Σχέση και ανασφάλειες παρελθόντος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    1

    Σχέση και ανασφάλειες παρελθόντος

    Τι γίνεται στην περίπτωση που πετυχαίνεις συνέχεια τον πρώην ενώ εχείς προχωρήσει την ζωή σου; Είναι τέρμα άβολο να λες πω να μην τον πετύχω τώρα. Πολλές φορές περνάει η σκέψη μην πάει ο πρώην και χτυπήσει τον νυν με τα νεύρα που έχει. Αλλά πάντα υπάρχει ο φόβος και δεν ξέρω πως να τον ξεπεράσω. Δεν θέλω να προκύψει κάτι τέτοιο. Μπορεί να είναι ολα στο μυαλό μου και να μην συμβεί κάτι τέτοιο αλλά τον πρώην ικανό τον έχω να κάνει κάτι τέτοιο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,721
    Quote Originally Posted by frankie View Post
    Τι γίνεται στην περίπτωση που πετυχαίνεις συνέχεια τον πρώην ενώ εχείς προχωρήσει την ζωή σου; Είναι τέρμα άβολο να λες πω να μην τον πετύχω τώρα. Πολλές φορές περνάει η σκέψη μην πάει ο πρώην και χτυπήσει τον νυν με τα νεύρα που έχει. Αλλά πάντα υπάρχει ο φόβος και δεν ξέρω πως να τον ξεπεράσω. Δεν θέλω να προκύψει κάτι τέτοιο. Μπορεί να είναι ολα στο μυαλό μου και να μην συμβεί κάτι τέτοιο αλλά τον πρώην ικανό τον έχω να κάνει κάτι τέτοιο.
    σε χωριο, μενετε; αν πηγαινεις στα μερη που πηγαινες και παλια, αναμενομενο ειναι να τον συναντας. ή θα αλλαξεις περιοχη που κινεισαι, ή θα εισαι προετοιμασμενη οτι θα τον συναντας.
    οσο για την βια, εκει δεν υπαρχει απαντηση. φωναζεις αστυνομια και του κανεις ασφαλιστικα μετρα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    379
    Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις, σιγά να μην ασχοληθεί με τον καινούργιο. Αν σε παράτησε γιατί νά επιτεθεί στον νέο? Ακόμα και να τον χώρισες εσύ και να μην ήθελε αυτός, εσένα θα πρέπει να χτυπήσει. Αν είχε νεύρα θα το είχε κάνει τόσες φορές που βρέθηκες μπροστά του. Εσύ μάλλον δεν τον ξεπέρασες και είσαι με κάποιον προσπαθώντας να τον κάνεις να ζηλέψει, επιδιώκεις να τον συναντήσεις. Αν δεν ήθελες θα μπορούσες να μην πηγαίνεις στα μέρη που συχνάζει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,721
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις, σιγά να μην ασχοληθεί με τον καινούργιο. Αν σε παράτησε γιατί νά επιτεθεί στον νέο? Ακόμα και να τον χώρισες εσύ και να μην ήθελε αυτός, εσένα θα πρέπει να χτυπήσει. Αν είχε νεύρα θα το είχε κάνει τόσες φορές που βρέθηκες μπροστά του. Εσύ μάλλον δεν τον ξεπέρασες και είσαι με κάποιον προσπαθώντας να τον κάνεις να ζηλέψει, επιδιώκεις να τον συναντήσεις. Αν δεν ήθελες θα μπορούσες να μην πηγαίνεις στα μέρη που συχνάζει.
    το φλυτζανι διαβαζεις εσυ; αφου μας λεει εντελως διαφορετικα πραγματα...

  5. #5
    Αναφέρεις ότι έχει νεύρα ο πρώην. Εύχομαι να μην ήταν βίαιος το διάστημα που εισασταν μαζί. Μετά το χωρισμό σε παρενοχλούσε, απειλούσε και ζήταγε επανασύνδεση; Αν βλέπεις ύποπτα σημάδια καλό θα ήταν να μιλήσεις στον νυν για παν ενδεχόμενο.

Similar Threads

  1. Ψέματα του παρελθόντος
    By Thanoskvp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 16-01-2021, 19:41
  2. Ανασφάλειες στη σχέση και ζήλια!! Χάνοντας την ουσία!!!
    By Manokats in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 05-03-2015, 01:08
  3. Κτητικοτητα,ανασφαλειες σε σχεση!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-03-2014, 14:42
  4. ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΞΑΝΑ
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 16-02-2013, 17:42
  5. Ανασφάλειες σε προηγούμενη σχέση
    By loxagos_snake in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 25-04-2012, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •