικες γνωριμιες με γυναικες, μεχρι να φτασεις σε βαθμο ενδιαφεροντος και εμπιστοσυνης.
    ΤΟΤΕ, οταν καταλαβεις οτι σε γουσταρει ερωτικα και την γουσταρεις ερωτικα, πες της το. μην φοβασαι. θα την βρειτε την ακρη, ειδικα αν δεν ειναι παρθενα κι εκεινη.
    καλησπερα ρεντεμη και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. τοχω περασει και εγω σαν το παιδι που λες οτι βγαινατε, απλα αυτην ηταν μικροτερη κατα 1 χρονο. δεν εχει σημασια πια. ακρηβος σαν αυτο το παιδι εκανα και εγω και συγκεκρημενα αυτην την φαση την περασα 2 φορες. οπου και οι δυο γυναικες κοπελες βασικα ας πουμε ειχανε παρα πολλες εμεπιριες για την ηλικια ους οπως λεγανε, στην μια στην αρχη δεν τοπα μετα το ειπα. περασα και εγω λιγο εντονα μπορω να πω σε αυτες τις φασεις. εχει τυχει να ταξω και μπαρουφες χοι επιτιδες αλλα επειδη στο τελος δεν μπορουσα και για αλλους πρακτικους λογους. γενικα ζημιωθηκα αλλα αυτο δεν με πειραζει καθως μια ισοροπια στην ζωη μου την εχω λιγο πολυ και οσο τουλαχισον μπορωγ να εχω δυναμη ακομα και να δαμαζω οσο μπορω τις καταστασεις λεω δοξα τον θεο που αντεχω. απλα δεν καταλαβαινωψ τι παθαινουν οι εμπειρες μαζι μου. γτ και απο πολυ μεγαλυτερες ειχε προσεγκησεις οπως αμυδρα αλλα ξαφνικα αγκιγματα σαν αγκαλιτασες και φουλ κοπλιμεντα. αλλα ο ψυχολογος μου λεει να προτημας με λιγες εμεπιριες κοπελες να ειστε στα ιδια στανταρ. και ενας φιλος μου λεει που τις βρισκω τις ψολοαρπακτρες χαχαχαχαχαχ αλλα δεν μπορω ρ γαμωτο γτ σκιαζωμαι και προσπαθω επειτηδες να παραμενω κοινωνικος ενω τα απλα κοριτσακια που παντα ηθελα ετσι ομορφες με φυσικη ομορφια και θυληκιες με ριχνουν μαρτιες λιγο απλες και σκυβουν το κεφαλι. οτι ειμαι και εγω κοινωνικος ειμαι αρεκτα, και εχω υπαρξει και πειρσωτερο. τωρα αρχισα να πηγαινω στην εκλισια γτ θελω να βρισκωμια με απλο κοσμο και νιοθιω ναμαι σε μια αλλη πορεια και να περιβαλωμαι απο ατομα που νιοθω πιο ανετα. μια εκει κοπελα με κοιταζε συνεχεια στα πλαγια και μετα μπροστα λες και ειναι σε αγωνα τενις. και νομιζω πως κοιτουσε για το αν την κοιταω γτ πιστευω καρφωθηκα. αλλα γυρνουσε το κεφαλι συνεχεια 2 φορες που ετυχε ναμαι λιγο παραπερα απο αυτην. τι φαση? φυρνα λιγο το κεφαλι βρε κοπελια να διαπιστωσεις αν κοιταω και με τα φτανει χαχαχαχ νομιζω οτι εχω βλεμα καρφωτικο χωρις να το θελω. τι να πω. γενικα εχω περασει και φαση στο παρελθον που εκανα ξεσπασμα ως προς την ζωη γτ μεγαλωσα αρκετα αποξενωμενος. ειχε πολα βαθοι και υψοι η ζωη μου. πρωην προταθλητης σε ενα αθλημα ας πουμε. γνωριμιες με διαφορα ηψηλα ισταμενα προσωπα, που ποτε μα ποτε δεν θελησα ουτε περημενα κατι απο κανεναν τετοιον. αλλα συνχρονος εχω γυρισει και με πολα κοπροσκλυλα. και παντα μου αρεζε να παρατηρω κοινωνικες συμπεριφορες, η ζωη πιστευα θαναι ταξιδι οπου παντα γνωριζα χαρακτηρες και καταστασεις στην ζωη γενικα. δεν δουλευω τωρα αλλα εχω καποιες ακρες και παντα σινω λυσεις απλα συνηθος αργα ερχωνται οι σωστες οι λυσεις σε καθε φαση οποως ξερουμε ολλοι. λεω τωρα 2-3 παργματα για μενα για να με καταλαβετε καλυτερα. παντος ναι οι γυναικες πρεπει να δειχνουν κατανοηση και η μια απο τις δυο κοπελες εδειξε πολυ κατανοηση. ασε που με καμια δεν εχω κανει τιποτα. δεν θα ανφερθω σε παλαιωτερες εξωδους απλα μονο εκει δεν πηγαμε καν κοντα. τωρα πρεπει να τιθασευω και να βοηθαω συνεχος την οικογενεια οπως κανω γενικα τα τελευται χρονια ως ενηληκας. γτ και εγω εχω καθοριστικο ρολο στοις υποχρεωσεις του σπιτικου και βοηθαω και την γιαγια χαχαχα. εδω να πω μια αληθεια η γιαγια ακομα και ανοια σπιρτο ειναι. οι γονεις πιο ξεροκεφαλοι ειναι. παλι καλα ειμια εγω αλλιος κανουν σαν μωρα παιδια και θα σκωτωνωντουσαν. γενικα παντα ημουν το παιδι της οικογενειας. αυτα για μενα. σμρ ειχαμε κατι τρεχαματα λιγο να δω τωρα αυριο πως θα ξυπνησω για το γυμναστιριο. συνεχος χτυπαω το προγραμμα πισω αλλα βασταμε αυτο εχει σημασια

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οτι πιο μισανδρο και ρατσιστικο για τους αντρες που εχω διαβασει τα τελευταια χρονια!
    οι γυναικες δεν κανουν μονες τους τα παιδια χωρις τον αντρα δεν μπορουν να κανουν παιδια
    ουτε καν να τα θρεψουν.
    Εσείς τα γεννήσατε;!!!Οτι τα έφερε στον κόσμο εννοεί..άλλο η σύλληψη άλλο η γέννηση!
    Δεν μπορούν Να τα θρέψουν;Μπας και τα θηλάζετε εσείς!!χαχαχα πλάκα έχεις

  9. #84
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Εσείς τα γεννήσατε;!!!Οτι τα έφερε στον κόσμο εννοεί..άλλο η σύλληψη άλλο η γέννηση!
    Δεν μπορούν Να τα θρέψουν;Μπας και τα θηλάζετε εσείς!!χαχαχα πλάκα έχεις
    Eσυ προσωπικα ποσα εκανες και μιλας;

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Εσείς τα γεννήσατε;!!!Οτι τα έφερε στον κόσμο εννοεί..άλλο η σύλληψη άλλο η γέννηση!
    Δεν μπορούν Να τα θρέψουν;Μπας και τα θηλάζετε εσείς!!χαχαχα πλάκα έχεις
    ο ρόλος της γυναίκας είναι να κυοφορεί τα παιδιά που θέλει να κάνει ένας άνδρας και στη συνέχεια να τα προσέχει μεγαλώνοντας. Αν πεθάνει η γυναίκα τότε εύκολα βρίσκεις μια τροφό. Ο άνδρας έχει την υποχρέωση να τα προστατεύσει και να τους εξασφαλίσει τα απαραίτητα.
    Η υπογεννητικότητα οφείλεται στο ότι οι άνδρες δεν θέλουν παιδιά, η νομοθεσία είναι απαγορευτική αν "προκύψει" παιδί τότε ο άνδρας είναι καταδικασμένος να ανέχεται όλες τις τρέλες, παράλογες απαιτήσεις, απειλές της μητέρας του παιδιού, την καθιστά συνεταίρο στην περιουσία και στο μισθό του. όταν χάνεται ο έλεγχος στο νόμο και στην ηθική οι άνδρες έχουν την ευκαιρία να αναπαράγονται ελεύθερα , δεν υπολογίζουν τις γυναίκες και δημιουργούνται πολλά παιδιά ανεπιθύμητα . Τόσες καταγγελίες γίνονται από γυναίκες που κλέβουν τα λεφτά από τον σύντροφο και δεν του κάθονται, εξοργίζουν τον σύντροφο, του επιτίθονται και μετά ζούν ελεύθερες με τα παιδιά του και με την διατροφή με την υποστήριξη του κράτους.
    Προηγείται η σύλληψη από την γέννηση και πρέπει να θέλει ο άνδρας να φυτέψει τον σπόρο του η γυναίκες απλά θα γεννήσουν σε 9 μήνες...

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    562
    Δεν υπάρχει ηλικιακό όριο για το πότε θα θελήσει κάποιος να κάνει σεξ, δε θα έπρεπε να αισθάνεσαι ντροπή. Σου έχει περάσει η κοινωνία, η οικογένεια και άλλοι θεσμοί ότι θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Να μελετήσεις τους τρόπους που χειρίζονται το συναίσθημά σου.

  12. #87
    ειδικα αμα είσαι άντρας, και υπαρχει η ιδεα οτι πεεπει να εισαι γαμιας και ειδικα πως ενας αντραα δεν κανει σεξ σαλευει στα μυαλα περισωτερο αποτι η γυναικα σε αναλιγη περιπτωση. επεισης η γυναικα ειναι γυναίκα επομενος ολο και καποιος θα την προσεγκησει ενώ ο αντρας αν δεν ρισκάρει θα μεινει για παντα αξιος την μοιρας του. αυτα βλεπω να λςει η κοινωνια για μας τους αντρες. στον ατιποδα τωρα. προσωπικα για μενα αυτο λειτουργεί και σαν φιλτρο γυναικων. δλδ αν μια μου πει οτι θελει ο αλλος ναχει εμπειριες και θα ειναι καλος στο σεξ κλπ και δινει βαση μονο εκει εγω θα την περασω για επιφανιακη. δν ξερω αν ειναι σωστο αλλα αυτη η εντυπωση μου εχει διμιουργηθει. το να ειναι καποια ανοιχτομυαλη ως προς το σεξ η την παρθενιά η και για αλα θεματα εμενα με κερδίζει. για πειτε γνωμες για αυτο. επεισης αν εχεις σφη στάνταρ και ξες ποτε ταιριαζεις με καποιον κατα την γνωμη μου δεν χρειάζεται και πολες εμπειριες για να δεις αν ανιζει να παντρευτεις καποια. αλλα πρεπει ναχεις οξυνμενη αντίληψη. εγω μππρει να βρω καποιαπου νιοθουμε για 2-3 χρονια οτι ταιριαζουμε και να οαω να παντρευτω αμεσος. και ναναι αυτην η πρώτη μου. εχω φιλο που εκανε σχεση στο λυκειο μαι ζωη ηταν μαζι δλδ αρμετα χρονια και τωρα παν για γαμο.και πάντα καλα ηταν. οκ θα πει κανεις αυτα τα παιδιά δεν ζησαν σχεσεις και εμπειριες ουτε πεσηματα σε μπαρακια και ταξιδια αλλα οκ και εμεις που τα επειχηρησαμε ειδαμε... ολλο στην προσπαθεια μεναμε. εξαλου δεν ειναι ολλα για ολους και δεν πρεπει να μας ενδιαφέρει κιολας πιστεύω. ο καθενας εχει κατι πολυ κατι μετρια και κατι καθολου στην ζωη του.

  13. #88
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Όπως λέει και ο τίτλος είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Αυτό οφείλεται σε διάφορα πράγματα. Αρχικά ήμουν πάντα χοντρούλα οπότε είχα πάντα ένα κόμπλεξ με τον εαυτό μου, ήμουν πάντα η πιο άσχημη της παρέας και κανένας ποτέ δε με κοιτούσε.

    Επίσης να σημειώσω ότι έχω προσπαθήσει κάποιες φορές να συνεβρεθώ ερωτικά με άντρα αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα. Μετά από ψυχοθεραπεία κατάλαβα ότι αυτό οφείλεται σε ένα παλιό παιδικό τραύμα καθώς ήμουν θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης σε πολύ μικρή ηλικία. Αυτό φυσικά με εκανε να αγχώνομαι πολύ και όπως καταλαβαίνεται πονούσα παρά πολύ. Έχω δουλέψει με τον εαυτό μου και είμαι καλύτερα ψυχολογικά όσων αφορά το συγκεκριμένο τραύμα αλλά πλέον είμαι 29 και πραγματικά ντρέπομαι να πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ σεξ στη ζωή μου. σε όσους το έχω πει με έχουνε κοιτάξει σαν να είμαι κατι περίεργο, σαν να μην πάει κάτι καλά μαζί μου, έχω ακούσει να με σχολιάζουν πίσω από την πλάτη νου, οπότε πλέον απλά έχω σταματήσει να προσπαθώ να βγω ραντεβού. Νιώθω μόνη, νιώθω ότι έχω χάσει την ευκαιρία να βρω τον άνθρωπο μου και ότι θα πεθάνω μόνη.

    Έχω φίλους αρκετούς μπορώ να πω με τους οποίους βγαίνω έξω αλλά όλοι έχουνε κάποιο σύντροφο και φυσικά κι άλλες προτεραιότητες. Όταν γυρνάω σπίτι είμαι μόνη. Δεν ξέρω τι να κάνω και προσπαθώ πάρα πολύ να μην πέσω σε κατάθλιψη. Είναι άδικο. Τι φταίω εγώ που ένας ανώμαλος με έβαλε τότε στο μάτι πριν παν πάω γυμνάσιο; Μου κατέστρεψε τη ζωή.
    Έχω το ίδιο θέμα με εσένα.σε καταλαβαίνω απόλυτα.σου έχω απαντήσει και στο άλλο θεμα

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post

    Προηγείται η σύλληψη από την γέννηση και πρέπει να θέλει ο άνδρας να φυτέψει τον σπόρο του η γυναίκες απλά θα γεννήσουν σε 9 μήνες...
    πολυ σωστα εδω θα σχολιασω οτι οι κοτες χωρις τον κοκκορα κανουν αυγα αλλα οχι κοτοπουλακια
    χα χα!!

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Η υπογεννητικότητα οφείλεται στο ότι οι άνδρες δεν θέλουν παιδιά,
    σωστο αλλα η υπογεννητικοτητα στην ελλαδα περισσοτερο οφειλετε στην ελλειψη αναγκης για μητροτητα στις ελληνιδες σε μικρες ηλικιες.
    οι ελληνιδες δεν παντρευονται μικρες που ειναι γονιμες και μπορουν να γεννησουν χωρις πολλα πολλα απροοπτα αλλα αντιθετα για κοινωνικους οικονομικους και αλλους λογους προσπαθουν οταν πια εχουν περασει τα 30-35 με τα αναλογα αποτελεσματα.

    οσο για τους αντρες αυτοι εαν δεν τακτοποιηθουν οικονομικα οπως οι ιδιοι θεωρουν μου φαινετε με κριτιρια της περασμενης 20ετιας που τα οικονομικα ηταν καλλιτερα δεν μπαινουν στον κοπο να νυμφευτουν ετσι στην πραγματικοτητα ολη αυτη η γενια νεων εχει παει κατα διαολου.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν εχω κάνει σχεση
    By brian23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2023, 02:54
  2. Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
    By tiger13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 17-07-2021, 14:02
  3. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •