φοβαμε μην κανω κακο στον εαυτο μου?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393

    φοβαμε μην κανω κακο στον εαυτο μου?

    δεν ξερω τι να κανω η απο τα πολα ναρκωτικα τα εχω παιξει τελιος,φοβαμε να κοιμηθω ακουω φονες απο το υπερ-περαν φοβαμε μην κανω κακο σε εμενα φοβαμε ακομα και να γιρισω να κοιταξω πισω γιατι εχω την εντιπση οτι κατι αποκοσμο ειναι κοντα μου τι να κανω (εχω πιει τα κερατα μου αυτη την στηγμη που γραφω κ ειμαι σκατα )+αυπνη 3μερες!

  2. #2
    υπάρχει και η θετική πλευρα της ζωής και στη δικη σου ζωή, ψάξε μεσα σου να την βρεις και ξεκινα να τη ζεις. το ότι υπάρχει είναι σιγουρο.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    δεν νομιζω εγω βλεπω μονο αρωιτικα τα παντα

  4. #4
    επειδή η διάθεση σου είναι χάλια γι αυτό λες ότι δεν υπάρχει μεσα σου θετική πλευρά. επειδή είσαι ψυχολογικα πεσμενη γι αυτο λες όλα αυτα.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ακουω φωνες να μου λενε να πεθανω !

  6. #6
    βγες έξω απ το σπίτι, μιλα με ανθρώπους, βρες φιλους από παλια, κάνε πραγματα που σευχαριστούν. κάνε τα, μιλα τους για σενα και εμεις ξαναμιλούμε όταν τα κανεις αυτα, σου εγγυωμαι ότι θα νοιωθεις καλύτερα. όσο κλέίνεσαι στον εαυτο σου και στο σπίτι τοσο πιο πολύ χειροτερευεις την κατασταση σου.
    αυτα που επαθες ανηκουν πια στο παρελθον, ειναι τα συναισθηματα που σου εχουν αφησει που σε κυριαρχουν και σε κανουν να νοιωθεις χαλια, η πραγματικοτητα σου στο τωρα είναι σαν καθαρό εδαφος που σε περιμενει να το καλλιεργησεις.
    μεσα στην απελπισια σου δες τα πραγματα λίγο όπως σου προτεινω.......
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    βγενω εξω απο το σπιτι σχεδων καθε βραδυ κ κανω παρεα με αλα ατομα αλα εκει κ με αυτους που ειμαι περνω κ ναρκωτικα αλιος δεν νωμιζω οτι θα βγενα κ βολτα βγενω απλα για να παω να μαστουροσω! αλα το κακο ειναι οτι εχω αρχισει να εχω και παραιστησεις !!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    Να πας σε ειδικό!!!!! Να κάνεις αποτοξίνωση!!!!! Αυτό ειναι το πρόβλημα σου, τα ναρκωτικά και τίποτα άλλο!! Και να αλλξεις παρέες. Γιατί καταστρέφεις τον εαυτό σου? αφού το ξέρεις ότι δεν σου προσφερουν τιποτα ούτε αλλάζουν τη ζωη σου! και κάντο γρήγορα πριν σε θολώσουν οι παραισθήσεις, γιατι τότε δε θα εχεις συνείδηση, χωρις συνείδηση τιποτα δεν αλλάζει στη ζωή, άρα αν δεν το κανεις γρηγορα θα ειναι παρα πολύ αργα!
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    τα ναρκωτικα με κανουν να νιωθω καλα γιαυτο το κανω χωρις αυτα ειμαι χαλια αλοστε γιαυτο τα ξεκινησα επιδι δεν ημουν καλα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    τα ναρκωτικα με κανουν να νιωθω καλα γιαυτο το κανω χωρις αυτα ειμαι χαλια αλοστε γιαυτο τα ξεκινησα επιδι δεν ημουν καλα
    αφου σε κανουν και νοιωθεις καλα, γιατι παραπονιεσαι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ναι με κανουν να νιωθω καπος καλα σε σχεση με το οτι με κανουν να νιωσω ανετα και να φαινομε πιο νορμαν στους αλους αλα οι παραισθησεις δεν μου αρεσουν!τα περνω απλα για να ειμαι χαρουμενη επειδη δεν ειμαι ξεγελαω τον εαυτο μου οτι εστο κ με τα ναρκωτικα ειμαι καλα αλλιως θα χα αυτοκτονισει πολα χρονια πριν!απλα προσπαθω να κρατιθω απο κατι για να μην το κανω.νωμιζα οτι τα ναρκωτικα θα καλυψουν την θλυψη που νιωθω

  12. #12
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    τα ναρκωτικα με κανουν να νιωθω καλα γιαυτο το κανω χωρις αυτα ειμαι χαλια αλοστε γιαυτο τα ξεκινησα επιδι δεν ημουν καλα
    και τα ναρκωτικά θα σε κάνουν καλά? θα σου λύσουν τα προβλήματα??? είσαι αδύνατος χαρακτηρας και φοβασαι να δεις τα προβληματα σου στα ματια!
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    ναι με κανουν να νιωθω καπος καλα σε σχεση με το οτι με κανουν να νιωσω ανετα και να φαινομε πιο νορμαν στους αλους αλα οι παραισθησεις δεν μου αρεσουν!τα περνω απλα για να ειμαι χαρουμενη επειδη δεν ειμαι ξεγελαω τον εαυτο μου οτι εστο κ με τα ναρκωτικα ειμαι καλα αλλιως θα χα αυτοκτονισει πολα χρονια πριν!απλα προσπαθω να κρατιθω απο κατι για να μην το κανω.νωμιζα οτι τα ναρκωτικα θα καλυψουν την θλυψη που νιωθω



    Καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι αυτός ο δρόμος που έχεις πάρει δεν θα οδηγήσει πουθενά. Πόσα ακόμα ναρκωτικά-και για πόσο καιρό- θα παίρνεις για να ψευτο-διατηρείσαι σε "καλή διάθεση"/"πιο ανεβασμένη"? Πιστεύεις ότι το να έχεις παραισθήσεις είναι καλό σημάδι? Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά πολλά άτομα που αποκτάνε μόνιμη ψύχωση (με φωνές και παρανοικές ιδέες) την αποκτάνε μετά από χρόνιο drug-abuse-κάνναβης (όχι δεν είναι "χορταράκι του θεού" όταν κάνεις χρόνια συστηματική χρήση-χάνονται νευρώνες), κόκα και ψυχεδελικά. Θα ήθελες καμιά φορά να σου μείνει μόνιμα το bad-trip και να μπαινοβγαίνεις για μια ζωή στις ψυχιατρικές κλινικές? Έλεος ρε παιδιά αναγνωρίστε τα όρια σας μην παρασύρεστε από κάθε σκατο-παρόρμηση της στιγμής. Βάλτε και ένα όριο στον εαυτό σας. Για να έχουμε "σώας τα φρένας" πρέπει να υπάρχει και το "φρένο" hello! Δεν είναι καλή ιδέα να έχεις μόνιμα πατημένο το γκάζι και να τρέχεις, να τρέχεις χωρίς σταματημό...




    Είναι προτιμότερο να πας να μιλήσεις σε ένα ψυχολόγο και ένα ψυχίατρο για να δεις πως θα φτιάξεις την άσχημη διάθεση/το άγχος/κακές αναμνήσεις-η ότι άλλο έχεις/αντιμετωπίζεις-παρά να κατεβάζεις ότι ουσία βρίσκεται στον δρόμο-κάτι που μπορεί να έχει καταστροφικές συνέπειες για όλη σου την ζωή. Καλύτερα να πάρεις ένα αντικαταθλιπτικό για λίγο καιρό παρά όλα αυτά τα ντράγκια. Καλύτερα ακόμα να κάνεις καμια ψυχοθεραπεία και να αντιμετωπίσεις και face-to-face τις δυσκολίες σου ώστε να προσπαθήσεις να τις διαχειριστείς παρά να προσπαθείς να "τρέχεις" μακριά τους με όλες αυτές τις ουσίες.


    Απλά μια γνώμη γιατί αυτά που περιγράφεις είναι συνταγή για μόνιμα σοβαρά προβλήματα. Έχω βρει νεκρό γνωστό από ναρκωτικά και άλλους τρεις (που συκαντοικούσαν και κάνα επί 3 χρόνια ότι ουσία υπήρχε στον δρόμο τους)-οι δύο είναι με χρόνιες σοβαρές κρίσεις πανικού και αγοραφοβία που δεν λεν να τους φύγουν με τίποτα- ο άλλος με παρανοική σχιζοφρένεια. Οκ, μπορεί να είχαν από πριν κάποια προδιάθεση/τάση προς τα εκεί, αλλά τα ναρκωτικά σίγουρα τους έβγαλε κάθε προδιάθεση που είχαν στην επιφάνεια, κάτι που υπο άλλες συνθήκες να μην γίνονταν σε καμία περίπτωση. Οι περιπτώσεις σύνδεσης κατάχρησης ουσιών με σοβαρά προβλήματα φυσικής και ψυχικής υγείας είναι αναρίθμητες. Φύγε από αυτόν τον αυτο-καταστροφικό δρόμο.



    p.s.Κόψε και το πολύ black, άκου και κάτι άλλο πιο ανάλαφρο ανάμεσα :P (εκτός από τους Βlut Αus Νord και τους DSΩ-άντε και κανα-δυο ακόμα- τα πιο πολλά σύγχρονα black δεν λεν πολλά και ακόμα και αυτά δεν λέει να τα ακούς συνέχεια. Είπαμε, θα τρελαθούμε ακούγοντας συνέχεια grawling και fast-noisy-riffs).



    Βγες και με κανα άλλο άνθρωπο όχι μόνο μεταλάδες. Μπορεί να είσαι στην εφηβεία/πρώτα χρόνια ενήλικης ζωής όπου το "ανήκειν" σε μια ομάδα/ιδεολογία θεωρείται σημαντικό, αλλά πάντα η ποικιλία είναι καλύτερη, πίστεψε με. Και εγώ τώρα που είμαι μεγαλύτερος αναρωτιέμαι γιατί σώνει και καλά έπρεπε να ήμουν "μόνο" black-μεταλλάς όταν ήμουν στο λύκειο (γιατί έτσι "έταζε" κάποιος άγραφος σκληροπυνηνικός νόμος? Και όλα τα άλλα ήταν "φλωριές"? Μπούρδες). Μην κολλάς με τάργκετ-γκρουπ, "ομαδοποιήσεις" και στερεοτυπίες, προσπάθησε σιγά σιγά να δημιουργήσεις την δική σου ταυτότητα και βρες και άλλα ενδιαφέροντα, τρέξε, παίξε δικιά σου μουσική, ζωγράφισε, κάνε άθλημα οτιδήποτε.

  14. #14
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι αυτός ο δρόμος που έχεις πάρει δεν θα οδηγήσει πουθενά. Πόσα ακόμα ναρκωτικά-και για πόσο καιρό- θα παίρνεις για να ψευτο-διατηρείσαι σε "καλή διάθεση"/"πιο ανεβασμένη"? Πιστεύεις ότι το να έχεις παραισθήσεις είναι καλό σημάδι? Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά πολλά άτομα που αποκτάνε μόνιμη ψύχωση (με φωνές και παρανοικές ιδέες) την αποκτάνε μετά από χρόνιο drug-abuse-κάνναβης (όχι δεν είναι "χορταράκι του θεού" όταν κάνεις χρόνια συστηματική χρήση-χάνονται νευρώνες), κόκα και ψυχεδελικά. Θα ήθελες καμιά φορά να σου μείνει μόνιμα το bad-trip και να μπαινοβγαίνεις για μια ζωή στις ψυχιατρικές κλινικές? Έλεος ρε παιδιά αναγνωρίστε τα όρια σας μην παρασύρεστε από κάθε σκατο-παρόρμηση της στιγμής. Βάλτε και ένα όριο στον εαυτό σας. Για να έχουμε "σώας τα φρένας" πρέπει να υπάρχει και το "φρένο" hello! Δεν είναι καλή ιδέα να έχεις μόνιμα πατημένο το γκάζι και να τρέχεις, να τρέχεις χωρίς σταματημό...




    Είναι προτιμότερο να πας να μιλήσεις σε ένα ψυχολόγο και ένα ψυχίατρο για να δεις πως θα φτιάξεις την άσχημη διάθεση/το άγχος/κακές αναμνήσεις-η ότι άλλο έχεις/αντιμετωπίζεις-παρά να κατεβάζεις ότι ουσία βρίσκεται στον δρόμο-κάτι που μπορεί να έχει καταστροφικές συνέπειες για όλη σου την ζωή. Καλύτερα να πάρεις ένα αντικαταθλιπτικό για λίγο καιρό παρά όλα αυτά τα ντράγκια. Καλύτερα ακόμα να κάνεις καμια ψυχοθεραπεία και να αντιμετωπίσεις και face-to-face τις δυσκολίες σου ώστε να προσπαθήσεις να τις διαχειριστείς παρά να προσπαθείς να "τρέχεις" μακριά τους με όλες αυτές τις ουσίες.


    Απλά μια γνώμη γιατί αυτά που περιγράφεις είναι συνταγή για μόνιμα σοβαρά προβλήματα. Έχω βρει νεκρό γνωστό από ναρκωτικά και άλλους τρεις (που συκαντοικούσαν και κάνα επί 3 χρόνια ότι ουσία υπήρχε στον δρόμο τους)-οι δύο είναι με χρόνιες σοβαρές κρίσεις πανικού και αγοραφοβία που δεν λεν να τους φύγουν με τίποτα- ο άλλος με παρανοική σχιζοφρένεια. Οκ, μπορεί να είχαν από πριν κάποια προδιάθεση/τάση προς τα εκεί, αλλά τα ναρκωτικά σίγουρα τους έβγαλε κάθε προδιάθεση που είχαν στην επιφάνεια, κάτι που υπο άλλες συνθήκες να μην γίνονταν σε καμία περίπτωση. Οι περιπτώσεις σύνδεσης κατάχρησης ουσιών με σοβαρά προβλήματα φυσικής και ψυχικής υγείας είναι αναρίθμητες. Φύγε από αυτόν τον αυτο-καταστροφικό δρόμο.



    p.s.Κόψε και το πολύ black, άκου και κάτι άλλο πιο ανάλαφρο ανάμεσα :P (εκτός από τους Βlut Αus Νord και τους DSΩ-άντε και κανα-δυο ακόμα- τα πιο πολλά σύγχρονα black δεν λεν πολλά και ακόμα και αυτά δεν λέει να τα ακούς συνέχεια. Είπαμε, θα τρελαθούμε ακούγοντας συνέχεια grawling και fast-noisy-riffs).



    Βγες και με κανα άλλο άνθρωπο όχι μόνο μεταλάδες. Μπορεί να είσαι στην εφηβεία/πρώτα χρόνια ενήλικης ζωής όπου το "ανήκειν" σε μια ομάδα/ιδεολογία θεωρείται σημαντικό, αλλά πάντα η ποικιλία είναι καλύτερη, πίστεψε με. Και εγώ τώρα που είμαι μεγαλύτερος αναρωτιέμαι γιατί σώνει και καλά έπρεπε να ήμουν "μόνο" black-μεταλλάς όταν ήμουν στο λύκειο (γιατί έτσι "έταζε" κάποιος άγραφος σκληροπυνηνικός νόμος? Και όλα τα άλλα ήταν "φλωριές"? Μπούρδες). Μην κολλάς με τάργκετ-γκρουπ, "ομαδοποιήσεις" και στερεοτυπίες, προσπάθησε σιγά σιγά να δημιουργήσεις την δική σου ταυτότητα και βρες και άλλα ενδιαφέροντα, τρέξε, παίξε δικιά σου μουσική, ζωγράφισε, κάνε άθλημα οτιδήποτε.
    + 1000

    Συμφωνώ με όλα, αλλά θα σταθώ στο θέμα με το μαύρο.
    Εχω βαρεθεί να ακούω από γνωστούς που κάνουν χρήση πως είναι αθώο, πως είναι πιο υγιεινό από το τσιγάρο και το ποτό κια μπλα μπλα μπλα!
    ΟΛΑ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ αλλά το χασίς όπως ειπες Πετράν καίει τον εγκέφαλο. Εχω φίλο από το σχολείο που κάποτε νοικιάσαμε εξοχικό μαζί και τον πέταξα έξω γιατι βαρέθηκα να τον βλέπω όλη μέρα με ένα τρίφυλλο στο χέρι να μου κάνει μαθήματα για υγιεινή διατροφή και μλκιες και πλέον δεν μπορεί να συννενοηθεί άνθρωπος μαζί του. Ήδη οι δικοί του σκέφτονται να επέμβουν σε δραστικές λύσεις καθώς έχει έντονες επιθετικές τάσεις και παραλογίζεται πολύ συχνά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ναι παιζω μουσικη black metal μονο.παιζω 3 χρονια ηλεκτρικη κυθαρα κ παιζω μαζι με αλα δυο παιδια κανουε και corpse paint κ βγενουμε βολτες βαμενοι!!!!!!οσο για αυτα που λετε για τα ναρκωτικα εχετε απολυτο δικιο,απλα πιστευω οτι για το χορτο ειναι υπερβολες εγω παντος κανω 5 χρονια τωρα οσο για τα υπολοιπα οκ εχετε δικιο.απλα τωρα τα χω κανει σκατα κ ειμαι χειροτερα απο ολες τις αποψεις. κανω παρεα μονο με μλακαδες επιδι αυτοι αυτα που λεω δεν τους φαινονται περιεργα ουτε εχουν προβλημα ολη μερα να μηλαμε για τον θατατο ε παριστανουμε και λιγο τα πτωματα κ περνουμε οτι βρουμε μπροστα μας για να μαστουροσουμε εχουμε πολα κοινα μεταξυ μας.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. δωρο στον εαυτο μου
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 21-02-2014, 10:59
  2. ΕΓΩ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ - ΠΕΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 08-04-2011, 17:21
  3. Πίστη στον εαυτό μου...
    By astimatnam in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2010, 02:36
  4. Η αδερφή μου δεν πιστεύει στον εαυτό της...
    By aggelos_a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-08-2010, 14:41
  5. Ψέματα στον εαυτό μου...
    By Demetr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 108
    Last Post: 11-06-2010, 03:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •