ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΥΠΡΕΞΑ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    παρενεργειες

    εχω υπεροβολικη ευρεσθητικοτητα.Μηπως να παιρνω για αυτην μισο tavor

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    οχι ειναι

    παρενεργεια του χαπιου του zyprexa η ευερεσθητικοτητα

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Παιρνω zyprexa εδω και 1,5 χρονο και παρουσιαζω ανησυχια και ακαθισια.Αυτο ειναι συμπτωμα απο το φαρμακο ή απο την ψύχωση?Εχει καποιος αλλος αυτα τα συμπτωματα?

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    21
    εγω ειχα ελαχιστες παρενεργειες με το ζυπρεξα...τωρα βεβαια αυτο συνεβη επειδη απλα μου ταιριαζε το φαρμακο αυτο..σε καποιον αλλον μπορει να βγαζει ενα καρο παρενεργειες...αυτα που λες ανυσηχια κ ακαθησια υποθετω τα ειχες κ πριν παρεις το φαρμακο...αυξηθηκαν ή μειωθηκαν με τη ληψη ζυπρεξα?
    αν αυξηθηκανε ισως σε πειραζει το φαρμακο αν παλι μειωθηκανε παει να πει οτι μαλλον ειναι αποτελεσμα της ψυχωσης..ετσι το σκεφτομαι εγω δλδ, καλυτερα με το γιατρο σου να το συζητησεις αυτος θα ξερει καλυτερα

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μπορεί να μην τα είχε πριν από το φάρμακο. Εγώ δεν τα είχα, αλλά τώρα που θυμήθηκα, τα είχα παλιότερα που είχα κατάθλιψη, ειδικά την ακαθισία, τώρα ανησυχία δεν ξέρω τι εννοείς Μιχάλη, γενικά ή προς συγκεκριμένα πράγματα; Το δεύτερο το έχω, το πρώτο δεν ξέρω.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Νομιζω οτι ειναι απο την ψυχωση η ανησυχια και η ακαθισια.Παλια δεν τα ειχα,με το που επαθα την ψυχωση τα ειχα.Ανησυχια εχω γενικα.

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    21
    ιδεες περιεργες εχεις καθολου Μιχαλη? στις εσβησε το φαρμακο ή οχι?
    εγω εχω ακομα μερικα καταλοιπα:(

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Οχι zorba the freak δεν εχω καθολου περιεργες ιδεες.Εσυ τι ειδους ιδεες εχεις δηλαδη?Σαν μονο καταλοιπο της ψυχωσης εχω οτι μερικες φορες νιωθω στον κοσμο μου,σαν να μην ειμαι εγω και δεν εχω πολυ καθαρο μυαλο.

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    21
    ιδεες του τυπου οτι οι αλλοι "διαβαζουνε" τις σκεψεις μου κ την ψυχικη μου κατασταση κ μου κανουνε κατα καποιο τροπο κακο..ειναι περιπλοκο να το εξηγησω δυστυχως...ειναι παραξενο συναισθημα...ευτυχως εχει σβησει σχεδον απο το μυαλο μου εδω κ καιρο...μου τυχαινει ομως παρολα αυτα που και που..ιδιετερα οταν ειμαι σε περιβαλλον που μου ειναι αγνωστο...
    Last edited by zorba the freak; 14-11-2010 at 20:37.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Αυτα τα συμπτωματα τα ειχα κι εγω zorba the freak.Νομιζα οτι οι αλλοι διαβαζουνε την σκεψη μου και μου κανουν κακο.Ευτυχως τωρα δεν εχω τιποτα απο αυτα.Ποσο καιρο παιρνεις zyprexa?Εγω 1,5 χρονο και δεν εχω τιποτα απο ολα αυτα.Μηπως κι εσενα με τον καιρο σβησουνε αυτα τα καταλοιπα της ψυχωσης.

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    21
    εγω εδω κ μολις 2 μερες αλλαξα σε seroquel..το zyprexa Το πηρα περιπου 4 χρονια, σχεδον αμεσως εσβησε τα πολλα συμπτωματα, στα καταλοιπα εφτασε μεχρι ενα σημειο με το καιρο κ εμεινε εκει..παντως προκειται για πολυ καλο φαρμακο κατα τη γνωμη μου παρα τις παρενεργειες του...εγω το αλλαξα το ζυπρεξα μετα απο δικη μου προτροπη στο γιατρο επειδη τα καταλοιπα αυτα που εχω με δυσκολευεουνε κ δεν φενοτανε πως το ζυπρεξα μπορουσε να με βοηθησει παραπανω.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    zorba the freak αφου το zyprexa σε "επιασε" σαν φαρμακο δεν θα ηταν καλυτερα να το συνεχισεις και να σου δωσει ο γιατρος και καποιο αλλο ισως σε μιση δοσολογια σαν συμπληρωμα για τα καταλοιπα της ψυχωσης που εχεις?Απλα σου λεω τι γνωμη μου.Κι εμενα με το zyprexa επιμενουν καποια συμπτωματα που προαναφερα αλλα σκεφτομαι μηπως το σταματησω και αρχισω αλλο φαρμακο και δεν με πιασει.Θα ειναι σαν να γυριζω παλι στην αρχη.Επισης θα μπορουσες να αυξησεις τα mg του zyprexa αν δεν παιρνεις τη μεγιστη δοση.Επαναλαμβανω οτι απλα λεω τη γνωμη μου χωρις να ειμαι γιατρος.

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    21
    το zyprexa Το πηρα σε ολες τις δυνατες δοσεις..τον περισσοτερο καιρο πηρα 10mg σε 2 δοσεις πρωι κ βραδυ μιας κ με μεγαλυτερες δοσεις δεν ειδα καμμια διαφορα με μικροτερες παντως ετρωγα ψιλοφρικη..τεσπα ναι ειναι καποιο ρισκο που αλλαξα ενα φαρμακο που με επιασε οπως ειπες..αυτο ομως ητανε μεχρι ενα σημειο..καποια συμπτωματα οπως ειπα κ πιο πανω επιμενουν..ετσι ο γιατρος μου γραψε seroquel μηπως κ σβησουνε εντελως..σε κανα μηνα θα δω πως παω κ κατα ποσο αξιζε τον κοπο αυτη η κινηση που εκανα..ελπιζω να αξιζε

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    το σεροκουελ το επαιρνα και γω σε τεραστιες δοσεις και δεν ειχα παρενεργειες αλλα δε με βοηθησε με την ψυχωση!ελπιζω εσενα να σε πιασει!αληθεια εισαι σταθερος τωρα η εχεις συμπτωματα?δεν ειναι ρισκο που αλλαξες το ζυπρεξα?
    οσο γιαυτο που λετε οτι οι αλλοι διαβαζουν τη σκεψη μας με πιανει τετοιο εντονο αγχος οταν ειμαι στο λεωφορειο και δεν μπορω να ηρεμισω προσπαθω να μη σκεφτομαι τιποτα ωστε να μην μπορουν να το δουν οι αλλοι!ο γιατρος μου λεει οτι δε γινεται να συμβαινει αυτο αλλα δε μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου!:s

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •