Σας εχω αναγκη ειμαι χάλια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 120
  1. #16
    αν εφευγες για λιγο μια εκδρομουλα μονη σου ενα ταξιδακι καπου και εβλεπες με πιο καθαρο μυαλο εξ αποστασεως τα πραγματα?να μενες για λιγο μονη θα σε βοηθουσε?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Γιώτα μου
    καλά έκανες και μίλησες.

    Να ξέρεις
    πως οι άλλοι
    είναι όπως τους μάθουμε

    Αν για πολύ καιρό σε είχαν συνηθίσει αλλιώς
    δύσκολα θα σε δεχτούν διαφορετικ\'α
    ακόμα κι αν βλέπουν αλήθειες σε αυτά που τους είπες
    δύσκολα στην αρχή θα παραδεχτούν πράγματα άμεσα μπροστά σου.

    Όμως αυτό να μη σε απογοητεύει καλή μου
    Έχε υπομονή
    Θα δουν και το νέο σου πρόσωπο
    Θα το μάθουν
    Θα το αποδεχτούν

    Μείνε σταθερή σε αυτά που διεκδικείς
    όχι με υστερίες και απολυτότητες
    αλλά με σταθερότητα και όσο μπορείς με ψυχραιμία...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Δυστυχώς πίστευα πως είχα αρχίσει να βάζω όρια αλλά έπεσα έξω.Τι έχω και μου φέρονται τόσο σκληρά;Με τιμωρούν γιατί;είναι πέρα απο κάθε λογική αυτά που άκουσα.Πώς να μην υποτροπιάζω;Για όλα φταίω εγώ για ασήμαντο λόγο άκουσα τόσο βρίσιμο είμαι τόσο μεγάλο βάρος τώρα που αρρώστησα και δεν μπορώ να προσφέρω όσα παλαιότερα.Ακόμη και η επίσκεψη μου στον γιατρό είναι μεγάλο πρόβλημα γιατί χαλάω χρήματα.Για ένα ασήμαντο λόγο είμαι μια άχρηστη ένα ζώον .Λυπάμαι το κορίτσι μου που στενοχωριέται γιατί μόνο αυτή με νιώθει.Ενα αντικείμενο έίναι πολύ σημαντικότερο απο μια ανθρώπινη ψυχή.Είναι τελείως έξω απο κάθε λογική αυτά που άκουσα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ναι το μόνο που θέλω είναι να φύγω να εξαφανιστώ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    αν αυτο πιστευεις οτι θα σε κανει καλα αυτο κανε κ μετα επεστρεψε κ εκεινοι οσο καιρο ελειπες θα καταλαβουν πραγματικα τι ειχαν κ τι εχασαν.........................
    Post tenebras spero lucem .... !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Δεν μπορώ να πληγώσω την κόρη μου το ξέρω ότι υποφέρει γιατί με νιώθει φοβάται για μένα και σε λίγες μ\'ερες φεύγει για Αγγλία πως να φύγω θα την τρελλάνω

  7. #22
    ετσι αν λειψεις ισως συνειδητοποιησουν καποια πραγματα γιατι η γιωτα πλεον δεν θα ναι εκει να τη θεωρουν δεδομενη και να την πληγωνουν.δειξε τους οτι εχεις ξεπερασει τα ορια σου..

  8. #23
    η κορη σου ομως βλεποντας σε να πονας ποναει και εκεινη

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Πονάει το κοριτσάκι μου και αυτό με κάνει να νιώθω τύψεις αλλά δεν αντέχω έκανα μεγάλο έγκλημα να παντρευτώ έναν άνθρωπο που είναι ανίκανος και σαν σύζυγος αλλά και σαν πατέρας.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Γιώτα μου
    σίγουρα τα παιδιά πονάνε όταν βλέπουν ότι οι γονείς δεν είναι μονασμένοι.
    Μα χαίρονται όταν είναι ευτυχισμένοι.
    Τώρα αν κάποιοι γονείς είναι ευτυχισμένοι χωρια και όχι μαζί
    αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι για τα παιδιά.
    Αλλά αν το δουν στην πράξη πως πραγματικά οι γονείς θα ηρεμήσουν χώρια, θα ΄νιώσουν κάποια στιγμή κι εκείνα πιο ήρεμα και γαλήνια.

    Με αυτό δε σου λέω να χωρίσεις ή όχι, εσύ ξέρεις καλύτερα.
    Πάρε όμως το χρόνο σου για να καταλήξεις στις αποφάσεις σου
    και να έχεις κατά νου ότι τα παιδιά σου θα είναι πιο ευτυχισμένα με μία ηρεμη και ευτυχισμένη μητέρα και πατέρα, είτε μαζί είτε χωρια...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    Γιωτα μου μη στεναχωριεσαι αν οι αλλοι ειναι τοσο μικροψυχοι κανε υπομονη να φυγει τοκοριτσακι σου για αγγλια και μετα κανε αυτο που νιωθεις πραγματικα....εκεινη δεν θα ειναι εδω για na στεναχωρηθει...εμεις ειμαστε εδω για οποια βοηθεια χρειαστεις...και το ενοοω οποιαδηποτε μη διστασεις να στειλεις u2u

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Θα συμφωνησω με την ανωνυμη.

    Σκεψου γιωτα ποσο πληγωμενη και τραυματισμενη θα ειναι η κορη σου να σας βλεπει ετσι.
    Και κυριως εσενα που εισαι και η μαμα της, και ξερουμε πως τα παιδια στις μαναδες εχουν εξαιρετικο δεσιμο.

    Αλλα και για τον εαυτο σου , που σου αξιζει να εισαι με ατομα που σε σεβονται και σε αγαπανε.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Το θέμα είναι ότι με διέλυσε ο γιός μου σήμερα με αυτά που μου είπε με την απαξίωσή του και τα λόγια που μου είπε.Και ενώ ζήτησα την βοήθεια του πατέρα του ο οποίος αντί να βρίσκεται εδώ μιας και σε λίγες μέρες θα φύγει η κόρη μου προτιμά να καθήσει στο χωριό του γιατί έχει σημαντικότερα θέματα να ασχοληθεί όπως να ξαναφρεσκάρει τα πορτοπαραθυρα και το κιόσκι.Του εξηγώ απο μέρες έλα γιατί σ\'έχουν ανάγκη τα παιδιά.Η απάντηση είναι ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά.Σήμερα μετά απο 3έρες κούρασης λόγω του ότι φιλοξενούσα μια εξαδέλφη μου είπα να ανοίξω τον υπολογιστή του άνδρα μου ο οποίος είχε κάτι προβλήματα και κολλούσε.Χθές τον άνοιξα και δεν υπήρχε πρόβλημα.Σήμερα δεν άνοιγε αυτό είναι το έγκλημά μου.Τον χάλασα είμαι ανίκανη είμαι άσχετη πρέπει να τιμωρηθώ γιατί έχω γίνει πρεζάκιας με το ιντερνετ λόγια του γιού μου.Εκλεισε το ιντερνετ και το άνοιξε γιατί τον παρακάλεσε η αδελφή του μήπως έχει μνμ απο το πανεπιστήμιο.Σε τηλεφωνική επικοινωνία η στάση του άνδρα μου ήταν απαράδεκτη.Αφού είπε πολλές βλακείες και του απαντούσα αναλόγως ότι δεν ξέρει να βάζει προταιρεότητες με κατηγόρησε ότι του χαλάω τα λεφτά με τους γιατρούς ενώ τα ντουβάρια έχουν αξία.Με υποτίμησαν ότι δεν έχω δουλέψει.Τόσα χρόνια που ήμουν μάνα, νοσοκόμα, μπογιατζής, καθαρίστρια , και έκανα ότι μπορεί να φανταστεί κάποιος και έχω υποστεί τα πάνδηνα απο τον ίδιο και τους γονείς του δεν λογαριάζονται.Τα χρόνια που έμεινα μόνη δηλαδή σχεδόν πάντα τις αρρώστειες τα δικαστήρια και ότι μπορεί να φανταστεί άνθρωπος δεν λογαριάζονται.Τα προβλήματα που επισημαίνω για τα παιδιά τόσα χρόνια τις αγωνίες και τα παιχνίδια της ζωής που μόνη μου έπρεπε να αντιμετωπίσω δεν λογαριάζονται.Δεν έπρεπε να μου αφήσει το λάπτοπ γιατί το χάλασα εγώ η άσχετη λες και είμαι μωρό

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    4
    καλη μου γιωτα,

    βλεπεις οτι ολα τα παιδια στο ακουσμα του προβληματος σου τρεξανε να σου συμπαρασταθουν.
    εδω μεσα στο φορουμ για μας εισαι σημειο αναφορας παντα με τον καλο και δυναμωτικο λογο.
    διαβασα προσεκτικα το παραπανω μηνυμα σου και καταλαβα πολλα.
    επειδη ειμαι και εγω παντρεμενη αρκετα χρονια, καταλαβα ακομη περισσοτερα.

    σου στελνω τωρα U2U.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Γιωτα μου, κανε υπομονη

    λες οτι δεν σε κραταει τιποτα εδω εκτος απο την κορη σου.

    Γιατι δεν γευγεις τωρα τις πρωτες ημερες μαζι της στην Αγγλια και εσυ να ξεσκασεις, κι εκεινη θα νιωσει καλα, και υπαρχει κατανοηση μεταξυ σας και να γινει αισθητη η απουσια σου εδω!! Να καταλαβουν οτι αυτα που προσφερεις σαν μανα και συζυγος ειναι ανεκτιμητα.

    Εχεις τετοια δυνατοτητα?


    Καλημερα !!

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •