Φυτικά φαρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Φυτικά φαρμακα

    Καλησπέρα σας έχει δοκιμάσει κανένας φυτικά φάρμακα για καταπολέμηση του άγχους; Και αν ναι σας έπιασαν;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    βοτανα και φαρμακα απ τη φυση το καλυτερο ομως ατομα που εχουν αναγκη αγωγη απ γιατρο πιο δυνατη πρεπει να περνουν κι εκεινα . αν μπορουν πχ για τον υπνο να παρουν κατι φυτικο ειν πολυ καλη λυση με μηδεν παρενεργειες . μπορει καποιος να παρει για το στομαχι κατι η για πραγματα που βρίσκουν ανακούφιση ηρεμια με φυτικα κι βοηθούν πολυ καλο ειναι . υπαρχουν και γιατροι που τα συστήνουν αυτα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    124
    Εγω τα εχω παρει ολα...οταν λεμε ολα ολα....αυτα για το πολυ ιπιο αγχος απλα σε ψιλοηρεμουν...αν εχεις δυνατο θεμα δεν θα σ κανουν τιποτα....μονο τα φαρμακα....εγω οτι κ να πηρα δεν μ ελυσε το προβλημα...οποτε για κατιπεραστικο κ ελαφρυ οκ....αλλιως φαρμακα

  4. #4
    Από ότι ξέρω και διαβάζω και εδώ μέσα στο φόρουμ και τα χάπια δύσκολα είναι. Δε ξέρεις εν θα σε πιάσουν σε ποσό καιρό και το παρενέργειες θα έχεις. Εγώ παίρνω ζαναξ και τα sedistress και ακόμα έχω συμπτώματα δε μπορώ να βρω ηρεμία. Δε ξέρω πια τι πρέπει να κάνω…

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    124
    Μονο το ζαναξ δεν κανει κατι ..παει με αντικσταθλιπτικο για ν πιασει ...εξαρτατσι απο τι ταλαιπωρησε...

  6. #6
    Εγώ πέρασα μια φάση έντονο άγχους το οποίο σωματοποιουσα και πάθαινα κρίσεις πανικού. Η νευρολόγος μου έκρινε ότι ήταν ήπιο και με ζαναξ και τα φυτικά θα ήμουν εντάξει. Ήμουν και εγώ κάπως διστακτική γιατί φοβόμουν τις παρενέργειες από τα αλλά χάπια. Αλλά εγώ συνεχίζω και δεν είμαι καλά…και δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.,,

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    124
    Μια απο τα ιδια...χριαζεσαι αντικαταθλιπτικο για 6 με 9 μξνες θεραπεια ....με ζαναξ η χωρις αναλογα ...με ζαναξ μονο δςν θ γινει δουλια ....παρενςργιες για 9 μηνες δεν θ εχεις . ..κ γενικα δςν υπαρχουν παρενεργιες ...μην αγχωνεσε κ γι συτο ....κοιτα πως θα συνελθρεις ...ετσι κ αλλιως τα ζαναξ ινε για κανα 2 μηνο ...οχι για πολλους μηνες...ποσο χρονβν ισε ?αν επιτρεπετε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Καλησπέρα σας έχει δοκιμάσει κανένας φυτικά φάρμακα για καταπολέμηση του άγχους; Και αν ναι σας έπιασαν;
    Ποια έχεις δοκιμάσει;Ενημερωτικά το Ζαναξ προκαλεί εθισμό,καλυτερα να αποφεύγεται!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Τα φάρμακα δεν λύνουν κανένα πρόβλημα....μόνο ο ψυχολόγος μπορεί να το κάνει αυτό!!!Ματαιότης ματαιοτήτων είναι τα φάρμακα,απλά ενισχύουν την ψυχοθεραπεία....μην περιμένετε πολλά από τα φάρμακα....το πρόβλημα είναι στο μυαλό και την ψυχή!

  10. #10
    36 χρόνων ειμει… τα sedistress δοκίμασα αλλά είναι σαν να μη τα πήρα…

  11. #11
    Τώρα διαβάζω και ψάχνομαι για τα 5 h t p έχει κανένας εμπειρία;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Τώρα διαβάζω και ψάχνομαι για τα 5 h t p έχει κανένας εμπειρία;
    Αυτό είναι για την κατάθλιψη!Εσυ έχεις ανχος μόνο η και κατάθλιψη;Για το ανχος δοκιμασε αν θέλεις αυτά:Χαμομήλι αφέψημα(ιδανικά πριν τον ύπνο)
    Λιβανι(θυμίαμα ιδανικά πριν τον ύπνο)
    Μπάνιο με άλατα επσομ…
    Αν έχεις και θέμα κατάθλιψης..βαλσαμοχορτο αφέψημα η βάμμα,μελισσόχορτο αφέψημα η βάμμα..εξάντλησε κάθε φυσικη λύση και μετά φάρμακα!!

Similar Threads

  1. Φυτικά βοηθηματα
    By Lara in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-01-2024, 09:45
  2. Φυτικά ηρεμιστικά
    By Johnc in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 11
    Last Post: 17-12-2023, 08:51
  3. Ερωτηση για φυτικα ηρεμιστικα
    By Eva1995 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 28
    Last Post: 11-07-2022, 22:42
  4. Φυτικά Ηρεμιστικά
    By anniw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 12-12-2011, 01:38
  5. Φυτικα φαρμακα για αδυνατησμα xenical
    By Παστελι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 69
    Last Post: 17-09-2009, 00:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •