Σχέση από απόσταση. Κλείσαμε την απόσταση αλλά έχει κλειστεί στον εαυτό του - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Ειναι και κατι αλλο με τις σχεσεις απο αποσταση και τις γνωριμιες απο το ιντερνετ. Οταν βρεθειτε απο κοντα η οικιοτητα που ειχατε απο αποσταση εξαφανιζεται, νιωθεις σαν να μιλαγες με αλλο προσωπο και σε κοροϊδεψαν. Μετα νιωθεις ντροπη που δεν εχεις τα αισθηματα που πιστευες πως ειχες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,832
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Μου είναι πολυ δύσκολο να γνωρίζω άτομα, ήταν καλός μαζί μου αλλά από την μια ήθελε σχεση από απόσταση από την άλλη όχι. Τα είχε με μια άλλη κοπέλα από Αμερική και την άφησε γιατί είπε δεν του πολυαρεσε και τα αεροπορικά ήταν ακριβά. Και γενικώς αφήνει σχέσεις πολύ εύκολα, στο σχολείο από τα 14 μέχρι τα 18 είχε πάει με 4 κορίτσια.. Ήταν 4 χρόνια σπίτι και είχε βαριά κατάθλιψη, οι γονείς του ήταν πολύ αγχωμένοι. Τώρα άρχισε να κάνει τα πρώτα του βήματα και η καινούργια του δουλειά δεν του άρεσε καθόλου. Από την αρχή μου φάνηκε πως δεν ειναι πολύ της δέσμευσης αλλά εγώ ειπα στον εαυτό μου απελπισμένη είσαι, στο σχολείο σε χτύπαγαν και σε κορόιδευαν, σου ελεγαν ότι είσαι πολύ χάλια για να έχεις αγόρι, αυτός είναι ο μόνος που σε κοίταξε τελευταία, τρέχα.. βλακεια. Ήθελα να φυγω στο εξωτερικό αλλά να είχα μαζέψει παραπάνω χρήματα και να μάθαινα την γλώσσα. Γιατί τώρα δεν έχω αρκετές οικονομίες για να νοικιάσω μόνη μου πριν αρχίσω να δουλεύω. Το καλό είναι ότι το καλοκαίρι θα αρχίσω να εργάζομαι, θέλω να πάω να μείνω σε μια πολυκατοικία για άτομα στο φάσμα.
    ειναι κατανοητα και τα θεματα που ειχες με τις σχεσεις, και οι δυσκολιες σου και ολα.
    αλλα οταν καποιος δεν δειχνει πολυ της δεσμευσης, ή εστω δεν δειχνει πολυ προθυμος να δεσμευθει μαζι σου, το χειροτερο που μπορεις να κανεις, ειναι να τον πιεζεις να δεσμευθει με το ζορι κι ακομα χειροτερο, να τον φερνεις προ τετελεσμενου σε πραγματα που δεν εχει αποφασισει ο ιδιος, οπως το οτι του κουβαληθηκες χωρις να σε προσκαλεσει..

  3. #18
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειναι κατανοητα και τα θεματα που ειχες με τις σχεσεις, και οι δυσκολιες σου και ολα.
    αλλα οταν καποιος δεν δειχνει πολυ της δεσμευσης, ή εστω δεν δειχνει πολυ προθυμος να δεσμευθει μαζι σου, το χειροτερο που μπορεις να κανεις, ειναι να τον πιεζεις να δεσμευθει με το ζορι κι ακομα χειροτερο, να τον φερνεις προ τετελεσμενου σε πραγματα που δεν εχει αποφασισει ο ιδιος, οπως το οτι του κουβαληθηκες χωρις να σε προσκαλεσει..
    Ειμαι φουλ απελπισμένη, έχω σκέψεις μην μείνω στο ράφι στο μέλλον στα 30. Κάναμε πολλά σχέδια και μου έλεγε όλο γλυκόλογα, μετά έβλεπα πως ίσως να μην είναι της δέσμευσης και οτι δεν δένεται πραγματικά και στεναχωριωμουν. Δεν γυρνούσε ποτέ κανένας να με κοιτάξει, πάντα δεν είμαι αρκετά κοινωνική για τους άλλους. Ακομη και αυτός μου ειπε ότι παραειμαι ήσυχη. Υποθετω πως είμαι ήσυχη και οταν μιλάω βγάζω μόνο την μιζέρια μου, πως να με θέλει κάποιος έτσι με αυτά τα 2 χαρακτηριστικά. Θέλουν κοπέλες χαρούμενες και γεμάτες ζωή, θετικές, αστείες και κοινωνικές. Εγώ δεν ξέρω που να πάμε και τι να κάνουμε για να περάσουμε καλά, με δυσκολεύει αυτό το κομμάτι. Ένα από τα πολλά της κοινωνικοποιησης.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Ειμαι φουλ απελπισμένη, έχω σκέψεις μην μείνω στο ράφι στο μέλλον στα 30. Κάναμε πολλά σχέδια και μου έλεγε όλο γλυκόλογα, μετά έβλεπα πως ίσως να μην είναι της δέσμευσης και οτι δεν δένεται πραγματικά και στεναχωριωμουν. Δεν γυρνούσε ποτέ κανένας να με κοιτάξει, πάντα δεν είμαι αρκετά κοινωνική για τους άλλους. Ακομη και αυτός μου ειπε ότι παραειμαι ήσυχη. Υποθετω πως είμαι ήσυχη και οταν μιλάω βγάζω μόνο την μιζέρια μου, πως να με θέλει κάποιος έτσι με αυτά τα 2 χαρακτηριστικά. Θέλουν κοπέλες χαρούμενες και γεμάτες ζωή, θετικές, αστείες και κοινωνικές. Εγώ δεν ξέρω που να πάμε και τι να κάνουμε για να περάσουμε καλά, με δυσκολεύει αυτό το κομμάτι. Ένα από τα πολλά της κοινωνικοποιησης.
    Εσυ θα ηθελες καποιον που ειναι μαζι σου απο απελπισια;

  5. #20
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Εσυ θα ηθελες καποιον που ειναι μαζι σου απο απελπισια;
    Αν εχει ασπεργκερ τον καταλαβαίνω που δεν είχε σχέσεις. Ο πρώην μου είχε και εκείνος ασπεργκερ και με ήθελε μόνο για το κρεβάτι, σπούδαζε μακριά αλλά ερχόταν στο πατρικό του, δεν μπορούσε να βρει κοπέλα στην πόλη που σπούδαζε και είχε εμένα. Πολύ άθλια σχέση, απείλησε να μου χώσει μπουνιά στην στάση λεωφορείου μπροστά σε κόσμο και κάποιος κάλεσε την αστυνομία. Ούτε άτομα με ασπεργκερ ούτε χωρίς δεν μπορώ να βρω να κάνουμε μια όμορφη σχέση και να υπάρχει αγάπη και αφοσίωση. Αν έχει ασπεργκερ και δυσκολεύεται και εκείνος να βρει σχέση το καταλαβαίνω.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Αυτα δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη, μια σχεση χτιζεται χρονια και γκρεμιζεται σε ενα δευτερολεπτο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,832
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Ειμαι φουλ απελπισμένη, έχω σκέψεις μην μείνω στο ράφι στο μέλλον στα 30. Κάναμε πολλά σχέδια και μου έλεγε όλο γλυκόλογα, μετά έβλεπα πως ίσως να μην είναι της δέσμευσης και οτι δεν δένεται πραγματικά και στεναχωριωμουν. Δεν γυρνούσε ποτέ κανένας να με κοιτάξει, πάντα δεν είμαι αρκετά κοινωνική για τους άλλους. Ακομη και αυτός μου ειπε ότι παραειμαι ήσυχη. Υποθετω πως είμαι ήσυχη και οταν μιλάω βγάζω μόνο την μιζέρια μου, πως να με θέλει κάποιος έτσι με αυτά τα 2 χαρακτηριστικά. Θέλουν κοπέλες χαρούμενες και γεμάτες ζωή, θετικές, αστείες και κοινωνικές. Εγώ δεν ξέρω που να πάμε και τι να κάνουμε για να περάσουμε καλά, με δυσκολεύει αυτό το κομμάτι. Ένα από τα πολλά της κοινωνικοποιησης.
    αυτα τα καταλαβαινω, αλλα προσπαθω να σου εξηγησω οτι ο τροπος που φερεσαι φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα απο το να φερουν εναν ανθρωπο διπλα σου.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτα τα καταλαβαινω, αλλα προσπαθω να σου εξηγησω οτι ο τροπος που φερεσαι φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα απο το να φερουν εναν ανθρωπο διπλα σου.
    Μα δεν μπορώ να γνωρισω ποτέ κόσμο, έχω τις κοινωνικές δεξιότητες 2χρονου. Δεν έχω γνωρίσει κάποιον που να μπορούμε να κάνουμε μια κανονική σχεση.

  9. #24
    Member
    Join Date
    Mar 2024
    Location
    Αθήνα
    Posts
    71
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Μα δεν μπορώ να γνωρισω ποτέ κόσμο, έχω τις κοινωνικές δεξιότητες 2χρονου. Δεν έχω γνωρίσει κάποιον που να μπορούμε να κάνουμε μια κανονική σχεση.
    Πάντως πάρε λίγο θάρρος. Έστω και πίσω από ένα πληκτρολόγιο οι κοινωνικές σου δεξιότητες δεν είναι τόσο άσχημα που λες..

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Μα δεν μπορώ να γνωρισω ποτέ κόσμο, έχω τις κοινωνικές δεξιότητες 2χρονου. Δεν έχω γνωρίσει κάποιον που να μπορούμε να κάνουμε μια κανονική σχεση.
    Που σημαινει πως ψαχνεις καποιον να σε νταντευει. Κανενας δεν το θελει αυτο. Ο καθενας εχει την ζωη του, δεν θελει να υιοθετισει την 24χρονη κορη καποιου αλλου.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Mar 2024
    Location
    Αθήνα
    Posts
    71
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Που σημαινει πως ψαχνεις καποιον να σε νταντευει. Κανενας δεν το θελει αυτο. Ο καθενας εχει την ζωη του, δεν θελει να υιοθετισει την 24χρονη κορη καποιου αλλου.
    Ώρες ώρες γίνεσαι πολύ απότομος, δεν ξέρω τι σε πιάνει.. Η κοπέλα είπε πως έχει άσπεργκερ, όχι πως θέλει ντάντεμα δίχρονου.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by _Vassilis View Post
    Ώρες ώρες γίνεσαι πολύ απότομος, δεν ξέρω τι σε πιάνει.. Η κοπέλα είπε πως έχει άσπεργκερ, όχι πως θέλει ντάντεμα δίχρονου.
    Οταν καποιος ειναι απεγνωσμενος να κανει σχεση σημαινει μονο ενα πραγμα, θελει την μαμα του. Οταν ζησεις θα το καταλαβεις.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2024
    Location
    Αθήνα
    Posts
    71
    Κάτι λίγα έχουμε ζήσει και 'μεις φίλε μου.. Στο ξαναλέω. Εντελώς φιλικά. Γίνεσαι απότομος. Όχι για μένα, δε με νοιάζει, για την κοπέλα με το άσπεργκερ το λέω. Άλλο τι λες, άλλο πως το λες, άλλο αν χρειάζεται να το πεις... Εντελώς φιλικά πάντα, και επειδή δε λογοκρίνω κανέναν το αφήνω εδώ το θέμα.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by _Vassilis View Post
    Κάτι λίγα έχουμε ζήσει και 'μεις φίλε μου.. Στο ξαναλέω. Εντελώς φιλικά. Γίνεσαι απότομος. Όχι για μένα, δε με νοιάζει, για την κοπέλα με το άσπεργκερ το λέω. Άλλο τι λες, άλλο πως το λες, άλλο αν χρειάζεται να το πεις... Εντελώς φιλικά πάντα, και επειδή δε λογοκρίνω κανέναν το αφήνω εδώ το θέμα.
    Δεν ειμαι αποτομος, εσενα ετσι σου φαινεται επειδη εχεις θεμα με την αληθεια και την αποδοχη της.

  15. #30
    θα προσπαθησω να πω μια γνωμη απλα, αν μπορω να βοηθησω, χερωμαι παρα πολυ που βρικες ενα ατομο να νιωσεις εστι. και πραγματικα εισαι ηρωιδα που οχι μονο ζεις τοσο αποδωτικα με οσοα εχεις οπως περιεγραψες μα και που πηγες εκει. κιαι μπραβο που βρικες ενα τοσο φιλικο περιβαλον για εσενα. ασε αυτο το εξωτερικο το βλεπουμε πλε0ον και νιωθουμε χαζοι. οπως νιωθαν παλια οι κατοικοι των σωβιετικων χωρων οταν βλεπαν δητικο πολιτισμο και πολιτισμο. τεσπα δεν λεω και εμεςι σαν χωρα εχουμε πολλα καλα ομως το κρατος μην πω τωρα. ελπιζουμε να αξουνε αυτα καποτε. τεσπα κοιταξε τωρα. και αυτος για ενιωσε και να τα ειπε αυτα στην αρχη σηγουρα τα ενιωσε απλα θα ηθελα να προεξεις. μην ακουμπησεις τελειως πανω του κια εναποθεσεις ολλες τις ελπιδες σου για το μελλον σου πανω του μονο και μονο μγια τον φοβο μην μηνεις μονη. η προσωπικη αυταρεκια του καθενος ειναι το σημαντικοτερο που εχουμε. εξξαλου αποσο καταλαβα εσυ εχεις μια λιγο παραπανω ορημωτητα απο αυτον. βεβεια το συναισθημα ειναι συναισθημα δεν αντιλεγω. αλλα εχε και μια πισινη τουλαχιστον τον πρωτο χρονο

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Την ερωτεύτηκα, της αρέσω αλλά έχει σχέση
    By Aris83 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 236
    Last Post: 08-12-2019, 20:20
  2. Η σχέση ως προέκταση της εκτίμησης στον εαυτό μας
    By Kostas_14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 22-11-2018, 22:57
  3. Ειμαι ερωτευμενος, αλλα εμαθα οτι αυτη εχει σχέση....
    By andreas_p in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 19-10-2017, 00:58
  4. Σχεση απο αποσταση
    By mirmigi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 23-05-2016, 15:13
  5. ''Σχεση'' απο αποσταση!!
    By Ιωαννα! in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 168
    Last Post: 21-09-2014, 13:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •