τεστ παπ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: τεστ παπ

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    λολ, οντως!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    το περιεργο εναι οτι δνε με νοιαζιε και δεν φοβηθηκα ποτε για ενεση ουτε και πονεσα και πανατ στους γυναικολογους ποναγα..εγω ξερω οτι θα με πιααει ταχυπαλμια και θα ζαλιζομαι για ωρες αμα δεν παθω κατι αλλο οποτε ...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    και που το ξερεις?πως εισαι τοσο βεβαιη?σκεψου οτι ειναι μια εξεταση που κραταει 3 λεπτακια.
    απο την αλλη σκεψου οτι ειναι ανγκαιο κακο,δεν αξιζει να πονεσεις λιγο για να μαθεις για την υγεια σου?το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν το ηλεκτρομυογραφημα αλλα δεν με ενοιαζε γιατι σκεφτομουν οτι το κανω για το καλο μου

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχετε τοσα ενδιαφεροντα πραγματα εσεις οι γυναικες τεστ παπ κλπ...να σας πω οτι ζηλευω lol μπα:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by melene
    το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν το ηλεκτρομυογραφημα αλλα δεν με ενοιαζε γιατι σκεφτομουν οτι το κανω για το καλο μου
    εγω το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν η καισαρικη χωρις επισκληριδιο και χωρις αναισθησια, σφαγη, αλλα δεν με ενοιαζε τπτ γιατι θα εβλεπα σε λιγο τον μπεμπουλη μου!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by boubourina
    Originally posted by melene
    το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν το ηλεκτρομυογραφημα αλλα δεν με ενοιαζε γιατι σκεφτομουν οτι το κανω για το καλο μου
    εγω το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν η καισαρικη χωρις επισκληριδιο και χωρις αναισθησια, σφαγη, αλλα δεν με ενοιαζε τπτ γιατι θα εβλεπα σε λιγο τον μπεμπουλη μου!!!
    μονο να βλεπες την εκφραση μου οταν διαβαζα το ποστ σου.ω θεε μου...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by melene
    Originally posted by boubourina
    Originally posted by melene
    το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν το ηλεκτρομυογραφημα αλλα δεν με ενοιαζε γιατι σκεφτομουν οτι το κανω για το καλο μου
    εγω το πιο επωδυνο που εχω κανει ηταν η καισαρικη χωρις επισκληριδιο και χωρις αναισθησια, σφαγη, αλλα δεν με ενοιαζε τπτ γιατι θα εβλεπα σε λιγο τον μπεμπουλη μου!!!
    μονο να βλεπες την εκφραση μου οταν διαβαζα το ποστ σου.ω θεε μου...
    melene, οχι κοριτσι μου, μην φρικαρεις!!!! και εγω το ιδιο θα πιστευα αλλα ειναι τοσο φανταστικη η στιγμη που φερνεις στον κοσμο ενα μωρο (χριστος και αποστολος, το γραφω εγω που δεν ηθελα να κανω ποτε μου παιδια!!) που και ενα χερι και ενα ποδι να σου ελεγαν οτι πρεπει να κοψουν, θα χαμογελουσες και θα τους ελεγες, προχωρηστε παιδια, No Problem!!!!
    ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by marina38
    Χεχε...το να κάνει κάτι παραπάνω απ\' όσο χρειάζεται ο αγχωμένος γιατρός, δεν είναι συνήθως πρόβλημα. Άσε που κι εσύ το θυμάσαι μετά και γελάς με τον υπερβολικό φόβο που είχες!

    Αλλά εδώ οι φίλες μιλάνε για ένα απλό-απίστευτα απλό-στιγμιαίο τεστ-παπ. Αν βομβαρδίζεις το γιατρό με ερωτήσεις (χαχα...θα ήθελα να δω έναν να το σχεδιάζει κιόλας, όπως πρότεινε η weird!), πιο πιθανό μου φαίνεται - άθελα του βέβαια - να σε πονέσει μετά, από τη νευρικότητα, το άγχος και την επιθυμία να σε ξεφορτωθεί. Δεν λέω, οφείλει να γνωρίζει \'ασκήσεις ψυχραιμίας\' για τις δύσκολες περιπτώσεις, αλλά...
    χαχαχαχ Μαρίνα γέλασα με αυτό.
    Καλά, αν ο γιατρός επηρεάζεται τόσο πολύ συναισθηματικά απο τους ασθενείς, σε σημείο μάλιστα να μην κάνει καλά τη δουλειά του, δεν θα πρεπε να.... αλλάξει επάγγελμα??? :PPP
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Όχι...γιατί τότε θα έπαυε να λειτουργεί ανθρώπινα, επομένως τότε σίγουρα θα έπρεπε να αλλάξει επάγγελμα!

    Φυσικά συμφωνώ ότι η ποιότητα της δουλειάς του δεν πρέπει γενικά να επηρεάζεται από το άγχος των ασθενών. Γι\' αυτό η ενδεδειγμένη διαδικασία ξεκινά από την αντιμετώπιση του άγχους, είτε με τη δική του βοήθεια, είτε με τη συνδρομή συναδέλφου ψυχικής υγείας, είτε με προσπάθεια του ασθενή.

    Αλλά σκέψου ότι οι άνθρωποι που κάνουν τη λήψη επιχρίσματος για τεστ παπ δεν είναι άρτια εκπαιδευμένοι σε θέματα ψυχικής υγείας ή...ψυχοθεραπευμένοι. Γι\' αυτό είπα \'άθελα του\', σαφώς και έχει μεγαλύτερη ευθύνη ως επαγγελματίας, αλλά δεν βλάπτει να τον διευκολύνουμε λίγο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Πηγα χτες για παπ, δεν πόνεσα καθολου και ήμουν πολύ αγχωμένη σημειοτέων. Το καταλαβε ο γιατρός μου μίλαγε συνέχεια ετσι χαλάρωσα και ολα καλά.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by marina38
    Όχι...γιατί τότε θα έπαυε να λειτουργεί ανθρώπινα, επομένως τότε σίγουρα θα έπρεπε να αλλάξει επάγγελμα!

    Φυσικά συμφωνώ ότι η ποιότητα της δουλειάς του δεν πρέπει γενικά να επηρεάζεται από το άγχος των ασθενών. Γι\' αυτό η ενδεδειγμένη διαδικασία ξεκινά από την αντιμετώπιση του άγχους, είτε με τη δική του βοήθεια, είτε με τη συνδρομή συναδέλφου ψυχικής υγείας, είτε με προσπάθεια του ασθενή.

    Αλλά σκέψου ότι οι άνθρωποι που κάνουν τη λήψη επιχρίσματος για τεστ παπ δεν είναι άρτια εκπαιδευμένοι σε θέματα ψυχικής υγείας ή...ψυχοθεραπευμένοι. Γι\' αυτό είπα \'άθελα του\', σαφώς και έχει μεγαλύτερη ευθύνη ως επαγγελματίας, αλλά δεν βλάπτει να τον διευκολύνουμε λίγο.
    Marina μου,
    για να ηρεμήσει ένας γιατρός τον ασθενή του που τον νιώθει αγχωμένο, μιλώντας του και εξηγώντας του την διαδικασία λήψης επιχρίσματος, ακόμα και δείχνοντάς του πάνω κάτω τι θα γίνει στο σχεδιάγραμμα, δεν απαιτείται ούτε να έχει δίπλωμα ψυχοθεραπευτή, ούτε να έχει κάνει ασκήσεις ηρεμίας, αυτή είναι η άποψή μου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    weird, αυτή είναι και η δική μου άποψη. Προσωπικά απαιτώ εξηγήσεις για κάθε διαδικασία και δεν ξαναπατάω σε γιατρούς που απαξιώνουν τις απορίες και το άγχος μου. Στην κουβέντα εδώ ξεκίνησα αστειευόμενη για το \'δεν τον αφήνω σε χλωρό κλαρί\' κλπ....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •