Άγχος - πόνοι σε όλο το σώμα - και επιμονή αλμυρό σάλιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Άγχος - πόνοι σε όλο το σώμα - και επιμονή αλμυρό σάλιο

    Παιδιά δεν ξέρω τι έχω αλήθεια πρέπει το άγχος που πέρναγα τόσο καιρό να μού βγήκε σε κατάθλιψη και ψυχοσωματικα έχει κανείς άλλος διάφορους πόνους στο σώμα και επίμονο αλμυρό σάλιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    134
    Σερνομαι ....λαχανιαζω σε 10 μετρα ...ακεφια ...νευρικοτητα...κοιλια τουμπανο ....δεν θελω να κανω τιποτα κ δουλευω με το ζορι...εγω δεν εχω αλμυρο σαλιο εχω πολλες φορες ξηροστομια....ξεκινησα αντικταθλιπτικα και ζαναξ γιατι ειχα φτασει να μην .πορω να σηκωθω απο το κρεβατο απο την δυστυχια π κουβαλουσα κ σωματικα με ακραια συπτωματα και ψυχικα .....αλλα εχω ακομα μια υπεκοποσοση ανευ προηγουμενου φιλε μου

  3. #3
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Σερνομαι ....λαχανιαζω σε 10 μετρα ...ακεφια ...νευρικοτητα...κοιλια τουμπανο ....δεν θελω να κανω τιποτα κ δουλευω με το ζορι...εγω δεν εχω αλμυρο σαλιο εχω πολλες φορες ξηροστομια....ξεκινησα αντικταθλιπτικα και ζαναξ γιατι ειχα φτασει να μην .πορω να σηκωθω απο το κρεβατο απο την δυστυχια π κουβαλουσα κ σωματικα με ακραια συπτωματα και ψυχικα .....αλλα εχω ακομα μια υπεκοποσοση ανευ προηγουμενου φιλε μου
    Ευχαριστώ για την απάντηση σκέφτομαι και εγώ να αρχίσω μου πρότειναν το ladose το γνωρίζεις φίλε? Επερνα και seroxat πριν κάνα χρόνο αλά με έκανε χειρότερα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    134
    Εγω επαιρνα σεροπραμ ...για 5 χρονια ...ηταν τελιο ...το σεροξατ με εκανε χειροτετα ....τωρα παλι σεροπραμ ξρκινησα 20 μερες ...κατι κατι αλλα θελει κι αλλο χρονο ...αν νιωθςις χαλια ξεκινα θερσπεια .. οι καιροι αλλαξαν ...ολοι στην πρεσα του αγχουςκ της ανασφαλιας

  5. #5
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Εγω επαιρνα σεροπραμ ...για 5 χρονια ...ηταν τελιο ...το σεροξατ με εκανε χειροτετα ....τωρα παλι σεροπραμ ξρκινησα 20 μερες ...κατι κατι αλλα θελει κι αλλο χρονο ...αν νιωθςις χαλια ξεκινα θερσπεια .. οι καιροι αλλαξαν ...ολοι στην πρεσα του αγχουςκ της ανασφαλιας

    Αισθανομαι οτι παιθενω και είναι μακριά από Αθήνα έχω 3 λίτρα νερό έχω κατανάλωση και η αλμυρή γεύση στο σάλιο δεν φεύγει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    134
    Μην σε ανυσυχει η γευση στο σαλιο ....δεν ειναι σημαδι αρρωστιας....πιστεψε με ....πιες νερο μπορει να το εχει αναγκη ο οργανισμος σου....μετρα κ την πιεση σου για να σ φυγει κ η ιδεα ...αλλα πιστεψε με ...ειβαι ολα ψυχοσωματικα....αν εισαι κ εθαισθητος τυπος σιγουρα ψυχικα ολα

  7. #7
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Μην σε ανυσυχει η γευση στο σαλιο ....δεν ειναι σημαδι αρρωστιας....πιστεψε με ....πιες νερο μπορει να το εχει αναγκη ο οργανισμος σου....μετρα κ την πιεση σου για να σ φυγει κ η ιδεα ...αλλα πιστεψε με ...ειβαι ολα ψυχοσωματικα....αν εισαι κ εθαισθητος τυπος σιγουρα ψυχικα ολα
    14 πίεση έχω αλά έχω αλά δεν εσθανομε καθόλου καλά εχθές πήγα στο κέντρο υγείας μετά από το ταξίδι και τούς είπα ότι δεν εσθανομουνα καλά στο καράβι αδιαθεσία ένιωθα φουλλ πόνους σε όλο το σώμα και τρέμουλο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    134
    Εντελως ψυχοσωματικα...
    Τρεμουλο εφιδρωση ατονια.....τρομος οτι πεθαινεις.....παρε τα αντικαταθλιπτικα να συνελθεις....το σωμα σου φωναζει οτι το πρεσαρες πολυ....θελει βοηθεια....πας σ τα γραφουν κ περιμενεις ενα μηνα να συνελθεις....παρε κανενα ζαναξ αμα εχεις να συενλθεις λιγο

  9. #9
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Εντελως ψυχοσωματικα...
    Τρεμουλο εφιδρωση ατονια.....τρομος οτι πεθαινεις.....παρε τα αντικαταθλιπτικα να συνελθεις....το σωμα σου φωναζει οτι το πρεσαρες πολυ....θελει βοηθεια....πας σ τα γραφουν κ περιμενεις ενα μηνα να συνελθεις....παρε κανενα ζαναξ αμα εχεις να συενλθεις λιγο

    Έγινε κάτι περίεργο έφαγα 3 σοκολατακια και συνήλθα αλά πριν λίγο έπαθα αρρυθμίες το ένιωσα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    134
    Η γλυκοζη στο αιμα ρυθμιζει τις εκτακτες ....μην μασας ....αγχος φουλ ..θες θεραπια

Similar Threads

  1. ΠΟΝΟΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ...!!!(SOS)
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-2024, 07:52
  2. ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
    By ARTEMIS in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 16-10-2023, 13:32
  3. Πόνοι σε όλο το σώμα!!!(SOS)
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 31-01-2019, 20:36
  4. Πονοι στο σωμα
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-12-2018, 17:09
  5. Πόνοι Στο Σώμα...ψυχοσωματικό???
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-10-2011, 08:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •