εργασιακο billing - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 20 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 291
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,696
    Από την εμπειρία μου 2 πράγματα ξέρω πως θέλουν οι εργοδότες Α. Να είσαι γρήγορος και σωστός, Β. Να μην κάθεσαι καθόλου μέχρι να τελειώσει το ωράριο.
    Μπορεί αυτή η γυναίκα να κάνει 8 ώρες να τελείωσει αλλά όχι 10 τσιγάρα ενδιάμεσα.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Από την εμπειρία μου 2 πράγματα ξέρω πως θέλουν οι εργοδότες Α. Να είσαι γρήγορος και σωστός, Β. Να μην κάθεσαι καθόλου μέχρι να τελειώσει το ωράριο.
    Μπορεί αυτή η γυναίκα να κάνει 8 ώρες να τελείωσει αλλά όχι 10 τσιγάρα ενδιάμεσα.
    όχι δεν ισχύει παραδείγματος χάρη κάνει την νοσηλεία της και πιάνει κουβέντα με τους ασθενείς αφαιρείται και άλλα κουφά.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,696
    Ε δεν ξέρω τι να σου πω.. Εσύ ακόμη αισθάνεσαι πως σου κάνουν εργασιακό bullying; ;H νιώθεις πιο δυνατή;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,696
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να μου πει τι Δελφίνι μου εμένα;
    Εγώ λέω ψέματα στον εαυτό μου ;
    Εγώ παραπονιέμαι συνέχεια για την δική μου ζωή και θεωρώ υπεύθυνος τους άλλους;
    Εγώ υποτιμώ μονίμως τους άλλους για να λαμβάνω αξία;

    Ή μήπως περιμένω να μου πει κάτι καλό ένας άγνωστος για να νιώσω σημαντική;

    Α ρε Δελφίνι τόσα είπαμε και εσύ στον κόσμο σου ...λυπάμαι αλλά μια ζωή τους άλλους θα έχεις πάνω από εσένα εφόσον εσύ ή ίδια δεν βάζεις τον εαυτό σου ....
    Ναι ρε συ Μαριλού χα χα Πας να βοηθήσεις και τα ακούς κι από πάνω :Ρ
    Συγγνώμη δελφίνι αλλά αυτή η επίθεση ήταν εντελώς άκυρη προς την Μαριλού.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ε δεν ξέρω τι να σου πω.. Εσύ ακόμη αισθάνεσαι πως σου κάνουν εργασιακό bullying; ;H νιώθεις πιο δυνατή;
    'Όχι το αισθάνομαι!!!!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ναι ρε συ Μαριλού χα χα Πας να βοηθήσεις και τα ακούς κι από πάνω :Ρ
    Συγγνώμη δελφίνι αλλά αυτή η επίθεση ήταν εντελώς άκυρη προς την Μαριλού.
    Ε πως μου είπε ότι εκμεταλλεύομαι την αναπηρία μου προς όφελός μου κα

    Δεν ταιριάζουνε οι απόψεις μου με την συγκεκριμένη κοπέλα ούτε ο τρόπος που προσεγγίζει αυτόν που έχει πρόβλημα ρίχνοντάς τον ευθύνες πολύ τοξική

    Αλλά αυτή την στιγμή δεν με ενδιαφέρει αυτό το ζήτημα.....

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,696
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    'Όχι το αισθάνομαι!!!!
    Λυπάμαι κοπέλα μου για να το λες όντως σου φέρονται άσχημα... Απλά εσύ κράτα γερά, κάνε την δουλειά σου και νιώθε περήφανη που σε πήραν εκεί, παίρνε τα λεφτά σου και μην δίνεσαι σε κανέναν...
    ¨Οσο για την αξιολόγηση ρίξε νερό στο κρασί σου... Δεν ξέρεις τι παίζει. Κάνε την δουλειά σου εσύ και άστες να παν στο δια...λο.
    Αρκεί να μην πέφτεις ψυχολογικά, να μην σε παρασύρουν σε καβγάδες και να μην σε κάνουν να νιώθεις κατώτερη.
    Εσύ πάντα να λες πως έκανες ό,τι καλύτερο μπορούσες και ρίξτους και μια μούτζα.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Λυπάμαι κοπέλα μου για να το λες όντως σου φέρονται άσχημα... Απλά εσύ κράτα γερά, κάνε την δουλειά σου και νιώθε περήφανη που σε πήραν εκεί, παίρνε τα λεφτά σου και μην δίνεσαι σε κανέναν...
    ¨Οσο για την αξιολόγηση ρίξε νερό στο κρασί σου... Δεν ξέρεις τι παίζει. Κάνε την δουλειά σου εσύ και άστες να παν στο δια...λο.
    Αρκεί να μην πέφτεις ψυχολογικά, να μην σε παρασύρουν σε καβγάδες και να μην σε κάνουν να νιώθεις κατώτερη.
    Εσύ πάντα να λες πως έκανες ό,τι καλύτερο μπορούσες και ρίξτους και μια μούτζα.
    Σε ευχαριστώ πολύ ήτανε το καλύτερο που άκουσα σήμερα!!!!!

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Λέτε να ζητήσω αλλαγή τμήματος ?

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Λέτε να ζητήσω αλλαγή τμήματος ?
    Γιατί ? αφού δεν έχεις πρόβλημα με το τμήμα .
    Όσο για την αργή "κουτσομπολα" συνάδελφο που όλοι την κράζετε πίσω από την πλάτη της μπορεί να τις δίνουν συγχαρητήρια οι ασθενείς!!! Εσείς κοιτάτε να τους ξεπεταξετε στα γρήγορα για να φύγετε. Οι ασθενείς έχουν ανάγκη για μια κουβέντα παραπάνω. Μόνο όταν δεν σου αρέσει η δουλειά σου κοιτάς την ώρα. Οι νοσηλευτές προφέρουν περισσότερα από τους γιατρούς στο κομμάτι της συμπαράστασης για να αντιμετωπίσει ο καθε ασθενής το πρόβλημα.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Γιατί ? αφού δεν έχεις πρόβλημα με το τμήμα .
    Όσο για την αργή "κουτσομπολα" συνάδελφο που όλοι την κράζετε πίσω από την πλάτη της μπορεί να τις δίνουν συγχαρητήρια οι ασθενείς!!! Εσείς κοιτάτε να τους ξεπεταξετε στα γρήγορα για να φύγετε. Οι ασθενείς έχουν ανάγκη για μια κουβέντα παραπάνω. Μόνο όταν δεν σου αρέσει η δουλειά σου κοιτάς την ώρα. Οι νοσηλευτές προφέρουν περισσότερα από τους γιατρούς στο κομμάτι της συμπαράστασης για να αντιμετωπίσει ο καθε ασθενής το πρόβλημα.
    Να σου πω κατι το προβλημά μας δεν είναι η συγκεγκριμένη συνάδελφος το πρόβλημα είμαι εγώ. Η συγκεκριμένη έχω να πω ότι δεν κάνει τίποτα παραπάνω από όλους τους υπόλοιπούς μας όσον αφορά την σχέση του με τους ασθενείς και πιο καλά πράγματα λένε για μένα παρά για αυτήν οι ασθενείς μας

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    θα πω ενα πραγμα που αφορα αυτη τη δουλεια που ειναι δυσκολη πολυ κι τρωει πολυ χρονο κι σε ρουφα κι ψυχικα .σε αυτη τη δουλεια που ειν λειτουργημα παιζει ρολο πανω απο ολα η ΑΝΘΡΩΠΙΑ !!!!!!!! οταν ο ενας εχει να κανει με το πονο του αλλου τοτε θελει πολυ προσοχη . αν ο ανθρωπος οπου φροντιζει ατομα αρρωστα ειν σωστος σε αυτο κι παλευει για το καλυτερο κι φερεται σωστα στους αρρωστους ειν πολυ σημαντικο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    θα πω ενα πραγμα που αφορα αυτη τη δουλεια που ειναι δυσκολη πολυ κι τρωει πολυ χρονο κι σε ρουφα κι ψυχικα .σε αυτη τη δουλεια που ειν λειτουργημα παιζει ρολο πανω απο ολα η ΑΝΘΡΩΠΙΑ !!!!!!!! οταν ο ενας εχει να κανει με το πονο του αλλου τοτε θελει πολυ προσοχη . αν ο ανθρωπος οπου φροντιζει ατομα αρρωστα ειν σωστος σε αυτο κι παλευει για το καλυτερο κι φερεται σωστα στους αρρωστους ειν πολυ σημαντικο .
    Τα είπες πολύ ωραία.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    αυτο εχει αξια το πως φεροντε οι ανθρωποι αυτοι οπου δουλευουν σε τετοια ιδιαιτερα ποστα που αφοραν τον ανθρωπο ι .γιατι αυτο οπου σπούδασαν καταρχας πρεπει να ειν κατι οπου αγαπουν να κανουν . οταν αγαπας αυτο οπου κανεις αυτο βγαινει κι οι αλοι το νιωθουν κι το εκτιμούν .εαν εχουν φιλοτιμο κιολας γιατι ζουμε κι σε άτιμες εποχες που το φιλοτιμο εχει παει περιπατο . το ποιος ειν καλος η οχι ο χρονος θα το δείξει κι ολα στο φως θα βγουν. αν καποιοι απλα κανουν τη δουλεια αυτη χωρις να το θελουν με το ζορι ε αυτο θα φανει κι ασχημα κι ολας .
    Last edited by asperger39; 31-03-2024 at 15:55.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Δεν καταλαβαίνω τίποτα γιατί μου συμβαίνουν αυτά ??????

Page 5 of 20 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εργασιακό άγχος και Παραίτηση
    By Luffy92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 10-04-2022, 14:03
  2. Εργασιακό άγχος
    By gimit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-2022, 18:55
  3. Εργασιακό άγχος
    By ellik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-01-2022, 12:22
  4. Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο.
    By aforce in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-10-2015, 20:53
  5. Οικονομική κρίση και εργασιακό άγχος
    By billathens in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-2013, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •