παρατημένος τελείως- η μια σφαλιάρα μετά την άλλη σε όλα τα επίπεδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    221

    παρατημένος τελείως- η μια σφαλιάρα μετά την άλλη σε όλα τα επίπεδα

    καλησπερα μπαινω κατευθειαν στο θεμα η ζωη μου πηγαινει χαλια σε ολα τα επιπεδα εχω καταθλιψη παιρνω σεροκουελ δεν εχω δουλεια ουτε κοπελα.το οτι δεν εχω δουλεια οκ παλευεται σε καποιο επιπεδο.το οτι δεν εχω κοπελα και βλεπω τους αλλους να εχουν και να περνανε ωραια αυτο με σκοτωνει.ολες στις οποιες εχω πεσει μου ειπαν ψεματα και με απερριψαν.ποτε καμια δεν με ηθελε για σχεση μονο για περιστασιακα πραγματα.παντα ημουν το καλο παιδι δεν τις κοροιδευα ημουν παντα στο πλαι τους και ημουν ξηγημενος σπαθι μαζι τους και προσταυτευτικος.πεφτω απο την μια χειροτερη στην αλλη χειροτερη η μια μου ειπε οτι θα φυγει για εξωτερικο η αλλη κανει ghosting σε τσατ που γνωριστηκαμε η αλλη μου ειπε οτι δεν ειμαι τωρα για σχεσεις και στο καπακι παει και κανει αμεσως σχεση με εναν αλλον.ακομα και φιλες φιλους που παιρνω τηλεφωνα να βγουμε εξω να πω τον πονο μου ακομα και αυτοι με απερριψαν κατα καποιο τροπο.ο ενας εχει δουλεια η αλλη δεν μπορει και καθομαι και τα λεω στον εαυτο μου κ στον τοιχο.και καπου εδω θελω να ρωτησω τον Θεο μεχρι ποσο ακομα;γιατι οι αναξιοι και ψευτες και δηθεν "αλητες" βρισκουν κατευθειαν αυτο που θελουν και οποιος λεει την αληθεια μενει ολομοναχος;φοβαμαι οτι θα πεθανω μονος μου τελειως μια μερα.νιωθω τελειως παρατημενος η καταθλιψη μου χειροτερευει οσο δεν εχω καποια κοπελα που να με αγαπαει κ ν με στηριζει διπλα μου.ισως πρεπει να το παρω χαμπαρι τελικα οτι θ πεθανω μονος μου.στεναχωριεμαι για την μητερα μου που τα ξεσπαω ολα πανω της και με βλεπει ετσι και δεν εχω ουτε το θαρρος να της ζητησω συγνωμη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Δε ξέρω πόσο χρονών είσαι,αλλά πρέπει να βλέπεις τα πράγματα στη ζωή σου με μλια ωριμότητα και συμφιλίωση....επειδή θέλεις να κάνεις σχέση με κάποια δε σημαίνει ότι θα βρεις αυτή την ευκαιρία .....μπορεί να πάρει καιρό να συμβεί αυτό!!!
    Το γεγονός ότι έχεις κατάθλιψη δε βοηθάει στις σχέσεις είτε φιλικές είτε ερωτικές... το να θέλεις να βγεις με κάποιον για να του πεις τα προβλληματα σου,αυτό δε θα βγει σε καλό.. πρέπει πρώτα να τα χεις βρει με τον εαυτό σου!!!Μόνο η ψυχολόγος είναι αυτή που σε ακούει χωρίς να δυσανασχετεί και η μάνα σου! Μήπως ήρθε η ώρα να μιλήσεις με κάποιον ειδικό;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    221
    καλησπερα ντιανα εννοειται οτι κανω ψυχοθεραπεια αρκετο καιρο.ειμαι 40 χρονων τωρα.ο ψυχολογος σε ακουει επειδη ειναι η δουλεια του οχι επειδη σε αγαπαει.πως θα τα βρω με τον εαυτο μου οταν εχω κανει τα παντα κ ψυχοθεραπεια κανω κ αγωγη παιρνω κ ολα μου ερχονται στραβα και δεν εχω εναν ανθρωπο στηριγμα;πως γινεται αυτοι που ειναι επιθετικοι και φερονται ασχημα και ειναι "αλητες"να εχουν επιτυχιες και παντα να εχουν καποια μαζι τους;να μας το εξηγησει καποιος κ αυτο καποια στιγμη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,104
    Μην περιμένεις έναν έρωτα για να σε σώσει...Πρέπει πρώτα να νοηματοδοτήσεις την ζωή σου και μετά βρίσκεις κοπέλα.
    Μην νομίζεις,και οι περισσότεροι που βρίσκονται σε σχέση θα ήθελαν να είναι ελεύθεροι.
    Βρες τρόπο να απολαμβάνεις αυτα που έχεις.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    221
    οκ ναι το ακουω αυτο που λες yoco choco και συμφωνω.εχω κανει ηδη πολλα πραγματα για νοηματοδοτηση της ζωης μου.παω γυμναστηριο , παω κολυμβητηριο βγαινω με φιλους (οι φιλες μου δεν βγαινουν μαζι μου πλεον δεν ξερω γιατι τοση απορριψη) παω για περπατημα κανω πραγματα αρκετα.κοιταξε αν δεν ειναι ευτυχισμενοι με τη σχεση τους κακο δικο τους.γ αυτο σου λεω οτι θελω να βρω κατι καλο και το ευχομαι σε ολους.εναν ανθρωπο να υπαρχει χημεια και κατανοηση.επισης δεν ειμαι πολυ καιρο ανεργος θα βρω παλι δουλεια.το θεμα ειναι γιατι τοση απορριψη και τοσο πολυ φτυσιμο απτο συμπαν...ειναι κανεις αλλος που να νιωθει το ιδιο?απτο κακο στο χειροτερο με τις γυναικες και να μην υπαρχει ουτε μια φιλη εστω να το συζητησουμε να βαριουνται που ζουν κ αυτες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Απλά να είσαι ο εαυτός σου και αν θέλει να έρθει μία σχέση θα έρθει,αλλιώς θα προσπεράσει....μην πιέζεις καμία κατάσταση στη ζωή σου....και αν είχες σχέση μπορεί να μας έγραφες ότι δεν αντέχεις τη γυναίκα σου....γι αυτό κάνε ειρήνη με τον εαυτό σου και άσε τα πράγματα να κυλήσουν!τουλάχιστον έχεις μία μάνα και προφανώς και άλλους συγγενείς....άλλοι δεν έχουν τίποτα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    221
    εχεις δικιο αλλοι δεν εχουν τιποτα δυστυχως...μακαρι να ειχαν ολοι οι ανθρωποι καποιον ενα στηριγμα εστω.για αυτο παντα να εκτιμαμε κ ν αγαπαμε τους γονεις μας κ αδερφια μας διοτι μονο αυτοι μας αγαπανε τελικα.δεν το βλεπω να βρισκω κατι το τρενο εχει πλεον περασει κ οσο περναει ο καιρος ελπιζω να με νοιαζει ολο κ λιγοτερο πλεον..απλα οταν βγαινω εξω και βλεπω ζευγαρακια που γελανε περνανε ωραια ειναι μαχαιρια στην καρδια για μενα διοτι δεν γνωρισα ποτε καποια που να με αγαπησε πραγματικα και ουτε ειχα καποια σχεση ποτε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    108
    [email protected] είναι το mail στείλε να μιλήσουμε για ότι θες

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 03-12-2022, 15:50
  2. Επιπεδα φαρμακων στο αιμα
    By Ορέστης in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 11-01-2020, 21:25
  3. Η μια φοβία μετα την άλλη
    By enya12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 19-08-2019, 12:52
  4. Σφαλιαρα σε ξενο παιδι.
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 352
    Last Post: 09-07-2009, 19:48
  5. Θα δίνατε σφαλιάρα στο παιδί σας;
    By igeorgak in forum Κακοποίηση
    Replies: 43
    Last Post: 24-11-2008, 15:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •