ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128

    ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ.

    Παιδιά καλησπέρα όποιος ξέρει ας βοηθήσει παρακαλώ. Εδώ και χρόνια πάσχω από κρίσεις αγχους με τςχυπαμιες και πολλά ψυχοσωματικά. Παίρνω ήπιο αντικαταθλιπτικό. Μετά από ένα συμβάν στη δουλειά εδώ και 2 μήνες πάλι τα ίδια έχει φουλ αρρυθμίες πετάγομαι στον ύπνο. Πήγα χθες στο γιατρό έκανα καρδιογράφημα αιματολογικές τροπονινη όλα αρνητικά. Σήμερα για έχω να κάνω τριπλεξ καρδιάς φοβάμαι μη μου βρει τπτ και δε θέλω να βάλω χολτερ για το τι θα δείξει. Τελευταία φορά έκανα τριπλεξ Δεκέμβρη και μόλις Μ είπε δεν έχω κάτι εξαφανίστηκαν. Πείτε μου τη γνώμη σας αν έχετε πως το αξτιμετωπιζετε

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    8
    Εάν βγουν όλα καθαρά και οι αρρυθμίες σου δεν είναι εξαιτίας κάποιου θέματος υγείας το καλύτερο θα ήταν η ψυχανάλυση . Είπες ότι μόλις πήρες την επιβεβαίωση ότι είναι όλα καλά σταμάτησαν
    . Αλλά το τέρας του πανικού εμφανίζεται ξανά κ είναι λογικό αν δεν το αντιμετωπίσεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Πήγα σήμερα καρδιολόγο έκανα τριπλεξ βγήκε καθαρό. Απλά όταν με ακροαστηκε βρήκε έκτακτες. Κ Μ έβαλε χολτερ 24ωρο και θα το δει αύριο το πρωί. Απ' την ώρα που το έβαλα έχω αρκετές και φοβάμαι τι θανδειξει αύριο. Δε ξέρω τ να κάνω για να ξεχάστω. Είμαι ήρεμη έχω χαμηλούς παλμούς αλλά ακούω τις έκτακτες

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    30
    τις περισσοτερες φορές τουλάχιστον οι έκτακτες ειναι νευρικής φύσης. ειναι ξεκάθαρα απο στρές και δεν εχουν παθολογία.
    καλά έκανες και έβαλες χόλτερ για να ηρεμίσεις αφου κατα 99% θα είναι αθώες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128
    Ευχαριστώ βρε παιδιά εύχομαι τα καλύτερα για όλους μας αύριο θα έχω νέα και θα σας ενημερωσω

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    8
    Όλα καλά θα πάνε και καλά έκανες κ έβαλες χόλτερ. Εγώ όταν είχα βάλει χόλτερ δεν έδειξε καμία. Όλες τις υπόλοιπες ημέρες έκαναν πάρτι και τσουπ μόλις το έβαλα κυρίες οι αρρυθμίες είχαν κάτσει στ αυγά τους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128
    Καλημέρα εγώ είμαι σίγουρη ότι θα δείξει πάρα πολλές τις καταλάβαινα χθες μη σας πω πάνω από 1000 και είμαι σίγουρη από το άγχος. Τώρα σε 1 ώρα θανπαω να το βγάλω και τρεμω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128
    Παιδιά μόλις γύρισα απ' το γιατρό το μηχάνημα έδειξε 3000 μονομορφες μου είπε ότι είναι καλοήθεις με πιάσανε τα κλαματα απ' το φόβο μου. Κατά τη διάρκεια του ύπνου είχα 56 σφυξεις αλλά όταν πηγαιν απ' το άγχος είχα 160 παλμούς. Το καλό είναι ότι όταν έχω ταχυπαλμια δεν κάνω έκτακτες. Ίσως πάρω ένα αντιαρρυθμικο αλλά δεν είναι απαραίτητο. Καταλαθως ξέρω ότι εγώ τις προκαλώ. Είμαι χάλια φοβάμαι δε θέλω να πάθω κάτι πείτε Μ τη γνώμη σας

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    8
    Τι σου είπε ο γιατρός;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128
    Ότι είναι μονομορφες να μην ανησυχώ καλοήθεις, αλλά μη κοροιδευομαστε ξέρω ότι είναι πάρα πολλές. Αλλά καταβαθως ξέρω ότι εγώ τις προκαλώ, γτ τι βράδυ π οηρα μισό ηρεμηστικο για 3 ώρες βρήκε ότι δεν έχω. Και ίσως δεν θα χρειαστεί να πάρω φάρμακο. Είναι γύρω στις 3000. Αλλά όπως και να δει φοβάμαι είμαι νέα κοπέλα 34 χρόνων. Και ξέρω ότι όλα αυτά τα έπαθα από τη κολοδουλεια που ήταν πιεστική. Τι Δευτέρα έκλεισα ραντεβού με ψυχολόγο

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    8
    Εντάξει αφού ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός όλα καλά θα πάνε. Και τ' ότι έκλεισες ραντεβού με ψυχολόγο έκανες την καλύτερη δουλειά, θα σε βοηθήσει.

    Και ναι αν η δουλειά είναι πιεστική σε τσακίζει. Μην το παίρνεις όμως μέσα σου και όλο πάνω σου. Δουλειά είναι και πας να κάνεις ένα μέρος που σου αναλογεί και να πληρωθείς γι' αυτό όχι γιατί τις 798437597395729572 επιπλέον ευθύνες που φορτώνουν τον εργαζόμενο.

    Από προσωπική πείρα, δοκίμασε αν μπορείς να πηγαίνεις να κάνεις pilates mat σε κάποιο γκρουπ. Είναι ευχάριστο και ξεχνιέσαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    128
    Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη ναι θα πάω να γραφτώ και πιλάτες η αλήθεια είναι ότι είμαι ευαίσθητη και με καταβάλλει καιρό με το που ανχωθω ταχυπλαμια. Αλλά πως φεύγουν οι ατιμες δε ξέρω τι τρόπο να βρω. Αλλά για να λέμε την αλήθεια δεν είναι καλό για τη καρδιά να ζοριζετε τόσο. Και τέλος όταν δουλεύεις σε ένα γραφείο με 7 άτομα και έχεις μια τρελη να χτυπιέται αυτό είναι το αποτέλεσμα. Το ξέρω εγώ φταίω που το άφησα. Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει γυρισμος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Κανε τη γυμναστικη εγω επαιζα μπαλλα η καρδια μου χτυπαει οπωσ θελει δεν ασχολουμαι καθολου εκτακτεσ ταχυκαρδιεσ υπερταση ουτε ασχολουμαι

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    4
    Talk to your doctor about whether among us it would be helpful to seek psychotherapy support. A psychologist or psychiatrist can help deal with anxiety and panic attacks.

  15. #15
    Ένα φάρμακο για τις έκτακτες θα σε βοηθούσε και εμένα μου συμβαίνει πολύ συχνά να κάνω αρρυθμίες λόγω άγχους αλλά μην ανησυχείς δεν είναι παθολογικές .έχω κάνει άπειρα τριπλεξ και καρδιογράφηματα από τότε με τα εμβόλια του κοβιντ.καο.χολτερ 2 φορές και σπινθηρογράφημα και αξονική στεφανιογραφια και πάει λεγοντας

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αρρυθμίες;
    By Wendy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-10-2021, 09:57
  2. Αρρυθμίες
    By agapoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 12-02-2020, 23:59
  3. Αρρυθμίες
    By pepe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2018, 14:58
  4. αρρυθμιες
    By redwood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-10-2011, 13:23
  5. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ
    By mairh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2009, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •