Ανεβαινει η πιεση απο πανικους?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Ανεβαινει η πιεση απο πανικους?

    Ρε παιδια ςδω κ μερες σερνομαι ...ξεκινησαν εκτακτες κ μετα ειδα οτι εχω πιεση 15 με 10 μονιμο και ανεβαινει κ πιο πολυ....εχω πανικους κ αγχος κ εχβ φρικαρει...εκανα 2 τριπλεξ με ειδαν καλα...αλλα εγω ολη μερα σερνομαι ....με τ ζορι οδγγαω κ παιρνω σεροπραμ 5 μερες κ ζαναξ μισο πρωι βραδυ......δεν εχω καμμια καλυτερευση .....ολη μερα πανικους .....πειτε μ κατι να νιωαω λιγο καλά γιατι θελω να ςιμαι ολη μερα στο κρεβατι κ δεν γινετε δουευω εξωτερικο κ δεν μποεω να σταματησω .

    Ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    ναι αυτο λεγετε νευροπιεση αν θες ψαξτο η πιεση επηρεαζεται κατα πολυ απο συγχυση αν περασεις .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Σε ευχαριστω πολυ ...εχω φρικαρει ...τι πιεση τι σρρυθμιες ..ολα μαζι ...πιο χαλια δεν εχω υπαρξει ποτε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,207
    Τους πανικούς και το άγχος να εξετάσεις από που προέρχονται και τότε θα σου περάσουν όλα και θα είσαι ευτυχισμένος!!!

  5. #5
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Ρε παιδια ςδω κ μερες σερνομαι ...ξεκινησαν εκτακτες κ μετα ειδα οτι εχω πιεση 15 με 10 μονιμο και ανεβαινει κ πιο πολυ....εχω πανικους κ αγχος κ εχβ φρικαρει...εκανα 2 τριπλεξ με ειδαν καλα...αλλα εγω ολη μερα σερνομαι ....με τ ζορι οδγγαω κ παιρνω σεροπραμ 5 μερες κ ζαναξ μισο πρωι βραδυ......δεν εχω καμμια καλυτερευση .....ολη μερα πανικους .....πειτε μ κατι να νιωαω λιγο καλά γιατι θελω να ςιμαι ολη μερα στο κρεβατι κ δεν γινετε δουευω εξωτερικο κ δεν μποεω να σταματησω .

    Ευχαριστω
    Ποσο καιρο εισαι σε αγωγη ;

    ειχες απο πριν πιεση ;

  6. #6
    Πιεση δεν ειχα αξιοσημειωτη....καμμια φορα 14 με 9 ....οταν ειχα νορμαλ ζωη ...εδω κ πολυ καιρο κανα 4 μηνο ειχαν ξεκιμησει κατι αρρυθμιες αλλα τα ψυχολογικα μου ηταν σχεδον στο πατωμα...κατεβαινω κανω ενα τριπλεξ στην ελλαδα γιατι δουλευω εξωτερικο μ λεει μια χαρα η καρδια σ....λιγη πιεση βρηκε....αλλα επεοδη τα ψυχολογικα ηταν πατωμα ειπαμε να παρω σεροπραμ κ 2 μισα ζαναξ
    ...τα παιρνω 5 μερες....
    Η πιεση εχει φτασει στο 16 17 ....οτι κ ν κανω ιδρωνω δυσπονοια κ αισθανομαι σαν 80 χρονων....αισθανομαι οτι θελω να παω σπιτι μου να αραξω...νιωθω τοσο ρημαδι....ο καρδιολογος λεει ειναι ολα ψυχοσωματικα....εσεις τι λετε ρε παιδια.....εχετε παθει τοσο ακραια περιστατικα....δεξ μποργ να σηκωσω την βαλιτσα μ κ πριν ενα μηνα δεν ειχα τετοια θεματα.....μπορει το ψυχολογικο να μας διαλυσει ετσι??εχω φρικαρει...


    Ευχαριστω!

  7. #7
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Πιεση δεν ειχα αξιοσημειωτη....καμμια φορα 14 με 9 ....οταν ειχα νορμαλ ζωη ...εδω κ πολυ καιρο κανα 4 μηνο ειχαν ξεκιμησει κατι αρρυθμιες αλλα τα ψυχολογικα μου ηταν σχεδον στο πατωμα...κατεβαινω κανω ενα τριπλεξ στην ελλαδα γιατι δουλευω εξωτερικο μ λεει μια χαρα η καρδια σ....λιγη πιεση βρηκε....αλλα επεοδη τα ψυχολογικα ηταν πατωμα ειπαμε να παρω σεροπραμ κ 2 μισα ζαναξ
    ...τα παιρνω 5 μερες....
    Η πιεση εχει φτασει στο 16 17 ....οτι κ ν κανω ιδρωνω δυσπονοια κ αισθανομαι σαν 80 χρονων....αισθανομαι οτι θελω να παω σπιτι μου να αραξω...νιωθω τοσο ρημαδι....ο καρδιολογος λεει ειναι ολα ψυχοσωματικα....εσεις τι λετε ρε παιδια.....εχετε παθει τοσο ακραια περιστατικα....δεξ μποργ να σηκωσω την βαλιτσα μ κ πριν ενα μηνα δεν ειχα τετοια θεματα.....μπορει το ψυχολογικο να μας διαλυσει ετσι??εχω φρικαρει...


    Ευχαριστω!
    Αν ολη αυτη η διαφορα εμφανιστηκε με το που άρχισες την αγωγη να μιλησεις απευθειας με τον γιατρο σου ,με αυτον δηλαδη που σου εδωσε την αγωγη ...
    Με ζαναξ που υποτιθετε προκαλει και υποταση εσυ εχεις πιεση ;Καταλαβα καλα ;Παραμενει δηλαδη σε αυτα τα επιπεδα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    αυτο πολυ σωστο που λες κι φαρμακο μπορεί να φταίει για αυτο το πράμα η φαγητά που μπορει να τρώει αλμυρά κι τέτοια .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Βασικα περναω ενα απιστευτο στρες στην δουλια μου ....δεν γουσταρω καθολου ν την κανω...σηκωνομαι το πρωι κ εχω πιεση ....παω να ξεκινησω κ μονο π το σκεφτομαι ανεβαζω πιο πολυ πιεση....ειμαι τοσο ρημαδι που κπυβαλαω μια βαλιτσα που μονο ππυ την σερνω κουραζομαι τοσο ππυ θελω να ξαπλωσω απο τηβ δυσφορια....ταχυκαρδια εφιδρωση κ αδυναμια κοππωσω κ ταραχη καπου να εξαφανιστω.....καρδιολογο πηγα πριν 1 εβδομαδα...μ λεει μια χαρα ινε η καρδια σου...αλλα εχω φρικαρει νιωθω να θελω νοσοκομειο κ να κατσω εκει κ να βγω οταν νιωσω δυνατος .....εσεις τι λετε ρε παιδια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,207
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Βασικα περναω ενα απιστευτο στρες στην δουλια μου ....δεν γουσταρω καθολου ν την κανω...σηκωνομαι το πρωι κ εχω πιεση ....παω να ξεκινησω κ μονο π το σκεφτομαι ανεβαζω πιο πολυ πιεση....ειμαι τοσο ρημαδι που κπυβαλαω μια βαλιτσα που μονο ππυ την σερνω κουραζομαι τοσο ππυ θελω να ξαπλωσω απο τηβ δυσφορια....ταχυκαρδια εφιδρωση κ αδυναμια κοππωσω κ ταραχη καπου να εξαφανιστω.....καρδιολογο πηγα πριν 1 εβδομαδα...μ λεει μια χαρα ινε η καρδια σου...αλλα εχω φρικαρει νιωθω να θελω νοσοκομειο κ να κατσω εκει κ να βγω οταν νιωσω δυνατος .....εσεις τι λετε ρε παιδια?
    ¨Οτι πρέπει να αλλάξεις δουλειά!!!

  11. #11
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Βασικα περναω ενα απιστευτο στρες στην δουλια μου ....δεν γουσταρω καθολου ν την κανω...σηκωνομαι το πρωι κ εχω πιεση ....παω να ξεκινησω κ μονο π το σκεφτομαι ανεβαζω πιο πολυ πιεση....ειμαι τοσο ρημαδι που κπυβαλαω μια βαλιτσα που μονο ππυ την σερνω κουραζομαι τοσο ππυ θελω να ξαπλωσω απο τηβ δυσφορια....ταχυκαρδια εφιδρωση κ αδυναμια κοππωσω κ ταραχη καπου να εξαφανιστω.....καρδιολογο πηγα πριν 1 εβδομαδα...μ λεει μια χαρα ινε η καρδια σου...αλλα εχω φρικαρει νιωθω να θελω νοσοκομειο κ να κατσω εκει κ να βγω οταν νιωσω δυνατος .....εσεις τι λετε ρε παιδια?
    Κανε λιγο υπομονη να αρχιζει να ¨δινει ¨η αγωγη σου και μετα να δουλεψεις με τον θεραπευτη σου στο αγχος σου .
    Δεν ειναι λυση να φυγεις απο την δουλεια γιατι ετσι αποφευγεις να αντιμετωπισεις το δικο σου θεμα ..

    Σε οποια δουλεια και να πας αυτο θα το κουβαλας μαζι σου ,δηλαδη δεν φταει τοσο το ειδος της δουλειας αλλα το γεγγονος οτι εσυ δεν μπορεις να διαχειριστεις τον εαυτο σου υπο αυτες τις συνθηκες ..

    Διαχείριση αγχους οποσδηποτε γιατι κατω απο το αγχος σου κρυβεται κατι αλλο ,αυτο πρεπει να βρεις και μονος σου δυστυχώς δε θα μπορεσεις .Ειδικα αν κατω απο αυτο κρυβονται πεποιθησεις περι ανασφαλειας και ανικανοτητας ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    η γνωμη μου ειναι πως αν δε αντεχει σε αυτη τη δουλεια ειν καλο αν μπορει να βρει καποια αλλη να τον εκφραζει κι να μην τον συνχιζει . αυτη ειν η δικη μου προσωπικη αποψη με σεβασμο παντα σε ολες τις αποψεις εδω .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #13
    Ποσο καιρο κανρουν τα σεροπραμ ν δωσουν ανακουφιση?τα παιρνω 15 μερες ....αρρυθμιες κοπωση υπνηλια εφιδρωσεις νιωθωσαν 80 χρονων...

Similar Threads

  1. ΚΑΙ σε αγωγη ΚΑΙ με πανικους
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-06-2013, 12:34
  2. Όταν μου πέφτει το ηθικο μου ανεβαινει κατι αλλο
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 10-02-2013, 05:41
  3. ξεπερασε ποτε κανεις τους πανικους?
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 11-11-2012, 14:35
  4. πιεση
    By change in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-07-2011, 03:01
  5. Άρθρα σχετικά με άγχη, πανικούς και φοβίες
    By panakeia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 13-12-2009, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •