Μοναξιά.. Μπακουριά..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    416

    Μοναξιά.. Μπακουριά..

    Έχω φτάσει 30 χρονών και ακόμα δεν έχω βρει μια κοπέλα η οποία να με γεμίζει..
    Βασικά δεν μπορώ να βρω γενικά κοπέλα.
    Είμαι ένας άντρας εμφανίσιμος, αδύνατος μεν ο οποίος θέλω να μοιραστώ τη ζωή μου με μια γυναίκα που να ξέρει τι θέλει.
    Θα ήθελα να κάνω μια σχέση η οποία να μπορεί να καταλήξει σε γάμο και οικογένεια. Είμαι τύπος που του αρέσει η μονογαμικότητα και η οικογένεια.
    Είχα σχέσεις στο παρελθόν όπου τελικά δεν κατέληγε κάπου .. Είτε απο τη δική τους μεριά είτε απο τη δική μου.

    Δεν μπορώ όμως να γνωρίσω κάποια η οποία να μη θέλει μόνο να περνάει καλά.
    Είμαι ντροπαλός αρκετά στο φλερτ, δεν θα στείλω ποτέ μήνυμα σε μια που μου αρέσει μέσω σόσιαλ διότι ντρέπομαι, εκτός του ότι βέβαια προτιμώ την προσωπική επαφή.
    Επίσης κανένας απο την παρέα μου δεν συναναστρέφεται με γυναίκες όντας στην ίδια κατάσταση.

    τι να κάνω ρε παιδιά μια συμβουλή;
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Έχω φτάσει 30 χρονών και ακόμα δεν έχω βρει μια κοπέλα η οποία να με γεμίζει..
    Βασικά δεν μπορώ να βρω γενικά κοπέλα.
    Είμαι ένας άντρας εμφανίσιμος, αδύνατος μεν ο οποίος θέλω να μοιραστώ τη ζωή μου με μια γυναίκα που να ξέρει τι θέλει.
    Θα ήθελα να κάνω μια σχέση η οποία να μπορεί να καταλήξει σε γάμο και οικογένεια. Είμαι τύπος που του αρέσει η μονογαμικότητα και η οικογένεια.
    Είχα σχέσεις στο παρελθόν όπου τελικά δεν κατέληγε κάπου .. Είτε απο τη δική τους μεριά είτε απο τη δική μου.

    Δεν μπορώ όμως να γνωρίσω κάποια η οποία να μη θέλει μόνο να περνάει καλά.
    Είμαι ντροπαλός αρκετά στο φλερτ, δεν θα στείλω ποτέ μήνυμα σε μια που μου αρέσει μέσω σόσιαλ διότι ντρέπομαι, εκτός του ότι βέβαια προτιμώ την προσωπική επαφή.
    Επίσης κανένας απο την παρέα μου δεν συναναστρέφεται με γυναίκες όντας στην ίδια κατάσταση.

    τι να κάνω ρε παιδιά μια συμβουλή;
    που ζεις ρε φίλε έχεις καταλάβει?στην δυτική ελλάδα του 2024

    είσαι ρομαντικός από ό,τι φαίνεται αλλά ο ρομαντισμός δεν κυριαρχεί στην εποχή...για την ακρίβεια μπορεί να ιδωθεί έως και μειονέκτημα..ίσως και αδυναμία

    ποια ακριβώς οικογένεια έχει στο μυαλό σου?
    έχεις αντιληφθεί τι διάλυση και τι ςαπίλα πέφτει στις οικογένειες του 2024?
    μέχρι να έρθεις στην εποχή σου θα ταλαιπωριέσαι από τη φαντασία σου
    όταν έρθεις στην εποχή σου μπορεί και να ζήσεις "φυσιολογικά"

    παρόλα αυτά κράτα και κάτι από τα όνειρά σου...ποιος ξέρει μπορεί όντως να υπάρχει μία γυναίκα που να έχετε παρόμοια όνειρα

    πάντως για να έχεις τέτοια όνειρα πρέπει να προέρχεσαι από """""""φυσιολογική"""""" οικογένεια

    αυτή είναι η αλήθεια συγγνώμη για την ειλικρίνεια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    Κοίταξε οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων, είτε φιλικές , επαγγελματικες ,ερωτικές , είναι δύσκολες . Το να γνωρίσεις το απόλυτο ερωτικό ταίριασμα ,σχέσεις που ρέουν και έχουν διάρκεια στον χρόνο είναι πολυδιάστατες . Όχι μόνο από την δικιά σου μεριά , αλλά κ από την μεριά την απέναντι . Εσύ έχεις τα δικά σου στάνταρ , κ ζητάς κάτι αντίστοιχο . Ίσως να μην είναι εφικτό με βάση την δικιά σου κοσμοθεωρία . Συνήθως βρίσκουμε ταίρι στους χώρους που κινούμαστε , στα χόμπυ μας κ γενικά ότι μας αρέσει να κάνουμε τον ελεύθερο χρόνο ,εκεί βρίσκεται κάτι το οποίο κάπως θα (κουμπώσει ) ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Έχω φτάσει 30 χρονών και ακόμα δεν έχω βρει μια κοπέλα η οποία να με γεμίζει..
    Βασικά δεν μπορώ να βρω γενικά κοπέλα.
    Είμαι ένας άντρας εμφανίσιμος, αδύνατος μεν ο οποίος θέλω να μοιραστώ τη ζωή μου με μια γυναίκα που να ξέρει τι θέλει.
    Θα ήθελα να κάνω μια σχέση η οποία να μπορεί να καταλήξει σε γάμο και οικογένεια. Είμαι τύπος που του αρέσει η μονογαμικότητα και η οικογένεια.
    Είχα σχέσεις στο παρελθόν όπου τελικά δεν κατέληγε κάπου .. Είτε απο τη δική τους μεριά είτε απο τη δική μου.

    Δεν μπορώ όμως να γνωρίσω κάποια η οποία να μη θέλει μόνο να περνάει καλά.
    Είμαι ντροπαλός αρκετά στο φλερτ, δεν θα στείλω ποτέ μήνυμα σε μια που μου αρέσει μέσω σόσιαλ διότι ντρέπομαι, εκτός του ότι βέβαια προτιμώ την προσωπική επαφή.
    Επίσης κανένας απο την παρέα μου δεν συναναστρέφεται με γυναίκες όντας στην ίδια κατάσταση.

    τι να κάνω ρε παιδιά μια συμβουλή;
    Ξ Υ Π Ν Α

    εδώ δεν θέλουν οι γυναίκες γάμο(ουσιαστικό) θέλεις εσύ?ΣΤΑ 30?

    κατάλαβε τι σημΒαίνει στον κόσμο και μετά παντρέψΟΥ

    αν παντρευτείς τώρα με τα μυαλά που έχεις σε βλέπω για τρελό θΥμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    416
    παιδια ξέρω τι συμβαίνει σήμερα στη χώρα μας και όχι μόνο... και τι να κάνω δηλαδή; Να φλερτάρω σαν υπερπέφτουλας σε ότι κινείται στα club;
    Να προσεγγίζω, να δείχνω ενδιαφέρον και μετά να τις φτύνω; Να περνάω καλά μόνο "για μια βραδιά";
    Να ακουω τραπ και να το παιζω γα....ω?
    Ε όχι, δεν θα είμαι ο εαυτός μου... και δεν είναι θέμα στανταρσ και κοσμοθεωρίας όπως είπες tziovani πιο πάνω (που ως ένα σημειο έχεις δίκαιο) αλλά όλοι οι άνθρωποι καλως η κακώς έχουμε στανταρσ.. δεν είμαστε όλοι για όλους.. κανουμε υποχωρήσεις, ναι! ρίχνουμε τα στανταρσ, ναι! όχι όμως να είμαστε και διαθέσιμοι στην/στον οποιονδήποτε
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    Οι σχέσεις βασίζονται στις κοινωνικές δομές . Όταν οι κοινωνίες αλλάζουν , αλλάζει και το επίπεδο των σχέσεων. Τώρα όπως έγραψα για τα στάνταρ , πρέπει να βρεθεί κάτι αντίστοιχο να κουμπώσει . Κάποιοι/Ες θέλουν απλά να περνάνε καλά , είναι δικαίωμα τους . Κάποιοι άλλοι θέλουν πιο απλά πράγματα και αυτό είναι δικαίωμα τους . Δλδ αν βρεθεί μια κοπέλα κ σου πει θέλω μόνο σεξ κ τπτ άλλο εσύ γιατί να προσπαθήσεις για κάτι άλλο ??? Το αντίστοιχο συμβαίνει με μια κοπέλα που θέλει σχέση κ ο άλλος θέλει μόνο σεξ ....απλό είναι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Οι σχέσεις βασίζονται στις κοινωνικές δομές . Όταν οι κοινωνίες αλλάζουν , αλλάζει και το επίπεδο των σχέσεων. Τώρα όπως έγραψα για τα στάνταρ , πρέπει να βρεθεί κάτι αντίστοιχο να κουμπώσει . Κάποιοι/Ες θέλουν απλά να περνάνε καλά , είναι δικαίωμα τους . Κάποιοι άλλοι θέλουν πιο απλά πράγματα και αυτό είναι δικαίωμα τους . Δλδ αν βρεθεί μια κοπέλα κ σου πει θέλω μόνο σεξ κ τπτ άλλο εσύ γιατί να προσπαθήσεις για κάτι άλλο ??? Το αντίστοιχο συμβαίνει με μια κοπέλα που θέλει σχέση κ ο άλλος θέλει μόνο σεξ ....απλό είναι
    τόσο απλό τόσο ανθρώπινο

    (ΚΑΙ τόσο μη Ανθρώπινο)

    take it or leave it...

    ....or continuing searching ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    τόσο απλό τόσο ανθρώπινο

    (ΚΑΙ τόσο μη Ανθρώπινο)

    take it or leave it...

    ....or continuing searching ...
    It's up to you

    x %

    x=?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    416
    Από ότι καταλαβαίνω και εσείς ομοιοπαθόντες είστε λίγο πολύ ;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Από ότι καταλαβαίνω και εσείς ομοιοπαθόντες είστε λίγο πολύ ;
    ήμουνα ομοιοπαθής με σένα στα 29 μου

    από τα 29 μου και μετά ( εδώ και 9 χρόνια ) έχω βάλει μυαλό και περνάω υπέροχα σε αυτόν τον τομέα με μεγάλη άνεση

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Еχεις δει ποτε καποια να ψαχνει για αντρα ντροπαλο; Ο ντροπαλος ανθρωπος θεωρει τον εαυτο του κατωτερο και οι γυναικες δεν πανε με κατωτερους. Για παραδειγμα καμια εδω στο φορουμ δεν θεωρησε το θεμα σου αξιο για να σχολιασει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Από ότι καταλαβαίνω και εσείς ομοιοπαθόντες είστε λίγο πολύ ;
    Ομοιοπαθοντες ως προς τι ? Σου εξήγησα με απλη λογική τι συμβαίνει. Κοπέλες μου έχουν ζητήσει σχέση και δεν ήθελα κάτι επιπλέον. Άλλες φορές δεν είχα προχωρήσει καν όχι γιατί αυτές οι κοπέλες δεν ήταν αστέρια , απλά γιατί δεν ήθελα να κάνω κάτι μαζί τους . Άλλες μου έλεγαν όλα καλά , αλλά δεν θέλω σχέση μαζί σου ( χωρίς να έχω ζητήσει σχέση ) . Από άλλες έχω φάει ευγενικά , άκυρο . Άλλες φορές όταν ήθελαν αυτές ,δεν ήθελα εγώ και όταν ήθελα εγώ δεν ήθελαν αυτές ....όπως βλέπεις η γκάμα είναι τεράστια και το παιχνίδι μεταξύ αρσενικού και θηλυκού κρατάει αιώνες .....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,479
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Έχω φτάσει 30 χρονών και ακόμα δεν έχω βρει μια κοπέλα η οποία να με γεμίζει..
    Βασικά δεν μπορώ να βρω γενικά κοπέλα.
    Είμαι ένας άντρας εμφανίσιμος, αδύνατος μεν ο οποίος θέλω να μοιραστώ τη ζωή μου με μια γυναίκα που να ξέρει τι θέλει.
    Θα ήθελα να κάνω μια σχέση η οποία να μπορεί να καταλήξει σε γάμο και οικογένεια. Είμαι τύπος που του αρέσει η μονογαμικότητα και η οικογένεια.
    Είχα σχέσεις στο παρελθόν όπου τελικά δεν κατέληγε κάπου .. Είτε απο τη δική τους μεριά είτε απο τη δική μου.

    Δεν μπορώ όμως να γνωρίσω κάποια η οποία να μη θέλει μόνο να περνάει καλά.
    Είμαι ντροπαλός αρκετά στο φλερτ, δεν θα στείλω ποτέ μήνυμα σε μια που μου αρέσει μέσω σόσιαλ διότι ντρέπομαι, εκτός του ότι βέβαια προτιμώ την προσωπική επαφή.
    Επίσης κανένας απο την παρέα μου δεν συναναστρέφεται με γυναίκες όντας στην ίδια κατάσταση.

    τι να κάνω ρε παιδιά μια συμβουλή;
    Η δική μου συμβουλή είναι να μην αλλάξεις γιατί είσαι σωστός σε αντίθεση με τους περισσότερους εκεί έξω που νοιάζονται μόνο να περνάνε καλά κι επιπλέον βιάζονται κιόλας... Όμως πρέπει να δουλέψεις πάνω στην ντροπαλότητα... Δεν είναι κακό να στείλεις μήνυμα σε κάποια κοπέλα εφόσον αυτό είναι ευγενικό κι όχι χυδαίο... Αυτά για αρχή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Η δική μου συμβουλή είναι να μην αλλάξεις γιατί είσαι σωστός σε αντίθεση με τους περισσότερους εκεί έξω που νοιάζονται μόνο να περνάνε καλά κι επιπλέον βιάζονται κιόλας... Όμως πρέπει να δουλέψεις πάνω στην ντροπαλότητα... Δεν είναι κακό να στείλεις μήνυμα σε κάποια κοπέλα εφόσον αυτό είναι ευγενικό κι όχι χυδαίο... Αυτά για αρχή...
    για τις συναισθηματικές μαχαιριές που (πιθανότατα) θα πάρει μην αλλάζοντας (καθολου)τον εαυτό του ποιος θα πάρει την ευθύνη ποιος θα τον ενημερώσει?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    321
    Quote Originally Posted by venom View Post
    παιδια ξέρω τι συμβαίνει σήμερα στη χώρα μας και όχι μόνο... και τι να κάνω δηλαδή; Να φλερτάρω σαν υπερπέφτουλας σε ότι κινείται στα club;
    Να προσεγγίζω, να δείχνω ενδιαφέρον και μετά να τις φτύνω; Να περνάω καλά μόνο "για μια βραδιά";
    Να ακουω τραπ και να το παιζω γα....ω?
    Ε όχι, δεν θα είμαι ο εαυτός μου... και δεν είναι θέμα στανταρσ και κοσμοθεωρίας όπως είπες tziovani πιο πάνω (που ως ένα σημειο έχεις δίκαιο) αλλά όλοι οι άνθρωποι καλως η κακώς έχουμε στανταρσ.. δεν είμαστε όλοι για όλους.. κανουμε υποχωρήσεις, ναι! ρίχνουμε τα στανταρσ, ναι! όχι όμως να είμαστε και διαθέσιμοι στην/στον οποιονδήποτε
    δεν ξέρω ποιο είναι το μορφωτικό σου και αντιληπτικό σου επίπεδο φίλε

    παρόλα αυτά φαίνεσαι ξύπνιος

    πιστεύω ότι είσαι ικανός να αντιληφθείς και να κατανοήσεις τους εξής ψυχολογικούς όρους που χρειάζονται και να το τροποποιήσεις κατά το δυνατόν στα μέτρα σου
    οι όροι είναι οι εξής: επένδυση - αντεπένδυση - απόεπένδυση

    (στο μεταξύ κατά τη γνώμη μου για αυτά θα έπρεπε να ενημερώνονται οι νέοι από τους πατεράδες τους και τους αδερφούς τους και ακόμα και από τις μανάδες τους)


    αυτά από εμένα καλή τύχη

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξια
    By anewuser in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 20-05-2019, 19:54
  2. μοναξια!!
    By spi1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 24-07-2013, 01:48
  3. Μοναξιά...
    By Teokal in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 06-03-2013, 04:52
  4. μοναξια..
    By κλεο in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 18-02-2013, 11:47
  5. μοναξιά...
    By makis87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 10-01-2013, 22:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •