Ξέρει κανείς το Celius;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68

    Ξέρει κανείς το Celius;

    Παιδία είμαι στην τέταρτη μέρα που το παίρνω και δέν μπορώ να περιμένω.Μήπως το έχει πάρει κανείς να μου πεί άν αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία που περνάω τώρα;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    Ανήκει στην οικογένεια του seropram οπότε προφανώς ότι πείτε για το seropram θα κάνει και για αυτό

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    einai ανικαταθλιπτικο τυπου ssri...http://psi-gr.tripod.com/drugs/citalopram.htm

    ξερεις μηπως καποια αλλη εμπορικη ονομασια που μπορει να χει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    to βρηκα!
    http://f-anazitisi.farmakeutikoskosmos.gr/sresults.php?book_select=B1&B1_ousia_name=Cita lopram&fsearch=%22Citalopram%22&fgroup=0

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εχει λοιπον σιταλοπραμη την ιδια ουσια με τα σεροπραμ τα οποια απ\'οσο ξερω θεωρουνται αρκετα καλα.τα παιρνει σχεδον 2 χρονια ο κολλητος μου και δεν ειχε καν παρενεργειες για την αντιμετωπιση κρ.πανικου

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    melene σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Πάντα απαντάς πολύ γρήγορα.Ο φίλος σου πώς είναι;Είδε βελτίωση;Εγώ πήρα αυτά για καλύτερα απο τα cymbalta.Δέν ξέρω κάν αν έκανα καλα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ειναι παρα πολυ καλα,καλυτερα απο ποτε για την ακριβεια!τα ειχε παρει για λιγο διαστημα η μαμα μου παλι και ειχε θετικες εντυπωσεις!τα cymbalta μονο απο εδω τα ξερω δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω..παντως να ξερεις οτι τα σεροπραμ εχουν ιδιαιτερα καλα αποτελεσματα στην καταθλιψη.αυτη τη φορα δεν ημουν και τοσο γρηγορη.....
    καλημερα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Μπορω να επισκεφτω ψυχιατρο και να του ζητησω κατι \"ειδικα\" για τα ψυχοσωματικα συμπτωματα ( στιγμιαιοι πονοι στο στηθος , στην πλατη , ενταση στην ομωπλατη κ.λ.π )?

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    ναι το ξέρω οτι είναι πολύ καλά με την κατάθλιψη.Αλλά με τους πανικούς δέν βρήκα και πολλά success stories όπως τα λένε και στο χωριό μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ο κολλητος μου τα πηρε για τον πανικο.ειχε πολυ βαρβατες κρισεις.μετα απο κανα διμηνο εγινε αλλος ανθρωπος,δεν μπορεις να φανταστεις,σα να μην περασε ποτε αυτην την εμεπιρια,οσο για κιλα δεν εβαλε καθολου.γενικα αν και δεν τα εχω δοκιμασει τα εκτιμω πολυ!ειδα ποσο πολυ τον βοηθησαν και με τις κρισεις και με το να βρεις τον εαυτο του.να παρει θαρρος να βγαλει στην επιφανεια πραγματα που ειχε καταπιεσει για παρα πολλα χρονια,την σεξουαλικη του ταυτοτητα..δεν ξερω γιατι τα παιρνει ακομα παντως οι κρισεις του φαινονται κατι πολυ μακρυνο σαν να μην το περασε ποτε...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    A πολύ ωραία.Μακάρι να με βοηθήσουν και μένα γιατί έχω αρχίσει και απογοητεύομαι πολύ.Σευχαριστώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    σου ευχομαι να σου παν ολα καλα και να εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •