πως οι γιορτες περνουν οταν εισαι αποκομμένος απ παντου ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    πως οι γιορτες περνουν οταν εισαι αποκομμένος απ παντου ??

    παιδια πεστε γνωμες αν θελετε σε αυτο κι πως θα κανετε γιορτες ? πως σας εκφραζει να περνατε τετοιες μερες ?? εγω μοναχικά θα κανω οπως παντα γιορτες σπιτι με την μανα μου που ειν στο κοσμο της . ουτε ενα τηλ θα παρω εστω τυπικα απ ανθρωπο ουτε γνωστος ουτε φιλος τιποτα . αντε μην ειμ αχαριστη ομως στα μαγαζια τυπικα πελατειακα το χρονια πολλα μου το λεν εστο κι ξεψυχισμένα οι υπαλληλοι εκει που σε ολους το λενε .να κοιταμε την ουσια που τη χασαμε με αυτα τα φανταχτερα οπου πουλανε αυτες τις γιορτες εμποριο το καταντησαν κι χασαμε το τι ειναι αυτες οι γιορτες και για πιο λογο τις γιορτάζουμε . οι ανθρωποι εχουν κλειστεί στο μικροκοσμο τους γιορταζουν εκει με καποιους συγγενεις αν δε εχουν σκοτωθει σφαχτει για κληρονομικά κι διαφορες . αν εχεις καποιος φιλους κατι οκ μπορει να καταλαβεις κι κατι απ αυτες τις γιορτες . διαφορετικα μονος οπως καθε μερα τα ζεις τιποτα δε αλλαζει . αυτες οι γιορτες ειν να θυμιζουν καποια πραγματα στον ανθρωπο που τα ξέχασε . γιαυτο η μοναξια θεριεύει γιατι δε υπαρχει αγαπη αυτο οπου οι γιορτες αυτες διδασκουν . εγω θα δωσω ενα μηνυμα ας θυμόμαστε κι αυτους που ειν μονοι αρρωστοι σε νοσοκομεια η παρατημενοι στο δρομο κι ξεχασμενοι απ ολους . ας αναψουμε ενα κερακι για οσους δε ζουν κι κανεναν δε εχουν ενα κερι να τους αναψει . ας εχουμε λιγο φαι κρατησει ενα ρουχο κατι που θελουμε να προσφερουμε σε καποιον που κανεις δε τον θυμάται ποση χαρα θα παρει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,136
    Εγώ ευτυχώς θα περάσω οικογενειακά τις γιορτές. Θα προτιμούσα, βέβαια, να τις περάσω με φίλους, αλλά μην είμαι αχάριστος, όλο και κάποιον θα δω τις επόμενες μέρες. Απλά μάλλον θα φύγω σε άλλο νομό για δουλειά σε λίγο καιρό και φοβάμαι ότι εκεί θα είμαι τελείως μόνος, κολλάω δύσκολα με ανθρώπους. Καλή Ανάσταση!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    καλο πασχα αδερφουλη μου οι αλλαγες ειν κακες ειν δυσκολες πιστευω σιγα σιγα θα συνηθίσεις κι θασαι καλα . κοιτα να βρεις ατομα εκει που θα πας που να σε εκτιμούν μην κοιτανε το κακο σου η ειν εαυτουληδες . θελει μεγαλη προσοχη το θεμα διαπροσωπικες σχεσεις κι σε σε δυσκολευει πιο πολυ μετα σε τυραννάει αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    371
    Εδώ μαζί θα περάσουμε τις γιορτές! Πάντα σπίτι μου έκανα γιορτές οπότε δεν ξέρω πως είναι το πασχαλινό τραπέζι με παρέα, δεν με απασχολεί. Βαριέμαι και τις ευχές μου σπάνε τα νεύρα όταν τις ακούω πόσο μάλλον που δεν πιστεύω σε παραμύθια.

  5. #5
    εγω να σας πω την αληθεια εχω παρεα γενικα και για τις γιορτες και επεισης εχω δυο πολυ καλους κολητους φιλους οπως και ενα αλλο παιδια που μηλμε ουσιαστικα. ολα αυτα δεν ηρθαν ευκολα αλλα και αυτοι ειναι η αληθεια δεν με ανεχτηκαν λιγο. μην ειμαι αχαρηστος. ομως παρολα αυτα ποτε δεν κλεινω πορτες σε κοσμο. ενα ψυχικο βαρος που κουβαλω ειναι η δυσκολια με τις γυναικες που ειχα πει και σε αλλα φορουμ επειδη αν και ηθελα πολυ μου ηταν παντα δυσκολο να ανοιχτω ερωτικα. και πλεον στα 28 μου εχει μπει η ιδεα πως θαμουν αλλιος αν ειχα εμπειριες η ικανοποιουσα καποια αποθημενα οπως το να ζησω 2-3 πραγματα. αλλα δεν βαριεσαι οτι μας ερθει. δεν προκειται να ξανασπασω το κεφαλι μου μυνηγωντας ατομα που δεν μου δηνουν σημασια εξαλου πλεον εχω τα δικα μου βατομα εστο και φιλους

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    441
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    παιδια πεστε γνωμες αν θελετε σε αυτο κι πως θα κανετε γιορτες ? πως σας εκφραζει να περνατε τετοιες μερες ?? εγω μοναχικά θα κανω οπως παντα γιορτες σπιτι με την μανα μου που ειν στο κοσμο της . ουτε ενα τηλ θα παρω εστω τυπικα απ ανθρωπο ουτε γνωστος ουτε φιλος τιποτα . αντε μην ειμ αχαριστη ομως στα μαγαζια τυπικα πελατειακα το χρονια πολλα μου το λεν εστο κι ξεψυχισμένα οι υπαλληλοι εκει που σε ολους το λενε .να κοιταμε την ουσια που τη χασαμε με αυτα τα φανταχτερα οπου πουλανε αυτες τις γιορτες εμποριο το καταντησαν κι χασαμε το τι ειναι αυτες οι γιορτες και για πιο λογο τις γιορτάζουμε . οι ανθρωποι εχουν κλειστεί στο μικροκοσμο τους γιορταζουν εκει με καποιους συγγενεις αν δε εχουν σκοτωθει σφαχτει για κληρονομικά κι διαφορες . αν εχεις καποιος φιλους κατι οκ μπορει να καταλαβεις κι κατι απ αυτες τις γιορτες . διαφορετικα μονος οπως καθε μερα τα ζεις τιποτα δε αλλαζει . αυτες οι γιορτες ειν να θυμιζουν καποια πραγματα στον ανθρωπο που τα ξέχασε . γιαυτο η μοναξια θεριεύει γιατι δε υπαρχει αγαπη αυτο οπου οι γιορτες αυτες διδασκουν . εγω θα δωσω ενα μηνυμα ας θυμόμαστε κι αυτους που ειν μονοι αρρωστοι σε νοσοκομεια η παρατημενοι στο δρομο κι ξεχασμενοι απ ολους . ας αναψουμε ενα κερακι για οσους δε ζουν κι κανεναν δε εχουν ενα κερι να τους αναψει . ας εχουμε λιγο φαι κρατησει ενα ρουχο κατι που θελουμε να προσφερουμε σε καποιον που κανεις δε τον θυμάται ποση χαρα θα παρει .
    Σπίτι gta v online σιγά της γιορτές, δεν αξίζουν πλέον

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,245
    Μοναχικά άσπεργκερ....μόνο το Πάσχα θα μαζευτούμε σε ένα σπίτι για αρνί και αυτό θα είναι όλο....αλλά είμαι οκ με αυτό,πάντα μοναχικά ζούσα....η κατάθλιψη δε βοηθαεί σε πολλές κοινωνικότητες!!! όπως και συ με το άσπεργκερ,αλλά δε βαριέσαι....όλα καλά!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Diana1982 φιλαρακι μου κατι ειν κι αυτο θαρρω σε νιωθω εχεις κι εσυ μια ζωη πονεμενη κι με προβλήματα που σε κανουν να νιωθεις μοναξια .εγω με μια μανα που ειν στο κοσμο της χρονια τωρα ολο απαιτησεις απ μενα κι πληρη αδιαφορια απ εκεινη σε μενα ειν σα να ζω απλα μαζι με την κυρα μου κι εγω το δουλικο της . ουτε ενα τυπικο τηλ απο καποιο γνωστο η φιλο η συγγενη δε εχουμε . ουτε εναν γειτονα να μας πει χρονια πολλα να μας καλεσει σπιτι του η εκεινος να ελθει . δε πειραζει ολα μια συνηθεια ειναι στη ζωη ας εχουμε το φαι μας την υγεια μας . ολοι καλα οι ανθρωποι να ειν κι ηρεμια να υπαρχει .

    Nightshark φιλαρακι μου σεβαστη η γνωμη σου νασε παντα καλα


    belphegor22 γεια φιλαρακι μου ωραια τα λες μεσα απ τη ψυχη σου κι η δικη σου η αποψη σεβαστή

    ΑΧΒΑΧ κι εσυ ωραια παντα τα λες ευγενικά κι φιλικά
    Last edited by asperger39; 06-05-2024 at 16:22.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    161
    Τι να τις κάνεις τις παρέες και τους φίλους όταν δεν μπορούν να σε βοηθήσουν και να είναι δίπλα σ πραγματικά?όχι ότι μόνος είναι καλύτερα αλλά έχεις την ησυχία σ

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    12
    Το Πάσχα εκ φύσεως είναι μια πένθιμη περίοδος .Το μόνο καλό ειναι οτι βλέπεις ανθρώπους που έχεις να τους δεις καιρό .

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 16-11-2022, 11:10
  2. Οταν οι γονεις σου σου εχουν κανει πληση εγκεφαλου πως εισαι αχρηστος
    By katrinakat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-06-2017, 23:04
  3. Replies: 27
    Last Post: 10-03-2016, 22:50
  4. ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΣΤΟΥΡΩΜΕΝΟΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 29
    Last Post: 19-03-2012, 16:40
  5. όταν είσαι στη παραλία...
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-08-2009, 10:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •