Φλερτ με barista
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    12

    Φλερτ με barista

    Τον τελευταίο καιρό πηγαίνω τακτικά σε ένα συγκεκριμένο καφέ το πρωί πριν πάω στη δουλειά μου και παρατήρησα ότι ο barista με κοιτάει έντονα, προσπαθεί να με εξυπηρετήσει εκείνος κάθε φορά, μου χαμογελάει.... Και προχτές με κέρασε αυτός τον καφέ μου.... Δεδομένου ότι είναι στο χώρο της εργασίας του, πώς μπορώ να του δείξω ότι ενδιαφέρομαι;

  2. #2
    Quote Originally Posted by andromeda90 View Post
    Τον τελευταίο καιρό πηγαίνω τακτικά σε ένα συγκεκριμένο καφέ το πρωί πριν πάω στη δουλειά μου και παρατήρησα ότι ο barista με κοιτάει έντονα, προσπαθεί να με εξυπηρετήσει εκείνος κάθε φορά, μου χαμογελάει.... Και προχτές με κέρασε αυτός τον καφέ μου.... Δεδομένου ότι είναι στο χώρο της εργασίας του, πώς μπορώ να του δείξω ότι ενδιαφέρομαι;
    Όπως θα του έδειχνες και εκτός του χώρου εργασίας. Ρώτησε τον για τον εαυτό του και πιασε του κουβεντα καθε μερα. Βρες τρόπο να τον πετύχεις και εκτός δουλειας ή παρε κανενα σοσιαλ. Αν θέλει, θα κάνει κίνηση

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    12
    Ευχαριστώ για την απάντηση.... Φαίνεται ότι θέλει αυτό μου δείχνει... Είναι αυτά τα βλέμματα που "μιλάνε". Αλλά τι μπορώ να του πω πάνω στη δουλειά; Κομπλάρω.. και με το κέρασμα κομπλαρα ακόμα πιο πολύ ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Μπορείς να του πεις "κάθε μέρα πίνω τον καφέ μόνη μου... Τι θα έλεγες να μου κάνεις παρέα μια μέρα;!"
    Και αν σου πει ναι δώσε του το facebook σου και συνεχίζετε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    συμφωνω με τα κοριτσια, να βρεις ευκαιρια να του δειξεις το ενδιαφερον σου, οπως επισης και να εχεις υποψιν, οτι οι περισσοτεροι μπαριστες φλερταρουν πολυ, οχι μονο για να βγαζουν γκομενακια, αλλα και γιατι ειναι μερος της δουλειας τους να ψιλοφλερταρουν, ωστε να κρατανε πελατεια. μπορει και να ειδε οτι ξαναπας και να ηθελε να σε ευχαριστησει. καλυτερα να το ξεκαθαρισεις συντομα, μη βρεθεις τσιμπημενη, ενω αυτος απλα παιζει, η ακομα χειροτερα, απλα κανει την δουλεια του...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω με τα κοριτσια, να βρεις ευκαιρια να του δειξεις το ενδιαφερον σου, οπως επισης και να εχεις υποψιν, οτι οι περισσοτεροι μπαριστες φλερταρουν πολυ, οχι μονο για να βγαζουν γκομενακια, αλλα και γιατι ειναι μερος της δουλειας τους να ψιλοφλερταρουν, ωστε να κρατανε πελατεια. μπορει και να ειδε οτι ξαναπας και να ηθελε να σε ευχαριστησει. καλυτερα να το ξεκαθαρισεις συντομα, μη βρεθεις τσιμπημενη, ενω αυτος απλα παιζει, η ακομα χειροτερα, απλα κανει την δουλεια του...
    Αυτά τα σκέφτομαι κι εγω η αλήθεια είναι... Και φυσικά δεν τον ξέρω για να ξέρω αν συνηθίζει να φλερτάρει στη δουλειά του... Να πω ότι δεν φαίνεται για μαγαζί που είναι τακτική τους να φέρονται έτσι για να κρατάνε τον κόσμο. Για να πω την αλήθεια οι υπόλοιποι φέρονται εντελώς αδιάφορα και δεν χαμογελούν ποτέ. Οπότε η συμπεριφορά του εν λόγω μου τράβηξε την προσοχή...

    Από εκεί και πέρα είμαι κι εγώ αρκετά ντροπαλή... Δηλαδή αποκλείεται να καταφέρω να πω να πιούμε καφέ παρέα... Θα ήθελα κάτι πιο βατό... Πιο ήπιο... Και σοσιαλ δυσκολεύομαι να ζητήσω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Έτσι όπως μας τα λες τώρα, φαίνεται σαν να σου φέρεται ευγενικά και γλυκούλικα γιατί είσαι χαμηλών τόνων και συμπαθητικούλα. Αυτό ίσως εννοώ ότι δεν είναι ερωτικό ενδιαφέρον αλλά μια συμπάθεια επειδή είσαι γλυκός άνθρωπος.
    Από εκεί και πέρα σαν γυναίκα, ε πρέπει λίγο να ξέρεις και να την πέφτεις σε αυτόν που θέλεις, αλλιώς δεν γίνεται. Μπορεί να σου ριχτεί αυτός αλλά αν δεν σου ριχτεί πρέπει να μάθεις να ρίχνεσαι εσύ μήπως και γίνει η κατάσταση ρε παιδί μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    Quote Originally Posted by andromeda90 View Post
    Αυτά τα σκέφτομαι κι εγω η αλήθεια είναι... Και φυσικά δεν τον ξέρω για να ξέρω αν συνηθίζει να φλερτάρει στη δουλειά του... Να πω ότι δεν φαίνεται για μαγαζί που είναι τακτική τους να φέρονται έτσι για να κρατάνε τον κόσμο. Για να πω την αλήθεια οι υπόλοιποι φέρονται εντελώς αδιάφορα και δεν χαμογελούν ποτέ. Οπότε η συμπεριφορά του εν λόγω μου τράβηξε την προσοχή...

    Από εκεί και πέρα είμαι κι εγώ αρκετά ντροπαλή... Δηλαδή αποκλείεται να καταφέρω να πω να πιούμε καφέ παρέα... Θα ήθελα κάτι πιο βατό... Πιο ήπιο... Και σοσιαλ δυσκολεύομαι να ζητήσω.
    μπορεις τις επομενες φορες, αντι να πιεις τον καφε σου σε τραπεζακι, να κατσεις στην μπαρα κονταα του και να δεις αν θα σου πιασει κουβεντα. νομιζω πως αν ενδιαφερεται δεν θα αφησει την ευκαιρια. αν οχι, δεν χρειαζαεται να του την πεσεις αν νοιωθεις αβολα. ας την πεσει εκεινος αν ενδιαφερεται.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω με τα κοριτσια, να βρεις ευκαιρια να του δειξεις το ενδιαφερον σου, οπως επισης και να εχεις υποψιν, οτι οι περισσοτεροι μπαριστες φλερταρουν πολυ, οχι μονο για να βγαζουν γκομενακια, αλλα και γιατι ειναι μερος της δουλειας τους να ψιλοφλερταρουν, ωστε να κρατανε πελατεια. μπορει και να ειδε οτι ξαναπας και να ηθελε να σε ευχαριστησει. καλυτερα να το ξεκαθαρισεις συντομα, μη βρεθεις τσιμπημενη, ενω αυτος απλα παιζει, η ακομα χειροτερα, απλα κανει την δουλεια του...
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Έτσι όπως μας τα λες τώρα, φαίνεται σαν να σου φέρεται ευγενικά και γλυκούλικα γιατί είσαι χαμηλών τόνων και συμπαθητικούλα. Αυτό ίσως εννοώ ότι δεν είναι ερωτικό ενδιαφέρον αλλά μια συμπάθεια επειδή είσαι γλυκός άνθρωπος.
    Από εκεί και πέρα σαν γυναίκα, ε πρέπει λίγο να ξέρεις και να την πέφτεις σε αυτόν που θέλεις, αλλιώς δεν γίνεται. Μπορεί να σου ριχτεί αυτός αλλά αν δεν σου ριχτεί πρέπει να μάθεις να ρίχνεσαι εσύ μήπως και γίνει η κατάσταση ρε παιδί μου.
    Έχω ήδη κάνει υπέρβαση για τα δεδομένα τα δικά μου... Προχτές τον ρώτησα τι κάνει, και τελευταία χαμογελάω και τον κοιτάω κι εγώ.... Στην αρχή δεν έκανα ούτε αυτά... Αλλά οκ ας πούμε ότι κάνω κι άλλη υπέρβαση, δεν θα τον φέρω σε δύσκολη θέση δεδομένου ότι είναι στην δουλειά του; Αυτό με κρατάει...

    Επίσης δεν έχω ριχτεί ποτέ σε κανέναν.... Πφφφφ...... Πάντα το έκαναν οι άλλοι.... Επίσης τον κόβω και για λίγο μικρότερο... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    αν τον φερεις σε δυσκολη θεση λογω δουλειας, θα σου πει να τα πειτε αλλες ωρες.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορεις τις επομενες φορες, αντι να πιεις τον καφε σου σε τραπεζακι, να κατσεις στην μπαρα κονταα του και να δεις αν θα σου πιασει κουβεντα. νομιζω πως αν ενδιαφερεται δεν θα αφησει την ευκαιρια. αν οχι, δεν χρειαζαεται να του την πεσεις αν νοιωθεις αβολα. ας την πεσει εκεινος αν ενδιαφερεται.
    Δεν κάθομαι σε τραπεζάκι... Παίρνω τον καφέ και πηγαίνω στην δουλειά μου που είναι λίγο πιο πέρα... Η διαμόρφωση του χώρου δεν επιτρέπει να καθίσω κοντά ... Επίσης κάποιες φορές τον βλέπω όταν σχολαω , και είναι πιο χαλαρά εκείνη την ώρα...

  12. #12
    Κάτσε λιγη ώρα στο μαγαζί να τον δεις πως είναι και με άλλες πελάτισσες.

    Σαν να είστε φίλοι να του μιλήσεις παιδί μου, γιατϊ τους θεοποιείτε απο το τίποτα. Σχολίασε το τραγούδι που παίζει, και ρωτα τι μουσικη ακουει. Απο εκεί ανετα ρωτας που βγαινει βραδυ. Ή μαντεψε κάτι για αυτον.

    Οσο πιο παιχνιδιάρικη η αλληλεπίδραση τόσο καλύτερα θα περάσεις. Μην το υπεραναλύεις αν κάτσει έκατσε. Μπορεί να τον γνωρισεις και να μην εχετε καθόλου χημεία και τελικά να μην τον θες ΕΣΥ. Ντε και καλά να εξαρτώμαστε απο το αν θέλει ή όχι αυτος?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Quote Originally Posted by andromeda90 View Post
    Έχω ήδη κάνει υπέρβαση για τα δεδομένα τα δικά μου... Προχτές τον ρώτησα τι κάνει, και τελευταία χαμογελάω και τον κοιτάω κι εγώ.... Στην αρχή δεν έκανα ούτε αυτά... Αλλά οκ ας πούμε ότι κάνω κι άλλη υπέρβαση, δεν θα τον φέρω σε δύσκολη θέση δεδομένου ότι είναι στην δουλειά του; Αυτό με κρατάει...

    Επίσης δεν έχω ριχτεί ποτέ σε κανέναν.... Πφφφφ...... Πάντα το έκαναν οι άλλοι.... Επίσης τον κόβω και για λίγο μικρότερο... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο....
    Όχι δεν θα τον φέρεις σε δύσκολη θέση στη δουλειά. Σε καφέ δουλεύει πράγμα που σημαίνει ότι είναι κοινωνικός, μιλάει, πιάνει την κουβέντα, δεν δουλεύει σε αστυνομικό τμήμα :Ρ
    Ούτε ρόλο παίζει που είναι μικρότερος. Με τι θα πας με γερούκλες;
    Λοιπόν κάνε αυτά που σου είπαμε και πες μας!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    630
    Με barista ή ντράμερ, πως λέμε κιθαρίστας ή ντράμερ, χα χα

    Θα σου πω πως μπορείς να του φερθείς. Όταν πλησιάσει να σε εξυπηρετήσει, θα του ψιθυρίσεις, τι θα έλεγες να με εξυπηρετήσεις διαφορετικά που θα μου ήταν και πιο ευχάριστο από τον καφέ τον εσπρέσο με τις τριανταδύο ζάχαρες; χαχα
    Πρώτα θα σιγουρευόμουν γι αυτό που ανέφερε η Ρέμεντι, αν σε γουστάρει ένα κέρασμα δεν είναι και η απόδειξη, γιατί και σφηνάκια στα μπαρ για τον ίδιο λόγο τα κερνάνε, είναι γλυκοπιάσματα των πελατών και φέρνουνε και περισσότερες επισκέψεις στο μέλλον.

  15. #15
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Θα σου πω πως μπορείς να του φερθείς. Όταν πλησιάσει να σε εξυπηρετήσει, θα του ψιθυρίσεις, τι θα έλεγες να με εξυπηρετήσεις διαφορετικά που θα μου ήταν και πιο ευχάριστο από τον καφέ τον εσπρέσο.
    Εναλλακτική σ αυτό είναι το
    Hang my Curtains
    Sent from iPhone

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φλερτ
    By Anna_44 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 03-01-2022, 09:29
  2. Φλερτ
    By MartinH97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-06-2019, 17:37
  3. ''φλερτ''
    By cdeleted29517 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 02-09-2016, 10:25
  4. φλερτ
    By Zahl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 30-05-2014, 23:02
  5. Φλερτ στο fb
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2013, 00:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •