ομοιοπαθητικη βοηθεια εμαι σε απογνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    4

    ομοιοπαθητικη βοηθεια εμαι σε απογνωση

    Καλημερα σε ολους.Εχω ΓΑΔ ,εχω ξεκινησει συνεδριες με ψυχολογο.Εχω αρρωστοφοβια και ψυχοσωματικα συπτωματα τα οποια οταν ειναι σε εξαρση με διαλυουν,Τελευταια μου φερνουν αδυναμια,ατονια και κοπωση.Φοβος,εκτακτες,Εχω κανει εξετασεις καρδιολογικες,ορμονολογικ� �ς,θηροειδη κτλ ολες καλες.Πηγα σε ψυχιατρο μου εγραψε νοτοριουμ και πραμιταλ αλλα εγψ φοβαμαι να τα παρω.Εκανα προχθες συνεδρια με ομοιοπαθητικο και μου συνεστησε το ομοιοπαθητικο kali arsenicosum για την περιπτωση μου.Να σας πω οτι φοβαμαι να παρω και αυτο....Δεν ξερω τι εσω παθει.Εχει καποιος εμπειρια απο ομοιοπαθητικη να μου μπει την εμπειρια του?Να σημειωσω οτι ηρεμιστικα δεν παιρνω μονο οτι μου εχουν δωσει στα εκτακτα καθε φορα που κανω επισκεψη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by Poli View Post
    Καλημερα σε ολους.Εχω ΓΑΔ ,εχω ξεκινησει συνεδριες με ψυχολογο.Εχω αρρωστοφοβια και ψυχοσωματικα συπτωματα τα οποια οταν ειναι σε εξαρση με διαλυουν,Τελευταια μου φερνουν αδυναμια,ατονια και κοπωση.Φοβος,εκτακτες,Εχω κανει εξετασεις καρδιολογικες,ορμονολογικ� �ς,θηροειδη κτλ ολες καλες.Πηγα σε ψυχιατρο μου εγραψε νοτοριουμ και πραμιταλ αλλα εγψ φοβαμαι να τα παρω.Εκανα προχθες συνεδρια με ομοιοπαθητικο και μου συνεστησε το ομοιοπαθητικο kali arsenicosum για την περιπτωση μου.Να σας πω οτι φοβαμαι να παρω και αυτο....Δεν ξερω τι εσω παθει.Εχει καποιος εμπειρια απο ομοιοπαθητικη να μου μπει την εμπειρια του?Να σημειωσω οτι ηρεμιστικα δεν παιρνω μονο οτι μου εχουν δωσει στα εκτακτα καθε φορα που κανω επισκεψη.
    Το ανχος είναι η πηγή,και αυτό πρέπει να καταπολεμήσεις!Υπαρχουν παρά πολλοι φυσικη μέθοδοι,ανάλογος τι σου ταιριαζει σαν άτομο!Υπαρχουν βότανα..βαλσαμοχορτο,μελισ� �όχορτο,Αρωματοθεραπεία κτλπ.Πολλές επιλογές..εξάντλησε τες όλες και ύστερα δοκιμασε και την χημεια!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    [QUOTE=Pinkrose17;1244561]Το ανχος είναι η πηγή,και αυτό πρέπει να καταπολεμήσεις!Υπαρχουν παρά πολλοι φυσικοι μέθοδοι,ανάλογα τι σου ταιριαζει σαν άτομο!Υπαρχουν βότανα..βαλσαμοχορτο,μελισ� �όχορτο,Αρωματοθεραπεία κτλπ.Πολλές επιλογές..εξάντλησε τες όλες και ύστερα δοκιμασε και την χημεια!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    6
    Απο προσωπικη εμειρια θα σου πω να μη ασχοληθεις καν με την ομοιοπαθητικη. Δεν κανει απολυτως τιποτα τουλαχιστον στα ψυχικα νοσηματα. Να παρεις αυτα που σου συστησε ο γιατρος σου και ιδιως το αντικαταθλιπτικο. Η βενζο ειναι για λιο διαστημα μεχρι να σε πιασει το αλλο.

Similar Threads

  1. Ομοιοπαθητική
    By elsa_sa in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 24-02-2021, 16:38
  2. ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ
    By a+b in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2013, 10:13
  3. ομοιοπαθητικη!
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 18-01-2013, 13:28
  4. ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ
    By petalouda_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 10-04-2006, 23:23
  5. ομοιοπαθητικη
    By maria_artemis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-11-2005, 15:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •