Άγχος καθημερινό μετά από διεκδίκηση γυναίκας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    Άγχος καθημερινό μετά από διεκδίκηση γυναίκας

    Καλησπέρα

    παρακολουθώ το forum αλλά έχω να γράψω καιρό , θα τα γράψω συνοπτικά

    χωρισμένος με παιδιά μετά από δύσκολο διαζύγιο πριν 2 χρόνια ,43 χρονών είμαι τώρα

    μετά το διαζύγιο έκανα κάποιες σχέσεις αλλά δεν ήταν κάτι το σοβαρό και κρατούσαν λίγο μετά έκανα μια παύση μέχρι πριν περίπου 4 μήνες που δάγκωσα τη λαμαρίνα (γεροντοέρωτας που λένε)

    γνώρισα μια ατυχήσασα επίσης απλά αυτή δεν έχει παιδιά , 45 χρονών , ταυτιστήκαμε λέγαμε τα προβλήματα μας προχωρήσαμε βγαίναμε και όλα καλά , υπήρχε βέβαια μια καταθλιπτική διάθεση και από τους 2 μας λόγω παρελθόν αλλά αυτή αρκετά παραπάνω...
    συνεχίσαμε έτσι μέχρι πριν μια εβδομάδα περίπου που συναντηθήκαμε και ήταν κάπως απόμακρη...λέω τι συμβαίνει και μου απαντάει δε θέλω να προχωρήσουμε άλλο ερωτικά...σε αγαπάω σε θέλω στη ζωή μου αλλά φιλικά...αν δεν το αντέχεις να διακόψουμε εντελώς...

    έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...έχω και τα ψυχολογικά μου που είχαν ηρεμήσει αρκετά και τώρα πάλι βγήκαν στην επιφάνεια , όλη μέρα σκέφτομαι τι έκανα λάθος , έχω πέσει σε κατάθλιψη ,δε μπορώ να κοιμηθώ. παίρνω μια αγωγή συντήρησης αλλά τωρα δεν με φτάνει έτσι όπως είμαι...

    συνεχίζουμε και βρισκόμαστε σχεδον καθημερινά και το ζητάει κι αυτή , μου λέει οτι δε θέλει να πληγωθεί κι ότι είναι καλά χωρίς σχέση...μετά από πολύ κουβέντα μου άφησε ένα παράθυρο ότι στο μέλλον μπορεί να τα ξαναβρούμε....αλλά μπορεί και όχι , και αν δεν το μπορώ αυτό να το λήξουμε εντελώς...

    εγώ τώρα είμαι συνέχεια σε μια αγωνία της στέλνω συνέχεια μηνύματα και μιλάμε , πάμε βόλτες , μιλάμε πολύ ώρα στο τηλέφωνο , τη διεκδικώ καθημερινά , εχθές την πήρα αγγαλιά της έδωσα 2 φιλιά και τίποτα πάγος...

    μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση τι έχει γίνει? τη ρωτάω αν υπάρχει κάτι άλλο μου λέει όχι...
    δε ξέρω πως να συνεχίσω γιατί είμαι ράκος ψυχολογικά πραγματικα την έχω ερωτευτεί αλλά το ψυχικό φορτίο είναι βαρύ...

    πολύ μου λένε να μη δείχνω δεδομένος να αραιώσω και αν γουστάρει πραγματικά θα γυρίσει...

    περιμένω γνώμες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Καλησπέρα

    παρακολουθώ το forum αλλά έχω να γράψω καιρό , θα τα γράψω συνοπτικά

    χωρισμένος με παιδιά μετά από δύσκολο διαζύγιο πριν 2 χρόνια ,43 χρονών είμαι τώρα

    μετά το διαζύγιο έκανα κάποιες σχέσεις αλλά δεν ήταν κάτι το σοβαρό και κρατούσαν λίγο μετά έκανα μια παύση μέχρι πριν περίπου 4 μήνες που δάγκωσα τη λαμαρίνα (γεροντοέρωτας που λένε)

    γνώρισα μια ατυχήσασα επίσης απλά αυτή δεν έχει παιδιά , 45 χρονών , ταυτιστήκαμε λέγαμε τα προβλήματα μας προχωρήσαμε βγαίναμε και όλα καλά , υπήρχε βέβαια μια καταθλιπτική διάθεση και από τους 2 μας λόγω παρελθόν αλλά αυτή αρκετά παραπάνω...
    συνεχίσαμε έτσι μέχρι πριν μια εβδομάδα περίπου που συναντηθήκαμε και ήταν κάπως απόμακρη...λέω τι συμβαίνει και μου απαντάει δε θέλω να προχωρήσουμε άλλο ερωτικά...σε αγαπάω σε θέλω στη ζωή μου αλλά φιλικά...αν δεν το αντέχεις να διακόψουμε εντελώς...

    έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...έχω και τα ψυχολογικά μου που είχαν ηρεμήσει αρκετά και τώρα πάλι βγήκαν στην επιφάνεια , όλη μέρα σκέφτομαι τι έκανα λάθος , έχω πέσει σε κατάθλιψη ,δε μπορώ να κοιμηθώ. παίρνω μια αγωγή συντήρησης αλλά τωρα δεν με φτάνει έτσι όπως είμαι...

    συνεχίζουμε και βρισκόμαστε σχεδον καθημερινά και το ζητάει κι αυτή , μου λέει οτι δε θέλει να πληγωθεί κι ότι είναι καλά χωρίς σχέση...μετά από πολύ κουβέντα μου άφησε ένα παράθυρο ότι στο μέλλον μπορεί να τα ξαναβρούμε....αλλά μπορεί και όχι , και αν δεν το μπορώ αυτό να το λήξουμε εντελώς...

    εγώ τώρα είμαι συνέχεια σε μια αγωνία της στέλνω συνέχεια μηνύματα και μιλάμε , πάμε βόλτες , μιλάμε πολύ ώρα στο τηλέφωνο , τη διεκδικώ καθημερινά , εχθές την πήρα αγγαλιά της έδωσα 2 φιλιά και τίποτα πάγος...

    μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση τι έχει γίνει? τη ρωτάω αν υπάρχει κάτι άλλο μου λέει όχι...
    δε ξέρω πως να συνεχίσω γιατί είμαι ράκος ψυχολογικά πραγματικα την έχω ερωτευτεί αλλά το ψυχικό φορτίο είναι βαρύ...

    πολύ μου λένε να μη δείχνω δεδομένος να αραιώσω και αν γουστάρει πραγματικά θα γυρίσει...

    περιμένω γνώμες
    δεν της βγαινει το σεξουαλικο, μαζι σου.
    νοιωθει μοναξια, χρειαζεται παρεα, γι αυτο και σε θελει σαν φιλο, αλλα δεν της κανει κουκου, ειτε γιατι ειναι ακομα ερωτευμενη με αλλον, ειτε γιατι δεν της κολλας ερωτικα.
    παρατα την.

  3. #3
    Να μην το παλέψω λίγο ακόμη??

  4. #4
    Αν εχεις καποια τυχη παρατησε την συξηλη....αν δεν φοβιθει οτι θα σε χασει δεν θα σε ξαναπαρει τηλ....αν καιγετε θα σπασει τα τηλεφωνα....αλλα προσεχε πες της μην με ξαπαπαρεις τηλ για φιλο....παρατα τη να δουμε αν καιγετε κ σου κανει μαγκιες....αλλλιως παρτο αποφαση.. παντος δεν στεκει καλα η κυρια....κ να μπλεξεις παλι θα σε ταλαιπωρησει....ειναι προβληματικη κ ας ειναι κ ωραια γκομενα ....ηδη σ εφερε μπελαδες

  5. #5
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Καλησπέρα

    παρακολουθώ το forum αλλά έχω να γράψω καιρό , θα τα γράψω συνοπτικά

    χωρισμένος με παιδιά μετά από δύσκολο διαζύγιο πριν 2 χρόνια ,43 χρονών είμαι τώρα

    μετά το διαζύγιο έκανα κάποιες σχέσεις αλλά δεν ήταν κάτι το σοβαρό και κρατούσαν λίγο μετά έκανα μια παύση μέχρι πριν περίπου 4 μήνες που δάγκωσα τη λαμαρίνα (γεροντοέρωτας που λένε)

    γνώρισα μια ατυχήσασα επίσης απλά αυτή δεν έχει παιδιά , 45 χρονών , ταυτιστήκαμε λέγαμε τα προβλήματα μας προχωρήσαμε βγαίναμε και όλα καλά , υπήρχε βέβαια μια καταθλιπτική διάθεση και από τους 2 μας λόγω παρελθόν αλλά αυτή αρκετά παραπάνω...
    συνεχίσαμε έτσι μέχρι πριν μια εβδομάδα περίπου που συναντηθήκαμε και ήταν κάπως απόμακρη...λέω τι συμβαίνει και μου απαντάει δε θέλω να προχωρήσουμε άλλο ερωτικά...σε αγαπάω σε θέλω στη ζωή μου αλλά φιλικά...αν δεν το αντέχεις να διακόψουμε εντελώς...

    έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...έχω και τα ψυχολογικά μου που είχαν ηρεμήσει αρκετά και τώρα πάλι βγήκαν στην επιφάνεια , όλη μέρα σκέφτομαι τι έκανα λάθος , έχω πέσει σε κατάθλιψη ,δε μπορώ να κοιμηθώ. παίρνω μια αγωγή συντήρησης αλλά τωρα δεν με φτάνει έτσι όπως είμαι...

    συνεχίζουμε και βρισκόμαστε σχεδον καθημερινά και το ζητάει κι αυτή , μου λέει οτι δε θέλει να πληγωθεί κι ότι είναι καλά χωρίς σχέση...μετά από πολύ κουβέντα μου άφησε ένα παράθυρο ότι στο μέλλον μπορεί να τα ξαναβρούμε....αλλά μπορεί και όχι , και αν δεν το μπορώ αυτό να το λήξουμε εντελώς...

    εγώ τώρα είμαι συνέχεια σε μια αγωνία της στέλνω συνέχεια μηνύματα και μιλάμε , πάμε βόλτες , μιλάμε πολύ ώρα στο τηλέφωνο , τη διεκδικώ καθημερινά , εχθές την πήρα αγγαλιά της έδωσα 2 φιλιά και τίποτα πάγος...

    μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση τι έχει γίνει? τη ρωτάω αν υπάρχει κάτι άλλο μου λέει όχι...
    δε ξέρω πως να συνεχίσω γιατί είμαι ράκος ψυχολογικά πραγματικα την έχω ερωτευτεί αλλά το ψυχικό φορτίο είναι βαρύ...

    πολύ μου λένε να μη δείχνω δεδομένος να αραιώσω και αν γουστάρει πραγματικά θα γυρίσει...

    περιμένω γνώμες
    Αν παλεψεις με τα δικα σου θεματα οπως λες ,τα ψυχολογικα και δεν τα βαλεις παλι κατω απο το χαλακι ωστε να ξανασκασουν σε ενα επομενο χωρισμο τοτε αντιληφθεις πραγματικα τι θες απο ενα ανθρωπο ...

    Τι λες μηπως ηρθε καιρος να δουλεψεις με τα δικα σου θεματα ωστε να μην εχεις αναγκη τους αλλους για να ξεχνιεσαι ;


    Η αλλη γυναικα ειναι η αλλη και επιλεγει αυτο που θελει ..εσυ τι θες πλεον απο την ζωη σου ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    333
    Μόνη της σου είπε πως δεν θέλει να προχωρήσει η φάση σεξουαλικά? Τους 4 μήνες κάνατε σεξ?
    Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να σε δοκιμάζει να δει αν ψάχνεις κάτι μόνιμο για παρέα και σύντροφο. Μπορεί να μην θέλει να την χρησιμοποιήσεις για να εκτονωθείς σεξουαλικά και μετά να την παρατήσεις. Μπορεί να μην έχει η ίδια ερωτική διάθεση και να μην θέλει να σε καταστρέψει.
    Αν κατάλαβα καλά πριν 2 χρόνια χώρισες, είχες σεξουαλικές επαφές εφήμερες σχέσεις για μερικούς μήνες και στον 1.5 χρόνο βρήκες την τελευταία? Για δεύτερη εφηβία μοιάζει!!!

  7. #7
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

    Marilou έχεις δίκιο ότι πρέπει να τα βρω με τον εαυτό μου και για αρκετό καιρό έμεινα μόνος για να ψαχτω μέσα μου, απλά η συγκεκριμένη μου έκανε το κλικ...το ξέρω ότι υπάρχει θέμα αυτοπεποιθησης και από τη στιγμή που μου είπε αυτά έπρεπε να ξεκοβα με όμορφο τρόπο.
    Babi αυτό μου το λένε πολλοί, σήμερα δεν έστειλα όλη μέρα και μου έστειλε αυτή...το θετικό είναι ότι λίγο λίγο συνερχομαι και άρχισε να μπαίνει η λογική μπροστά από την καψούρα...
    ΑXBAX τον πρώτο χρόνο έκανα μερικές φάσεις χωρίς δεσμό αλλά μετά το άφησα το σπορ γιατί ήθελα και λίγο συναίσθημα...για αυτό κόλλησα μαζί της γιατί μου το έβγαλε...μπορείς να το πεις δεύτερη εφηβεία.
    Σεξουαλικα δεν προχωρήσαμε...μόνο αγκαλιές φιλιά εγώ το επιδιωκα με πάρα πολύ όμορφο τρόπο αλλά μου έλεγε κάνε υπομονή, από τους 4 μήνες που τα λέμε τον τελευταίο μηνα τα "έχουμε " είχαμε "

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    333
    Κάνε υπομονή αν σου αρέσει, ως γυναίκα μπορεί να πέρασε δύσκολα, μεγάλωσε 45 ! Δεν θέλει παιχνίδια και έρωτες. Σύντροφο θέλει για παρέα, για να το πάτε σοβαρά μπορεί να περάσει χρόνος. Μάλλον σου ξεκαθάρισε πως αν ψάχνεις γυναίκα για σεξ και ότι προκύψει να βρείς άλλη, η ίδια έχει ανάγκη μόνο για παρέα και δεν σκοπεύει σύντομα να βρει άνδρα για σεξ , θέλει άνδρα φίλο, συνοδό.
    Αν σου αρέσει μπορείς να συνεχίσεις έτσι και όπου καταλήξει, αν προκύψει κάτι με άλλη γυναίκα και ζηλέψει θα σε διεκδικήσει.
    Από ψυχολογικής πλευράς αξίζει να είστε και φιλικά μαζί!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Να μην το παλέψω λίγο ακόμη??
    οχι. τελος.-
    αν μπεις σε friendzone δεν βγαινεις ευκολα. οσο επιμενεις το χειροτερευεις.
    απομακρυνσου.

  10. #10
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

    Marilou έχεις δίκιο ότι πρέπει να τα βρω με τον εαυτό μου και για αρκετό καιρό έμεινα μόνος για να ψαχτω μέσα μου, απλά η συγκεκριμένη μου έκανε το κλικ...το ξέρω ότι υπάρχει θέμα αυτοπεποιθησης και από τη στιγμή που μου είπε αυτά έπρεπε να ξεκοβα με όμορφο τρόπο.
    Babi αυτό μου το λένε πολλοί, σήμερα δεν έστειλα όλη μέρα και μου έστειλε αυτή...το θετικό είναι ότι λίγο λίγο συνερχομαι και άρχισε να μπαίνει η λογική μπροστά από την καψούρα...
    ΑXBAX τον πρώτο χρόνο έκανα μερικές φάσεις χωρίς δεσμό αλλά μετά το άφησα το σπορ γιατί ήθελα και λίγο συναίσθημα...για αυτό κόλλησα μαζί της γιατί μου το έβγαλε...μπορείς να το πεις δεύτερη εφηβεία.
    Σεξουαλικα δεν προχωρήσαμε...μόνο αγκαλιές φιλιά εγώ το επιδιωκα με πάρα πολύ όμορφο τρόπο αλλά μου έλεγε κάνε υπομονή, από τους 4 μήνες που τα λέμε τον τελευταίο μηνα τα "έχουμε " είχαμε "
    Καλημερα τι εννοεις κλικ ;
    Τι ηταν αυτο που σου εδωσε αυτη η γυναικα ;

    Εγω θα σου ελεγα ενα μεγαλο ΝΑΙ να το προσπαθησεις ,αλλα πότε ;

    Οταν τα βρεις με εσενα με τον εαυτο σου !

    Εχεις σκεφτει αν και αυτη η γυναικα θελει να ειστε ερωτικα μαζι αλλα βλεπει καποια στοιχεια επανω σου που την φρεναρουν ;
    Την κανουν να φοβαται να προχωρήσει μαζι σου ;

    Τι λες δεν ειναι πιο σωστα η δευτερη ευκαιρια που θες μαζι της να λαβεις αλλα αυτη την φορα να ειναι κατω απο αλλες βασεις ;

  11. #11
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Πιστεύω ότι αυτό που λέει η remedy πρέπει να γίνει, όχι μόνο λόγω του friend zone αλλά επειδή είναι βαρύ το φορτίο και έχω πολλά στο κεφάλι μου για να είμαι σε μια ασταθές κατάσταση, Παιδιά, δουλειά με απαιτήσεις και οι αλήθεια είναι ότι έχω αφήσει και τους φίλους μου πίσω γιατί το λιγοστό χρόνο που έχω τον αφιερώνω σε αυτή...που μου στάθηκαν στο διαζύγιο όσο κανείς...
    Δε λέω να ξεκοψω εντελώς γιατί άνθρωποι είμαστε αλλά θα αραιωσω αρκετά δεν πάει άλλο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    138
    Απομακρυνσου σταδιακά.
    Ακομα και να τα βρείτε καποτε σεξουαλικα δεν θα κρατήσει θα γυρίσει σύντομα στο φιλικό!
    Αν έλκεται μια γυναίκα ερωτικά κανει σεξ σύντομα, πρωτο δεύτερο ραντεβού. Ειναι δείκτης έλξης το πότε θα γίνει το σεχ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    333
    Αυτό θα πιστεύει και η γυναίκα και του το ξεκαθάρισε... Η ίδια μπορεί να το έκλεισε το μαγαζί και να ψάχνει μόνο παρέα. O jimi είναι ντούρος και θα αποδείξει πως η γυναίκα είχε δίκιο, ψάχνει να περάσει καλά και όχι για κάτι σοβαρό, από την άποψη ότι θα ζήσουν μαζί για πάντα να γεράσουν μαζί για παρέα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    226
    Πιστεύω ξεκαθαρισε πλήρως την θεση σου, πες της εγω σε βλεπω ερωτικα (οχι μονο για σεξ) και δεν μπορω να σε δω φιλικα (για ευνόητους λόγους), μπορω να σου δωσω να περιμενω να το σκεφτεις μεχρι να ανακαλυψεις και οριστικά τα αισθηματα σου. Απο εκει και περα αν σου πει φιλκα, το κοβεις μαχαίρι και πας για αλλα και η ζωη συνεχίζεται

  15. #15
    Παιδιά πραγματικά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
    Βγήκαμε και άνοιξα όλα τα χαρτιά είπα όλη την αλήθεια, ότι είμαι ερωτευμένος μαζί της θέλω να προχωρήσουμε.Μου είπε στην αρχή της είχε βγει πολύ αλλά κάτι που ειπα την άλλαξε και φοβήθηκε οτι έψαχνα κατι να περάσω την ώρα μου....τις εξήγησα οτι παρεξήγησε αυτό που της ειπα , μου λέει το καταλαβαίνω τώρα που μου το εξηγησες αλλά δεν μπορώ να αλλάξω συναισθήματα από τη μια στιγμή στην άλλη σε κάποια στιγμη πηγα έκατσα δίπλα της και αρχίσαμε αγκαλιές και φιλιά. Φύγαμε αγκαλιά στο τέλος φιλιθηκαμε πάλι κι έφυγα...σκέφτηκα ότι ξαναμπηκε το νερό στο αυλάκι και πραγματικά πετούσα στους ουρανούς.
    Την επόμενη μέρα πάλι όμως προσγείωση με τα μούτρα. Μιλήσαμε τηλεφωνικός και μου έλεγε πάλι τα ίδια ότι δεν μπορεί τη δεδομένη στιγμή να αλλάξει τα συναισθήματα της στο μέλλον δεν ξέρει...
    Καταλαβαίνετε πως ένοιωσα δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ,..
    Κανονίσαμε να ξαναβρεθουμε αλλά της είπα αν είμαστε πάλι σα φιλαράκια δε το μπορώ πραγματικά δεν το αντέχω αυτό...
    Πείτε μου βρε παιδιά τη γνώμη σας γιατί εμένα περνάνε χίλια 2 από το μυαλό μου και βασανιζομαι συνέχειά.
    Μια λέω δε θέλει και με κοροϊδεύει αλλά από την άλλη μου λέει αν πληγώνεσαι το διαλαμε.
    Μια λέω θέλει χρόνο να το παιξω στο φλου.
    Μια λέω να της πω να κόψουμε επικοινωνία για καμιά εβδομάδα να δω πως θα νοιώσει.
    Αυτό το σκαμπανεβασμα που Μια βλέπω ελπίδα και μια βλέπω ότι δεν υπάρχει φως στο τούνελ με έχει διαλύσει....
    Last edited by jimi25; 27-04-2024 at 09:35.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καθημερινό άγχος για τη σχολή μου
    By Deleted-member250416 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2014, 21:32
  2. ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΑΣ-ΦΙΛΗΣ
    By jimi25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2012, 06:21
  3. Καθημερινό άγχος για θάνατο/αρρώστιες...
    By SuoD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 23-04-2012, 15:55
  4. ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ!!! ΤΡΕΜΟΥΛΟ Κ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ!!!!!
    By seb in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-02-2012, 13:25
  5. Πώς αντιμετωπίζεται το καθημερινό άγχος;
    By pops in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-08-2005, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •