Ταχυκαρδια αρρυθμια πιεση αγχος κρισεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ

    Καλησπερα ειμαι 50 ετων ...απο 23 ειχα καποια θεμστα με αγχος αρρυθμιες φοβιες κλπ ...παντα εβρισκα την λυση στο τρεξιμο ...10χιλ καθε μερα...πο καρδιολογοι έλεγαν αγχις κλπ κλπ ...κ εκει γυρω στα 40 μ λεει μια παθολογος παρε σεροπραμ ...εγω δεν ηξερα τι ειναι κ δια μαγειας ολα εξαφανιστηκαν
    ...6 χρονια σερι...μετα τα εκοψα για 3 χρονια κ μια φορα το μηνα επαιρνα κανενα ζαναξ κ ολα καλα...
    Παμε στο τωρα...εδω κ κανενα 6 μηνο δουλςυω στο εξωτερικο με πολυ αγχος ξεκινησαν κατι εκτακτες αραια κ π αλλα δεν με αφηναν...απο λιγες γινανε πολλες...κ ενα βραδακι θα το πω χωρις ντροπη εκανα με τηβ γυναικα μου σεξ κ επαθα 10 με 15 απανωτες αφου ελεγα ν τελειωσω το σεξ για να μην κανω αλλες...μετραω τηβ πιεση μου 16 με 10 ...λεω γαματα...μια επομενη μερα ξυπανω μεσα στον υπνο μου 4 ωρα το πρωι με εκτακτες μεγαλη ταχυκαρδια και με πιεση 16 και 10 ....πρησμενη κοιλια σαν εγγυος κ ταση εμετου...κρυαδες ...εφιδρωση....λεω νατο ερχετε το εμφραγμα...κ ημουν στην γαλλια μονος σε ξενοδοχιο λεω εδω θ με βρουν πεθαμενο...
    Κατεβαινω ελλαδα παω καρδιολογο κανω τριπλεξ καρδιογραφημα...μου λεει εχεις κανονικη καρδια παρε σεροπραμ η να σ δωσω κατι γοα λιγο καιρο γοα αρρυθμιες κ λιγο πιεση..λεω θα παρω σεροπραμ...
    Φευγω απο το γοατρο κανω ενα ωραιο περπατημα η πιεση κανονικη εκτακτες ελαχιστες ως καθολου...
    Πινω κατι μπυρες παλι λιγες εκτακτες....
    Φευγω για δουλεια στο εκωτεικο .. πάλι η πιεση 16 με 10 εκτακτες πολλες κ παλι ξυπνημα μεσα στηβ νυχτα με ιδια συπτωματα....

    Ρε παιδια εχετε κ εσεις τετοια συπτωματα τοσοοο δυνατα?
    Τα εχω παιξει...
    Ξεκινησα τα σεροπραμ 2 μερα κ παιρνω κ ζανα ενα την ημερα αλλα δεν με εχει πιασει τιποτα πο τα 2.....χαλια μαυρα ...


    Περιμενω αποψεις ...σας ευχαριστω
    Last edited by Babis1974; 15-04-2024 at 21:37.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    119
    Καλησπέρα αυτό που έχεις λέγεται αγχώθης διαταραχή. Είναι καθαρά ψυχοσωματικό το έχω 15 χρόνια απ' τα 20 κ είμαι 35. Άπειρες εξετάσεις επείγοντα καρδιολόγους όλες τις ειδικότητες και στο τέλος δεν έβρισκαν τπτ. Αρρυθμίες μέχρι κνχολτερ έβαλα 4000 έδειξε. Μαγνητικές στο κεφάλι. Αυτή τη στιγμή μπήκα νοσοκομείο από πολύ πονοκέφαλο κ πίεση με ξεψαχνησαν όλα καθαρά. όλη είναι η αιτία δυστυχώς.

  3. #3
    Ξερεις τι με τρελενει π δεν ιχα παλια...το πρωι π ξυπναω σορρυ π θα το πω εμεις οι αντρες εχουμε ξερεις....κ εκει παθαινω αρρυθμιες τρομαζω και εφιδρωση παθαινω ταχυκαρδια και μετραω πιεση και εχω 16 με 10 .....ξερεις ποτε δεν ιχα τετια θεματα ...παθαινα καμμξα εκτκατη αλλα τωρα παθαινω οταν παω να ερε.....στω σορρυ π το λεω .. σαν ν μ λεει στοπ μην το κανεις....εχω ψαρωσει τρελα ....κ μετα ταση για εμετο κ ανεβασμενη πιεση .. ποτε δεν ιχε προβλημα εκει...παθαονα πολλα αλλα εκει ηταν το αππκουμπι μου κ ημουν παντα μια χαρα κ ελεγα αφου λεοτουργεις εκει εοσαι μια χαρα ....τελικα μ χτυπησε εκει εχω ψαρωσει ολη μερα εχω πιεση 150 με 10 λιγο πανω λιγο κατω και καποιςς εκτακτες....παιρνω 4 μερες σεροπραμ και ενα ζαναξ ...αλλα με το ζορι κρατιεμαι ορθιος....ειμαι κ στο εξωτερικο και δουλευω σαν οδηγος κ βγαζω τηβ μερα με το ζορι.....εσεις λετε με το σεροπραμ να συνελθπυν τα συνπτωματα?η να παω παλι για καρδιοκογικα?....

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού χωρις ταχυκαρδία και πίεση
    By eatgkte in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 19-07-2017, 20:31
  2. ταχυκαρδία από το άγχος
    By giannis97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2014, 00:03
  3. Ταχυκαρδία, άγχος και άλλα
    By agxwtikos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-01-2014, 00:32
  4. Ταχυκαρδία και άγχος.
    By White Hawk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-2013, 23:56
  5. Αγχωδης διαταραχη-κρισεις πανικου-πιεση
    By lenapiatsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 98
    Last Post: 23-04-2013, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •