Το δωρο των γενεθλιων μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 248
  1. #1

    Το δωρο των γενεθλιων μου

    Τι θα λέγατε αν ο καθε ένας απο μας έγραφε εδώ , τι θα θελε να πάρει απο την ζωή ως δώρο, για τα γενέθλιά του?
    Αρχίζω πρώτος...
    Θα θελα στις 27 Ιουλίου του 2010 , που θα είμαι 55 ετών ,
    να βρίσκομαι ξανά στην πατρίδα μου , οχι αυτη που με φιλοξενεί σήμερα , αλλά αυτη που γεννήθηκα και μεγάλωσα.
    να έπαιρνα αγκαλιά με την γυναίκα μου , το αεροπλάνο για την Σαντορίνη και να πηγαίναμε να ξαναμεινουμε σε κάποιο απο τα διαμερίσματα που έχουν χτίσει στην καλντέρα, εκεί όπου ήταν
    η καρτ ποστάλ του νησιού , το σπίτι μας ...
    Το προϊστορικό μουσείο,να ειχε ανοίξει διάπλατα τις πόρτες του
    και να περιμέναμε υπομονετικά στην ουρά , για να δούμε την Ελλάδα μας , τότε που όλες οι γυναίκες λάμπανε απο ομορφιά , στολισμένες με κοσμήματα διαφορετικά η μια απο την άλλη...
    Να βγαίναμε περίπατο στην αγορά και να συναντούσαμε χαρούμενους ανθρώπους, να μας δειχνουν με υπερηφάνεια τις δημιουργίες τους απο χρυσό και ασήμι, που όλες , εμπνευσμένες απο τις αξίες των προγόνων μας , αποθανάτιζαν την σοφία και την αγάπη τους για την φύση και το μεγαλύτερο δώρο
    με το οποίο μας προίκισε, να μπορούμε να αγαπάμε τον διπλανό μας και μαζί να κανουμε ότι μπορούμε για την αμοιβαία ευτυχία μας ..... Να βρούμε μια ευνομούμενη πολιτεία, που βλέπει
    τον τουρίστα ξανά, με όση θρησκευτική ευλάβεια απαιτείται,
    για να αγαπήσει τον τόπο μας και να φέρει την ψυχή του , κοντά στην δική μας , επενδύοντας στον πολιτισμό μας και σεβόμενος τις παραδόσεις μας ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Είναι άσχημο να μη βρίσκεσαι στο μέρος που τόσο αγαπάς και θες.
    Μπορεί κάπου να το έγραψες και να μην το διάβασα αλλά τι σε εμποδίζει να επιστρέψεις??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    συμφωνω αρσι....ειναι πολυ ασχημο....ειναι καταπιεσμενα συναισθηματα....και πονος...

  4. #4
    Originally posted by Arsi
    Είναι άσχημο να μη βρίσκεσαι στο μέρος που τόσο αγαπάς και θες.
    Μπορεί κάπου να το έγραψες και να μην το διάβασα αλλά τι σε εμποδίζει να επιστρέψεις??
    τα στερεοτυπα και η αδιαφορια για τον πολιτισμο μας , που εγιναν αιτια να μεινω μονς μου σε ενα ολοκληρο νησι , για να φωναζω που εκλεισε χωρις λογο , το σημαντικοτερο προιστορικο μουσειο του πλανητη , για να μην χανουν ωρα οι επισκεπτες με τα κρουαζιεροπλοια απο το σοπιγκ εισαγόμενων ρολογιων και κοσμηματων !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Εγω αυριο που εχω γενεθλια, θα θελα να περνα μια ευχη απο ενα ατομο που αγαπω πολυ :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by Mariah
    Εγω αυριο που εχω γενεθλια, θα θελα να περνα μια ευχη απο ενα ατομο που αγαπω πολυ :)

    :D:P:P:D:P:P
    Μαρακι, χρονια σου πολλα απο σημερα, να ζησεις και να ευτυχισεις με ολα τα καλα που μπορω να φανταστω και διπλα σου να εχεις παντα ανθρωπους αξιους και ικανους να αγαπησουν και να αγαπηθουν.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Nα σαι καλα boubourina... και εσυ οτι επιθυμεις !!

    Α και κατι αλλο που επιθυμω ειναι να μου ρθουν επιτελους και τα βιβλια :p
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  8. #8
    Originally posted by Mariah
    Εγω αυριο που εχω γενεθλια, θα θελα να περνα μια ευχη απο ενα ατομο που αγαπω πολυ :)
    το ξερει μαρακι οτι τον αγαπας?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Ναι πανο το ξερει, αλλα δεν νομιζω πως τον ενδιαφερει και πολυ...
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  10. #10
    Originally posted by Mariah
    Ναι πανο το ξερει, αλλα δεν νομιζω πως τον ενδιαφερει και πολυ...
    τοτε αφου σου δωσω και εγω απο σημερα τις ευχες μου , φροντισε αυριο κιολας να παψεις να τον σκεφτεσαι μετα τα μεσανυχτα και αν νοιωσεις μοναξια , να ξερεις οτι εκατομυρια ανθρωποι σε αυτον τον πλανητη , πολλοι εκ των οποιων μπορει να ζουν στην γειτονια σου , αν ηξεραν οτι αυριο ειναι τα γενεθλια σου , θα σε γεμιζαν με ευχετηριες καρτες που για να τις διαβασεις ολες , θα ειχες φτασει ισως στα επομενα!
    αρκει να φτιαξεις απο σημερα το βραδυ το προφιλ σου , γιατι σου αξιζει να νοιωσεις γεματη φιλους και σχεσεις , οπως εδω ...

  11. #11
    στις 17/10 γίνομαι 30 (δυστυχώς) θα ήθελα να είμαι υγιής, να έχω χρήματα χωρίς να δουλεύω για να κάνω όλα αυτά που θέλω κ ονειρεύομαι κ να επανέλθω στο παλιό καλό φυσιολογικό μου βάρος επιτέλους :p

    Mariah αν δεν τον ενδιαφέρει μήπως δεν θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει κ σένα πια;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Χαχαχαχα να σαι καλα βρε Πανο !!

    Και τι εχει το προφιλ μου? μια χαρα ειναι :p

    Eιμαι χαρουμενη γιατι σημερα θα φω μια φιλη μου που εχω να την δω 3 χρονια, μια κοπελα που καποτε με ελεγε αδερφη της, και εγω το ιδιο... θα πεσει πολυ κλαμα οταν θα λεμε τα προσωπικα μας :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Τις πιο γλυκές ευχές και απο μένα έχεις Μαρία και εύχομαι να είσαι καλά , όσο πιο καλά γίνεται και όσο πιο καλά μπορείς.
    Μάκια...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Estranged για τον πρωην μου λεω, το ξερω πως δεν τον ενδιαφερει πλεον, απλως αλλιως σκεφτεται η καρδια και αλλιως το μυαλο.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Να ειστε καλα παιδια.... ειστε πολυ καλοι ολοι σας !! :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

Page 1 of 17 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •