sos ωρες κοινης υσηχιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Hrakelio Krhths
    Posts
    115

    sos ωρες κοινης υσηχιας

    πειτε μου ποιες ειναι γιατι καθε μερα στης 11 βαζω δυνατη μουσικη ,και απεναντι μια εχει προσπατα γεννησει.
    χθες μαλιστα βγηκε και ειπε στον μικρο μου 4,3 το απογευμα οτι αν συνεχιζει να κανει φασαρια θα στειλει το μωρο να το ακουει αυτος που το ξυπναει .και βγηκα να της πω οτι δεν ηξερα καν οτι γεννησε η κοπελα και πριν πει κατι αλλο λεει \"αστοδιαολο\" και μπενει μεσα.
    ειχαμε μαλωσει αγρια παλια με τα παρκαρισματα στα αυτοκινητα.φωναζε αγρια της μανας μου και της ειπα να παει να παρει τα ψυχοφαρμακα της να το βουλωσει.(λες και εγω δεν επερνα)
    το ειπα γιατι φερεται απαισια στα παιδια της και φωναζει σπαει μπιμπερον κλπ.μια φορα του ειπε μαλιστα οτι θα τα βρυνε σφαγμενα.λολ
    φοβαμαι μην πιασει το μικρο μου και τον χτυπησει εχει προβλημα σοβαρο.
    και φοβαμαι μην δω καμια ωρα κανενα μωρο να πετιετε απο το μπαλκονι της.λολ

    φοβαμαι επισης και για μενα αφου ακουω μουσικη με κλειστη πορτα και εξωπορτα,ειναι και καπως μεγαλοσωμη η γυναικα λολ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Ώρες μεσημβρινής και νυκτερινής ησυχίας θεωρούνται οι εξής:
    Α. Κατά τη θερινή περίοδο από 15:00 έως 17:30 και από 23:00. έως 07:00.
    Β. Κατά τη χειμερινή περίοδο από 15:30 έως 17:30 και από 22:00 έως 07:30.
    Θερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα, από την 1 Απριλίου έως την 30 Σεπτεμβρίου και ως χειμερινή το χρονικό διάστημα, από την 1 Οκτωβρίου έως την 31 Μαρτίου.

    υπαρχει κ ενα αρθρο με αστυνομικα μετρα για την τηρηση της κοινης ησυχιας
    http://www.capital.gr/law/articles.asp?id=709620&subcat=105

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Hrakelio Krhths
    Posts
    115
    σευχαρηστω:)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειναι και καπως μεγαλοσωμη η γυναικα λολ

    lool και εγω την εχω πατησει με μια μην την πω αλλα εγω ειμαι μεγαλοσωμη γκρρρ...!!αυτα υπαρχουν σε ολες τις γειτνιες διαβασε το αρθρο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Κοίτα οι ώρες κοινής ησυχίας είναι 2.30-5.30.Η κυρία μπορεί να έχει πρόβλημα εν ειναι κουβέντες αυτές ότι θα σφάξει και θα κανει κάτι κακό.Απο την άλλη θα σου πω για την περίπτωση την δική μου.Ακόμη και όταν δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας κάπου πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι δεν θα βάζουμε την ένταση στη διαπασών.Εδώ λοιπόν στην Αθήνα που ο ένας είναι πάνω στον άλλον και απέναντι η πολυκατοικία είναι τόσο κοντά και εγώ εκνευρίζομαι όταν ο γείτονας βάλει στην διαπασών τα καψουροτράγουδα τα βαριά λαϊκά επειδή έχει κέφια.Σίγουρα όλοι θα ενοχλήσουμε αλλά εαν επαναλαμβάνετε κάπου δεν μπορείς να επικαλείσαι ότι δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας γιατί θα τρελλαθούμε όλοι.δεν έχουμε όοι την πολυτέλεια να μένουμε στην Εκάλη στην μονοκατοικία μας.Αλλο παράδειγμα ο θείος μου είναι ηλικιωμένος δεν ακούει καλά και ανοίγει την τηλεόραση στο τέρμα.Το θέμα είναι ότι τον παίρνει ο ύπνος και οι τοίχοι τρίζουν άντε να κοιμηθείς του το λες μια, δυο ,δέκα φορές δεν καταλαβαίνει.Θα του κάνω δώρο ακουστικά δεν γίνεται αλλιώς.ομίζω όμως ότι δυο λογικοί άνθρωποι μπορούν να συννενοηθούν άνετα χωρίς απειλές και υστερίες άλλωστε αντιμετωπίζουμε τόσα προβλήματα ας μην δημιουργούμε περισσότερα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    κοιτα εμενα ομως μου εχιε καλεσει αστυνομια τρεις φορες γιατι ειναι μια μαλακο και εχει καλεσειε γενικα ακομα και στι γατες αστυνομια ξερω τι συο λεω..την μια γιατι επεφτε σταγνονα νερου στο πισω σπιτι της απο εργατες που βαζαμε κλιματισμο την αλλη επειδη ειχαμνε μια παρεξηγηση και την τριτη γιατι στις εντεκα και πεντε ακριβως ακουστηκε μια σφυρια γιατι επεσε κατι απο τον φιλο μ οκ ηταν αργα αλλα δεν θα το καναμε για πολυ ωρα εδω τι λετε?αυτη μιλαει και ασχημα και εγω δεν ειμαι κια ατομο που ανεχεται και πολλα πολλα και γινεται το σωσε.γκρρρρ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Hrakelio Krhths
    Posts
    115
    αυτηνης ειναι ο αντρας της αστυνομικος λολ.
    και εγω σανσετ ειμαι μεγαλοσωμη αλλα αυτη ειναι 2 φορες σαν εμενα
    καθε μερα βαζω δυνατη μουσικη ακριβως στης 11 το πρωι εκεινη την ωρα μ ρχετε πειραζι?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τι ειναι ο τερμινατρο δηλ?δεν ειπα ειμαι κτηνος αλλα αρκετα γυμνασμενη λολ!κατσε εντεκα πρωι λες νομιζω δνε ειναι ωρα κοινης ησυχιας..δεν ειμαι σιγουρη...ααα σκατα και αυτηνης ο πατερας δνε με νοιαζει αντε που μας το παιζουν και κατι δνε π[α να χει και παππου το θεο ουστ,

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Hrakelio Krhths
    Posts
    115
    ηρεμησε ρε παιδι μου.ολα μαζι τα γραφεις σαν εμενα.λολ.δλδ τι υψος και κιλα εχεις σαν?
    εγω 1.72 80 κιλα
    αυτη 1.83 90 κιλα λολ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Μαρια, σκεφτεσαι να πλακωθεις στο ξυλο κ ψαχνεις τροπο να την βαλεις κατω ενω ειναι πιο σωματωδεις απο εσενα;;; δεν θελει κοπο, τροπο θελει κ να μην χασεις την ψυχραιμια σου.
    παντως δεν αξιζει να πλακωνεσαι, αν κ καμια φορα δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα, στην τελικη ομως την αξιοπρεπεια σου χανεις.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    egw eimai 1.74 kai 74 kila alla se gymnasmeno omws etsi....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    δεν ειναι δυσκολο και ναα την σπασεις στο ξυλο αμα εχεις τεχνικη και ομως ναι!καλα παιζει ρολο και ν α μην εισαι 45 κιλα αλλα μαρια ιεσαι οκ!λολ

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εμενα παντως αυτη η τυπισσα ειναι κλασικη γεροντοκορη αγαμη χωρις τιπτοα μονο με την αδερφη της και την μανα της γκρρρ αυτη ειναι 55 χρονων.....μου χε πει την πρωτη φορα σκασε γιατι φωναζα το βραδυ εε τωρα φωναξα στον φιλο μ στο τηλ τι να κανω..και την αλλη μερα επειδη δνε βγηκε της αφησα ενα σημειωμα οτι θα γινει χαμος τσουπ τα στρουμφ

  14. #14
    Εμάς μετακόμισε ένας μπάρμπας απέναντι με τη γυναίκα του κ το παιδάκι τους κ μας την έχουν πει 2 φορές για τη μουσική ενώ δεν ήταν ώρες κοινής ησυχίας γιατί δεν μπορούν να ακούσουν τη δικιά τους μουσική (;) (είτε 11-1 το πρωί ακούμε ή 6-10 το απόγευμα). Εν τω μεταξύ εγώ μένω κέντρο καρακέντρο κ γίνεται χαμός από φασαρία έτσι κ αλλιώς (λεωφορεία, αμάξια, έργα) φωνάζει ο απέναντι όποτε έχει ποδόσφαιρο λες κ τον σφάζουν, οι άλλοι από πάνω πλακώνονται, άλλος παίζει μπουζούκι κ τραγουδάει ξημερώματα κλπ κ δεν έχει βγει να πει κανείς τίποτα ούτε εμείς. Κατα τ\'άλλα εμείς τους πειράξαμε. Κ μας έλεγε κάτι μαλακίες γυρίστε στο χωριό σας (btw εγώ έχω γεννηθεί & μεγαλώσει Αθήνα κ δεν έχω χωριό) μεις του είπαμε να πάει να μείνει σε καμια Εκάλη σε κανα βουνό αν θέλει ησυχία κ ότι για όλους τους παραπάνω θορύβους ότι δεν παραπονέθηκε κ έκανε ότι δεν θυμάται. Κ πετάχτηκε κ μια κάργια από διπλανό του διαμέρισμα να τον σιγοντάρει κ τα πήρα άγρια γιατί αυτή τόσο καιρό δεν μίλαγε. Τέσπα να πάνε να .... εμείς θα ακούμε τους System of a down δυνατά σε ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας κ σ\'όποιον αρέσει.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΜςΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤΟΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ Η ΚΛΩΣΣΑ ΟΜςΣ ΑΚΟΥΕΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΓΚΡΡΡ

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •